Autor Wątek: [i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza  (Przeczytany 52540 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arti_100

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 56
[i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #120 dnia: 01 Styczeń 2020, 21:19:08 »
Daj maila to Ci wysle.

Offline marcin_kutno

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 46
[i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #121 dnia: 01 Styczeń 2020, 21:42:49 »
Też poproszę, wysyłam maila na priw

Offline hajdi1982

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
[i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #122 dnia: 01 Styczeń 2020, 22:21:19 »
Cytat: "arti_100"
Daj maila to Ci wysle.


Hej. Adres mailowy poszedł na priv. Z góry dzieki

Offline yankee30

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
[i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #123 dnia: 21 Styczeń 2020, 12:46:45 »
Ja też poproszę o przesłanie tych zdjęć

Offline KaSa

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
[i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #124 dnia: 22 Styczeń 2020, 20:49:57 »
Siemanko.
Wysłałem maila już do arti_100 ale Was też się poradzę. Kto z Was wymieniał już tą gwiazdkę w sprzęgle wspomagania w hyundai i40. Pytam bo rozbebeszyłem już swojego hyundaia i nie wiem jak inni to zrobili ale za cholerę nie idzie się dostać do tej "tuby" gdzie umiejscowiona jest ta plastikowa gwiazdka. Od dołu dojście jest do dwóch śrub, więc odkręciłem zegary a za nią jest metalowy słupek, wiązka kabli i ta nieszczęsna "tuba". Próbowałem opuścić całą kolumnę ale jak odkręciłem dwie główne śruby to ta właśnie "tuba" opiera się na tym metalowym słupku i nie pójdzie na dół. Jak to zrobić żeby się tam dostać? Odkręcać całą kolumnę kierowniczą?

Offline jgrzesiek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
[i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #125 dnia: 23 Styczeń 2020, 17:19:17 »
Prośba niech ktoś wrzuci te zdjecia na serwer i wrzuci link bo niestety PW do kolegi arti zostają bez odpowiedzi (nie tylko ode mnie).

Offline wtom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 365

Offline yankee30

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
[i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #127 dnia: 09 Luty 2020, 21:22:06 »
Tutaj jeszcze jeden filmik od sonaty krok po kroku :)

Offline bomen

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
[i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #128 dnia: 02 Marzec 2020, 19:56:43 »
A próbował ktoś załatwiać problem z "gwiazdką" w ASO? Hyundai wypuścił biuletyn 17-ST-002 w którym rozszerza gwarancję na nią do 10 lat - tyle, że w USA/Australii. Jeżeli ktoś ma dojście, mógłby sprawdzić czy na Polskę i i40 też taki biuletyn wyszedł?

Link do 17-ST-002:  https://testing-public.carmd.com/Tsb/Download/118788/5003567

Offline MK33

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
[i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #129 dnia: 26 Marzec 2020, 15:06:57 »
Stukało stukało i już nie stuka. Gwarancja kończy się w lipcu więc podjechałem do serwisu i zgłosiłem usterkę. Mechanik wsiadł za kierownicę i przejechaliśmy się przejechać. Na równej drodze nic nie było czuć i koleś stwierdził że jest wszystko ok, dopiero jak mu powiedziałem żeby zjechał na jakąś nieutwardzoną drogę to poczuł. Wjechał później na trzepaki na serwisie i posprawdzali wszystko.
Mechanik przekazał człowiekowi z serwisu że rzeczywiście jest problem na przekładni. No i zaczął się koleś czepiać, że przegląd ostatni nie zrobiłem u nich tylko w zaprzyjaźnionym warsztacie samochodowym. Najważniejsze że uznali wszytko i wymienili to co mieli wymienić. Nie  wiem po co była tylko ta gadka że nie muszą uznawać tego na gwarancji. Facet się ogadał ogadał a i tak zrobił. No ale nie dałem się skroić na ten ich przegląd to  mu parę stówek uciekło.

Offline krycha

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
[i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #130 dnia: 29 Marzec 2020, 11:46:47 »
Witam.Świeżo po usunietej usterce. Objawy identyczne jak w temacie. Wymiana przegubu kolumny kierowniczej i wszystko zniklo. Zadnych objawow wszystko w jak najlepszym porzadku. Pozdrawiam.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #131 dnia: 30 Marzec 2020, 09:17:30 »
krycha, czyli w Twoim przyapdku wymiana samej "gwiazdki" nie pomogła? Jaki koszt u Ciebie tej zabawy. Dla ciekawskich - Santa Fe też nie jest wolny od tej wady :) U mnie na razie delikatnie i to nie zawsze ale jeszcze pojeżdżę - może prędzej sprzedam :)

Offline krycha

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
[i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #132 dnia: 31 Marzec 2020, 20:10:09 »
Tak od razu diagnoza brzmiala wymiana przegubu kolumny kierowniczej. Koszta wyniosly 1200 zl wraz z robocizna w pogwarancyjnym serwisie hyundaia. Po wymianie jak reka odjal.

Offline bomen

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
[i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #133 dnia: 02 Kwiecień 2020, 19:54:03 »
Uff, na szczęście u mnie się skończyło na gwiazdce i koło 250pln (w lokalnym warsztacie). ASO się wypięło mówiąc, że oni żadnej akcji serwisowej w tym obszarze nie prowadzą, a Hyundai Motor Poland nie raczył na maila odpisać.

Offline Kruchy

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Odp: [i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
« Odpowiedź #134 dnia: 04 Grudzień 2020, 15:55:54 »
Witam  ;) wszystkich,  mam dziwne stukanie w moim i40 na nierównościach, podczas kręcenia kierownica lewo i prawo ale te stuki występują wtedy gdy kierownica jest na wprost, kiedy zrobię obrót w prawo bądź w lewo nie ma stukania na nierównościach i podczas kręcenie prawo-lewo po wykonaniu skrętu kierownicy też nie ma stuków,  ogólnie słychać to wszystko zaraz pod kierownicą. Gwiazdke wymieniałem opuszczając całą kolumnę w dół dwie śruby u góry i trzecia schowana bardziej z tyłu kolumny, delikatnie poprawa jest ale dalej są te dziwne stuki,  czy ktos z Was wie może co to może być?  :) Z góry dziękuję za pomoc :)