Autor Wątek: Elektryka i inne rzeczy  (Przeczytany 746 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline HultajRob

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Elektryka i inne rzeczy
« dnia: 29 Kwiecień 2023, 11:10:10 »
1. czemu po przekręceniu kluczyka w pozycji 0 manetki od świateł świecą mi się światła mijania ? Tak powinno być ?
2. miałem starsze auta a tu dużo rdzy , na opaskach , podwozie . Czyżby niskiej jakości komponenty ?

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Elektryka i inne rzeczy
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Kwiecień 2023, 18:22:53 »
1. Może masz automatyczny włącznik świateł nocnych? Na kraje postkomunistyczne tak robili (bo tu lobby przeprało mózgi).

2. TTTM

Offline Robik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 180
Odp: Elektryka i inne rzeczy
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Kwiecień 2023, 08:41:05 »
Jezeli w danym kraju obowiazuja przepisy wlaczonych swiatel podczas jazdy w dzien, to wtedy masz auto z wlaczonymi swiatlami w pozycji 0. Jak poczytasz watek o wymianie lamp na poliftowe lub dolozeniu swiatel dziennych led, dotrzesz do informacji  jak mozna to zmiwnic (moduł lub przekaznik).

Co do korozji, pamietam jak w moim 3 letnim wtedy egzemplarzu, podczas czyszczenia odkryłem rudą na zgrzewach drzwi pod uszczelkami.Moje zdziwienie bylo przeogromne, aso temat olalo bo to nie byla perforacja od srodka ! Pozniej pojawily sie parchy na masce przedniej (praktycznie kazda maska na allegro to ma) w jej centralnym punkcie, tam gdzie zbiera sie woda.
Ciekawym doswiadczeniem byl widok od spodu, szczegolnie jak sie zdejmie oslony plastykowe. Generalnie ruda lubila hyundaie (pamietne pony) i nadal je lubi. Auto sprzedalem po 5 latach eksplatacji i zasadniczo nigdy wiecej juz tej marki nie kupie. Korozja to jedno, a jakosc materialow w srodku to drugie. Auto wewnatrz po 100k km wygladaja jak by zrobilo 300K km.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Elektryka i inne rzeczy
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Kwiecień 2023, 10:41:46 »
Ano bardzo ładne są, ale z tego forum się dowiedziałem tyle o tej rdzy, że też nie kupię, zwłascza, że tylko używane kupuję.

Offline beam_beer

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 130
Odp: Elektryka i inne rzeczy
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Maj 2023, 16:39:08 »
Mój ma 13 lat, i problemu z rdzą nie mam.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1453
Odp: Elektryka i inne rzeczy
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Maj 2023, 19:28:11 »
Najgorsze, że rdzewieją elementy pod spodem tak jak bardzo ważne sanki silnika. Tego nie widać a pęknięcie ich jest niezbyt fajne bo sam to przeżyłem. Do tego z powodu właśnie rdzewienia elementy są drogie  a używane ciężko dostępne.

Offline yoda

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Elektryka i inne rzeczy
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Maj 2023, 20:10:10 »
Tarcze kotwiczne z tyłu rdzewieją maluje je za każdym razem jak zmieniam koła ale i tak rdza. Opaski wszelkie też, z przodu jarzma i z prawej strony drążek kierowniczy też pomalowałem, z tyłu alementy zawieszenia, łączniki i bardziej z prawej strony. Nadszybie przednie też pojawia się rdza.