Autor Wątek: [i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza  (Przeczytany 52542 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jarecki

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
[i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #60 dnia: 15 Marzec 2018, 15:44:16 »
Czesc

Panowie, czy ktorys z Was wymienial te gumowe sprzegielko w swoich i40 ?

Offline mati83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 129
[i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #61 dnia: 15 Marzec 2018, 16:35:08 »
https://pl.aliexpress.com/item/FLEXIBLE-COUPLING-563152K000FFF-FOR-SONATA-YF-FOR-OPTIMA/32830095717.html

A może jakieś wspólne zakupy na AliExpress. Tu macie 10 sztuk za 75zł... ;)

Mało tego. W Rzeszowie są w ofercie na stronie FOXa.
https://www.fox.rzeszow.pl/spre-yna-kolumny-kier,4,252854,239678

Offline Jarecki

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
[i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #62 dnia: 22 Marzec 2018, 20:17:03 »
Kolego, jest tylko jeden rodzaj i pasuje do każdego hyundaia ?

Offline mati83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 129
[i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #63 dnia: 29 Marzec 2018, 23:27:29 »
Bladego pojęcie nie mam czy do wszystkich modeli był taki sam rodzaj tego gówienka, ale z innymi się nie spotkałem więc jest szansa. Pisałem do Foxa w Rzeszowie, to powiedzieli że pasuje do i30 i nie wiedzą czy do i40 też ale jest duża szansa.

Offline Pajaro

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 153
[i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #64 dnia: 14 Maj 2018, 13:50:05 »
Jestem świeżo po zakupie I40. Niestety na starcie muszę uporać się ze stukami w kolumnie kierowniczej. Koledzy czy ktoś z was próbował wymienić GWIAZDKA ŁĄCZNIK ELASTYCZNY KOLUMNY KIEROWNICZEJ? . Będąc w Rzeszowie w FOXIE  kupiłem ten łącznik, pytanie czy ktoś już próbował go wymienić na własny rachunek?

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #65 dnia: 14 Maj 2018, 16:29:24 »
Pajaro, jaki masz przebieg? Co masz dokładnie za stuki i kiedy?  Ja na postoju cisza, za to jadąc po „kocich łbach” to mam wrażenie ze trzymam nie kierownice a pusta taczke. Takie jakby luzy... Nie mam okazji często po takiej drodze jeździć ale irytuje sam fakt.. pare postów wcześniej dałem link do manualna naszych wschodnich sąsiadów... ale nic na razie z tym nie ruszyłem. Ta gwiazdka za co jest odpowiedzialna?

Offline Pajaro

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 153
[i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #66 dnia: 14 Maj 2018, 20:33:09 »
Przebieg 140 tys. Na postoju podczas kręcenia kierownicą słychać stukanie z okolicy kolumny kierowniczej. Dodatkowo podczas skręcania przy większych prędkościach kierownica nie działa płynnie tylko przechodzi jakby stopniowo. Na szarpakach żadne luzy nie powychodziły, aczkolwiek z tego co wiem to dopiero po zdjęciu końcówek drążków może się okazać że jest luz. Wcześniej był poruszany temat tej gwiazdki która znajduje się w silniku napędzającym wspomaganie. Wyszperałem na rosyjskim forum że u nich była akcja serwisowa z wymianą tego elementu.

Offline Jacek72

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 51
[i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #67 dnia: 18 Maj 2018, 18:59:26 »
I jak tam Jarecki- wymieniałeś ten gumowy elastyczny łącznik?  Łatwo się to wymienia?? Dużo roboty?? A może ktoś inny już wymienił...

Tak dla wszystkiego i ja to kupiłem, zastanawiam się czy wymiana jest bardzo skomplikowana..

Offline Pajaro

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 153
[i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #68 dnia: 19 Maj 2018, 21:16:46 »
Jestem po wymianie tego małego ustrojstwa kupionego w FOX Rzeszów- 6 godzin zabawy ale efekt osiągnięty.
Nie ma już stukania podczas obracania kierownicą na postoju, nie wyczułem też luzu na kostce brukowej.
Podjadę do mechaników którzy chcieli mnie naciągnąć na regenerację maglownicy...

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #69 dnia: 19 Maj 2018, 22:21:28 »
Czyli luzy na nierównej nawierzchni tez są od tego ustrojstwa... ja nie mam odgłosów na postoju, za to luzy na kostce już tak... dobrze wiedzieć.

Offline Jacek72

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 51
[i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #70 dnia: 21 Maj 2018, 06:00:00 »
Pajaro opisz w którym miejscu to dziadostwo jest i jak się tam dostać,żeby gumke wymienić.. Dzięki...

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #71 dnia: 21 Maj 2018, 06:36:06 »
Post #46 w tym temacie

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #72 dnia: 26 Maj 2018, 08:10:23 »
Panowie, tez chyba bede próbował to robić. Faktycznie 6H roboty? Jest trochę grzebania, ale chyba da się szybciej ogarnąć?

Offline Pequeno

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 19
[i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #73 dnia: 30 Czerwiec 2018, 14:40:54 »
Zdecydowałem się też na wymianę tej gwiazdki. A więc dojście do tego w Sonatach (filmy z you tube) w porównaniu do i40 to pikuś. Jak ktoś się zdecyduje, to jako pierwsze ta krótka listwa ozdobna po lewej stronie musi być zdjęta. Pod nia jest jeszcze jedna śrubka. Cała kolumna jest podwieszona na 2 śrubach (nakrętkach). W Sonacie są cztery i kolumna ładnie schodzi, w i40  tylko trochę obniża sie. Z tyłu jest jeszcze jedna śruba, która ma funkcję podobną do zawiasu. Na odkręcenie tej śruby nie odważylem się i dlatego dojście do 3 śruby od obudowy tego  motoru jest bardzo utrudnione. Do dwóch innych idzie się dostać po odkręceniu licznika. Ja użyłem przedłużki giętkiej, z normalną nie dał bym rady,nie ma tyle miejsca. I teraz nalepsze, po ściągnienciu obudowy pokazała sie gwiazdka    ku... jak z fabryki, jak nowa. Jedynie ta którą kupiłem na amazon jest jakby z twardszego materiału. Dla świętego spokoju wymieniłem. Składanie do kupy idzie już całkiem sprawnie. Ja potrzebowałem ok 4 godzin, ale najdłużej trwało odkrecenie tej jednej śruby z obudowy. Niestety dalej mam słabe stuki przy szybkim kręceniu kierownicą w prawo i w lewo. Na nierównej drodze mam ale wrażenie że jest lepiej. Podejrzewam jeszcze że te stuki mogą pochodz od łożysk kolumn mcphersona, tylko że dwa miesiące temu miałem przegląd techniczny w Niemczech i żadnych problemów z zawieszeniem nie znaleźli. Dla informacji, mój i40 ma 130.000 km. Podrawiam

Offline Pajaro

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 153
[i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #74 dnia: 02 Lipiec 2018, 08:36:14 »
Witam w klubie. Niestety ale u mnie pozostały te same objawy co u Ciebie. Po wymianie gwiazdki jest lepiej ale czasami słychać minimalne stuki i do tego na poprzecznych nierównościach czuć luz w kierownicy.