Autor Wątek: Kupno - TUCSON JM  (Przeczytany 155183 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dwayne

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #315 dnia: 12 Grudzień 2018, 22:49:40 »
Może się trochę źle wyraziłem, Poprostu jestem fanem większych aut, a nie jak większość młodych chłopaków sportowe auta, coś w ten deseń.

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #316 dnia: 13 Grudzień 2018, 12:02:19 »
Dwayne, to Twoje pierwsze auto. Nie pytaj się nikogo, czy to dobry wybór. To Twój wybór więc kupuj i ciesz się nim! Od strony praktyczno-technicznej powiem tak-Tucson to nie jest zły wybór. Te auta są bezawaryjne i praktyczne. Jak kupisz dobry egzemplarz to będziesz zadowolony. Wydaje mi sie, że bardziej niż ze starego BMW  :mrgreen: Jego "uroda" to rzecz gustu, skoro Tobie się podoba, to jest ok. Nigdy nie zapomnę emocji, które towarzyszyły zakupom moich pierwszych aut... :mrgreen: Życzę udanego zakupu!
Kolego Shadows. Skoro według Ciebie Tucson to mikro suv, to czym w takim razie jest np. taka uwielbiana przez wszystkich Toyota Rav4 z tego samego rocznika w kategorii obszerości wnętrza i bagażnika? Zgoda, Tucson nie jest duży ani pojemny, są większe auta, ale mocno przesadziłeś z tym mikro :-/

Offline Shadows

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 508
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #317 dnia: 13 Grudzień 2018, 15:49:27 »
Niech będzie, no to mini SUV.
Widziałeś kiedyś prawdziwego SUVa na żywo? Zwróć uwagę i porównaj z Tucsonem.
Dziś robią osobówki szersze od Tucsona, np Renault czy VW - klasa typu Megane czy Golf.
To auto nie ma nawet odpowiednich kół bo 16" nijak nie pasują do tego auta, są za małe, nieprzemyślane. Taka prawda.
Oczywiście ja nie narzekam, sam mam Tucsona, ale nie mogłem przejść obojętnie obok słów "duże auto".

Tucson jest bardzo ładny (oczywiście kwestia gustu) i solidnie wyposażony, w tej klasie, kwocie, roczniku żadna RAVka, Grand Vitara, Freelander itd nie ma tak mocnego wyposażenia jak Tucson czy Sportage i choćby dlatego warto kupić któryś z nich.  Dużym atutem wersji benzynowej jest koło w bagażniku, można tam zamontować butlę na gaz, SUVy z kołem na klapie to brak bagażnika w przypadku gazu bo butla zajmuje praktycznie cały. Wadami są różne usterki, których polscy mechanicy nie potrafią naprawić i bardzo, ale to bardzo drogie części, problem z wyspecjalizowanymi serwisami, mało kto na prawdę ogarnia koreańczyka..
Ja w większości naprawiam sam, więc mi to wisi.
Pojemność bagażnika może i mała, ale u mnie trzy osobowa rodzina spokojnie jedzie na wakacje zabierając wszystko co potrzebne bez kufrów na dachu i tym podobnych, ale większa rodzina może mieć już problem.
Fatalna transmisja biegów w przypadku skrzyni manualnej a szybka zmiana nie jest możliwa. O dynamicznej jeździe, szybkim starcie itd zapomnij.
Silnik za słaby na tą wagę, spory muł, ale na trasie jak się rozbuja to wręcz płynie.

Auto ma się Tobie podobać i spełniać oczekiwania, opinie, np moja może być drugoplanowa a to dla tego, że nic Ci po tym skoro go będę zachwalał a Ty trafisz na fatalny model i nas przeklniesz :)

Pozdrawiam

Offline Dwayne

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #318 dnia: 13 Grudzień 2018, 18:45:55 »
To fakt macie racje ze w kwestii samochodu to już zależy odemnie, ale jak z obsługa i awaryjnością i samą eksploatacją ? Czytałem dużo opini ktore są pozytywne, ostatecznie chce jeszcze otrzymasz zdanie o tym aucie od was.

