Autor Wątek: [ix35 EL] Dokładka tempomatu  (Przeczytany 111383 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kkrzyss

  • Gość
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« dnia: 22 Czerwiec 2013, 19:36:18 »
Witam
Ostatnimi czasy zacząłem jeździć na dalsze trasy moim ix35, w wersji comfort nie było tempomatu. teraz by mi się on strasznie przydał i tutaj pojawia się pytanie czy da się to zrobić. Rozumiem że na pewno zmiana kierownicy ale co dalej?? robił ktoś coś takiego?? proszę o sugestie. Pozdrawiam

vqsoft

  • Gość
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Czerwiec 2013, 19:37:00 »
w aso 2kpln i masz tempomat..

kkrzyss

  • Gość
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Czerwiec 2013, 19:38:33 »
a jakaś tańsza opcja?? co muszę wymienić poza kierownicą?? jakieś dodatkowe wiązki kabli??

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Czerwiec 2013, 09:56:59 »
Na pewno dodatkowe kable, sterowniki przepustnicy i jeszcze wiele inny dupereli. Samemu to ciężko... 8-)

zomol

  • Gość
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Czerwiec 2013, 14:46:48 »
Jeżeli masz gwarancję to chyba lepiej dołożyć te 2 tys i nie ryzykować jej utraty tym bardziej, że bez wizyty w ASO i podłączeniu po kompa pewnie i tak się nie obejdzie ale dla mnie tempomat to tylko w połączeniu z automatem  ;-)

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Czerwiec 2013, 15:26:16 »
Poczytaj tutaj http://www.i30ownersclub.com/forum/index.php?topic=12574.0. Jeśli chodzi o diesla to trzeba sprawdzić w serwisie czy komputer posiada funkcje tempomatu potem zakup przycisków na kierownice, ewentualnie nowej taśmy, trzy przewody do komputera i dwa do zegarów. Schemat podłączenia  odpłatnie można zobaczyć tutaj       https://www.hyundaitechinfo.com/.

Offline onkyo3

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Sierpień 2013, 17:26:54 »
Witam, jeśli kogoś interesuje montaż oryginalnego tempomatu do ix-a zapraszam na pw
Fabryczne przyciski na kierownicy, podświetlane, wyświetlanie na zegarach wszystkich funkcji.

[ Dodano: 2013-08-31, 02:10 ]
Jeśli chodzi o montaż na terenie Warszawy możliwy u klienta po wcześniejszym ustaleniu
Oczywiście nie podglądamy podczas mojej  pracy :-)

kiepero

  • Gość
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Wrzesień 2013, 11:26:46 »
W moim przypadku wystarczyło dołożyć sterowanie w kierownicy i wiązkę do sterowania,  całość podłączyć do zwijacza, robota na jakieś 15 min można samemu :)
Koszt 200 zł, zakup używanej kierownicy na allegro i przełożenie w/w części, po podłączeniu od razu działa :)

vqsoft

  • Gość
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Wrzesień 2013, 20:17:14 »
No Panowie  i Panie.. dzisiaj mój IX wzbogacił się o fabryczny tempomat.
Dzięki koledze Onkyo3 wszystko przebiegło sprawnie i bezproblemowo. Tempomat zamontowany z użyciem nowych oryginalnych komponentów.  Nie jest to żadna wydumka tylko oryginalny tempomat taki jak montowany jest w wyższych wersji Ixa.
Cała operacja trwała 30 minut w zaciszu garażu.. Nic nie jest przerabiana i nic nie jest kombinowane. Teraz mój Ix ma wreszcie to czego mi w nim brakowało najbardziej..

Co do gwarancji -  jest to tak zrobione że nie ma szans aby aso połapało się że jest to dokładane...

Więc wszystkim z okolic wawy polecam montaż u Onkyo3.
pozdro

Offline gurszczak

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 219
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Wrzesień 2013, 21:01:42 »
Cytat: "vqsoft"
No Panowie  i Panie.. dzisiaj mój IX wzbogacił się o fabryczny tempomat.
Dzięki koledze Onkyo3 wszystko przebiegło sprawnie i bezproblemowo. Tempomat zamontowany z użyciem nowych oryginalnych komponentów.  Nie jest to żadna wydumka tylko oryginalny tempomat taki jak montowany jest w wyższych wersji Ixa.
Cała operacja trwała 30 minut w zaciszu garażu.. Nic nie jest przerabiana i nic nie jest kombinowane. Teraz mój Ix ma wreszcie to czego mi w nim brakowało najbardziej..

