Autor Wątek: [ix35 EL] Dokładka tempomatu  (Przeczytany 111220 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #30 dnia: 24 Wrzesień 2013, 18:33:37 »
Kiepero dodałbym  jeszcze na samym początku opisu : przy zakupie używanej kierownicy spytać sprzedawcy czy w cenie jest przewód do połączenia przycisków ze zwijaczem i przed samą "robotą" odłączyć akumulator.

[ Dodano: 2013-09-24, 19:04 ]
Cytat: "gurszczak"
masz może numery części które trzeba użyć tzn. tego panela i wiązki


Przycisk i kabel podłączeniowy



Zwijacz (jeśli nie ma obsługi tempomatu- brak 4 pinów)




http://hyundai.epcdata.ru/ix35-tucson/37458/

pijid

  • Gość
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #31 dnia: 24 Wrzesień 2013, 20:07:45 »
Nie wiem czy to się komuś przyda, ale mnie tak naszło... :idea:

Poprawcie mnie, jeżeli się mylę, ale z opisu wynika że to co podłączacie nie ma żadnego mikrokomputera, ani tym podobne. Po prostu przyciski, (mikrokontroler CAN?) i wiązka do podłączenia...
Jeżeli tak jest, to może można to wyprowadzić jakoś inaczej. Soft musi być już wbudowany w komputer, nie ma opcji. A w takim wypadku, to może jest to tylko kwestia podpięcia się do magistrali CAN i... zasymulowania tempomatu?

 :idea:
Marzy mi się tempomat sterowany z komórki przez BT, automagicznie dostosowujący się do ograniczeń (i nie chodzi tu tylko o fotoradary, ale i fakt że jednak GPS mierzy prędkość trochę dokładniej). No i z komórki przy odrobinie wysiłku dałoby się wykorzystać kamerkę i automatycznie redukować prędkość/hamować gdy zajdzie potrzeba... To wszytko jest do zrobienia, muszę tylko się włamać do magistrali CAN, tak jak to zrobili z Fordami i Toyotami :->

vqsoft

  • Gość
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #32 dnia: 24 Wrzesień 2013, 20:44:32 »
schemat jest prosty. Can tu nie dochodzi.. gdyby było inaczej pewno trzeba by było to programować.

Offline Robik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 180
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #33 dnia: 30 Wrzesień 2013, 21:28:49 »
Witam wszystkich klubowiczów.
Podobnie jak was zainteresował mnie temat dokładki tempomatu - w poprzednim samochodzie był w standardzie i nie ukrywam ze na autostradach niemieckich bardzo sie przydaje.
Zastanawiam sie nad koniecznoscia wymiany "zwijacza" z wersji comfort na opcję "zwijacza" dedykowanego do obsługi tempomatu - w systemach fachowo nazywa sie to "pierścień kontaktowy Airbag".
Będę wdzięczny za precyzyjne wyjaśnienia  koszt samej kierownicy nie jest duży, dlatego poważnie zastanawiam sie nad tym rozwiązaniem.

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #34 dnia: 30 Wrzesień 2013, 21:56:58 »
Koledzy pisali, że wymieniamy jedynie zaślepkę na przyciski i połączenie przycisków ze zwijaczem, a sam zwijacz zostaje bez zmian.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #35 dnia: 30 Wrzesień 2013, 22:17:50 »
Były montowane trzy rodzaje zwijaczy więc trzeba sprawdzić liczbę pinów w kostce. Dla porównania w ix20 montowali jeden rodzaj zwijacz i taki sam jaki jest w ix35 z obsługą tempomatu.

wwm

  • Gość
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #36 dnia: 01 Październik 2013, 08:12:32 »
OK, ale co  z gwarancją, obawiam się, że można stracić.

