Autor Wątek: [i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza  (Przeczytany 52524 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pajaro

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 153
[i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #90 dnia: 28 Wrzesień 2018, 07:01:56 »
Wydaje mi się że pozostają tylko krzyżaki w kolumnie kierowniczej.

Offline Mariusz 71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 44
[i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #91 dnia: 28 Wrzesień 2018, 23:49:45 »
Chyba to będzie to co na zdjęciu. W kolumnie jest taki biały plastik oblany gumą, od góry w plastiku jest otwór W którym jest mała sprężynka która dochodzi do łożyska, ale jak to się nazywa to nie wiem.Ktoś coś?

Offline Pajaro

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 153
[i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #92 dnia: 02 Październik 2018, 07:00:02 »
Mariusz 71, napisz proszę czy udało Ci się rozwiązać problem?

Offline Mariusz 71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 44
[i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #93 dnia: 04 Październik 2018, 10:42:13 »
Niestety nie udało ponieważ nie ma możliwości kupienia tej części oddzielnie, koszt nowej kolumny około 6 tys pln.Wydaje mi się że na zimnym silniku bardziej słychać, rano schylałem się pod kierownicę i wydaje mi się że te stukanie pochodzi jakby od kierownicy a nie niżej na kolumnie.
_________________
Mariusz 71

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #94 dnia: 04 Październik 2018, 10:57:04 »
Ktoś wcześniej napisał, aby spróbować regulacja podciagniac ja maks w górę i zablokować. Może tu jest jakiś patent. Wiem ze to niewygodnie ale jak ucichnie to może szukać problemu należy gdzieś faktycznie wyżej...

Offline Mariusz 71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 44
[i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #95 dnia: 04 Październik 2018, 19:45:46 »
Próbowałem ale nie pomaga.

Offline Jacek72

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 51
[i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #96 dnia: 19 Grudzień 2018, 12:46:46 »
Miałem również z tym tematem delikatny problem. Dało się wyczuć stuki na niektórych nierównościach. Robiłem badania techniczne, diagnosta nie zauważył nic niepokojącego. Pojechałem do mechanika, sprawdzał wszystko i twierdził ze  jest ok. Pojechałem jeszcze do innego mechanika. Stwierdził iż końcówki drążka kierowniczego mają niewielki luz. Po wymianie problem totalnie się rozwiązał. W moim przypadku były to końcówki drążka kierowniczego.
Chyba trzeba je dokładnie sprawdzać, bo dwóch fachowców twierdziło  są sprawne...a jednak nie były..Oczywiście potem trzeba ustawić geometrię..

Offline Mariusz 71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 44
[i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #97 dnia: 25 Styczeń 2019, 13:21:53 »
Wczoraj dokręcałem śruby w układzie kierowniczym, wymieniłem jeden drążek kierowniczy bo było czuć luz, oraz na dokręcanie na krzyżakach i dalej to samo słychać stuki w kierownicy. Zauważyłem też że podczas jazdy przy skręconej kierownicy nie słychać tych stuków.

Offline Venom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
[i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #98 dnia: 28 Styczeń 2019, 09:11:41 »
Cytat: "Jacek72"
Miałem również z tym tematem delikatny problem. Dało się wyczuć stuki na niektórych nierównościach. Robiłem badania techniczne, diagnosta nie zauważył nic niepokojącego. Pojechałem do mechanika, sprawdzał wszystko i twierdził ze  jest ok. Pojechałem jeszcze do innego mechanika. Stwierdził iż końcówki drążka kierowniczego mają niewielki luz. Po wymianie problem totalnie się rozwiązał. W moim przypadku były to końcówki drążka kierowniczego.
Chyba trzeba je dokładnie sprawdzać, bo dwóch fachowców twierdziło  są sprawne...a jednak nie były..Oczywiście potem trzeba ustawić geometrię..

miałem to samo, delikatne "stukanie" na kierownicy ale tylko na konkretnych nierównościach  . Pojechałem na diagnozę i do wymiany obie końcówki drążka i tylne tuleje przedniego wahacza. Problem rozwiązany .

Offline Mariusz 71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 44
[i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #99 dnia: 28 Styczeń 2019, 21:14:39 »
Stuki na końcówkach drążków mają inny dźwięk i nie słychać pod samą kierownicą, też miałem to wiem. Zostało mi jeszcze skorzystać z porady klubowicza na rosyjskim forum Hyundai i dodać podkładkę spreżynującą jak na załączonym obrazku i myślę że to będzie to. Jak pierwszy raz  mechanik robił w moim aucie i wymienił tą gwiazdkę to mi mówił że stuki są właśnie w tym elektronicznym układzie kierowniczym wałek powoduje te stuki, wyciągnął oryginalną spreżynkę i dał inną i było jeszcze gorzej, spowrotem włożył ta samą, ale o tej podkładce dzisiaj doczytałem więc za jakiś czas znowu odwiedzę mechanika, jak mówi staropolskie przysłowie do trzech razy sztuka :)

Offline k.emil

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Dot. gwiazki
« Odpowiedź #100 dnia: 29 Styczeń 2019, 14:12:34 »
Cytat: "Przemek"
Mam do sprzedania gumowa gwiazdke do kolumny kierowniczej. Jak ktos zainteresowany to prosze o kontakt. Pozdrawiam.


WITAM! czy temat tzw gwiazdki jest aktualny? jestem zainteresowany!

Offline Pajaro

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 153
[i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #101 dnia: 29 Styczeń 2019, 14:18:35 »
k.emil, w Rzeszowie w sklepie FOX dostaniesz ją od ręki

Offline Maucinek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 44
[i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #102 dnia: 30 Marzec 2019, 10:15:37 »
W tym tygodniu pojawiły sie u mnie stuki w z przodu auta.Najpierw cicho ale dość szybko zaczęły być bardzo głośne i dokuczliwe. Dokładnie takie jak opisane w pierwszym poście. Wizyta u jednego mechanika i test na podnośniku nic nie wykazał. Pojechałem jeszcze na stacje kontroli pojazdów i test na "szarpakach". Diagnoza: luz na lewym drążku stabilizatora. Cieżko to zdaignozowac jak samochód jest na podnosniku, i opuszczine koła powoduja naprezenie elementów zawieszenia. Drążek wymieniony. W aucie zapanowała cisza

Offline Rudjano

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
[i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #103 dnia: 07 Czerwiec 2019, 10:48:07 »
Siemanko od jakiegoś czasu w mojej i40 czułem na kierownicy delikatne stuki, po 2 tygodniach zmieniło się na już głośne wszystko słychać w kierownicy, a pod spodem cisza pojechałem na jedna stacje powiedzieli ze wszystko ok ... pojechałem na drugą to lewy drążek jest delikatnie luźny a na trzeciej ze to musi być coś z kolumną kierowniczą prawdopodobnie krzyżak, dla ułatwienia wstawię filmik


proszę o pomoc
Pozdrawiam ciepło

Offline siemaniec

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
[i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #104 dnia: 07 Czerwiec 2019, 12:45:39 »
Mam to samo. MI się wydaje że to maglownica tak wali. Ale jeżdżę już z tym 2 lata i się przyzwyczaiłem.