Autor Wątek: Kupno - TUCSON JM  (Przeczytany 155174 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tre_k

  • Gość
Kupno - TUCSON JM
« dnia: 08 Sierpień 2012, 13:56:04 »
Czesc, jak wyglądają koszty utrzymania TUCSONA? ile wynosi średnie spalanie ON,PB,LPG?
jaki silnik wybrać? jak z kwestia napędu 2 czy x4? Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie? czy silniki lubią olej?;;>? czy zdecydow (ał,ała) byś się na ponowny zakup?
Proszę o poradę:)

Offline bobek310

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 268
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Wrzesień 2012, 20:54:51 »
Witam. Mam Tucsona od 5-ciu miesięcy (2.0 CRDI, 140 kM, 2008r, 4x4). Jak dla mnie super. Stosunkowo niskie spalanie jak na tak duży samochód. Dokładnie sprawdziłem spalanie na trasie 6,4 l/100km. Na mieście ok10-11 l/100km. Całkiem przyzwoite przyspieszenie. Napęd 4x4 to idea SUV-a. W Tucsonie jest to dosyć ekonomicznie rozwiązane: przy wyłączonym napędzie - automatycznie dołączane są tylne koła przy stracie przyczepności przez przednie koła; przy włączonym napędzie po przekroczeniu prędkości 40 km/h tylne koła są automatycznie odłączane. Z wad mogę wymienić odrobinę za mały bagażnik - jak na wakacyjny wyjazd. Na co dzień zupełnie wystarczający. Przed zakupem rozpatrywałem inne samochody: Suzuki Grand Vitara, Kia Sportage i Sorento, Honda CR-V, Chevrolet Pacifica, Nissan Qashqai i X-trail, Toyota RAV4, Ford Kuga itd. Dla mnie wypadkowa rocznika, ceny, przebiegu, wyposażenia dała wynik, że Tucson jak dla mnie wypadł najlepiej. Po tych kilku miesiącach i przejechanych około 5 tys km jestem bardzo zadowolony. Gdybym miał jeszcze raz kupować, to najpewniej byłby to Tucson.

satinado

  • Gość
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Wrzesień 2012, 20:08:19 »
Cześć.

Chciałem się przywitać na forum jako przyszły nabywca Tucson'a.
I mam wielką prośbę, czy moglibyście poświęcić swój czas i wiedzę na opisanie co muszę sprawdzić (słabe i mocne strony), czego się wystrzegać itp.
Dodam, że chcę kupić rocznik 2005, 4WD, diesel, automat.

Z góry dziękuję i pozdrawiam ...

Grzech61

  • Gość
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Wrzesień 2012, 20:23:19 »
Z automatem mam zerowe doświadczenie,więc w tym zakresie nie licz na moją pomoc.Użytkownikiem Tucsona jestem od roku ( i trzech dni  :-P ).Mój jest z rocznika 2006, modelowo rok wyżej.Oczywiście manual,140 kucyków.Przejechałem nim przeszło 16 tys. , i po równym i po górkach.Odpukać - spisuje się bez zastrzeżeń i  niech tak zostanie. Wymieniam to co należy (filtry i "płyny ustrojowe") , leję opałówkę (żart) i jazda  :mrgreen:

Offline bobek310

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 268
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Wrzesień 2012, 21:06:26 »
Na pewno trzeba zwrócić uwagę na zawieszenie. Mam tu na myśli wszystkie tuleje gumowe. Warto zwrócić również uwagę uwagę na opony. To na ogół spory wydatek. Idealnie, jak jest drugi komplet - zimowy. No i trzeba sprawdzić napędy - jak są to je wypróbować. Dla mnie zakup samochodu to przede wszystkim wykonanie normalnego przeglądu na stacji diagnostycznej z wbiciem do dowodu rejestracyjnego  i sprawdzenie na policji.

satinado

  • Gość
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Wrzesień 2012, 12:02:36 »
Dzięki za informacje ... ale bardziej chodzi mi o szczegóły niż ogólniki (nie jest to moje pierwsze auto i ogólne zasady zakupu znam  :-D )

