Autor Wątek: KUPNO - Sonata  (Przeczytany 146321 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline IgoReCzeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 631
KUPNO - Sonata
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Maj 2012, 23:00:37 »
Cytat: "bimki"
2) jak wygląda sprawa podłączenia własnego kompa do Sonaty?
Wystarczy jakikolwiek interface OBD2 i oczywiście oprogramowanie. ECU Sonaty nie jest tak rozbudowane jak zapewne Audi, ale jest wiele przydatnych parametrów diagnostycznych pozwalających sprawdzić, czy praca silnika jest prawidłowa i na przykład w jakim stanie są poduszki powietrzne. Domyślam się, że złącze w NF jest tak samo umiejscowione jak w EU4, czyli pod kolumną kierownicy. Nie wszystkie interfacey pozwalają na kasowanie błędów, tak jest na przykład z ELM 327 który posiadam.  ;-)
Cytat: "bimki"
3) gdzie można szukać ogłoszeń - bo w polskich serwisach jest bardzo mały wybór...?
Ja czasem przeglądam: http://pl.mobile.eu/  lub http://www.autoscout24.pl/

bimki

  • Gość
sonata 2007 - prośba o opinie
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Czerwiec 2012, 22:00:44 »
hej,

znalazłem takie świeże ogłoszenie:
http://otomoto.pl/hyundai-sonata-2-0crdi-136km-jasna-skora-navi-C24625712.html

co sądzicie o tym autku? Czy coś Wam się rzuca w oczy?
Ja mam wrażenie że odstęp między przednimi a tylnymi drzwiami jest jakby za duży?

proszę o opinię czy polecalibyście taki model

pozdr

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
KUPNO - Sonata
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Czerwiec 2012, 22:44:12 »
Sprzedaje auto handel, bezwypadkowy a brak znaczków na tylnej klapie.

bimki

  • Gość
KUPNO - Sonata
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Czerwiec 2012, 22:54:12 »
aha, czyli przynajmniej dupa strzaskana?

nie wiem jak w hyundai, ale np. w Audi można zamówić nowe auto bez znaczków...

[ Dodano: 2012-06-05, 23:34 ]
jako alternatywę mam to http://otomoto.pl/hyundai-sonata-C24087256.html  ale tutaj był malowany przód i wymienione poduszki (tak mówił koleś przez tel).
Co dokładnie było robione, to nie wiem.

w tym czarnym coś innego niż klapa widzicie?
Bo jakbym jechał, to oczywiście z dobrym czujnikiem, więc wyszłoby co malowali.

jaclwapl

  • Gość
KUPNO - Sonata
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Czerwiec 2012, 08:32:48 »
bimki, chyba że malowali całego:)
Wejdź na stronę mobile.de i zobacz po ile chodzą takie modele prosto od Niemca -> tylko nie patrz na najtańsze bo najtańsze na ogół to najgorsze a Niemiec nie jest głupi i mimo powszechnej opinii dobrego samochodu nie sprzeda tanio.
Dodaj opłaty i zarobek handlarza a dowiedz się czy samochód był kupiony jako złom.
Osobiście szukając swojego niejednokrotnie widziałem sprowadzonego i zarejestrowanego, który był tańszy niż niemieckie modele.... a gdzie tu opłaty, akcyza, zarobek... albo handlarz dokłada do interesu albo kupuje po cenie złomu i skleja na taśmę klejącą. Za moim jeździłem parę ładnych miesięcy i powiem Ci jedno: Nie kupuj w Polsce samochodów sprowadzanych bo 8 na 10 to gruby przekręt. Dołóż 2-3 tyś i sam jedź po samochód za granicę. Będziesz miał pewny samochód, który raczej nie będzie sklejany na taśmę i nie będzie miał kręconego licznika. Ja za swojego dałem jakieś 2-3 tys więcej niż w Polsce ale naprawdę samochód zadbany i mimo swoich lat cały jest na oryginalnych częściach i gratis dostałem komplet opon z felgami (kupowałem od prywatnej osoby). Kupić g...no to nie sztuka a niestety jak coś wyjdzie to nie ma zmiłuj i kasy nie odzyskasz a życie możesz stracić. Więcej Ci wyjdzie jak będziesz jeździł po polskich komisach i po mierzeniu wracał do domu niż raz pojechać za granicę.
Ja przed polowaniem na mojego Santka nie byłem tak mądry jak teraz i jeździłem ja szalony nierzadko po kilkaset kilometrów żeby przekonać się, że to co stoi to samochód przypomina tylko z wyglądu ale miny handlarzy po udowodnieniu przekrętu bezcenne -> jak zawsze oni nic nie wiedzieli.... i po przyznaniu mi racji i biciu się w pierś nawet nie zmieniali ogłoszeń czyli wniosek prosty -> szukają frajera który kupi trochę blachy za cenę samochodu.

