Autor Wątek: KUPNO - Elantra  (Przeczytany 62633 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mietek 111

  • Gość
KUPNO - Elantra
« dnia: 29 Kwiecień 2012, 12:36:45 »
witam potrzębuję pomocy przy zakupie elantry , link podrzuce potem bo jest nieaktywny chwilowo.
auto jest modelowo z 2005 roku, w dokumentach rok produkcji 2007 ale to nie możliwe bo to starsza buda co była do 2006 roku. auto niby było pokazowe w salonie i stało dlatego taki rok wpisany. auto oglądałem i mi się podoba ale co z tymi numerami , na szybach wszystkich jest 4.
mam vin moze ktoś pomoże.
KMHDN51DP5U138527 nie jestem tylko cyfry 10 moze to być litera S  sprzedający mi nie wyraznie napisał.proszę o rozszyfrowanie.

Offline gosth

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
KUPNO - Elantra
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Kwiecień 2012, 12:15:00 »
Podaj poprawny vin , bez tego ani rusz :-D

Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
KUPNO - Elantra
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Kwiecień 2012, 12:40:16 »
Dziesiata cyfra w numerze VIN oznacza rok produkcji, więc prawdopodobnie jest to cyfra 5, czyli 2005 r.

NieAmator

  • Gość
KUPNO - Elantra
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Maj 2012, 09:50:36 »
obejrz auto i jedź nim do serwisu zapłać za sprawdzenie i nie daj się odwodzić handlarzowi coś kombinuje typ

mietek 111

  • Gość
KUPNO - Elantra
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Maj 2012, 20:50:36 »
podaje link moze coś wypatrzycie , moze ktoś to oglądał.
http://cezarkomis.otomoto.pl/hyundai-elantra-swiss-edition-C23115678.html
jedynie drzwi kierowcy dziwnie sią zamykają trzeba mocniej trzasnąć ,

NieAmator

  • Gość
KUPNO - Elantra
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Maj 2012, 07:20:53 »
zadziwia mnie tak ładna skóra

Offline tekla

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2358
    • http://www.facebok.com/eklateklamodel
KUPNO - Elantra
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Maj 2012, 11:09:56 »
Cytat: "NieAmator"
zadziwia mnie tak ładna skóra
mnie w moi tez zadziwiała. W sumie ciągle zadziwia. Porządna, nie wysiedziwuje się (:P), nie niszczy zbyt łatwo. Nie wiem z jakich koreańskich zwierząt ją ściągają, ale jest naprawę super.

mietek 111

  • Gość
KUPNO - Elantra
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Maj 2012, 18:18:04 »
koledzy czy w serwisie da się podłączyć auto pod kompa i sprawdzić realny przebieg gdy auto było serwisowane w szwajcari

NieAmator

  • Gość
KUPNO - Elantra
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Maj 2012, 18:27:10 »
tak przebieg zapisuje sie w kilku miejscach m.in ABS

notoluz

  • Gość
Elantra
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Lipiec 2012, 10:28:06 »
Hej,
w najbliższym czasie mam zamiar kupić Elantrę. Myślałem o końcówce produkcji - lata 2005, 2006 w liftbacku. Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie tego modelu? Z tego co czytałem samochód jest dobrze wykonany, a tani ze względu na małą popularność w Polsce. Obecnie mam Atosa, 2000 r i właściwie złego słowa o nim powiedzieć nie mogę. Tanie w utrzymaniu, w miarę wygodne i bardzo, bardzo pakowne jak na takie pudełeczko. Oczywiście brakuje trochę mocy, ale na poruszanie się po mieście czy krótkie trasy wystarczy.

Według opinii Elantra jest również tania w utrzymaniu i ekonomiczna.
Jaki silnik wybrać? Diesla czy może benzynę i wpakować LPG? Rocznie pokonuję ok. 10 - 11 tys. km. Jak wyglądają przybliżone koszty ubezpieczenia określonych silników?

Z góry dzięki za pomoc.

lukaszl86ldz

  • Gość
KUPNO - Elantra
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Sierpień 2012, 23:54:57 »
ja bym się skupiał na Dieslu 2.0 małe spalanie niezła kultura pracy silnika , ja osobiście do LPG nie mam przekonania , polecam Elantrę z wyposażeniem GT  :-D

gacus2004

  • Gość
KUPNO - Elantra
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Sierpień 2012, 08:42:58 »
Jeśli benzyna+gaz to raczej diesla bym wolał. Miałem 2,0Crdi i 2,0 16v mam obecnie bez gazu. Zaletą diesla jest niższe zużycie paliwa i to że wysoki moment obrotowy jest dostępny przy niższych obrotach silnika co daje przyjemną jazdę w mieście i jest nieocenione gdy np:ciągniemy przyczepę.Wadą natomiast długie nagrzewanie się wnętrza i koszt ewentualnych napraw. Benzyna 2,0 jest dość dynamicznym autem i  bezawaryjnym,ale w mieście potrafi sporo wypić(10-11L).Jest jeszcze motor 1,6 ale o tym silniczku trudno mi się wypowiedzieć. Zawieszenie jest trwałe,zaciski hamulcowe lubią się zacierać na prowadnicach co skutkuje nierównym zużyciem klocków i tarcz,w dieslu szczególną uwagę należy zwrócić na pracę turbosprężarki i czy silnik nie dymi na czarno(wtryskiwacze).

lukaszl86ldz

  • Gość
KUPNO - Elantra
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Sierpień 2012, 09:17:16 »
co do silnika 1.6 16 (benzyniak) musiała by się wypowiedzieć tekla  :-D

Offline tekla

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2358
    • http://www.facebok.com/eklateklamodel
KUPNO - Elantra
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Sierpień 2012, 15:13:34 »
Pali mi 7-coś na trasie, 8,6 na mieście, żadnych problemów z silnikiem nie ma, z rury mu nie dymi, oleju nie pije, brzmi ładnie i w ogóle cud miód i orzeszki. Jeździć, nie umierać.

O ubezpieczenie nie ma mnie co pytać, bo mam taką kosmiczną, nienormalną i [cenzura] cenę przywaloną z tytułu bycia kierowcą <26, że moja składka nikomu orientacji nie poprawi...

Aha. co do pakowności - liftback ma elegancko pojemny bagażnik. Poza tym samo auto wewnątrz jest bardzo przestronne, super wygoda.

lukaszl86ldz

  • Gość
KUPNO - Elantra
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Sierpień 2012, 18:37:16 »
w sumie jest przestronne bo tak jak ja siedziałem w Elantrze po Accencie tak samo z tego co wiem tekla  :mrgreen:

[ Komentarz dodany przez: tekla: 2012-08-06, 19:21 ]
Tajest.