Autor Wątek: [ix35 EL] Dokładka tempomatu  (Przeczytany 111387 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Azool

  • Gość
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Wrzesień 2013, 18:21:56 »
Cytat: "vqsoft"
Co do gwarancji -  jest to tak zrobione że nie ma szans aby aso połapało się że jest to dokładane...


Rozumiem, że masz wersje comfort, w której nie oferowano tempomatu. Także nawet dla laika będzie od razu jasne że Twój egzemplarz nie wyjechał z fabryki z tempomatem. Ale nie sądze żeby robili z tym problemy na przeglądzie. No chyba że padnie coś w elektryce, wtedy pewnie będą szukać dziury w całym.... ale to już ruletka.

kiepero

  • Gość
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Wrzesień 2013, 18:30:59 »
Cytat: "vqsoft"
dokładnie tak. mając nowy samochód żal pchać w niego używana kiere i wytarte panele.


Nikt CI nie karze kupować powycieranej kierownicy, generalnie to kierownicy nie trzeba przekładać, można też kupić nowe części w ASO koszt ok 500 zł brutto, z tego co się orientuje to wy chcecie 3 x więcej :)

vqsoft

  • Gość
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Wrzesień 2013, 18:34:24 »
Cytat: "Azool"
Cytat: "vqsoft"
Co do gwarancji -  jest to tak zrobione że nie ma szans aby aso połapało się że jest to dokładane...


Rozumiem, że masz wersje comfort, w której nie oferowano tempomatu. Także nawet dla laika będzie od razu jasne że Twój egzemplarz nie wyjechał z fabryki z tempomatem. Ale nie sądze żeby robili z tym problemy na przeglądzie. No chyba że padnie coś w elektryce, wtedy pewnie będą szukać dziury w całym.... ale to już ruletka.

\

tak w tej wersji nie było tempomatu ale była możliwość jego dołożenia w fabryce. Tak więc możliwość jego fabrycznego założenia istnieje oficjalnie w fabryce. Nie mniej jednak ja brałem ixa ze stoku w aso więc nie miałem takiej możliwości.. Zamawiając ixa i konfigurując go pod siebie można było dołożyć tempomat. Aż dziw bierze ze w aso nie wiedza / nie chcą tego montować. tylko bawią się w te uniwersalne badziewie za 2.5 - 3 kpln...

[ Dodano: 2013-09-23, 18:39 ]
Cytat: "kiepero"
Cytat: "vqsoft"
dokładnie tak. mając nowy samochód żal pchać w niego używana kiere i wytarte panele.


Nikt CI nie karze kupować powycieranej kierownicy, generalnie to kierownicy nie trzeba przekładać, można też kupić nowe części w ASO koszt ok 500 zł brutto, z tego co się orientuje to wy chcecie 3 x więcej :)


powiem CI tak - nie spotkałem jeszcze idealnej kierownicy na allegro. Na zdjęciach mało co widać i kupno jest trochę w ciemno. A tym wszystkim sprzedawcą na allegro często nie chce się nawet odpisać na email itp

nie wiem ile kosztują graty ale sądzę że pewno 700  - 800 pln. Przynajmniej na ebay.~200$

uściślając ja nie czerpie profitu z montażu tempomatu.   Ja chyba jako pierwszy zamontowałem go u Onkya i podzieliłem się wrażeniami.

kiepero

  • Gość
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Wrzesień 2013, 19:14:03 »
Na ebayu jest jeszcze w komplecie zwijacz ale jego nie trzeba wymieniać, pewnie dlatego cena to 200euro.

Cena części w ASO sterowanie i wiązka to ok 500 zł.

Mam wersję Style a tempomat fabrycznie był dokładany tylko  w wersji PREMIUM.

Co do Allegro to dzwoniłem do kilku sprzedawców, kupiłem od tego, który mi potwierdził, że prawy panel z przyciskami jest bez skazy :) inaczej bym nie kupił.

vqsoft

  • Gość
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Wrzesień 2013, 19:51:26 »
zwijacz trzeba wymienić jesli nie masz radia z BT. więc niektórych tez to dotyczy
fakt wersja premium miała fabrycznie tempomat na pokładzie. nie mniej jednak do każdej wersji począwszy od komfort można dołożyć tempomat w fabryce. Ty przekładałeś całą kierę czy tylko panel i wiązkę ?

kiepero

  • Gość
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Wrzesień 2013, 20:04:20 »
Cytat: "vqsoft"
zwijacz trzeba wymienić jesli nie masz radia z BT. więc niektórych tez to dotyczy
fakt wersja premium miała fabrycznie tempomat na pokładzie. nie mniej jednak do każdej wersji począwszy od komfort można dołożyć tempomat w fabryce. Ty przekładałeś całą kierę czy tylko panel i wiązkę ?


