Autor Wątek: Kupno - TUCSON JM  (Przeczytany 155629 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #255 dnia: 09 Lipiec 2017, 21:08:59 »
Co do wiśniowego warto zadzwonić i wprost zapytać. Ceny polskich salonowych stoją wysoko...

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #256 dnia: 09 Lipiec 2017, 21:45:06 »
Waszek_rmc: nastraszyłeś kolegę chyba trochę niepotrzebnie...warto zauważyć,że olej Castrol w bagażniku tego wiśniowego Tucsona to jest olej przekładniowy a nie silnikowy.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #257 dnia: 10 Lipiec 2017, 05:26:41 »
Ano widzisz, tak czy inaczej takie szczegóły czasem wiele mówią. Po przygodach z moim jestem nadwrażliwy :)

Offline bartek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #258 dnia: 10 Lipiec 2017, 13:36:17 »
Przekładniowy czyli pewnie ze skrzyni leci ;) a tak na serio ten czarny bardziej mi się podoba więc jestem mimo sporej odległości bliższy zakupu tego egzemplarza, dostałem dziś nr vin auta z Zamościa (czarnego) KMHJN81BP6U4S0726 i informacje o ostatnim wpisie w książce serwisowej z dn. 11.03.2015 112000 km. Auto pochodzi z Włoch.

Offline Krzecha

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 125
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #259 dnia: 11 Lipiec 2017, 00:18:25 »
Czarny z Zamościa warty dokładniejszej analizy, zdjęcia ukazują go z jak najlepszej strony, kosmetykę zapewnili mu konkretną, jasne wnętrze przy tej Hyunda'jowej jakości ciężko zachować w takim stanie, ostatnio dołączył do mnie Grandeur w jasnym wnętrzu i powoli żałuję tego wyboru ale mniejsza o to. Zwróć uwagę na przedni prawy błotnik i listwę błotnika coś mi w niej nie gra (duża przerwa od listwy na drzwiach), zwróć też uwagę na podłokietnik od strony pasażerów wygląda jak wyłamany na zawiasie. Przebieg mały jak na ten rocznik, książką się nie ma co sugerować o ile w ogóle jest, na serwisach typu AutoDNA czy AutoMo żadnych adnotacji nie znajdziesz odnośnie tego egzemplarza.



Bordowy, bieda edyszyn, cud że halogeny i klime ma co prawda manualną ale ma, klamki  i lusterka nie lakierowane, kierownica plastikowa, nawiewy pokrętełka, nawet na klapie bagażnika listwy chromowanej nie ma, rzadko się widzi takiego golasa. Zawsze zachodzę w głowę kto zakłada gaz do auta i po roku je sprzedaje, przecież nawet się instalacja nie zwróciła... jeszcze ten przebieg niech zgadnę serwisowany w zaprzyjaźnionym warsztacie...



Srebrny z Austrii to od razu mi pod paragraf podchodzi, maska przód źle spasowana, maskownice halogenów nie pod kolor zderzaka, listwy na przednich drzwiach lewa i prawa niżej leżą od listew tylnych. Klapa tył to chyba dziecko te emblematy kleiło do tej klapy, nie to rozmieszczenie! Pod machą chamsko pozdzierane naklejki po serwisowe pewnie widniał na nich przebieg, trochę siedzisko kierowcy wysiedziane, pedał hamulca zdarty do blachy ja bym mu dał 270tkm... książka to żaden dokument i jeszcze ta adnotacja BEZWYPADKOWY a by cie !!! :evil:  ktoś go sprawdzał po VIN dajcie ten numer niech będzie dla potomnych.



I ostatni z Poznania na tą chwilę już nie aktualne. Dla mnie trochę mały przebieg jak na zużyty fotel, wgnieciony podłokietnik i zjechane pedały, ale kto wie może dużo jeżdżony na małych odcinkach, ciekawe czy skoro po pierwszym właścicielu to czy serwis było w ASO i to zakrywanie tablic  :mrgreen:  PSL 760HC a nóż ktoś go pozna.