Co do gwarancji -  jest to tak zrobione że nie ma szans aby aso połapało się że jest to dokładane...

Więc wszystkim z okolic wawy polecam montaż u Onkyo3.
pozdro


Jakie koszty?? Bo to chyba ważna informacja :) mam niedaleko wiec moźe sie skusze :) kierownice kolega tez ma na miejscu czy dokłada to mojej????? Czekam na informacje może być jak to tajemnica na PW

vqsoft

  • Gość
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Wrzesień 2013, 22:34:22 »
co do kosztów =  pytać  Onkya. Ale powiem że wychodzi to taniej niż w aso... zamiennik :)

[ Dodano: 2013-09-23, 07:10 ]
trzeba dodać że Onkyo przygotowany jest na wszystko. zawsze w odwecie leży komp serwisowy tak na wszelki wypadek  --- gdyby airbagi się zaświeciły,.... ale jak mówił nigdy mu się to nie zdarzyło...

Offline kri$

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 336
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Wrzesień 2013, 07:32:36 »
Cytat: "vqsoft"
No Panowie  i Panie.. dzisiaj mój IX wzbogacił się o fabryczny tempomat.
Dzięki koledze Onkyo3 wszystko przebiegło sprawnie i bezproblemowo. Tempomat zamontowany z użyciem nowych oryginalnych komponentów.  Nie jest to żadna wydumka tylko oryginalny tempomat taki jak montowany jest w wyższych wersji Ixa.
Cała operacja trwała 30 minut w zaciszu garażu.. Nic nie jest przerabiana i nic nie jest kombinowane. Teraz mój Ix ma wreszcie to czego mi w nim brakowało najbardziej..

Co do gwarancji -  jest to tak zrobione że nie ma szans aby aso połapało się że jest to dokładane...

Więc wszystkim z okolic wawy polecam montaż u Onkyo3.
pozdro



Dla zainteresowanych, pokazany montaż na youtubie, tylko potrzebny klucz, do odkręcenia kierownicy :)

Offline gurszczak

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 219
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Wrzesień 2013, 08:11:38 »
Cytat: "kri$"
Cytat: "vqsoft"
No Panowie  i Panie.. dzisiaj mój IX wzbogacił się o fabryczny tempomat.
Dzięki koledze Onkyo3 wszystko przebiegło sprawnie i bezproblemowo. Tempomat zamontowany z użyciem nowych oryginalnych komponentów.  Nie jest to żadna wydumka tylko oryginalny tempomat taki jak montowany jest w wyższych wersji Ixa.
Cała operacja trwała 30 minut w zaciszu garażu.. Nic nie jest przerabiana i nic nie jest kombinowane. Teraz mój Ix ma wreszcie to czego mi w nim brakowało najbardziej..

Co do gwarancji -  jest to tak zrobione że nie ma szans aby aso połapało się że jest to dokładane...

Więc wszystkim z okolic wawy polecam montaż u Onkyo3.
pozdro



Dla zainteresowanych, pokazany montaż na youtubie, tylko potrzebny klucz, do odkręcenia kierownicy :)


A może tak jakiś link??

kiepero

  • Gość
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Wrzesień 2013, 14:21:41 »
Cytat: "vqsoft"
No Panowie  i Panie.. dzisiaj mój IX wzbogacił się o fabryczny tempomat.
Dzięki koledze Onkyo3 wszystko przebiegło sprawnie i bezproblemowo. Tempomat zamontowany z użyciem nowych oryginalnych komponentów.  Nie jest to żadna wydumka tylko oryginalny tempomat taki jak montowany jest w wyższych wersji Ixa.
Cała operacja trwała 30 minut w zaciszu garażu.. Nic nie jest przerabiana i nic nie jest kombinowane. Teraz mój Ix ma wreszcie to czego mi w nim brakowało najbardziej..

Co do gwarancji -  jest to tak zrobione że nie ma szans aby aso połapało się że jest to dokładane...

Więc wszystkim z okolic wawy polecam montaż u Onkyo3.
pozdro



Tak jak piszesz nic nie jest przerabiane, tylko jest zmieniana wiązka, która obsługuje sterowanie przycisków z obu stron na kierownicy a nie tylko z jednej i jest dokładany panel ze sterowaniem do tempomatu. :) Same oryginalne części innych nie ma.

vqsoft

  • Gość
[ix35 EL] Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Wrzesień 2013, 17:04:04 »
dokładnie tak. mając nowy samochód żal pchać w niego używana kiere i wytarte panele.