Tak jak już pisałem wielokrotnie tylko panel i wiązkę (tak samo jak ty). Co to jest radio z BT?

vqsoft

  • Gość
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Wrzesień 2013, 20:43:34 »
bluetooth

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Wrzesień 2013, 21:07:58 »
tak Was czytam panowie i wychodzi, że tam wystarczy zamontować te przyciski w kierownicy i podłączyć je nową wiązką i gra gitara, nic nie trzeba aktywować, ani przeprogramować ... gdy Adam Słodowy żył, zapewne byłoby to w programie "zrób to sam" ... chyba się skuszę.

kiepero

  • Gość
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Wrzesień 2013, 21:38:33 »
O ile mi wiadomo wszystkie wersje były bluetoothem.

vqsoft

  • Gość
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Wrzesień 2013, 22:13:12 »
no raczej nie
 Clasic nie miał...

Offline gurszczak

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 219
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Wrzesień 2013, 07:59:12 »
Czyli nie wiele zachodu a koszt wg mnie spory :) pamiętam jak w avensisie też sie dokładało tempomat wymiana kiery podłączenie i koniec zachodu koszt max 200-300zł.

kiepero

  • Gość
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #26 dnia: 24 Wrzesień 2013, 09:12:40 »
Mnie kosztowało 200 zł, ale na używanych częściach oczywiście jeżeli ktoś ma z tym problem.

Offline gurszczak

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 219
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #27 dnia: 24 Wrzesień 2013, 09:24:02 »
Cytat: "kiepero"
Mnie kosztowało 200 zł, ale na używanych częściach oczywiście jeżeli ktoś ma z tym problem.


Jeśli nie są zniszczone zewnętrznie to reszta na pewno będzie działać bez problemu. Kiepero powiedz mi co dokładnie dokupiłeś może jakieś linki do aukcji mam wersje Style i chęć na założenie mam ale na pewno nie za cenę która proponuje kolega :) uważam że dla użytkowników forum to powinna być niższa skoro asortyment w ASO kosztuje 500zł.

kiepero

  • Gość
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #28 dnia: 24 Wrzesień 2013, 11:58:07 »
Instrukcja Dla Adama Słodowego.
Myślałem, że już wszystko dokładnie opisałem ale w takim razie jeszcze raz na zakończenie tego tematu.

1. Kupujesz kierownice, mam mieć wbudowane sterowanie do tempomatu.
2. Demontujesz poduszkę odkręcając 2 śruby z obydwu stron kierownicy(potrzebny specjalny klucz Hyundaia, ja dopasowałem płaski śrubokręt), po odkręceniu śrub wyjmujesz poduszkę i odpinasz wtyczkę z zasilaniem.
3. Odpinasz wiązkę ze sterowaniem od zwijacza(sterowanie od radia i bluetooth)
4. Zdejmujesz kierownicę (przed demontażem należy zaznaczyć jej położenie względem kolumny kierownicy).
5. Demontujesz prawy panel(bez przycisków) w jego miejsce zakładasz panel ze sterowaniem do tempomatu.
6. Demontujesz wiązkę od sterowania radiem i w jej miejsce podpinasz wiązkę z nowej kierownicy, czyli podpinasz sterowanie do radia i tempomatu.
7. Montujesz kierownicę
8. Podpinasz do zwijacza wiązkę do sterowania radiem, bluetoothem i tempomatem.
9. montujesz airbag
10. Przekręcasz kluczyk od stacyjki i wciskasz przycisk uruchamiający tempomat w tym momencie na wyświetlaczu zaświeci się zielona kontrolka od tempomatu.


Instrukcja użytkowania tempomatu:
1. Włączamy i wyłączamy tempomat klawiszem z ikonka tempomatu.
2. Po osiągnięciu wybranej prędkości klawiszem SET - (minus) ustawiamy zadana prędkość --> będzie jechał sam.
3. Klawiszami SET - i + możemy regulować zadaną prędkość.
4. Klawisz Cancel wyłącza sterowanie zadaną prędkością.
5. Klawisz SET + zapamiętuje ostatnią zadaną prędkość.

:)

Offline gurszczak

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 219
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #29 dnia: 24 Wrzesień 2013, 12:17:17 »
super :) dziękować :)

Kolego a masz może numery części któe trzeba użyć tzn. tego panela i wiązki żeby np. ASO szybciej znalazło bo znając serwisy to może być problem.