PS.
kolego bartek,  widzę że jesteś z łódzkiego, może wybierz się w weekend w kierunku zduńskiej i sieradza. Bardzo często tam przejeżdżam i w samym zeszłym tygodniu to z 4 sztuki mijałem pod domami przy drodze na sprzedaż. Do komisów nawet nie wchodziłem ale tam to może być i z 10 sztuk na sprzedaż ten rejon to takie zagłębie Tucsonów i Sportage. Jak chcesz to mogę Ci trasę zrobić po komisach bo dobrze znam te rejony. A i ten napęd na 4 koła ta tylko taki pic na wodę nic więcej, wiem co mówię  ;-) gaz też lepiej samemu założyć wiesz co masz + gwarancja. Szerokie zderzaki są fajne do momentu jak nie uszkodzisz którejś listwy, nie dość że drogie, to ciężko dostępne a później weź dobierz kolor! O montażu nawet nie wspomnę, wiem co mówię nie jednego widziałem  :-D

tylko łódzkie, pewnie znasz wszystkie ale może coś świeżego wskoczy:
https://allegro.pl/kategoria/tucson-i-2004-2010-253855?order=m&state=5&rodzaj-paliwa=Benzyna&rodzaj-paliwa=Benzyna%20%2B%20LPG

Offline bartek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #260 dnia: 11 Lipiec 2017, 09:17:22 »
Dzięki za odpowiedzi, tego z Zamościa sprawdzałem na auto baza i nic nie wyszło. Ten z kangurem z przodu po Vin wychodzi że miał 4 kolizję w Austrii na ładnych parę tys euro. Oglądałem kilka aut w Zduńskiej woli w tym jedna sportage z Sieradza i niestety żaden mi nie odpowiadał. Wiem że 4x4 to nic specjalnego ale w zimie zawsze trochę pomoże. A błotniki dodają temu autu uroku i też przynajmniej na tą chwilę te 2 wymagania powinno auto spełnić żebym się nim zainteresował. Jakbyś mógł rekonesans zrobić po komisach byłbym wdzięczny.

Offline Krzecha

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 125
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #261 dnia: 11 Lipiec 2017, 18:20:31 »
w sumie ja też, jak swojego szukałem to miałem ściśle określone wyposażenie auta ;-) i po pół rocznym poszukiwaniu trafił się. Z tą trasą to bardziej mi chodziło o podanie Ci adresów komisów w tych mieścinach bo trochę ich jest a z głównej drogi to widać raptem połowę. A Zduńską Wolę i Łask znam dość dobrze. Jak szukałem swojego auta to oglądałem filmy na youtube odnośnie na co powinno się zwrócić uwagę przy ściąganiu auta z zagranicy jakie opłaty, jakie dokumenty załatwić i tam koleś dodatkowo za opłatą dowiadywał się szczegółowych danych o aucie, tj dzwonił do wydziałów komunikacji za granicą, na stacje kontroli pojazdów i jeżeli był serwisowany w ASO to też dzwonił do ASO. Fajna sprawa bo można zweryfikować sprzedającego czy mówi prawdę, dużo lepiej niż AutoBaza. Ja bynajmniej w innych językach jestem słaby a tak mi pomógł. Tu jest przykładowy film tego kolesia co te dane załatwia, tylko trzeba mu wcześniej dać dużo innych rzeczy dzięki czemu będzie mógł sprawdzić tj, skan dowodu rejestracyjnego, numer VIN czy ostatniego TUVA, i nazwę ASO, z każdego państwa co innego musi być dlatego warto prywatną wiadomość do  niego napisać. https://www.youtube.com/watch?v=vhrsuPZyADg

Offline andrzej300

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #262 dnia: 11 Lipiec 2017, 20:31:41 »
Profesjonalny sprzedawca daje wszystkie dokumenty potrzebne do rejestracji jeżeli auto jest z za granicy.Nie trzeba oglądać filmów na youtube co jest  potrzebne..nie te czasy


