Autor Wątek: [Getz] cb radio w getzie  (Przeczytany 9001 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Brt85

  • Gość
cb radio w getzie
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Marzec 2009, 18:50:19 »
marekityle, Widzę, że mamy podobny tok myślenia :-)
Wyjęcie tego elementu jest banalne, jest on montowany na zatrzaski. Tylko za nim idą przewody powietrzne, więc żeby tam coś wcisnąć, musiałbyś się pozbyć ich. Nie wiem jakich rozmiarów jest TTI, możliwe, że go zmieścisz.
Ja sobie wymyśliłem, aby tą klapkę zrobić ruchomą, bez pozbywania się gniazdek. i tylko otwierać i podłączać mikrofon.
Ale narazie nie mam czasu na pogrzebanie przy aucie.

marekityle

  • Gość
cb radio w getzie
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Marzec 2009, 19:30:44 »
Cytat: "Brt85"
Nie wiem jakich rozmiarów jest TTI, możliwe, że go zmieścisz.

Niestety jest to dość duże radyjko :evil: tak że musze przymierzyć i się przekonać czy wejdzie na głębokość bo na szerokość i wysokość to wygląda że będzie prawie na styk
chyba że pomyślimy nad jakimś mniejszym sprzętem może coś w stylu ALBRECHT AE 6890
jestem naprawdę ciekaw jak to chodzi <cfaniak>
edit:
albo jeszcze inny szatański pomysł ]:-> :lol:
przerobie sobie na coś w tym stylu mojego TTI - sam panel na pewno wejdzie a resztę wtedy będzie łatwiej gdziekolwiek upchnąć, tym bardziej że jakiś czas temu padł mi głośnik w radyjku (strasznie pierdzi) i używam małego zewnętrznego w półeczce pod kierownicą i przy okazji pozbędę się tego wieśniackiego niebieskiego podświetlenia

marekityle

  • Gość
cb radio w getzie
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Marzec 2009, 19:25:10 »
;] No to przystępujemy do działania <lol2>
http://cb-radio.pl/phpBB/viewtopic.php?t=8641&postdays=0&postorder=asc&highlight=panel+tti&start=45 <lol2>
A do drugiego autka może kupimy coś innego.

tak "ulepszone" napewno wejdzie

Brt85

  • Gość
cb radio w getzie
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Marzec 2009, 15:01:48 »
Ja dziś trochę kombinowałem przy aucie, jednak nic ciekawego nie udało mi się wymyśleć :-/
Apropo miejsca za zapalniczką, tak to wyglada:

Zastanawiam się, czy jest sens tam wkładać je, nawet jak przytnie się ten kanał powietrzny,radio tam może się grzać strasznie. np. w zime, od ciepłego powietrza z nawiewu.
Pozostały 2 miejsca gdzie mam pomysł na zamontowanie. schowek pod radiem lub pod kierownicą. Miejsce pod radiem, jednak bardzo rzuca się w oczy. Trzebaby zrobić jakąś maskownicę.

Miejsce pod kierownica jest całkiem ciekawe. Z tyłu tego plastiku jest dużo miejsca. Kwestja wycięcia otworu na radio i wpuszczenia na tyle głęboko, aby nie było widoczne. Dodatkowo można przykrywać jakaś szmatką. Muszę to jeszcze przemyśleć.
Narazie radio ląduje pod siedzeniem.
marekityle, fajny pomysł, jestem ciekawy jak Ci to wyjdzie :-) Ja narazie nie chce swojego rozbierać,aby nie stracić gwarancji.

marekityle

  • Gość
cb radio w getzie
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Marzec 2009, 01:49:09 »
właśnie wywaliłem te tandetne niebieskie diody LED i na ich miejsce wlutowałem zielone
Efekt przerósł moje oczekiwanie - na wyświetlaczu wszystko widać dużo lepiej i w końcu zaczęło mi się podobać w nocy ;]

Niestety mój telefon robi fatalne zdjęcia przy sztucznym świetle a nie mam chwilowo aparatu w domu, jak będę miał lepsze fotki to zapodam