bimki

  • Gość
KUPNO - Sonata
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Czerwiec 2012, 09:17:18 »
hej,

ja cały czas obserwuje stronki zagraniczne, tylko nie znam się na tych formalnościach związanych z importem, nie mam nikogo kto ze mną pojedzie i doradzi, więc ciężko coś konkretnego zdziałać.

Z ofert zagranicznych oglądam np:
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/hyundai-sonata-2-0-crdi-automatik-gls-parndorf/160148245.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=11600&makeModelVariant1.modelId=23&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=96&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=146&maxPowerAsArray=KW&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2007-01-01&maxFirstRegistrationDate=2010-12-31&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&negativeFeatures=EXPORT&colors=GREY&colors=BLACK&colors=SILVER&categories=Limousine  - tutaj Austria, mógłbym kupić netto na moją działalność - także cena byłaby niezła - ale chciałem mieć jasne autko w środku...

więc jest kolejna: http://suchen.mobile.de/auto-inserat/hyundai-sonata-2-0-crdi-dpfautomatik-gls-klimaautomatik-niefern-%C3%B6schelbronn/162278679.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=11600&makeModelVariant1.modelId=23&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=96&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=146&maxPowerAsArray=KW&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2007-01-01&maxFirstRegistrationDate=2010-12-31&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&negativeFeatures=EXPORT&colors=GREY&colors=BLACK&colors=SILVER&categories=Limousine  ale już wyszłoby troszkę drogo... za to przebieg malutki.

na takie coś byłoby mnie stać: http://suchen.mobile.de/auto-inserat/hyundai-sonata-2-0-crdi-automatik-gls-rheinfelden/162563962.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=11600&makeModelVariant1.modelId=23&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=96&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=146&maxPowerAsArray=KW&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2007-01-01&maxFirstRegistrationDate=2010-12-31&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&negativeFeatures=EXPORT&colors=GREY&colors=BLACK&colors=SILVER&categories=Limousine  ale jak załatwiać formalności, żeby kupić to netto i część VATu zapłacić dopiero w polsce?
Może lepiej poszukać sobie handlarza, który pojedzie, wyngocjuje cene i sprowadzi?

ogólnie jestem po oglądaniu kilku A6 (2004) oraz superb. Sonaty na żywo nie widziałem, ale znajomy mechanik bardzo zachwalał jakość, a ja szukam autka z automatem na jakieś 4-5 lat i nie chce za dużo w niego pakować.

pozdr

[ Dodano: 2012-06-06, 12:07 ]
odnośnie tego pierwszego ogłoszenia z polski - czarna sonata 2007.
Dzwoniłem do kolesia - auto jest z Belgii - koleś twierdzi, ze klapa niemalowana i nie ma napisów.

książki serwisowej nie ma w ogóle, dodatkowo koles mowi, ze malował zderzak z przodu i kawałek drzwi, bo były zarysowane.

nie wiem co o tym myśleć?

[ Dodano: 2012-06-06, 12:55 ]
jeszcze jedno update: znalazłem inne ogłoszenia gdzie nie ma napisów na klapie. Może jednak nie musi być?

