Autor Wątek: [ix35 EL] Dokładka tempomatu  (Przeczytany 111571 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gurszczak

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 219
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #45 dnia: 24 Październik 2013, 12:59:53 »
Czy każda z tych kierownic ze znanego portalu aukcyjnego będzie pasowała? Czy trzeba na coś zwracać uwagę. Auto w wersji Style - gdzieś ktoś pisał o jakieś wiązce ale to chyba std że nikt nie odpina wiązki może macie jakieś sprawdzone źródło gdzie można kupić kiere jak coś poproszę o info na PW.

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #46 dnia: 24 Październik 2013, 13:29:23 »
Czyli rozumiem, że wystarczy mieć system bluta w aucie ( mam comforta) i zakupić kierownicę ze sterowaniem tempomatem- ważne aby była wiązka przewodów do sterowania temp. Następnie wymieniamy prawy plastyk w kierownicy (bez wymiany kierownicy) podłączając wiązkę przewodów w odpowiedni wtyk w zwijaczu- i tempomat zadziała..... tępy jestem, więc pytam bardzo dokładnie.....

Offline gurszczak

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 219
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #47 dnia: 24 Październik 2013, 13:58:41 »
jacek2, też mam 2 lewe ręce do tego typu tematów i też wolę 3x się dopytać niż ma mi coś zostać albo coś popsuć.

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #48 dnia: 24 Październik 2013, 14:07:37 »
Cytat: "gurszczak"
jacek2, też mam 2 lewe ręce do tego typu tematów i też wolę 3x się dopytać niż ma mi coś zostać albo coś popsuć.


Dlatego wolę dopytać i mieć czyste sumienie gdy będę demolował swojego hyuika...

Na allegro sprawdzałem ceny kierownic- wahają się od 150 zł do 300 zł, a nawet i więcej... :shock:  :shock:

Offline Robik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 180
dokladka tempomatu
« Odpowiedź #49 dnia: 24 Październik 2013, 15:38:59 »
Szanowni koledzy
Sprawa wymiany kierownicy czy tez samego prawego panelu jak kto woli jest banalnie  prosta. Do wyciagniecia airbaga niezbedne sa klucze torx i ewentualnie szczypce do odlaczenia kostek i kabelkow. Dla chetnych odkrecenie kierownicy wymaga klucza 22 trzeba tylko uwazac na kabelki bo podczas zdejmowania kierownicy lubia sie zaplatac co skutkuje w najlepszym przypadku otwarciem zwijacza airbag. Ja osobiscie zakupilem kierownice z tego wyzszego przedzialu cenowego w idealnym stanie dlatego wolalem ja przelozyc cala. Odkad mam tempomat jazda po autostradach nabrala wlasciwego wymiaru.

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #50 dnia: 25 Październik 2013, 13:35:06 »
Onkyo3- mam takie małe pytanko do ciebie i prośbę zarazem. Czy możesz podać jakieś namiary telefoniczne do siebie w celu obgadania sprawy tempomatu??? troszkę się na niego podjarałem..... :mrgreen:  :mrgreen:

Offline kri$

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 336
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #51 dnia: 25 Październik 2013, 16:53:55 »
Podsyłam instrukcje.
W załączeniu akurat montaż do vengi, z wymiana zwijacza, ale jak jest wersja comfort i style to nie jest to wymagane, tylko wymiana przycisków. I najważniejsze wypiąć akumulator przy instalacji.


Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #52 dnia: 27 Październik 2013, 16:37:29 »
Szasucun wielkie dzięki za filmik, właśnie walczyłem wczoraj z wymianą kierownicy. Wszystko wygląda bardzo podobnie, tylko język słowiański powinien być troszkę inny. Juz mama tempomat. Fajnie działa. Kosztowało mnie to 180 zł + browar dla siebie do wspomożenia montażu. jestem b. zadowolony......

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #53 dnia: 27 Październik 2013, 17:03:18 »
prawie jestem gotów do działania, tylko upewnijcie mnie:
- odłączam akumulator
- kluczem TROX odkręcam dwie śruby airbaga
- wyjmuję airbag - czy muszę go odłączać?
- czy ten plastik trzyma się tylko na jednym wkręcie, który jest pod airbagiem, czy są inne wkręty?
- jeżeli mam Comforta, to wymieniam sam plastik czy wiązkę także?

sebiq12

  • Gość
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #54 dnia: 27 Październik 2013, 18:18:45 »
Może ktoś napisać co potrzebe jest do wersji STYLE do montazu tempomatu? Wystarczy tylko sterowanie na kierownicy czy trzeba jeszcze cos kupic?

Offline Robik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 180
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #55 dnia: 27 Październik 2013, 18:52:40 »
Dokladka tempomatu wymaga posiadania w Ix35 w wersji minimum comfort z radiem z obsluga bluetooth jak masz wersje style spokojnie mozesz wymienic panel z prawej strony wraz z kabelkiem lub zabawic sie w wymiane calej kierownicy tak jak ja zrobilem. Mam wrazenie ze byla to szybsza opcja zreszta moja kierownica byla bardziej wytarta niz ta ktora kupilem na rynku wtornym.

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #56 dnia: 28 Październik 2013, 07:32:48 »
Cytat: "Robik"
Dokladka tempomatu wymaga posiadania w Ix35 w wersji minimum comfort z radiem z obsluga bluetooth jak masz wersje style spokojnie mozesz wymienic panel z prawej strony wraz z kabelkiem lub zabawic sie w wymiane calej kierownicy tak jak ja zrobilem. Mam wrazenie ze byla to szybsza opcja zreszta moja kierownica byla bardziej wytarta niz ta ktora kupilem na rynku wtornym.

Zgadza się; wymiana kierownicy jest szybszą opcją posiadania tempomatu. Trudności nastręczają plastyki na kierownicy ze sterowaniem. Ich demontaż jest dosyć kłopotliwy.

kiepero

  • Gość
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #57 dnia: 28 Październik 2013, 14:40:04 »
Jeżeli macie zamiar wymieniać całą kierownicę to lepiej od razu obszyjcie ja prawdziwą skórą :)

aker

  • Gość
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #58 dnia: 28 Październik 2013, 15:38:30 »
Podobnie jak kolega lessiu2 mam problem z tempomatem.
Mam ix35 w wersji Style. Wymieniłem plastik i wiązkę kabli w kierownicy. Podświetlenie przycisków tempomatu działa i na tym koniec. Proszę o pomoc lub chociaż jakieś sugestie :-/

Przyznaję, że wymieniałem wiązkę bez odłączania akumulatora. Wszystkie klawisze działają poprawnie, brakuje tylko tempomatu.
Elementy nowej kierownicy są z 2013 roku, mój samochód z 2012.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #59 dnia: 28 Październik 2013, 18:19:17 »
Wrzuć zdjęcie tego przycisku.