Autor Wątek: Kupno - TUCSON JM  (Przeczytany 155623 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzecha

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 125
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #270 dnia: 12 Lipiec 2017, 16:51:59 »
Normalnie jak bym oglądał telewizje tvn, wyrwałeś gościu zdanie z kontekstu które wskazuje na co innego, nie chce mi się dalej z Tobą pisać. Szkoda że nie skopiowałeś kilku zdań dalej.

A podniecać się wolno każdemu jest tyle aut w kraju że można przebierać na lewo i prawo. Jeszcze trochę i doczekamy tego co na zachodzie, będziesz mieć obcierkę na aucie i auto będziesz wymieniał na nowe, ewentualnie co roku będziesz brać nowe. Wystarczy zobaczyć jaki progres zrobiliśmy jako kraj w ciągu ostatnich 20 lat...

Offline andrzej300

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #271 dnia: 12 Lipiec 2017, 20:09:11 »
to naucz się pisać po Polsku, wówczas pogadamy
na tą chwilę piszesz jakbyś był analfabetą

Offline bartek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #272 dnia: 12 Lipiec 2017, 21:21:07 »
Ten hyundai z działdowa okazał sie faktycznie ze Szwecji i 30tys km zdjęte, dzięki informacji od Krzecha udało się ustalić numer rej w Szwecji i przebieg auta, w kwietniu 200tys. Kupiłem dziś Kia Sportage z komisu fuks ze Zduńskiej Woli. Auto całkiem zadbane przebieg 197tys 4x4 2.0 benzyna, pół skóry i parę innych dodatków. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc.

Offline Krzecha

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 125
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #273 dnia: 12 Lipiec 2017, 23:24:58 »
Cytat: "andrzej300"
to naucz się pisać po Polsku, wówczas pogadamy
na tą chwilę piszesz jakbyś był analfabetą


Gościu już Ci raz dałem do zrozumienia żebyś się bujał a ty dalej walisz dyrdymały, tu jest miejsce do pomagania sobie,
a nie walenia przemówień co to nie ja. Ty czasem nie masz typowy Janusz czy Mirek handlarz na drugie?
Do tej pory nikt nie narzekał na mój sposób pisania, może ty masz za daleko do mózgu skoro nie rozumiesz po Polsku.

Ja koledze bartek,  pomogłem i się bardzo z tego cieszę, mało tego jak prześledzisz moją  historię na tym forum
to już nie jednej osobie pomogłem, w przeróżnych dziedzinach! Nie pomogę to się nie włączam do rozmowy.
Nikogo nie staram się ustawiać czy wciskać mu swoich poglądów,
jest pytanie jest odpowiedź! Dodatkowo podparta przykładami.

Bartku, oby autko Ci dzielnie i długo służyło, kojarzę że w Fuksie w tamtym tygodniu stał czarny Sportage w głównej alejce po lewej stronie, oni tam mają bardzo duży przemiał koreańczyków, jest popyt to i schodzą. Sportage bardziej popularny w Polsce niż Tucsony. W łodzi wyłapałem dobry sklep z oryginalnymi częściami jak coś to pisz podrzucę Ci namiary.  :-D

sprat

  • Gość
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #274 dnia: 16 Lipiec 2017, 20:40:42 »
Witam Was ponownie

jakieś 2 lata temu poszukując auta trafiłęm na Wasze forum, podobał mi się Tucson, ale...jakoś kupiłem co innego. Swoją droga tamten Tucson nadal stoi w tym komisie...:)
zostawmy. Aktualnie powiększa mi się rodzina(pierwsze dziecko) i szukam czegoś bardziej pojemnego niż aktualne A4 B6. Nie ukrywam - bagażnik w Tucsonie wydaje się być mały, ale może ktoś wyprowadzi mnie z błędu? Przecież można ładować do góry, nie?

plus czy jest jakaś kratka oddzielająca bagażnik od przestrzeni pasażerskiej? Jakbym ładował auto po dach?

 no i najważniejsze co sądzicie o tym egzemplarzu?
https://www.otomoto.pl/oferta/hyundai-tucson-2-0-16v-136km-lpg-sekwencja-skora-klimatronik-oplaty-ID6yVvRJ.html

Offline andrzej300

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #275 dnia: 17 Lipiec 2017, 17:07:05 »
może santa fe?

sprat

  • Gość
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #276 dnia: 17 Lipiec 2017, 21:17:50 »
nie nie podoba mi się, niestety. Chyba że ten nowszy ale chyba trudno go ustrzelić do 25 tysięcy?
Zostaje tylko Tucson

Offline wojtek_luki

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #277 dnia: 28 Sierpień 2017, 20:56:33 »
Nie sądziłem ze trafię na wasze forum, że będąc użytkownikiem Renault od zawsze a i pracownikiem tej marki zainteresuje się Hyundaiem. Bez owijania. Mam możliwość za rozsądna cenę nabyć Tucsona 2,0 16V z LPG z 2008 roku. Kupiony w kraju z dwoma właścicielami wcześniej. Przez 3 dni miałem go na testach. Moje pytania do Was. Jak instalacja Staga spisuje sie w tym silniku ? 8 lat juz jest eksploatowana wiec pytanie czy gdyby cos sie miało stać to juz dawno by sie stało? Jak regulowane sa zawory? Poprzez zwykła regulacje poprzez szczelinomierz czy poprzez szklanki? Samochód zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Ma boczne kurtyny, swietnie działająca klimatyzacja, otwierana tylna szyba, ogrzewana przednia szyba i napęd na 4 koła. No wlasnie jak to z tym napędem? Awaryjny, nie awaryjny? Jak jest załączany i kiedy sie rozłącza? Jedno mi przeszkadza, sprawdzę to na podnośniku ale moze ktoś miał podobny przypadek. Mianowicie. Podczas przyspieszania na niskich obrotach zwłaszcza na 2/3 biegu słychać chrobotanie. Moze poprosu gdzieś osłona wadzi o wydech albo kolektor albo (oby nie) cos sie dzieje ze skrzynia bądź układem napędowym, z tym ze gdyby tak było to byłoby to słychać podczas jazdy. A podczas jazdy jest perfekcyjnie. Podpowiedzcie wiecej o tym typie i spróbujcie na moje znaki zapytania odpowiedzieć. VIN moge podesłać.


