Autor Wątek: Kupno - TUCSON JM  (Przeczytany 155279 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #300 dnia: 12 Wrzesień 2017, 21:41:34 »
Cytat: "andrzej300"
i co jeszcze


Dane (z ogłoszenia) te są potrzebne dla potencjalnych kupujących tego egzemplarza żeby nie musieli tracić czasu.

Po wpisaniu vin lub danych sprzedającego w przeglądarkę będzie można zweryfikować sprzedającego.

Forum oferuje różnorodną pomoc i podzielenie się informacjami z innymi nie jest chyba tak bardzo uciążliwe.

Offline nikoś

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #301 dnia: 08 Styczeń 2018, 15:04:55 »
Witam szanowne grono.
Znalazłem taki egzemplarz :
https://www.otomoto.pl/oferta/hyundai-tucson-2-0-crdi-4x4-113km-zadbany-serwis-warto-ID6yQY35.html#920d3c34dd
 Do tej pory pomykam Kia Carens 2.0 CRDI 2005r.  113 KM. - pewnie bardzo podobny silnik. Pytanie dla znawców tematu: Jak widzicie to autko? Czy możliwy jest taki przebieg?
Czy mogę liczyć na pomoc w rozkodowaniu nr VIN?
Żonka stwierdziła, że "widzi się jej " , czyli już jest dobrze .

Offline Chorazy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 35
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #302 dnia: 08 Styczeń 2018, 16:12:50 »
Witaj, pomogę jak mogę, auto z Włoch, są różne opinie na temat aut sprowadzanych z tego kraju, na pokazanym przez Ciebie egzemplarzu widzę 2 wgniotki na prawym przednim błotniku tuż przy lampie i na tylnych prawych drzwiach. Cena tego egzemplarza jest niższa niż średnia, to już powinno dać coś do myślenia. Oprócz tego nic nie zostało napisane o przeprowadzonych naprawach, wymianach. Rdzy nie widać, to nie znaczy, że jej nie ma. Przebieg auta może być realny, ale cena na to nie wskazuje, zresztą, kto kupuje diesla i robi 9 tysięcy rocznie? Bez oględzin ciężko więcej stwierdzić.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #303 dnia: 08 Styczeń 2018, 16:28:31 »
Cena chyba adekwatna do rocznika, nie oszukujmy się... Tucson to BMW, a zawyżone ceny w komisach to trochę leżaki, które trochę stoją. Ja bym się auta z Włoch nie bal ( ja się nie bałem). A i nawet ich ASO jest spoko, bo od każdego otrzymałem mailowa historie gdzie siedziało moje i40. Najlepiej sprawdzic auto osobiście, wgniotki w 13 letnim aucie, to nie tragedia :) Zwróć uwagę na pierdoly, typu tylna wycieraczka ( co 3 Tucson jaki widzę na drodze ma ja ładnie w pionie). Przednia zawiera trwała ale upierdliwa w diagnozowaniu... Warto dobrze przejrzeć i wsłuchać wszystkie stuki/puki

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #304 dnia: 08 Styczeń 2018, 18:21:58 »
Vin KMHJN81VP5U242697

Data produkcji 2005-07-02 do Włoch

Data sprzedaży 2005-10-03

Wyposażenie https://hyundai.afora.ru/eur/vin/kmhjn81vp5u242697/

Nie posiada:

Podgrzewana przednia szyba.

4x4 (dołączany automatycznie)


Posiada:

Podgrzewane przednie wycieraczki.

A.Q.S

4x4 (dołączany przyciskiem)

Offline nikoś

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #305 dnia: 08 Styczeń 2018, 20:15:04 »
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i pomoc.  Z opisu sprzedającego wynika, że ma podgrzewaną szybę przednią a wg VIN niestety nie.
Takie wgniotki to nie problem o ile w realu nie wyjdą większe sprawy. Mam pewne obawy co do zbiornika paliwa.  Na forum spotkałem się z wpisami, w których była mowa o łuszczącym się lakierze w tych modelach. Zwracam na to szczególną uwagę ponieważ  mojej kijance przydarzyło się niestety to samo. Widać ten typ tak ma.
Pozostaje jeszcze sprawa sprawdzenia autentyczności przebiegu.
Prawdopodobnie jutro podjadę i pooglądam autko.

Offline BeRKuK

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #306 dnia: 17 Styczeń 2018, 23:32:16 »
Witam, przymierzam się do zakupu hyundaia tucsona z 2009 r. 2l benzyna 141 KM 2WD
wcześniej użytkowałem subaru forestera 2002 roku wersja II po wakacjach,  mam pewne obawy co do hyundaia, czy się nie zawiodę: nie brakuje mu mocy do tych rozmiarów? dodam że będzie również używany do dalszych wypadów z bagażami.   jak jeśli chodzi o komfort jazdy ?
czy te silniki dobrze znoszą gaz?  jeśli tak ... to jaki będzie najlepszy?
Na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie, żeby nie wpakować się w dodatkowe koszty ?


