Autor Wątek: KUPNO - Sonata  (Przeczytany 146319 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ROTHMANS

  • Gość
KUPNO - Sonata
« Odpowiedź #30 dnia: 28 Listopad 2012, 11:58:14 »
Zapodaj linka
Będziesz gazował nowe auto?

jaclwapl

  • Gość
KUPNO - Sonata
« Odpowiedź #31 dnia: 28 Listopad 2012, 13:39:09 »
2.7 l 172 konie...czyżby silnik od Santka?

krzycho333

  • Gość
KUPNO - Sonata
« Odpowiedź #32 dnia: 28 Listopad 2012, 13:39:45 »
Raczej na 100% będę je gazował a na dole link do oferty, wydaje się całkiem przyzwoita.
http://otomoto.pl/hyundai-sonata-super-stan-C26778597.html

jaclwapl

  • Gość
KUPNO - Sonata
« Odpowiedź #33 dnia: 28 Listopad 2012, 13:54:06 »
Moje uwagi:
1. na stronach DE sensowna identyczna Sonata chodzi od 3000 EUR w górę - w Polsce kosztuje 11200 do negocjacji czyli jakieś 2600-2700 EURO by się wytargowało (w tym są koszty transportu, marża, itp) - ciekawe za ile kupił... za 1500 max 2000 bo inaczej to by się mu nie opłacało.
2. 80 tyś przebiegu.... jasne... już wierzę. Ciekawe dlaczego w Polsce wszystkie samochody mają przejechane 10tyś rocznie? wystarczy zobaczyć na strony DE i tam średnio to 150 tyś więc licznik kopany na 100% bo za taką cenę z takim przebiegiem Niemiec by nie sprzedał chyba, że bity.
3. Kraj pochodzenia Niemcy a piszę, że "pierwszy właściciel" - samochód zarejestrowany w PL więc już się mija z prawdą.
4. Garażowany - może kiedyś u Niemca za nowości to stał w garażu:)

Zapytaj się czy ma komplet kluczyków (3 sztuki - 2 do jazdy i jeden serwisowy).
Wypytaj się go o niekonsekwencje w zeznaniach - chodzi mi tu o właściciela i sprowadzenie.
Kiedy go sprowadził? Czyżby w marcu?

teraz trochę milej:
- w środku wygląda na zadbanego (może profesjonalnie przygotowany do opchnięcia)
- jeżeli to silnik od Santka - a wydaje mi się, że na 100% tak - to dobrze chodzi z gazem:) można śmiało przerabiać.

P.S. - pamiętaj że marża na takie silniki jest zabójcza więc facet pewnie kupił go za cenę złomu.
Jesteś z Wrocławia.... jak tak bardzo Ci zależy to znajdź coś w DE i kup prosto od Niemca... przynajmniej będziesz miał pewność, że żaden pseudo znawca-sprzedawca nie maczał palców w sprzedaniu złoma jako pełnowartościowego pojazdu.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
KUPNO - Sonata
« Odpowiedź #34 dnia: 28 Listopad 2012, 15:14:02 »
Lakier bez rys- przedni zderzak  z prawej strony wydaje się porysowany.
Bezwypadkowy- przedni zderzak wydaje się że ma inny odcień niż reszta karoserii, komis nie miał czasu zrobić zdjęć silnika dziwne .

krzycho333

  • Gość
KUPNO - Sonata
« Odpowiedź #35 dnia: 28 Listopad 2012, 15:16:40 »
dzięki za pomoc, faktycznie jest w środku bardzo zadbany a że na temat Hyundaia wiem niewiele to każdy drobiazg jest dla mnie ważny. Troche się obawiam automatu bo nie wiem jak wygląda sprawa z jego awaryjnością więc muszę się jeszcze troche rozeznać. A jak wygląda spalanie przy takim motorku?