lessiu2

  • Gość
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #37 dnia: 02 Październik 2013, 14:36:55 »
Czy mógłby ktoś napisać ile powinno być pinów w kostce łączącej taśmę w kierownicy z zawijakiem?
Pytam się dlatego, że sprawdziłbym w swoim aucie ile pinów ma zawijak i jeżeli będzie miał tyle samo co napiszecie to będzie znaczyć, że nie będzie trzeba kupować zawijaka tylko samą kierwonicę z temopomatem i taśmą łączącą przyciski.
Czy zakładał ktoś może sam w Stylu, silnik 1.6GDI a najlepiej w Poznaniu?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #38 dnia: 02 Październik 2013, 19:25:13 »
Cytat: "lessiu2"
ile pinów ma zawijak



Offline Robik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 180
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #39 dnia: 02 Październik 2013, 20:06:47 »
Mam pytanie do kolegów, którzy przekładali już kierownicę - jakie dokładnie czynności należy wykonać aby wymienić kierownicę na tą z obsługą tempomatu?
Każda wskazówka mile widziana - nie chciałbym połamać jakichś elementów z tworzywa. Wstępna analiza wskazuje ze na pewno potrzebne będzie zestaw kluczy typu torx i najpewniej ciepły garaż :)
Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
Robik

kiepero

  • Gość
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #40 dnia: 02 Październik 2013, 20:51:21 »
Wystarczy przeczytać cały temat i wszystko będzie jasne.
Jeżeli ktoś ma na kierownicy obsługę bluetooth zwijacza nie trzeba wymieniać, czyli dla wersji Comfort i Style.
Ja montowałem do wersji 1.6 GDI Sytle, wystarczy zamontować panel z przyciskami i wiązkę przyłączeniową, wszystko zostało już dokładnie wyjaśnione i opisane, nawet zostały podane numery części.

lessiu2

  • Gość
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #41 dnia: 04 Październik 2013, 17:18:52 »
Mam mały problem. Założyłem prawą część kierownicy odpowiadającą za tempomat i po podłączeniu nadusiłem na przycisk i lampka na wyświetlaczu zapaliła się ale okazało się, że zawijacz przekręcił mi się o jedno raz w prawo i musiałem jeszcze raz rozkręcić kierownicę by ustawić go prawidłowo. Po skręceniu wszystkiego tempomat już nie zadziałał. Rozkręciłem poduszkę i powyciągałem wtyczki i powkładałem ponownie ale tempomat nadal nie działa. Po zapaleniu świateł tompomat jest podświetlany. Czy mógłby ktoś doradzić co by można sprawdzić? Czy ma on jakiś bezpiecznik?

wieloryb7

  • Gość
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #42 dnia: 19 Październik 2013, 23:21:28 »
Cytat: "wwm"
OK, ale co  z gwarancją, obawiam się, że można stracić.


Witam wszystkich,
Mnie również interesuje dokładka tempomatu (a także ogrzewania przednich siedzeń), ale jak na to zapatruje się ASO przy naprawach gwarancyjnych??

trucikmm

  • Gość
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #43 dnia: 20 Październik 2013, 08:44:43 »
Witam, wczoraj dołożyłem tempomat do swojego IX35 comfort. Kupiłem kierownice z sterowaniem wyciągnąłem z niej prawą stronę plastiku z sterowaniem wraz z wiązką przewodów, w moim aucie odkręciłem poduchę bez odpinania przewodów, odkręciłam plastik po prawej stronie ( potrzeba specjalnego śrubokręta w kształcie L), odpiąłem kostki z przewodami, wsadziłem przewody z sterowaniem od tempomatu, zakręciłem wszystko (bez konieczności ściągania kierownicy). Tempomat od razu chodzi po włożeniu. Teraz cieszę  się tempomatem którego mi brakowało na trasach. Całość inwestycji to 170zł kupna kierownicy z tempomatem, czas przełożenia 30 min. W ASO koszt 2800zł :) Jeżel chodzi o gwarancję to żeby ASO się połapało jest naprawdę bardzo nikły procent.

vidi

  • Gość
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #44 dnia: 23 Październik 2013, 14:40:34 »
Ostatnio postanowiłem również dołożyć tempomat wg instrukcji z tego tematu. Całkowity koszt 149zł czas pracy 30 minut i wszystko śmiga jak marzenie.