Wcześniej miałem już auto 4WD (Freelander).
Jak auto zachowuje się po zapięciu napędu, na co zwrócić uwagę gdyby przeniesienie napędu było uszkodzone ...
Jak auto zachowuje się z filtrem DPF, czy są z nim problemy ... jak takie auto użytkować
Czy w skrzyni automatycznej znajduje się bagnet do pomiaru oleju.
Jaki jest przybliżony koszt wymiany kpl. filtrów z olejami.
Czy silniki mają jakieś typowe (częste) bolączki?
Czy napęd 4WD sprawia jakieś kłopoty (we Freelande'rze był to newralgiczny punkt ulegający częstym awariom, sprzęgło wiskotyczne plus skrzynia kątowa IRD)?
I jeszcze to,  :-D  jak współpraca z interfejsem ELM327 OBD, można coś "szczytać" a jeśli tak to jakim programem?
A, jeszcze chyba najważniejsze, w jakiej kolejności gasną kontrolki na tablicy po przekręceniu kluczyka?

W niedzielę jadę na pierwsze "oględziny"  ;-)

Offline bobek310

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 268
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Wrzesień 2012, 16:42:34 »
Koszty wymiany materiałów eksploatacyjnych po zakupie:
filtr kabinowy 35,00 zł
olej 200,00 zł
filtr oleju 45,00 zł
filtr paliwa 70,00 zł

estor

  • Gość
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Październik 2012, 16:09:27 »
Ja za olej 5 l dalem z filtrem rowno 150 zl,  powietrza35. Spalanie po miescie 2.0 benzyna 11,3

dziubbasek

  • Gość
Kupno Tucsona
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Wrzesień 2013, 17:24:45 »
Witam,
przymierzam się do zakupu Hyundai'a Tucsona:
- 2006
- Benzyna 2.0
- manualna skrzynia biegów

Mam już konkretny egzemplarz upatrzony, wygląda całkiem ok, jest tylko jedno co mnie bardziej martwi - rdza na drzwiach. I to na trzech. Dokładnie, to na listwie drzwi od wewnętrznej strony (tak jakby przy środkowym słupku) przy dolnej części szyby (w miejscach zaznaczonych na zdjęciu, tyle, że od wewnątrz).
Widziałem kilka Tucsonów, i większość z nich miała podobnie.
Czy u Was też ruda wychodzi w tym miejscu?
Jeśli tak - jak wygląda możliwość naprawy - ile lakiernik za to weźmie, i kiedy spodziewać się, że wyjdzie znowu...  :-(    ???

Z góry dzięki za odpowiedzi
Pzdr

Offline bobek310

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 268
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Wrzesień 2013, 21:35:52 »
U mnie nie ma rdzy w tym miejscu. Ja jednak, gdyby u mnie się pojawiła, to chyba bym spróbował sam sobie z tym poradzić. Drobny papier ścierny + czarny mat w sprayu i  naprzód.
Jest to jednak temat do negocjacji w sprawie obniżenia ceny.
... a zupełnie z innej beczki - choć zdjęcie fragmentaryczne, to furka wygląda objecująco.

Tomcik12

  • Gość
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Wrzesień 2013, 22:13:47 »
Cytat: "bobek310"
Drobny papier ścierny + czarny mat w sprayu i naprzód.


nie wiem czy miales jakies doswiadczenie na tym polu, ja w swoim złomku ticzku sie bawilem w to i efekt nie powalil. teraz moze lepiej by mi wyszlo, ale jesli kolega mialby robic to sam, pierwszy raz, w takim fajnym nowym aucie to ja odradzam ;p

dziubbasek

  • Gość
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Wrzesień 2013, 10:08:38 »
Dzięki Panowie za odpowiedzi - Tucson kupiony - pójdzie do lakiernika.
Jest ok, ale pojawiły się inne problemy - ech, samochody z komisu...

Offline bobek310

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 268
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Październik 2013, 20:50:16 »
Dawno nie zaglądałem do tego działu.
Podziel się problemami w dziale: Auta i problemy > Tucson. Tobie będzie lżej na duszy, a dla innych będzie nauką.

ryso

  • Gość
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Listopad 2013, 17:57:51 »
Cześć, proszę o ocenę tego autka  http://autok2.otomoto.pl/hyundai-tucson-bezwyp-skora-aut-4x4-C30525735.html . VIN KMHJN81VP5U155347

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169