jaclwapl

  • Gość
KUPNO - Sonata
« Odpowiedź #36 dnia: 28 Listopad 2012, 15:59:08 »
Co do automatu to odpowiem Ci swoim cytatem, który kiedyś gdzieś tam napisłem:
"(...)Co do opinii, że automaty są awaryjne i dla kobiet to piszą je najczęściej ludzie, którzy automatyczną widzieli co najwyżej pralkę - bo ktoś słyszał jak ktoś mówił, że ktoś mu opowiadał, że jego szwagra sąsiad czytał o kolesiu co miał automat i się psuł i się kiepsko jeździ... tyle w temacie wiarygodnych opinii o automatach :) przejedź się - porównaj - kup to co będzie dla Ciebie najlepsze i najwygodniejsze.(...)" - sam mam automat i to jest już mój kolejny samochód ze skrzynią auto i nie wrócę już do manuala.
Ze spalaniem to różnie .... mam SUV'a więc u mnie będzie więcej ale tak w 13 litrach gazu się mieszczę:)
kosmos2011,  - przedni błotnik? przedni i tylny jest porysowany... zobacz jak przód jest zjechany... ale to są takie normalne ślady użytkowania...
Bądź co bądź facet co innego pisze a co innego jest rzeczywiście - jak dla mnie koleś jest mega niewiarygodny. Myśli, że komuś kit wciśnie i jakiś leszcz łyknie.
Ciekawe co jeszcze naściemnia żeby sprzedać.
Jak sprzedawałem swojego to robiłem zdjęcia każdej ryski parkingowo-garażowej żeby nikt mi nie zarzucił, że coś ukryłem.
Ale czego my oczekujemy? uczciwości przy sprzedaży samochodu? to raczej rzadkość w Polsce a o jakichkolwiek komisach (psia ich mać) to już nawet nie wspomnę.

P.S. -> silnik 2.7 V6 -> miodzio:) i ten mruczący dźwięk... ten silnik jak najbardziej polecam, więc jak masz do wyboru 2.5 lub 2.7 to bierz 2.7 i nawet się nie zastanawiaj.

krzycho333

  • Gość
KUPNO - Sonata
« Odpowiedź #37 dnia: 28 Listopad 2012, 16:32:23 »
Cytat: "jaclwapl"
Co do automatu to odpowiem Ci swoim cytatem

Wiem że automaty są wygodne, sam kidyś jeździłem automatem ale odnośnie ich awaryjności to na prostym przykładzie: mam Daewoo Leganzę w manualu, natomiast opinia tych samochodów z automatem w śród użytkowników jest bardzo zła. Poprostu się sypią na potęgę. Wiadomo że chodzi tu o przebieg; jak kto dba tak ma... itd. Niemniej nie zmienia to faktu, że są kiepskie i małotrwałe. Jeśli chodzi o automat w Sonacie to rozumiem że użytkownicy nie narzekają na awaryjność bo jeśli się zdarzają to są sporadyczne...
A wracając do tej Sonaty z linka to ile może być warta?

jaclwapl

  • Gość
KUPNO - Sonata
« Odpowiedź #38 dnia: 29 Listopad 2012, 08:20:24 »
Nie wiem ile może być warta ale dopóki bym nie wyjaśnił tych nieścisłości o których pisałem to dałbym sobie z nią spokój bo wydaje mi się, że to kolejny szmelc sprowadzony a sprzedający szuka jelenia, który się nie zna.
Popytaj... jak dostaniesz jakieś realne odpowiedzi to daj znać.