Offline Shadows

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 508
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #308 dnia: 18 Styczeń 2018, 20:51:46 »
Gaz dobrze znosi, nie spotkałem się z problemami. Sam posiadam instalację Lovato, butla zamiast kola zapasowego.

Tucson jest ciężkim autem, nie ma zrywu ani dynamiki, na światłach z Seicento 700cm, Pandą czy Matizem nie masz żadnych szans, ale za to na trasie melodia.

Pięknie się prowadzi i jest bardzo wygodny. Lepsze wersje są świetnie wyposażone w systemy, fajną klimę i dobre audio.
 
Trudne sprzęgło, ciężko o płynną zmianę biegów co potwierdziło tutaj już wielu ludzi.

Wersje benzynowe raczej są bez większych wad, silnik ładnie pracuje, trochę za małe koła do gabarytu.

Spalanie fajne, mój bierze ok 10l benzyny i 12l gazu

Na co zwrócic uwagę Ci nie powiem, ale na forum poczytasz sporo o tym, nawet w tym temacie.

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #309 dnia: 19 Styczeń 2018, 17:12:54 »
Cytat: "nikoś"
Witam szanowne grono.
Znalazłem taki egzemplarz :
https://www.otomoto.pl/oferta/hyundai-tucson-2-0-crdi-4x4-113km-zadbany-serwis-warto-ID6yQY35.html#920d3c34dd
 Do tej pory pomykam Kia Carens 2.0 CRDI 2005r.  113 KM. - pewnie bardzo podobny silnik. Pytanie dla znawców tematu: Jak widzicie to autko? Czy możliwy jest taki przebieg?
Czy mogę liczyć na pomoc w rozkodowaniu nr VIN?
Żonka stwierdziła, że "widzi się jej " , czyli już jest dobrze .


Nikogo nie zastanawia fakt, że "auto świeżo sprowadzone" a zdjęcia są z wiosny zeszłego roku :shock:  I do tej pory się nie sprzedał? Z jakiego powodu? Nikoś-wziąłeś go?

Offline nikoś

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #310 dnia: 19 Styczeń 2018, 19:20:35 »
Witam ponownie.
Niestety oględziny były bardzo krótkie. Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to coś było kombinowane z maską bo szczeliny były nierównomierne. Drugie co wyszło podczas oględzin to  cała lewa strona malowana. Jak stwierdził sprzedający  to ktos przejechał gwoździem bok i całe elementy ładnie zamalowane. Sinik ładnie , równo pracował . Czary goryczy dolał stan siedzeń. Powiem szczerze, tak wytartych nie widziałem w żadnym egzemplarzu.
Jak na moje oko  to zbyt zniszczone jak na ten przebieg.

Offline BeRKuK

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #311 dnia: 05 Luty 2018, 13:12:53 »
dzięki Shadows, auto kupione Tuscon comfort z 2009 r.  55 tys. km przejechane. Czy ktoś zna dobrego mechanika w trójmieście co by się nim zajął ? potrzebuje wymienić sworzeń, końcówkę drążka i łącznik stabilizatora . no i ten gaz gdzie zamontować ? blisko Gdańska ?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #312 dnia: 05 Luty 2018, 18:36:07 »
Na górnej belce forum jest profil tam możesz uzupełnić dane nowego auta.

Jeśli chodzi warsztat to każdy "kowal" wymieni elementy zawieszenia.

Najlepiej jakbyś sam poszukał części tutaj po vin  http://epc.japancars.ru/hyundai/ znajdziesz numery oryginałów i dalej zamienników (jeśli będą potrzebne).

Offline Dwayne

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Hyundai Tucson 2.0 16v 141km 2004
« Odpowiedź #313 dnia: 12 Grudzień 2018, 22:03:14 »
Witam, chciałbym kupić auto, jak w temacie jest to Hyundai Tucson w benzynie z instalacją gazową. Auto to ma być jak pierwszym autem, lubię duże auta a zwłaszcza suvy, a szczególności tucson który mnie zauroczył; nie kręcą mnie szybkie stare BMW tylko duże auto. Jak myślicie, jest to dobry wybór na pierwsze auto ?

[ Dodano: 2018-12-12, 22:04 ]
W ciągu tygodnia będę objeżdżał około 250 km, jeśli to
Ma jakieś znaczenie.
Pozdrawiam 😊

Offline Shadows

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 508
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #314 dnia: 12 Grudzień 2018, 22:09:58 »
Masz obszerny temat o tym tu: http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=2079
I kilka innych w tym dziale.
Tucson nie jest ani dużym autem ani dużym SUVem, to mikro SUV bym powiedział.

Skoro nie kręcą Cię szybkie, stare BMW to kup szybkie, nowe BMW, SUVy tez produkują.