Autor Wątek: KUPNO - Sonata  (Przeczytany 146384 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mielpaw

  • Gość
KUPNO - Sonata
« Odpowiedź #45 dnia: 26 Marzec 2013, 19:25:21 »
po vin(nr vin: KMHEN41BP3A903845) wyglada ok,na co jeszcze zwrocic uwage?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
KUPNO - Sonata
« Odpowiedź #46 dnia: 26 Marzec 2013, 19:57:23 »
Od 09.2012 przejechał 1000 km. Na tylnej klapie brak oznaczeń HYUNDAI SONATA. Czyli nie jeżdził bo prawdopodobnie z tyłem było coś nie tak. Cytat z ogłoszenia"Bezwypadkowy".

http://www.auto-parts.spb.ru/cat/hy/hy2.my

http://koreacat.ru/hyundai/vininfo/KMHEN41BP3A903845/303705/

mielpaw

  • Gość
KUPNO - Sonata
« Odpowiedź #47 dnia: 26 Marzec 2013, 20:05:23 »
brać?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
KUPNO - Sonata
« Odpowiedź #48 dnia: 26 Marzec 2013, 20:16:53 »
Byłeś oglądać na żywo ?

mielpaw

  • Gość
KUPNO - Sonata
« Odpowiedź #49 dnia: 27 Marzec 2013, 08:36:22 »
tak ogladalem wyglada ok
a pytan mam tyle bo zawsze tylko vw lub toyota wiec nie wiele wiem....

zbori1

  • Gość
KUPNO - Sonata
« Odpowiedź #50 dnia: 27 Marzec 2013, 10:19:28 »
posiadam ten model z 2002 roku. Mam też instalację gazową. Pytaj jak coś chcesz wiedzieć konkretnego. O sankach nic Ci nie powiem.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
KUPNO - Sonata
« Odpowiedź #51 dnia: 27 Marzec 2013, 23:26:22 »
Cytat: "mielpaw"
tak ogladalem wyglada ok
a pytan mam tyle bo zawsze tylko vw lub toyota wiec nie wiele wiem....


A co z tyłem dlaczego nie ma znaczków.

Offline mr_adam

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 20
Sonata NF
« Odpowiedź #52 dnia: 04 Kwiecień 2013, 23:55:18 »
Witam zamierzam kupić mojego pierwszego hyundaia. Wybór padł właśnie na Sonatę z rocznika 2005.
Dlatego mam pytanie do znawców na co zwrócić uwagę przy zakupie tego modelu.
Znalazłem takie ogłoszenie http://otomoto.pl/hyundai-sonata-bezwypadkowy-C20795606.html  czy warto się nim zainteresować ??

[ Dodano: 2013-04-09, 22:41 ]
Mam pytanie jak to jest tym rdzewieniem hyundaii, czytałem że sonata III ma problem z sankami silnika czy poprawili to w późniejszym modelu ?? I na co jeszcze zwrócić uwagę przy jego zakupie ??

fafikdog

  • Gość
Zakup Sonata 2.0 CRDI Automat 140KM
« Odpowiedź #53 dnia: 27 Maj 2013, 22:36:38 »
Dzień Dobry się z Wszystkimi  :-)
Jutro wybieram się obejrzeć Hyndaia Sonatę 2.0 CRDI, automatyczna skrzynia biegów (+ tip tronik).
Konkretnie TA .
Prosiłbym o uwagi Kolegów doświadczonych/obeznanych z marką/modelem, na co zwrócić szczególną uwagę, etc.
VIN: KMHEU41VP6A230563

Zero oddzewu?

edwardo89

  • Gość
Sonata
« Odpowiedź #54 dnia: 08 Wrzesień 2013, 19:51:11 »
Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu Hyundaia Sonaty, rocznik 2005 i mlodszy. Na bieżąco przeglądam oferty z allegro otomoto i mobile.de. Jako że chciałbym kupić auto, które posłuży mi parę lat postanowiłem założyć konto na tym forum i poprosić o pomoc w wyborze.

