Autor Wątek: KUPNO - Elantra  (Przeczytany 62631 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline valdi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 132
KUPNO - Elantra
« Odpowiedź #30 dnia: 08 Styczeń 2014, 01:28:51 »
Ta Elantra rzeczywiście ma bardzo dobrą "prasę". W czasopismach motoryzacyjnych piszą o niej jako o najbardziej niedocenianym samochodzie w Polsce.
Gdzieś  jeszcze mam "Motory" i "Auto Światy" z tymi artykułami:)
Zawieszenie jest moim zdaniem o.k. Takie kompromisowe. Nie za twarde, nie za miękkie. Jedyny minus -  zimą słyszę lekkie stuki jak jadę po dziurach ale nie jest źle.
Latem cisza.
Rzeczywiście powyżej "setki" trochę za bardzo słychać silnik, brakuje szóstego biegu.
Ale jak stoi się na światłach, silnika prawie nie słychać:)
Teraz trochę żałuję, że nie kupiłem "dwulitrówki", jednak dobrze mieć trochę więcej pod butem:)

pterodaktyl

  • Gość
KUPNO - Elantra
« Odpowiedź #31 dnia: 08 Styczeń 2014, 16:27:25 »
Witam ponownie
Odnośnie skrzyni biegów, to powiem, że ten "element" najbardziej mi się w mojej Eli podoba :). Biegi można paluszkiem przerzucać. Jedynka dość krótka. Niestety zmartwię Cię, bo wg mnie nie nadaje się do "sportowej" jazdy - synchronizatory nie "wyrabiają" przy szybkim przerzucaniu biegów :). Wsteczny czasami robi psikusy i nie chce wskoczyć od razu, ale puszczasz sprzęgło i za drugim razem jest już oki :)

Off topic - pochodzę z północy regionu
Pozdrawiam

aarreekk

  • Gość
KUPNO - Elantra
« Odpowiedź #32 dnia: 08 Styczeń 2014, 21:03:39 »
Cytat: "pterodaktyl"
Witam ponownie
Odnośnie skrzyni biegów, to powiem, że ten "element" najbardziej mi się w mojej Eli podoba :). Biegi można paluszkiem przerzucać. Jedynka dość krótka. Niestety zmartwię Cię, bo wg mnie nie nadaje się do "sportowej" jazdy - synchronizatory nie "wyrabiają" przy szybkim przerzucaniu biegów :). Wsteczny czasami robi psikusy i nie chce wskoczyć od razu, ale puszczasz sprzęgło i za drugim razem jest już oki :)

Off topic - pochodzę z północy regionu
Pozdrawiam


Może w takim razie 2.0 ma inną, szybszą skrzynię:)

Co do regiony - ja mam sentyment do Krosna i tej części "dalej w las" na dół i w prawi na mapie.

Offline tekla

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2358
    • http://www.facebok.com/eklateklamodel
KUPNO - Elantra
« Odpowiedź #33 dnia: 08 Styczeń 2014, 21:25:17 »
Cytat: "pterodaktyl"
Wsteczny czasami robi psikusy i nie chce wskoczyć od razu, ale puszczasz sprzęgło i za drugim razem jest już oki :)
Mam wrażenie, że to smaczek wszystkich Hyundaiów. Na pewno co najmniej czterech, którymi jechałam (w innych trzech(?) nie pamiętam). Co chwilę na forum ktoś o tym wspomina. Nawet nie ma po co na to zwracać uwagi.

aarreekk

  • Gość
KUPNO - Elantra
« Odpowiedź #34 dnia: 08 Styczeń 2014, 21:28:36 »
Jak miałem Colta to też tak było. To także przypadłość (przynajmniej tych starszych) japończyków. W Carismie jest inaczej, lecz ona ma francuską skrzynię Renault.

ed. Wycięcie cytatu. Nie ma potrzeby by cytować post, na który odpisujesz, jeżeli znajduje się bezpośrednio nad Twoim. tekla

[ Dodano: 2014-01-28, 13:37 ]
Jedno pytanie jeszcze - Elantra ma elektryczne wspomaganie kierownicy?