Offline Krzecha

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 125
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #264 dnia: 11 Lipiec 2017, 22:25:00 »
Cytat: "andrzej300"
Profesjonalny sprzedawca daje wszystkie dokumenty potrzebne do rejestracji jeżeli auto jest z za granicy.Nie trzeba oglądać filmów na youtube co jest  potrzebne..nie te czasy


wiesz co staram się szanować tych co udzielają się na forum, czytam starannie ich posty i staram się je zrozumieć. Ty chyba przeczytałeś ze cztery linijki mojego posta i dałeś bezsensowną odpowiedź, czuję że taki miał być cel i nabiłeś sobie posta. Nie rozchodziło mi się o to jakie dokumenty daje sprzedawca, tylko o człowieka z filmu bo on zajmuje się zawodowo zbieraniem informacji a aucie, zna kilka języków ewentualnie ma ludzi po świecie którzy mu załatwiają wejścia do urzędów, stacji, serwisów. Ja francuskiego czy belgijskiego nie znam, a tym bardziej nawet nie wiedziałbym jak się za to zabrać on robi to za mnie. W polskim ASO nic mi nie powiedzieli o moim aucie, w autoDNA też nic nie było, a gdy koleś zadzwonił do salonu we Francji dostał całą listę wizyt i wymienionych rzeczy w moim aucie i o to mi chodziło, tak samo zrobił ze stacją kontroli na której był ostatni przegląd TUV i wpis o przebiegu.

bartek,  co do srebrnego Tucsona, znów po zdjęciach ciężko coś mądrego powiedzieć  ;-) zderzak przedni jakby ciemniejszy od reszty listew, ale może to tylko światło tak pada. Warto zobaczyć czy nadkola we wnękach są poprzykręcane tymi samymi śrubami czy czasem każda nie jest z innej parafii, albo łby nie są wyświechtane. Tył na pierwszy rzut oka w porządku widać zacieki na śrubach (zaślepkach) od silniczka wycieraczki ale to dobrze, znak ze nie było tu nic ruszane. Szkoda że wnętrza nie ma fotek, dodatkowe oświetlenie też fajna sprawa.

O Suzuki za wiele nie powiem sąsiad ma 3.2 v6 jest przeszczęśliwy jego córka też kupiła tyle że 2.7 nic się nie psuje tylko eksploatacja, o wadach nic nie wiem. Jak dla mnie to 2.0 i automat w aucie które waży 1800+ to trochę za słabo. Widzę że auto ma soczewy a nie wiem czy przy soczewkach to już spryskiwacze nie powinny być. Jak są soczewy to już D2S.

Offline bartek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #265 dnia: 11 Lipiec 2017, 22:45:07 »
To suzuki sobie odpuszczam, po sprawdzeniu vin wyszlo ze mial cztery kolizje w PL i kazda tak naprawde na sumy prawie szkody całkowitej...

Offline Krzecha

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 125
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #266 dnia: 11 Lipiec 2017, 23:06:00 »
Trzeba się mieć zawsze na baczności i korzystać z usług weryfikujących. A ostatnio widzę coraz częściej ze auta nie mają żadnej historii, jak by handlarze wyłapywali właśnie takie egzemplarze które można skręcić i wyklepać beż świadków.

Offline bartek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #267 dnia: 11 Lipiec 2017, 23:11:02 »
vin hyundaia KMHJN81BP6U406308 a tu vin suzuki dla potomnych JSAJTD54V00213951 , no nic jade zobaczyc hyundaia. Gość ma 2 w ofercie więc może coś z tego wyjdzie.

Offline Krzecha

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 125
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #268 dnia: 11 Lipiec 2017, 23:41:57 »
Dobrze abyś pojechał z kimś kto zna się trochę na rzeczy i będzie osobą nieuteralną. Bo u Ciebie mogą zagrać emocje i na niektóre rzeczy nie zwrócisz uwagi ja tak miałem u siebie. Pojechałem z ojcem a on tylko za przyzwoitkę robił, dopiero po kilku dniach jak na spokojnie oglądałem niektóre rzeczy powychodziły, ale odpukać na tą chwilę ogarnięte.