Na początku byłem 'napalony'  na sprowadzenie auta z Niemiec ale pojemność silnika 2.4 skutecznie mi to uniemożliwila (zbyt wysoka akcyza),  dlatego stwierdziłem że będę celowal w diesla. Sprowadzenie w tym przypadku tez odpada gdyż za dobre auto trzeba zapłacić ok 6tys euro + opłaty które wiążą się ze sprowadzeniem auta na kołach. Na pozostałych portalach jest oczywiście kilkanaście ogłoszeń jak te poniżej ale nie wiem na co zwrócić uwagę juz przy przeglądaniu takich ofert.  Zbyt niska cena (18.900) jest podejrzana zwłaszcza jeśli w ogłoszeniu jest informacja ze auto jest sprowadzone co przy przebiegu ok 160000 km wydaje się żartem.

Co myślicie o 2ch poniższych przykładach - pierwszy wydaje się ok ale ta cena...  Drugi z kolei ma przebieg bliski 300tys km wiec pojawia się pytanie czy w ogóle warto kupić samochód z tak dużym stanem licznika (zdaje sobie sprawę ze inne są kręcone).  Jeśli ktoś miałby chwile i rzucił okiem na jakieś ciekawsze oferty będę wdzięczny. :)

przykład 1
przykład 2

Maciek

  • Gość
KUPNO - Sonata
« Odpowiedź #55 dnia: 08 Wrzesień 2013, 20:46:33 »
Co do kupna auta z 'dużym' przebiegiem. Jeśli było na bieżąco serwisowane, oględziny nie wykażą żadnych znaczących wad a ewentualna kontrola u zaufanego mechanika nie potwierdzi, że auto jest żywym trupem to nie ma co się oglądać na sąsiada w 6-letnim imporcie 'z przebiegiem 120kkm od 70-letniego Helmuta' tylko brać i jeździć. Wiadomo, warto sprawdzić przede wszystkim turbinę, bo to norma, że w okolicach 300kkm lubi już być na wykończeniu.

Takie jest moje zdanie :-).

Offline IgoReCzeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 631
KUPNO - Sonata
« Odpowiedź #56 dnia: 08 Wrzesień 2013, 21:50:08 »
Cytat: "edwardo89"
Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu Hyundaia Sonaty, rocznik 2005 i mlodszy.
Przede wszystkim dotykasz problemu, czy chcesz posiadać Sonatę NF czy EU4. Z linków zaczynam domniemywać, że jednak celujesz w NF. Diesel z dużym przebiegiem, to kwestia turbiny, o czym wspomina Maciek, oraz stanu koła dwómasowego (wydatek minimum 2000 PLN przy wymianie). Osobiście celował bym w silnik 2.4 i go zagazował. Bardzo dobra jednostka napędowa, która wyśmienicie radzi sobie z LPG. Ci którzy mnie znają, wiedzą, że z chęcią zaproponował bym Ci silnik 3.3, ale jeśli dużo jeździsz po mieście, byłoby to nieuzasadnione ekonomicznie (nawet na LPG).  ;-)

edwardo89

  • Gość
KUPNO - Sonata
« Odpowiedź #57 dnia: 08 Wrzesień 2013, 22:24:28 »
Cytat: "IgoReCzeK"
Przede wszystkim dotykasz problemu czy chcesz posiadać Sonatę NF czy EU4.


Tak,  celuje w NF.  

Co do silnika to tak jak wspomniałem na wstępie, byłem zdecydowany na benzynę 2.4 ale wolałbym w takim wypadku auto kupić za granicą tyle ze akcyza mi na to nie pozwala  bo z rękawa ok 5tys zł nie wyciagne :) 3.3 w gazie tez mi przeszło przez myśl ale automat mnie póki co nie przekonuje :)
Pojawia się zatem pytanie z jakim przebiegiem i za jaka kwote szukać samochodu w kraju żeby później nie żałować bo ceny w okolicach 19000zl są wg mnie... zbyt niskie?