Offline Shadows

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 508
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #319 dnia: 13 Grudzień 2018, 22:14:17 »
Wracając do tematu, najlepiej Dwayne,  jak przejrzysz dział Tucsona, masz tam skarbnice usterek, ale to może nie być miarodajne bo Tucsony powoli zaczną stawać się złomem na kołach, najstarsze modele mają teraz 14 lat i sypać się/rdzewieć mogą dopiero zacząć na potęgę.

Spalanie 10-12l, auto nie ma dynamiki. Z częściami spore problemy, kilka razy spotkałem się z niedostępnością, np wąż płynu chłodniczego, kostki zaworu OCV i innych, nawet na zamówienie, brak w katalogach i pozostają używki na Allegro, szrotach lub drogie nówki w Fox lub Koraps. Tanie można kupić zamienniki na Aliexpress, np zawór OCV kupiłem sporo poniżej 100zł z wysyłką i czekałem na niego trzy tygodnie, oryginalny zawór w FOX lub Koraps kosztuje 500zł.

W przypadku poważniejszych usterek koszty napraw idą w tysiące ze względu na bardzo drogie części i brak konkurencji serwisów wyspecjalizowanych. Koszty mogą być wyższe nawet niż we wspomnianym BMW. (mam porównanie, jeździłem 9lat)

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #320 dnia: 14 Grudzień 2018, 06:21:37 »
Ja również sobie chwalę Tucsona, silnik może może nie jest jakimś tam "potworem" ale raczej nigdy nie miałem samochodu z jakimś super silnikiem i nie mam odniesienia (no może Astra F kombi z silnikiem 1.8l 125KM ale wtedy przesiadłem się z Tico - cokolwiek by to wtedy było, to byłby "potwór")
Jak dla mnie i mojego stylu jazdy - wystarczy, i nie ma to znaczenia czy jadę na gazie czy na benzynie, na dobrej i dobrze ustawionej instalacji, nie ma różnicy a zbiornik do którego wchodzi 60l gazu zamiast koła zapasowego wystarcza na 440-470km, w cyklu mieszanym.
Jedynie co mnie dobiło, bolączka ostatnich roczników w tej wersji silnikowej - skrzynia biegów- V bieg- opisywany jest ten problem i u mnie niestety się potwierdził.
Pomijając koszty, jak wspomnieli przedmówcy, problem jest ze znalezieniem dobrego fachowca który podejmie się naprawy.
Może ta usterka nie występuje we wszystkich sztukach tego modelu ale podczas kupna, dobrze jest pojeździć, gdzieś w tunelach, pomiędzy ścianami budynków, żeby dobrze słyszeć wszelkie odgłosy dochodzące od strony silnika i skrzyni. Jak tylko będzie słychać na 1 i 2 biegu metaliczne klekotania, albo dać sobie spokój albo od razu negocjować cenę - min 3 tyś mniej

Offline MnichMaciej

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #321 dnia: 27 Kwiecień 2019, 11:01:19 »
Cześć, jestem właśnie w drodze do tego typa:

 :arrow: Tucson - Radom

Na co powinienem zwrócić szczególną uwagę? Są jakieś punkty dyskwalifikujące JMa przed zakupem i spokojną eksploatacją minimum 5 lat?

Offline Borsuklesus

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Pomożecie wybrać model ?
« Odpowiedź #322 dnia: 28 Kwiecień 2019, 23:51:53 »
Witajcie.

Wiem,że pewnie jest tu 20 takich tematów, ale po pierwsze mam ograniczony czas neta - po drugie obowiązki nie pozwalają mi na wertowanie godzin tekstu.


Sprawa ma się tak. Pisałem już. W grę wchodzi tylko 140 KM 2.0 benzyna.