Foto-relacja z całej przeróbki też się kroi ]:->

Brt85

  • Gość
cb radio w getzie
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Kwiecień 2009, 20:42:21 »
Ja dziś trochę porzeźbiłem i udało mi się zamontować CB :-)
Miejsce jest jak najbardziej OK. podczas jazdy mam dobry dostęp do radia. Muszę jeszcze stworzyć uchwyt na mikrofon, gdyż jak leży na kolanach, to przy hamowaniu ucieka na wycieraczke. Myślałem, że przez takie zamontwanie straci na jakości głosu, ale nie wyczuwam zbytniej róźnicy.
Oto kilka fotek z prac montażowych:





marekityle

  • Gość
cb radio w getzie
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Kwiecień 2009, 20:23:16 »
Cytat: "Brt85"
Ja dziś trochę porzeźbiłem

mi to wygląda na solidna robotę a nie rzeźbę
niestety TTI 880 jest dużo większe i żeby zamontować w tym miejscu gdzie ty musiałbym chyba trochę naciągnąć schowek na wysokość
P.S.
Ostatnio porobiłem małe zakupy i jak wszystko poskładam to się pochwale moim autkiem „prawie jak na pilota” :D

Gwiazdor_1992

  • Gość
cb radio w getzie
« Odpowiedź #22 dnia: 08 Kwiecień 2009, 21:38:00 »
Co do Hustelera, to koledzy prosze Was, nie polecajcie tej anteny, gdyż jest to "śmieć" :!:
Nie, nie pomyliłem się w tym co napisałem. Jest to antena dobrze skonstruowana, lecz jakoś użytych materiałów jest do kitu. Po roku użytkowania Hustler nadaje się do Kosza. Dlaczego?? Cewka gnije. Hustler nie lubi wilgoci. A czy opłaca się brać po każdym deszczu antenę do domu, rozbierać jej cewke i ją suszyć?? Raczej nie :mrgreen:

W życiu nie polece Hustlera. Za darmo bym nie chciał tej anteny. Koledzy, jężeli nie mieliście do czynienia z innymi antenami, to proszę, nie mówcie że Hustler jest "ach, och" bo prawda jest inna.

Co do radia TTI 880- bardzo dobre radio, ale dla początkującego uzytkownika. rzekłbym nawet, że dla "żółtodzioba" :mrgreen: Jest ono za trudne w obsłudze.

Zamontowanie anteny w rogu dachu jest złym rozwiązaniem. Podstawowa zasada, aby antena "dawała z siebie wszystko" musi być zamontowana na środku dachu. Jeżeli jest ona zamontowana np. w lewych roku dachu, to promieniuje ona w pole :mrgreen:
Tak więc, jeżeli juz antena koniecznie musi być w rogu auta to polecam prawy róg.

Jeżeli macie jakieś pytania, to walcie do mnie smiało. Na pewno pomogę :-D
(anty-hustlerowy) Gwiazdor

Gwiazdor_1992

  • Gość
cb radio w getzie
« Odpowiedź #23 dnia: 08 Kwiecień 2009, 21:43:51 »
Cytat: "klodek"
W mieście (centrum Wrocławia) spokojnie bez zakłóceń mam zasięg 11km. na trasie na pewno więcej...


Hahaha, ale bajki opowiadasz kolego :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Na dwumetrowym Santiago 1200 rzadko mi się zdarzy osiągnąc taki wynik :-D

Wujek Gwiazdor radzi- nie wierz w to, co mówią inni użytkownicy CB (chodzi mi o sprawdzanie zasięgu). Jeżeli chcesz sprawdzic zasięg, umów się z kimś, kto ma bazę...

Cytat: "klodek"
A strojenie anteny kosztuje 5zł a naprawdę wiele daje :)

Niby co, polepszył Ci się zasięg :?: :mrgreen:

Sprawdzanie SWR nie ma nic do zasigu (no może w minimalnym stopniu). Tu chodzi o to, żeby nie spalić końcówki mocy w radiu. Jeżeli będziesz nadawał z SWR wynoszącym ok. 3, końcówka mocy w radiu "smaży się"...

Najlepszy SWR to wynik najblizszy 1,1, ale gdy masz 1,5 to również bez żadnych obaw możesz nadawać.

klodek

  • Gość
cb radio w getzie
« Odpowiedź #24 dnia: 08 Kwiecień 2009, 22:00:31 »
"Gwiazdor_1992"

Po zestrojeniu anteny , jechałem z kumplem w przeciwnym kierunku i podawaliśmy sobie bieżące pozycje. Po czym, sprawdziłem na mapie jaka to odległość.

Antenę mam cały rok (wiosna/lato/jesień/zima) magnes na dachu (odkręcam tylko bacik) i nie mam żadnego problemu z Hustlerem.
Nie potrzebne jest mi radio za kupę kasy jak np. PRESIDENT JFK II. bo nie wykorzystam jego możliwości... i uważam ze TTI 880 jest lepsze od "ultra" lub "cobra". Wszystko zależy od wymagań jak i zasobu portfela.