Edit1
W linku poniżej idealny przykład, samochód zadbany, wszystko niby ok (na pierwszy rzut oka)  ale cena 18000zl wg mnie nie jest adekwatna do jego stanu. Po co gość sprzedaje dla niektórych w tym dla mnie idealnie wyglądający samochód za taka kwotę, poza tym przebieg 150tys w 8letnim aucie?  Coś zalatuje oszustwem... :)

sonata

Edit2
Samochód głównie do miasta, trasa sporadycznie (weekendy). Jeśli chodzi o problem - benzyna czy diesel to jest mi to w sumie obojętne byleby samochód pojezdzil parę lat do czasu kiedy przyjdzie pora na cos nowego (to będzie mój 2gi samochód,  mam dopiero/aż 24 lata :p) . Znajomi jeżdżą dieslami po mieście i nie mają z silnikami większych problemów, tyle że mowa tu o 1.9tdi.
Na sam samochód chciałbym przeznaczyć max 22-23tys zł i to juz jest szczyt moich możliwości finansowych na ta chwile wiec co byście doradzili w takiej sytuacji? Benzyna czy diesel?

Maciek

  • Gość
KUPNO - Sonata
« Odpowiedź #58 dnia: 08 Wrzesień 2013, 22:34:32 »
Dwumasa to swoją drogą i faktycznie zapomniałem o tym. Ale od czego są serwisy zajmujące się regeneracją, której koszt wraz z wymianą (przynajmniej tu u nas, na zachodzie) oscyluje w okolicach 1000-1200 PLN. Jakkolwiek nie ma co biadolić - to charakterystyczne dla praktycznie każdego turbodiesla i każdego użytkownika klekota prędzej czy później taka operacja czeka.

Cóż jeszcze... jeśli jeździsz głównie po mieście edwardo89 to nie widzę sensu pakowania się w diesla, bo to nieekonomiczne :-). Nie służą mu ani krótkie trasy, ani stanie w korkach, ani ciągła jazda 50-70 km/h.

Edit:
Widzę, że wypowiedziałeś się co do powodu, dla którego szukasz CRDi. Pisałem post nim dodałeś swój, więc żeby nie było, że nie czytam ze zrozumieniem :-).

Edit 2:
Z dużą ostrożnością podchodź do aut z dolnych widełek cenowych za dany model. Jeśli wszyscy sprzedają za 20k-22k to czemu ktoś chce tylko 17k? Wiadomo, należy jechać, zobaczyć, dotknąć, powąchać, ale trzeba uważać. Spawy złożone z 3 różnych aut wciąż można kupić!

[ Dodano: 2013-09-08, 23:02 ]
Cholera, ciężko mi radzić trochę, bo sam jeżdżę na co dzień autem, które ma ponad 20 lat i wiem o nim wszystko :-D. W związku z tym poczekam na kogoś kto jeździ na co dzień Sonatą i wie co w trawie piszczy a od siebie poradzę Ci ogólnikowo: podchodź do zakupu na zimno, nie wystrzelaj się z całej kasy (wiadomo, handlarz zawsze Ci powie, że auto po pełnym serwisie, ale ja wychodzę z założenia, że rozrząd i olej trzeba zrobić zawsze samemu) i jeśli znajdziesz jakiś interesujący egzemplarz daleko od siebie - poproś forumowicza z okolicy, żeby w wolnej chwili podjechał i obejrzał. Nie ma nic gorszego niż tłuc się przez pół kraju, żeby zobaczyć wypacykowanego trupa, a znam to aż za dobrze, bo przed zakupem Cromy przerabiałem to 2 razy :-).

arturl1986

  • Gość
KUPNO - Sonata
« Odpowiedź #59 dnia: 09 Wrzesień 2013, 11:28:34 »
Także poszukuje takiego samochodu. byłem obejrzeć parę sztuk i sobie już powiedziałem, że nigdy więcej nie wybiorę się do żadnego komisu czy handlarza, który sprowadził auto. Wystarczy wejść na stronę mobile.de żeby zobaczyć, że sprowadzenie takiego samochodu + opłaty oraz zysk za około 20 tyś jest niemożliwe chyba, że auto jest  .......
Ostatni czasy na naszych serwisach było parę egzemplarzy godnych uwagi od pierwszego właściciela w Polsce po face liftingu tylko ze w dieslu, a ja niestety szukam benzyny. Wiec jeśli szukasz diesla to bez problemu coś znajdziesz.
Tylko że takie autka zazwyczaj znikają po paru dniach