1. Tucson. Niemiecki. 2.0 benzyna. KLIMA MANUALNA. 2009 rok. 150 000 km, - ok. 25 000 zł

2. Tucson. Belgia. 2.0 bnzyna. KLIMA manualna. 2009 ROK. 132 000 km, - ok. 24 000 zł

3. Tucson. Niemcy. 2.0. benzyna. KLIMA AUTOMAT. 2006 rok. 196 000 km ok. 20 000 zł

3. Tucson. Niemcy. 2.0. benzyna. KLIMA MANUAL. 2007 rok. 180 000 km ok. 18 000



Proszę nie sugerować się ceną. Opłaca się wybrać MŁODSZE 10 LETNIE modele, z niskim przebiegiem, kosztem AUTOMATYCZNEJ KLIMY czy brać 3 lata starsze z pełną automatyką ?

Czy model 2009 to ten po lifcie ? Nie ma już plastików na drzwiach tylko i wyłącznie lakier ? Co lepsze ?


Miałem już Tucsona, w dieslu, automacie z climatroniciem - Palił mi 13 litrów, climatronic nie działał zawsze, klima po 100 km się wyłączała, DLATEGO ZASTANAWIAM SIĘ, CZY MNIEJ ELEKTRONIKI W TYM temacie znaczy lepiej ?

Druga sprawa to to, że Hyunsdai od razu idzie pod gaz - może ten mi sie lepiej uda, niż diesel z automat. skrzynia biegow.


Doradzicie ?



POZDRAWIAM

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1443
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #323 dnia: 29 Kwiecień 2019, 00:44:46 »
A te niskie przebiegi to prawdziwe czy wszystkie sprowadzone z Zachodu przez wspaniałych handlarzy mających zawsze perełki?
Wiadomo golas ma mało elektroniki ale kupować auto za 25tys z manualną klimą czy korbkami w drzwiach to chyba nie te czasy.  
Ja bym szukał modelu ładnie utrzymanego i dokładnie sprowadzonego przed zakupem.

Offline seboc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 142
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #324 dnia: 14 Czerwiec 2019, 20:03:36 »
Moj Tucson kupiony w Polsce w 2008 zostal w 2017 sprzedany w Niemczech.
Mial przebieg 156 tys.
Od czasu wyprowadzki za granice sluzyl jako samochod urlopowo-weekendowy. Nie ma wiec co negowac stanu licznika generalnie. Wiele osob, jak ja, do pracy 40km jezdzi pociagiem, bo taniej i szybciej niz autem.
Sprzedalem, bo utrzymywanie 9-letniego auta zaczelo kosztowac coraz wiecej, wymiana jakichs dupereli, drogie ubezpieczenie itd.

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #325 dnia: 16 Czerwiec 2019, 11:02:57 »
Cytat: "robaszek127"
A te niskie przebiegi to prawdziwe czy wszystkie sprowadzone z Zachodu przez wspaniałych handlarzy mających zawsze perełki?
Wiadomo golas ma mało elektroniki ale kupować auto za 25tys z manualną klimą czy korbkami w drzwiach to chyba nie te czasy.  
Ja bym szukał modelu ładnie utrzymanego i dokładnie sprowadzonego przed zakupem.


Swojego '09 rocznik kupiłem z przebiegiem 156 tyś km - potwierdziłem to w polskim ASO. Mało, biorąc pod uwagę że od początku jeździł na LPG.
Po kilku miesiącach już się domyśliłem, czemu Niemiec nie płakał jak sprzedawał :( ostatnio odczułem na kieszeni ten fakt.
Klima manualna nie jest zła jak potrafisz ją dobrze ustawiać, choć nie tak wygodna jak climatronic. Np. moja żona nie lubi mocnego nawiewu, w manualu możesz sobie sztywno ustawić prędkość wentylatora i to jej pasuje. Jak przesiada się do mojej Cytryny z climatronic'iem to ją szlag trafia automatyka regulacji obrotów, wtedy trzeba regulować temperaturą żeby trybu auto nie wyłączyć i przeważnie jak wsiadam po niej to climatronic działa w trybie manual :)

Nawiązując do załączonej wypowiedzi - nie spotkałem jeszcze w ofercie używek SUV'a Hyundaia żeby nie miał elektrycznych szyb