Autor Wątek: KUPNO - Elantra  (Przeczytany 62634 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

user_82

  • Gość
kupno - nowa Elantra
« Odpowiedź #105 dnia: 04 Grudzień 2016, 17:39:43 »
witam,

Przymierzam się do zakupu nowej Elantry z silnikiem 1.6 MPI 128KM. Chciałbym prosić o opinie innych użytkowników tego modelu.
Jak jest ze zbieraniem się tego modelu podczas wyprzedzania?
Jakie macie średnie spalanie? Czy 7l/100 w cyklu mieszanym jest realne?


Za wszystkie odpowiedzi thanks for the mountain  :mrgreen:

kamil

  • Gość
KUPNO - Elantra
« Odpowiedź #106 dnia: 01 Luty 2017, 00:55:38 »
Na razie samochód jeszcze na dotarciu więc nie chcę za bardzo dociskać i sprawdzać maksymalnych przyspieszeń.

Spalanie w mieście wychodziło mi około 9,5-9,8l/100km. Ostatnio miałem okazję wyskoczyć w dłuższą trasę 400km (część trasy szybkiego ruchu 100+ km/h, część remontowana 40-90 km/h) + 40 km jazdy po mieście. Łącznie wyszło jakieś 6,5-7l/100km.

Offline wowerpower

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 1
Hyundai Elantra V
« Odpowiedź #107 dnia: 17 Maj 2017, 18:21:48 »
Witam, rozgladam sie za hyundaiem elanta, najlepiej 1.6, ogladalem za warszawa jedna niby z przebiegiem 28 tys, od osoby prywatnej z fabrycznym gazem, ale okazal sie to zwykly handlarz i auto bez zadnych papierow. Obecnie na oku mam elantre z Warszawy, 2011 rok. Widac, ze sprzedawca jest uczciwy, napisal mi dosc obszernego maila i chcialem sie dowiedziec co myslicie o naprawach, ktore byly robione i czy powinienem interesowac sie tym autem czy sobie odpuscic. Zacytuje pare zdan:
"malowany był błotnik i zderzak, szkoda jaka jest - widać. Malowana była tez maska, po szkodzie z 2011 roku, z drugiego dnia po odbiorze auta... Kamień w maskę. I malowana była też ramka drzwi pasażera od wewnątrz, bo tam na przeglądzie blacharskim panowie znaleźli korozję.
Na zdjęciu z przodu mniej więcej w połowie auta pod zderzakiem widać taki wystający haczyk jakby - to jest miejsce po owiewce plastikowej która jest tak na wcisk montowana. To też szkoda parkingowa - z trawiastego parkingu, niestety ta owiewka czy taki mały spojler odpadła po najechaniu na kępę trawy i leży już ze 2 lata w garażu, założyć ja można tylko na klej bo spinki w zderzaku były chyba 4 a zostały 2. Jedno ze zdjęć to drzwi kierowcy na którym są może 3 rysy, tak jakby ktoś kluczem dotknął. Słabo widoczne, wczorajsi kupcy nawet nie zauważyli. No ale są."
"w tym roku wymieniany był blok silnika i tłoki , w aso na gwarancji. Auto nierówno chodziło, wpadało w lekkie wibracje, czasem traciło moc. Aso, naprawa gwarancyjna mimo że auto już lekko po gwarancji, no ale serwis stwierdził że przeglądy były regularne, a taka awaria nie powinna mieć miejsca, więc zrobili gwarancyjnie. A druga sprawa - w czerwcu czy lipcu 2016 było wymieniane kompletne sprzęgło , też w aso na gwarancji."
"Na dzień dzisiejszy do zrobienia jest tylko jedno :-) - obluzowała się gałka zmiany biegów i się rusza. Nie drążek a sama gałka, czyli jak drążek przez mieszek się trzyma i pokręci się gałką to gałka się rusza a drążek nie.
Maj czerwiec auto powinno mieć przegląd mechaniczny. Ponieważ przy naprawie silnika był zmieniany olej to ja już przeglądu nie robię. Tym bardziej że jak przeglądam ogłoszenia i widzę że ludzie piszą że w aucie robili dopiero co tysiąc rzeczy to po prostu nie wierzę. Że wymieniają rozrząd , klocki, tarcze amortyzatory i sprzedają auto. Więc ja uczciwie mówię - był zmieniony olej, zresztą widać na bagnecie że ma taki świeży słomkowy kolor - ale więcej nie było robione i ja przeglądu nie robię."