Offline Shadows

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 508
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #279 dnia: 28 Sierpień 2017, 22:39:55 »
Czytać, czytać, szukać, ale nie używaj wyszukiwarki na głównej a pod linkiem na belce i tam w dziale Tucsona.

Od siebie dodam:

Auto piękne na trasę, świetnie się prowadzi, nie czuć zmęczenia, ale na miasto czy codzienną jazdę jest wyjątkowo słabe ponieważ kompletnie nie ma mocy i dynamiki, trzeba go rozbujać aby szedł co w mieście jest niemożliwe. Dużo lepsze osiągi mają dostawczaki czy busy z ładunkiem niż Tucson (jeżdżę nimi często w ramach pracy - na autostradzie bez szans z Transitem np). Silnik 2.0 to kpina w tak ciężkim aucie.

Inną ciekawostką jest sprzęgło, dużo ludzi narzeka na nie, ja też narzekam. Nie chodzi o to terkotanie czy coś, ale o zmianę biegów, ciężko jest płynnie zmienić bieg jak w innych markach.

Napęd 4x4 jest dobry w zimie, gdy przednie koła wpadną w poślizg, np przy ruszaniu pod górkę momentalnie dołącza się tył i auto zaczyna jechać. Tucson to SUV a więc w teren nawet nie próbuj wjeżdżać bo się pogrzebiesz.

Auto mało pakowne (bez składania foteli).

Potrafi być rewelacyjnie wyposażone, czego nie mają Rav'ki, Grand Vitary i tym podobne SUV'y z tych roczników (poza bliźniaczą Sportage).

Auto bardzo głośne, kompletny brak komfortu jeśli o to chodzi, silnik warczy, auto źle wygłuszone.

Co więcej... Jak ktoś chce SUVa z dobrym wyposażeniem a nie ma za wiele kasy to jest to najlepszy wybór. Taki bieda SUV, że tak powiem bo te dodatki jednak nie wynagradzają fatalnego układu napędowego.

Offline wojtek_luki

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #280 dnia: 29 Sierpień 2017, 07:29:55 »
A co masz namyśli odnośnie fatalnego układu napędowego? W tej chwili jeszcze użytkuje Espace III też z 2,0 benzyna i nie przeszkadza mi jego mułowatość. Fakt ze jak się rozbuja to jest fajnie ale spod świateł cwaniaka nie zgrywam. Porównując bagażnik to w Tusconie jest mało miejsca. A ten terkot ze sprzęgła to jakiś stały mankament w Tucsonach ? I ostatnie pytanie co jest nie tak w zmianie biegów? Jedyne co zauważyłem to ze trzeba do końca wysprzeglac każdy bieg.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #281 dnia: 29 Sierpień 2017, 08:10:46 »
U mnie terkotanie występowało, ale jakoś rzadziej niż częściej. Co do zmiany biegów - fakt, po zakupie wymieniałem skrzynie na używkę i zaraz olej w niej, ale lepiej się zmieniało niż w lagunie 2 która miałem poprzednio. Zatem zmiana biegów na plus.  Co do osiągów, fakt ze na papierze złe to nie wyglada i w praktyce odpowiednie obroty i można jeździć. Ja miałem 2WD wiec to tez różnica.

Offline Shadows

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 508
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #282 dnia: 29 Sierpień 2017, 16:23:28 »
To, że po roku użytkowania nadal nie umiem ich zmieniać. Nie ma idealnego zgrania z obrotami  i zawsze coś szarpnie czy pierdnie. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z tak słabą transmisją.

Poczytaj w necie, może ktoś to lepiej opisał, dużo ludzi na to narzeka.

Fatalny układ napędowy, chodziło mi o silnik, który sprawdzi się np w Octavii czy Golfie, ale nie w tak ciężkim aucie.

Oczywiście to są moje prywatne spostrzeżenia i uwagi, wiec zasięgnij też innych opinii.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #283 dnia: 30 Sierpień 2017, 08:13:24 »
Cytat: "Shadows"
To, że po roku użytkowania nadal nie umiem ich zmieniać. Nie ma idealnego zgrania z obrotami i zawsze coś szarpnie czy pierdnie. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z tak słabą transmisją.


Kolega wcześniej miał BMW, zatem nie ma co porównywać :) Dla mnie przeskok z francuskiego wynalazku na koreąńską myśl techniczną to był duży przeskok :) Co z tego, ze Laguna miała lepsze wyposażenie jak strach było używać:)

Offline slava3

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #284 dnia: 05 Wrzesień 2017, 10:24:10 »
Witam,

Planuję zakup Hyundaia Tuscona, rocznik ok. 2006-2007. Znalazłem poniższą ofertę:

https://www.otomoto.pl/oferta/hyundai-tucson-hyundai-tucson-lpg-gaz-2007-ID6z2uQ5.html#33e456190a

Generalnie wszytko mi tam odpowiada. Mam tylko jedną wątpliwość czy bezpiecznie jest kupować Tuscona, który już 10 lat jeździ na LPG? Czy LPG ma jakiś negatywny wpływ na silnik montowany w tym samochodzie? Autem chciałbym jeszcze z 10 lat pojeździć.

Z góry dziękuję za opinie.