Autor Wątek: [i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza  (Przeczytany 52263 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pequeno

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 19
Odp: [i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #135 dnia: 04 Grudzień 2020, 23:36:13 »
U mnie było tak samo. Wymieniłem krzyżaka kolumny kierowniczej i cisza. Możesz łatwo sprawdzić. U mnie było czuć jak w pewnym punkcie lekko przeskakiwał. Musisz tylko go trzymać i lekko kierownicą obracać. U mnie był ten dolny przy pedałach wyrobiony. Kupiłem używany za 100zł. Nowego nie ma szans kupić, dzwoniłem do serwisu to chcieli mi całą kolumnę kierowniczą wcisnąć.

Offline Kruchy

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Odp: [i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #136 dnia: 06 Grudzień 2020, 17:55:26 »
Na dole sprawdzałem i jest ok,  czyli jeszcze i góry przy kierownicy sprawdzić tak samo? te stuki słychać właśnie pod kierownicą zaraz, myslalem ze może po wymianie gwiazdki coś źle skręciłem lub nie dokręciłem ale sprawdziłem 2 razy  i wszystko jest dobrze skręcone.

Offline hajdej

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Odp: [i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #137 dnia: 01 Wrzesień 2022, 20:52:15 »
Stuki na końcówkach drążków mają inny dźwięk i nie słychać pod samą kierownicą, też miałem to wiem. Zostało mi jeszcze skorzystać z porady klubowicza na rosyjskim forum Hyundai i dodać podkładkę spreżynującą jak na załączonym obrazku i myślę że to będzie to. Jak pierwszy raz  mechanik robił w moim aucie i wymienił tą gwiazdkę to mi mówił że stuki są właśnie w tym elektronicznym układzie kierowniczym wałek powoduje te stuki, wyciągnął oryginalną spreżynkę i dał inną i było jeszcze gorzej, spowrotem włożył ta samą, ale o tej podkładce dzisiaj doczytałem więc za jakiś czas znowu odwiedzę mechanika, jak mówi staropolskie przysłowie do trzech razy sztuka :)
Hej z odświeżę kotleta. Mam te same objawy co opowiesz, zawieszenie ok, zużyte elementy wymienione, gwiazdka wymieniona, lecz nadal stuki pozostały.
Czy Ty robiłeś to co na zamieszczonym obrazku przez Ciebie ? Da radę to samemu ogarnąć, czy tylko jakis majster, pozdrawiam

Offline Hipek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Odp: [i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #138 dnia: 11 Sierpień 2023, 15:19:21 »
Witam,
Czy posiada ktoś może te zdjęcia i podzieli się nimi?

Pozdrawiam

Offline szyby1

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
Odp: [i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #139 dnia: 01 Październik 2023, 08:05:04 »
 Witam. Niech ktoś wrzuci fotki jak to robić najlepiej krok po kroku. Który filmik jest najlepszą instrukcją. Dam radę to zrobić w garażu czy tylko jakiś spec mechanik to ogarnie.

Offline meter30

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: [i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #140 dnia: 15 Styczeń 2024, 19:43:28 »
Informacyjnie napisze dla tych którzy zmagają się ze stukami przekładni kierowniczej. Też miałem stuki przy jeździe na szutrze/ drobnych nierównościach, również przy dynamicznym ruszaniu kierownica na postoju - szybko lewo/prawo, ale to stuki zupełnie inne niż na przedstawionych tu filmach z sonatą.
Proponuję zacząć od rzeczy najprostszych i bezkosztowych. Długo czytałem i szukalem- dokręciłem dolny Krzyżak przy samej podłodze tam gdzie łączy się z wieloklinem od maglownicy. Sama czynność zajęła 5 minut, zrobi to każdy kto ma klucz 12 z przedłużką. U mni jak ręką odjął. A namawiali mnie na regenerację kolumny za około 1300zł

Offline szyby1

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
Odp: [i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #141 dnia: 15 Marzec 2024, 20:04:14 »
Wymieniłem sławną gwiazdkę i nastała cisza. Jest trochę gimnastyki ale spokojnie można ogarnąć . Tyle zostało z gwiazdki .