NieAmator

  • Gość
KUPNO - Sonata
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Czerwiec 2012, 10:56:07 »
panowie ja rozbije nowe audi i nie będzie po nim śladu i kupicie jako bezwypadkowe bo samochód stosunkowo est nowy i wystarczy że elementy w kolorze wezmę które nie były malowane jeśli nic więcej nie jest zgniecione. Wg mnie ta przeszłość używanych jest różna może ktoś cofał jak u mnie pod blokiem i zarysował zderzak. może jakaś menda porysował i już ma być jako bity słuchaj nie ma prowadnic skrzywionych auta nie ściąga patrzysz miernikiem lakieru gdzie jest najwiecej lakieru wiesz co mogło być malowane i po czym jeśli to jakieś wpyłki to nikt nie mówi że bicie było, a jak chcesz,,pewne" auto jedź do salonu chociaż też nie wiesz co w kontenerach się działo podczas transportu

Offline Mike82

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
KUPNO - Sonata
« Odpowiedź #22 dnia: 07 Czerwiec 2012, 12:03:47 »
Poprawcie mnie jeśli się mylę, model z tym silnikiem powinien mieć 140 KM a nie 136 KM... Pan handlarz nie wie co sprzedaje czy przełożył cały silnik z innego auta? :mrgreen:

bimki

  • Gość
KUPNO - Sonata
« Odpowiedź #23 dnia: 07 Czerwiec 2012, 12:55:59 »
hej,

nie chodzi o to, żeby auto nie miało żadnej przeszłości.
Ja przez ostatnie 6 lat jezdziłem Citroenem, którego kupiłem jako bezwypadkowy - a jak odsprzedawałem to znalezlismy, ze jednak mogl dostac z lewej strony troche. I co? Prawie 100 tys km bez problemów zrobiłem - nic nie sciagało :)

Mnie chodzi tylko o to, żeby autko się nie psuło, dlatego patrze na Sonate, bo ma lepsze opinie niż VW Passat - tylko kurcze trudno dostać egzemplarz niesprowadzany...

Do tego czarnego mam troche kilometrów, jak pojade i bedzie tylko malowany jakis błotnik to spoko - ale jak więcej to już by było szkoda mi tych kilometrów.

Przebieg 156 jest wg mnie ok jak na taki rocznik - nie budzi podejrzeń.

Jeśli chodzi o silnik, to wg mnie koles sie pomylił - masz racie, ma byc 140.

dajcie znac na co zwrócic uwage przy tej sonacie, gdybym jechał ją zobaczyć :)

pozdr

[ Dodano: 2012-06-07, 13:01 ]
a czy przypadkiem kierownica nie jest wsadzona nowa???
Tak samo gałka automatu?

krzycho333

  • Gość
Zakup Sonaty
« Odpowiedź #24 dnia: 26 Listopad 2012, 10:10:16 »
cześć, jestem nowy na tym forum więc za ewentualne błędy z góry przepraszam. Mam zamiar kupić Hyundaia Sonatę GLS z 2000roku o pojemności 2500cm3 i mocy 160km z automatyczną skrzynią biegow. Będzie to mój pierwszy Hyundai więc nie znam marki prócz tego że jest to koreańczyk. Informacji na temat skrzyni i silnika też się nie udało znaleść za wiele więc proszę o pomoc czy warto

tomek27

  • Gość
KUPNO - Sonata
« Odpowiedź #25 dnia: 26 Listopad 2012, 19:12:28 »
Warto, pod warunkiem, że sanki pod silnikiem są w dobrym stanie. Jest to bolączka sonat. Wymiana jest dosyć kosztowna.

Poszukaj tematów w dziale warsztat.

timo95pl

  • Gość
KUPNO - Sonata
« Odpowiedź #26 dnia: 26 Listopad 2012, 21:50:14 »
Silnik z Galanta (bardzo dobry ) tak jak wyżej i uwaga na korozje tylnych nadkoli .

krzycho333

  • Gość
KUPNO - Sonata
« Odpowiedź #27 dnia: 27 Listopad 2012, 12:35:59 »
a co jeśli chodzi o automatyczną skrzynię??? dobra czy raczej awaryjna?

tomek27

  • Gość
KUPNO - Sonata
« Odpowiedź #28 dnia: 27 Listopad 2012, 19:01:06 »
Jak to mówią " jak dbasz tak masz", a nie wiadomo jak poprzednik dbał. Ogólnie to skrzynie jeżdżą i sprawują się dobrze. Zdarzają się awarie, ale nie należy to do standardu.

krzycho333

  • Gość
KUPNO - Sonata
« Odpowiedź #29 dnia: 28 Listopad 2012, 11:31:43 »
natrafiłem jeszcze na ciekawą ofertę z silnikiem chyba 2,7 172konie. Co o nim myśleć?