Autor Wątek: [Getz] cb radio w getzie  (Przeczytany 9001 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

obar777

  • Gość
cb radio w getzie
« dnia: 19 Luty 2009, 14:04:04 »
Witam.Kupiłem niedawno getza i mam zamiar zamontować do niego cb radio.Czy ktoś mógłby podpowiedzieć mi jakie: czy z filtrami czy bez, jakieś dobre i niedrogie radyjko.Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 22:03:34 przez Brt »

klodek

  • Gość
cb radio w getzie
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Luty 2009, 18:42:54 »
Cześć.
Ja mam TTI 880 i antenę HUSTLER 100.
Rewelacyjnie się sprawuje na miasto jak i trasy a jest w stosunkowo dobrej cenie (na chwilę obecną do 300zł)

marekityle

  • Gość
cb radio w getzie
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Luty 2009, 16:21:35 »
Cytat: "klodek"
Ja mam TTI 880 i antenę HUSTLER 100.

Mam identyczny zestaw i jak za te pieniądze chyba nie da się kupić nic lepszego - z tego co czytałem to lepsza do tego radia jest dłuższa antena np. sirio 145 lub president 145.

To nie jest zestaw z najwyższej pułki tak że trzeba nim czasami trochę pokręcić żeby nie trzeszczało ale nie jest źle, w porywach do 10km (średnio 6-7km) da się dogadać bez większych zakłóceń

klodek

  • Gość
cb radio w getzie
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Luty 2009, 12:02:32 »
no to z zasięgiem to ja mam trochę lepiej.
W mieście (centrum Wrocławia) spokojnie bez zakłóceń mam zasięg 11km. na trasie na pewno więcej...

Co do anteny to nim dłuższa tym lepsza :D Ja się kierowałem aspektami praktycznymi, czyli by po odkręceniu anteny weszła mi do bagażnika bez zginania :) Magnes mam cały czas na aucie, mocami odkręcam bacik i nie martwię się, że komuś się spodoba :P

Brt85

  • Gość
cb radio w getzie
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Luty 2009, 18:49:19 »
A gdzie i jak masz zamontowane radio?

klodek

  • Gość
cb radio w getzie
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Luty 2009, 19:37:48 »
Antena jest na dachu w samym rogu (nad lewym tylnym reflektorem). Przewód jest schowany miedzy dachem a tylną klapą.

Radio CB zamontowane jest pod konsolą środkową a lewarkiem.

Brt85

  • Gość
cb radio w getzie
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Luty 2009, 19:52:56 »
ok, niestety u mnie tam nie ma miejsca :-/ Muszę poszukać innego

marekityle

  • Gość
cb radio w getzie
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Luty 2009, 23:41:31 »
Cytat: "klodek"
Antena jest na dachu w samym rogu

Dokładnie taksamo jak moja ]:->
a słabszy zasięg może być spowodowany tym że nie stroiłem jeszcze anteny (już ponad rok się do tego zabieram :evil: ) oraz tym że mieszkam niedaleko DK1 (Bielsko Katowice) i jeżdżę głównie przy ustawieniu SQUELCH na godz. 10-11 bo wtedy jest najmniej szumów a zasięg jest jeszcze zadowalający
Brt85
Ja radyjko mam przykręcone do boku tunelu przed lewarkiem po stronie pasażera, wadami takiego montażu jest trochę mniej miejsca dla pasażera (większość jeżdżę sam tak że dla mnie do przyjęcia) oraz nie da się przesunąć do samego przodu fotela pasażera a mikrofon lata gdzie popadnie :D

Brt85

  • Gość
cb radio w getzie
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Luty 2009, 07:17:06 »
marekityle, dzięki za propozycje, ale mnie raczej interesuje montaż na stałe. Tak, aby się nie rzucało w oczy i nie kusiło osób trzecich...

klodek

  • Gość
cb radio w getzie
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Luty 2009, 10:26:10 »
w gacku przed liftem jest inaczej skonstruowany tunel środkowy, dlatego umnie idealnie się komponuje... :) A strojenie anteny kosztuje 5zł a naprawdę wiele daje :)

marekityle

  • Gość
cb radio w getzie
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Luty 2009, 15:11:22 »
Brt85 w getzie jest na tyle mało miejsca a moje radio na tyle duże, że gdzie indziej jest jeszcze bardziej widoczne lub się nie mieści albo nic nie widać na wyświetlaczu w czasie jazdy :-?
Fajnie miałem go zamontowane w poprzednim aucie, które fabrycznie ma miejsce na dwa radia :mrgreen:
klodek Przy mojej częstotliwości zmian samochodów w których zestaw jeździ (2-3 razy w miesiącu na innym autku) taniej wyjdzie http://www.nowyelektronik.pl/searchsklep.php?naz=swr&mode=szukanie&kategoria_szuk=wszystkie&x=0&y=0

klodek

  • Gość
cb radio w getzie
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Luty 2009, 22:40:13 »
marekityle:
Hehehe :-D :mrgreen: no zgadzam się... jak tak często zmieniasz pojazdy :P
A co do miejsca na radio to przed liftem jest go o wiele więcej :D

Zamontowane Radio wygląda tak:


A antena tak:


marekityle

  • Gość
cb radio w getzie
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Luty 2009, 14:52:13 »
Ja montując swoje wzorowałem się częściowo na http://megane.ruzam.pl/viewtopic.php?t=655&start=160&sid=25f338fa8684d69bb9c40f41ebdd6c24 a wygląda to tak (dawno nie sprzątałem autka i jest tam mały bałagan :oops: )

a w najbliższym czasie planuje pozbyć się anteny magnetycznej i przykręcić coś na stałe w miejsce fabrycznej anteny ]:-> (może sirio triflex)

marekityle

  • Gość
cb radio w getzie
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Marzec 2009, 18:27:01 »
właśnie tak siedzę i kombinuje co by tu zmajstrować i :> wpadł mi do głowy pomysł ]:-> żeby wywalić to co jest zaznaczone na szkicu A
 
i tam wpakować radyjko, na głębokość powinno być tam na tyle miejsca żeby z radyjka było widać tylko przedni panel dzięki czemu będzie go bardzo łatwo zakamuflować np. jakąś ściereczką do szyb, tylko jeszcze nie mam pomysłu gdzie przełożyć gniazdko zapalniczki – szkoda się go całkowicie pozbywać bo czasem może się przydać :mrgreen:

klodek

  • Gość
cb radio w getzie
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Marzec 2009, 18:45:11 »
nie jest to głupi pomysł. Tylko na pewno się zmieści ??
Co do gniazdka zapalniczki, to w schowku przy kolanach pasażera da się jakoś ciekawie umieścić... :)