Dobrze ze VINA podałeś, od razu wyłapałem standardowy numer handlarzy, auto jest z roku 2006, ale on Ci powie że w salonie rok przestał.

taki raport mi wyskoczył chyba po szwedzku https://biluppgifter.se/printa/XSS044 jeżeli auto że Szwecji a tak może być sądząc po dodatkowym oświetleniu, zajrzyj pod auto, czy czasem nie idzie ruda, obadaj sanki pod silnikiem... te niemieckie blachy to mogą być na sztukę, może że Skandynawii trafił do Niemca tam go podpicował i puścił do PL. Kiedyś angliki ściągali do Niemiec tam je rejestrowali robili przekładkę i mówili że to z Niemiec a faktycznie było GB.

Na otomoto jest 39 zdjęć, kierownica trochę widać wyświechtana od góry i od zewnątrz na spodzie (plaka nie szczędził), uszczelka otworu drzwiowego też przetarta i standardowo pedał sprzęgła. Komora silnika też dobrą kąpiel wzięła, jakieś kabelki wystają z tego oświetlenia. Brak rolety w bagażniku, czarną bardzo ciężko dostać na rynku wtórnym.

https://www.otomoto.pl/oferta/hyundai-tucson-4x4-benzyna-klimatronic-alufelgi-oryginal-100procent-ID6yUxDD.html

Offline andrzej300

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
Kupno - TUCSON JM
« Odpowiedź #269 dnia: 12 Lipiec 2017, 15:28:17 »
Cytat: "Krzecha"
Cytat: "andrzej300"
Profesjonalny sprzedawca daje wszystkie dokumenty potrzebne do rejestracji jeżeli auto jest z za granicy.Nie trzeba oglądać filmów na youtube co jest  potrzebne..nie te czasy


wiesz co staram się szanować tych co udzielają się na forum, czytam starannie ich posty i staram się je zrozumieć. Ty chyba przeczytałeś ze cztery linijki mojego posta i dałeś bezsensowną odpowiedź, .


przeczytaj jeszcze raz swojego posta, bo napisałeś coś takiego:
Cytat: "Krzecha"
Jak szukałem swojego auta to oglądałem filmy na youtube odnośnie na co powinno się zwrócić uwagę przy ściąganiu auta z zagranicy jakie opłaty, jakie dokumenty załatwić

Cytat: "Krzecha"
bo on zajmuje się zawodowo zbieraniem informacji a aucie, zna kilka języków ewentualnie ma ludzi po świecie którzy mu załatwiają wejścia do urzędów, stacji, serwisów. Ja francuskiego czy belgijskiego nie znam, a tym bardziej nawet nie wiedziałbym jak się za to zabrać on robi to za mnie. W polskim ASO nic mi nie powiedzieli o moim aucie, w autoDNA też nic nie było, a gdy koleś zadzwonił do salonu we Francji dostał całą listę wizyt i wymienionych rzeczy w moim aucie i o to mi chodziło, tak samo zrobił ze stacją kontroli na której był ostatni przegląd TUV i wpis o przebiegu.

no popatrz jakie to proste  :mrgreen:

Wszyscy się tu tak podniecają autami ,a wziąłbym jednego czy drugiego na kilka większych placy w Europie gdzie dużo  handlarzy z całej PL kupuje samochody i zobaczyli by te auta jak wyglądają na Export to nikt by pewnie nie kupił żadnego auta, a tu będą wybrzydzać że tu ryska, tam wgniotka , za granicą nikt na to uwagi NAJMNIEJSZEJ nie zwraca.
Tak naprawdę wszystkie lub prawie wszystkie auta 10 letnie mają przebiegi zbliżone do 300 000km , jak kupowane w niemczech to przebieg już skręcony w niemczech...na życzenie i tak to wygląda....
jak mały przebieg to był walony
Wszystko opiera się na cenie..bo taki jest klient w polsce ma być wszystko za jak najniższą cenę. W 90% przypadków głównym wyznacznikiem auta które kupuje klient w polsce jest CENA. Poza tym ludzie po prostu najzwyczajniej lubią być oszukiwani ...taka smutna prawda