Tyle z informacji, auto jest z Warszawy, ja jestem z Poznania i ze wzgledu na prace na razie nie moge podjechac obejrzec, z reszta jedna juz taka wyprawa niestety kosztowala mnie pieniadze i strate czasu.
Prosze o opinie, tutaj link z olx : https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-hyundai-elantra-2011-CID5-IDmgSkM.html

Offline bolobol

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Re: Hyundai Elantra V
« Odpowiedź #108 dnia: 22 Czerwiec 2017, 00:51:11 »
Cytat: "wowerpower"
Witam, rozgladam sie za hyundaiem elanta, najlepiej 1.6, ogladalem za warszawa jedna niby z przebiegiem 28 tys, od osoby prywatnej z fabrycznym gazem, ale okazal sie to zwykly handlarz i auto bez zadnych papierow...

Witaj
Prawdopodobnie interesowałem się tym samym autem (do dziś "wisi" na "otomoto").
Osobiście go nie oglądałem (ze Śląska trochę za daleko) ale rozmawiałem z właścicielem telefonicznie i zaintrygował mnie pewien szczegół.
Otóż dowiedziałem się, że auto jest tylko na LPG, bez benzyny - nawet na rozruch!?
Ponadto, dowiedziałem się, że jest to prywatny import z Korei(?)(10 sztuk), wszystkie tylko LPG i w automacie i mimo że jest to silnik 1,6 l, który w klasycznych "benzynkach" ma 132 KM w tym przypadku, z powodu przystosowania do LPG - ma tylko 120 KM?
Byłbym wdzięczny, gdybyś podał więcej szczegółów z "wizji lokalnej" tego auta, jeśli oczywiście mówimy o tym samym aucie.
Mam też pytanie o brak papierów. Ze zdjęć na OtoMoto wynika, że przynajmniej jedno z tych aut, jest na polskich blachach, zatem jakieś papiery musi posiadać?

Pozdrawiam

Ps
Na priv poślę adres do ogłoszenia

Offline matix711

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
KUPNO - Elantra
« Odpowiedź #109 dnia: 22 Czerwiec 2017, 19:41:44 »
Witam, jest fajne autko w centrum Polski 14 rok, jeszcze 2 lata na gwarancji, od prywatnej osoby,czarny na 17...po rozmowie wydaje się szczery facet..cena wywoławcza 46900..i ten przebieg 36500 wszystkie faktury i książka serwisowa...ktoś się wybiera?myślicie, że warto?

Offline Rafal1974

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
KUPNO - Elantra
« Odpowiedź #110 dnia: 02 Sierpień 2017, 07:47:27 »
Cytat: "kamil"
Na razie samochód jeszcze na dotarciu więc nie chcę za bardzo dociskać i sprawdzać maksymalnych przyspieszeń.

Spalanie w mieście wychodziło mi około 9,5-9,8l/100km. Ostatnio miałem okazję wyskoczyć w dłuższą trasę 400km (część trasy szybkiego ruchu 100+ km/h, część remontowana 40-90 km/h) + 40 km jazdy po mieście. Łącznie wyszło jakieś 6,5-7l/100km.


Cześć
Jestem ciekaw jak jest z pakownością bagażnika, wydaję mi się ze problem jest z zawisami o klapy. Mam rodzinkę 4 osoby więc pakowność bagażnika ma dla mnie duże znaczenie. Właśnie się zastanawiam nad zakupem nowej Elantry, głównie dlatego że jeszcze ona ma silnik 1.6 MPI. Mógłbym wziąć I30 Wagon na ale tam już silniki z turbiną wyżyłowane i paliwożerne.

kamil

  • Gość
KUPNO - Elantra
« Odpowiedź #111 dnia: 16 Wrzesień 2017, 00:09:44 »
Zawiasy trochę wchodzą w przestrzeń bagażnika. Jak do tej pory spakowanie na tygodniowy wypad z wózkiem dziecięcym nie sprawiało problemów. Najlepiej przejedź się do salonu i obmacaj na żywo bagażnik i zobacz czy ci odpowiada.

Offline wstasiek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
KUPNO - Elantra
« Odpowiedź #112 dnia: 02 Październik 2017, 22:40:40 »
Napisze ktoś może o wadach i usterkach Elantry III, IV. Co ile wymienia się rozrząd i czy te silniki wytrzymają 300 000 km.

Z góry dziękuję

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
KUPNO - Elantra
« Odpowiedź #113 dnia: 02 Październik 2017, 23:06:26 »
W Elantra MD i AD montowano silniki z łańcuchem rozrządu G4FC i G4FG i są to te same konstrukcje (G4FC) co w i30 FD i GD.

http://hyundaiklub.pl/forum/viewforum.php?f=27
.

Offline MaRcOs84

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
KUPNO - Elantra
« Odpowiedź #114 dnia: 23 Lipiec 2018, 14:41:17 »
czołem
czy ktoś mógłby doradzić / sprawdzić historię tego egzemplarza?
https://www.otomoto.pl/oferta/hyundai-elantra-salonpl-gwarancja-serwis-aso-oryglakier-1-6-132km-i-wl-stan-bdb-ID6ADb5V.html#70f238c5ea
vin: kmhdh41cadu943303
z góry dziękuje