Gwiazdor_1992

  • Gość
cb radio w getzie
« Odpowiedź #25 dnia: 08 Kwiecień 2009, 22:06:34 »
Rozbierze cewke to zobaczysz :mrgreen: Po roku użytkowania tylko kosz :arrow: wiem to z autopsji (byłem kiedyś głupi i kupiłem tą antenę :mrgreen: ). Zmień antenę, a zobaczysz różnice, uwierz....

Cytat: "klodek"
Po zestrojeniu anteny , jechałem z kumplem w przeciwnym kierunku i podawaliśmy sobie bieżące pozycje. Po czym, sprawdziłem na mapie jaka to odległość.

Na pierwszej stronie napisałeś, że w centrum Wrocławia miałeś zasięg 11km :!: Co na tej antenie jest nie możliwe. No chyba, że akurat była propagacja :-)

Cytat: "klodek"
Nie potrzebne jest mi radio za kupę kasy jak np. PRESIDENT JFK II.


Nie ma nic do TTI 880...

Na koniec moja puenta :arrow: CB radio jest jak wino, im starsze tym lepsze :-)
Kiedyś radia były produkowane na jakość, aktualnie (niestety) na ilość...

Kilg

  • Gość
cb radio w getzie
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Kwiecień 2009, 11:46:05 »
ja mam tti 780 i zamontowałem je w przedłużeniu środkowej konsoli, tak jak @klodek. Czy można prosić o instruktarz jak podłączyć je na stałe do prądu? (na razie mam na "zapalniczkę" ale mi przeszkadza).

klodek

  • Gość
cb radio w getzie
« Odpowiedź #27 dnia: 18 Kwiecień 2009, 19:01:46 »
na stałe to nie ma najmniejszego problemu.

Potrzebujesz przewody w dwóch kolorach około 2,5metra każdy, lutownicę, z 10 małych opasek, konektorki i 2 oczka do akumulatora. Ewentualnie szybko złączkę do odpinania radia.

Szukasz gumowego przejścia z komory silnika do kabiny (w nogach pasażera) przepychasz kable, podpinasz bezpośrednio pod CB-Radio (nie zapomnij by na przewodzie gdzieś został bezpiecznik). Kable prowadzisz w komorze silnika jak chcesz, Mocno przymocuj je tak by nie latały podczas jazdy. odetnij resztki i przyczep prosto do akumulatora.

Kilg

  • Gość
cb radio w getzie
« Odpowiedź #28 dnia: 25 Kwiecień 2009, 20:44:52 »
a dałbyś fotkę, jak to u ciebie wygląda przy akumulatorze? (dawałeś jakies filtry na tych kablach?)

Druga rzecz, kombinowałem ostatnio gdzie by to radio upchnąć, i wyszło mi, że całkiem wygodnie byłoby je przykręcić po lewej stronei kierownicy, ale bez wycinania dziur w półce. Bedzie zasłaniać klapke bezpieczników, ale to akurat żaden problem, rzadko sie tam zagląda...
W ferworze walki (ech wiosna), kombinuję z wymianą głośników i zastanawiam się jak by tu przenieść gniazdo zapalniczki gdzieś do przodu, bo to miejsce na środku, to może dobre jest, żeby papierosa odpalić, ale kable od palmtopa i telefonu ledwo sięgają...

Tak się właśnie zastanawiam... przednia konsola jest tylko na zatrzaski, prawda? Czy może gdzies się jakieś zdradliwe wkręty kryją?

klodek

  • Gość
cb radio w getzie
« Odpowiedź #29 dnia: 26 Kwiecień 2009, 21:43:45 »
Co do montaży przy akumulatorze: Fotkę mogę dać, ale nie wiem czy je zobaczysz... Po prostu podpięte pod śrubkę przy klemie.
Nie stosowałem żadnych filtrów na kablach. Jedynie na przewodzie dodatnim jest fabryczny bezpiecznik od CB Radia, ale to przy radiu.

Widziałeś jak zamontowałem ja swoje radio?
Moje jest niestety większego rozmiaru, wiec to miejsce jest JEDYNE gdzie się zmieściło i nie wadziło za bardzo. Szkoda mi było wycinać deskę itp., a to miejsce jest jak dla mnie idealne, bo mam dostęp do radia na wyciągniecie dłoni.

Co do panelu środkowego i deski rozdzielczej, to jest tylko na 6 zatrzasków. Ja opisywałem dokładnie jak to zdemontować krok po kroku :) Poszukaj :)