Szrama

  • Gość
KUPNO - Sonata
« Odpowiedź #39 dnia: 13 Styczeń 2013, 23:13:22 »
krzycho333 mam takie auto jakie Cię interesuje, na chwilę obecną przebieg wynosi 228 000 km  (ja zrobiłem niecałe 40 000 km), skrzynia biegów sprawuje się bardzo dobrze, płynnie zmienia biegi, żadnych szarpnięć. Zalecam po zakupie wymianę oleju w ASB oraz filtrów (skrzynia ASB posiada dwa filtry oleju: wewnętrzny i zewnętrzny).

mielpaw

  • Gość
sonata 2003
« Odpowiedź #40 dnia: 25 Marzec 2013, 17:20:38 »
moze Macie wiedze na temat tego modelu(egzemplarza)?  z gory dziekuje
http://pol-car.otomoto.pl/hyundai-sonata-2-0i-gls-klimatronic-extra-C28375881.html

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
KUPNO - Sonata
« Odpowiedź #41 dnia: 25 Marzec 2013, 18:04:23 »
Tutaj http://selvbetjening.trafikstyrelsen.dk/Sider/result w ramce indtast stelnummer wpisz numer vin dostaniesz informacje jaki miał przebieg w Danii. Gdy zapiszesz pliki gem/send to dowiesz się trochę wiecej o samochodzie.

mielpaw

  • Gość
KUPNO - Sonata
« Odpowiedź #42 dnia: 25 Marzec 2013, 20:39:23 »
kosmos2011 -dzieki za link jutro zobacze
a co myslicie po zdjeciach?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
KUPNO - Sonata
« Odpowiedź #43 dnia: 25 Marzec 2013, 21:28:37 »
Nie ma zdjęć silnika więc trudno coś wywnioskować. Masz blisko to sprawdz na żywo. Popatrz na przednie sanki silnika-korozja, korozję nadkoli tylnych, nieszczelności silnika, odgłosy od łańcuszka spinającego wałki rozrządu-pod pokrywą zaworów po prawej stronie silnika, świst, bulgotanie przy kolektorze wydechowym-może być pęknięty (spadek mocy, wzrost zużycia paliwa). Co najważniejsze sprawdz przebieg to będzie test na uczciwość sprzedawcy.

preemo

  • Gość
Sonata 2002-2005 - kilka pytań
« Odpowiedź #44 dnia: 26 Marzec 2013, 18:12:52 »
Witam forumowiczów

W maju planuje zakup Sonaty z silnikiem 2.0i 16V GLS (131 KM) i tak buszuję od dłuższego czasu zbierając informacje po necie na jej temat, ale nasuwa mi się kilka pytań, na które nie znalazłem odpowiedzi - stąd ten topic :-)

Auto planuje ściągnąć z Niemiec budżet jaki przeznaczam to do 3000 Euro za auto tam.

1. Wszędzie widuję temat rdzewiejących sanek pod silnikiem, opisywany jako bardzo częsty w tych rocznikach, natomiast w necie spotkałem tylko kilka pojedynczych przypadków z tym problemem (np. na Autocentrum jest ponad 60 opinii o tym aucie, a wzmianki o tym są może dwie). Jak z tym jest naprawdę? I w jaki sposób jestem w stanie to sprawdzić przed zakupem auta (gdzie patrzeć konkretnie, czy da się to sprawdzić nic nie rozbierając, czy musi być kanał, itp.)?
Na amerykańskich stronach problem występuje częściej, ale tam Hyundai wymienia to za darmo (na co u nas pewnie nie ma szans...)

2. Co jeszcze musiałbym obowiązkowo sprawdzić przed zakupem tego auta, gdzie zajrzeć? Czy są jakieś sposoby weryfikacji przebiegu?

3. Jak to jest z instalacją LPG przy tym silniku? Nie ma problemów?

4. Zastanawia mnie rozstrzał cenowy na np. mobile.de - ceny wahają się od 1600 do 5000 Euro, przy czym ciężko znaleźć jakiś wzór, czasami wygląda to jakby ceny były przypisywane losowo (np. auta wizualnie w podobnym stanie, 2004 rok z przebiegiem 100k kosztuje 2000 Euro, a 2003 z 85k - 4990). Czy są rzeczy, na które trzeba zwracać uwagę przy przeglądaniu ogłoszeń?

I to by było na tyle póki co :-D
Z góry dzięki za wszelką pomoc!