tomekarczak

  • Gość
KUPNO - Elantra
« Odpowiedź #35 dnia: 09 Kwiecień 2014, 02:56:43 »
Witam. Przyszedł czas na zmianę auta. W związku z tym ze moją uwagę zwrócił na siebie następca mojej landrynki mam kilka pytań do szanownych użytkowników Elantr. Planuję zakup Elantry z roku 2001-2002 w hatchbacku z silnikiem 2.0 CRDI.
1. Ile jest miejsca w Elantrze (w porównaniu do Lantry kombi) szczególnie chodzi mi o bagażnik i tylną kanapę ze względu na moje dwie dwulatki, które podróżują w swoich fotelikach (czy po montażu fotelików ktoś jeszcze zmieści się z tyłu (w Lantrze żona daje radę;-)).
2. Czy w/w jednostka napędowa jest dobrym wyborem? (awaryjność, ceny części, kultura pracy).
3. Czy Elantra jest lepiej wyciszona od poprzedniczki i jak tu wygląda sprawa korozji?
Z góry dziękuję za odp.

Offline tekla

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2358
    • http://www.facebok.com/eklateklamodel
KUPNO - Elantra
« Odpowiedź #36 dnia: 09 Kwiecień 2014, 20:05:15 »
tomekarczak,

1. Mnóstwo. Nie wiem tak dokładnie ile jest w Lantrze kombii (znam raczej sedana), ale śmiem twierdzić, że w Elantrze liftback jest naprawdę mnóóóstwo miejsca.
2. Nie moja działka
3. Niestety wyciszona raczej nie jest lepiej. Co do korozji zdania są podzielone. Z reguły jednak ruda się za bardzo za Elantry nie bierze, szczególnie w porównaniu z Lantrami.

tomekarczak

  • Gość
KUPNO - Elantra
« Odpowiedź #37 dnia: 10 Kwiecień 2014, 19:56:22 »
A miał ktoś może styczność z autami z linków poniżej? Być może w sobotę pojadę zobaczyć toto. Jedno stoi z Żarach a drugie w Lubniewicach koło Sulęcina. Może ktoś z forumowiczów mieszka w okolicy?

Lubniewice
http://tablica.pl/oferta/okazja-hyundai-elantra-CID5-ID4OmyP.html#2f01d7fce8

Żary Tablica
http://tablica.pl/oferta/hyundai-elantra-2-0-diesel113kmklimaniemcy-2002-CID5-ID5AozN.html#ceaa6874b1

Żary Otomoto
http://otomoto.pl/hyundai-elantra-2-0-diesel-113km-klima-niemcy-C31933792.html

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169

jarnes

  • Gość
KUPNO - Elantra
« Odpowiedź #39 dnia: 03 Listopad 2014, 13:08:42 »
Hej, poszukuje Elantry w dobrym stanie, najlepiej z okloic Wroclawia. Znalazlem dwa ciekawe ogloszenia. W pierwszym jest do sprzedania Elantra z silnikiem 1.6. Co sadzicie o tym aucie i jak sprawuje sie ten z silnik z gazem, ewentualnie jaka instalacje najlepiej zalozyc:

http://olx.pl/oferta/hyundai-elantra-2005r-zarejestrowany-rodzynek-okazja-CID5-ID7goaz.html#85806e92a9

Drugie to 2.0 z automatyczna skrzynia biegow. Czy ktos mial do czynienia z automatem w Elantrze? Czy da sie zalozyc gaz do 2.0 (jest to silnik Mitsubishi, a z tego co kojarze to GDI z tego okresu mialy plastikowy kolektor i gaz sie do nich nie nadawal):

http://olx.pl/oferta/hyundai-elantra-2006r-100-000km-unikat-CID5-ID7gpSj.html#8762762d3e

Z gory dziekuje wszystkim za wszystkie porady.

Pozdrawiam
Michal

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
KUPNO - Elantra
« Odpowiedź #40 dnia: 03 Listopad 2014, 19:28:19 »
Jarnes pierwsza porada przeczytaj post #39 z tego tematu dla ułatwienia jest  nad Twoim i dodaj numery vin pojazdów.

 https://historiapojazdu.gov.pl/  vin+data pierwszej rejestracji w Polsce+numer rejestracyjny=informacje na temat przeglądów i przebiegu w Polsce.

W Elantra nie były montowane GDI.

jarnes

  • Gość
KUPNO - Elantra
« Odpowiedź #41 dnia: 04 Listopad 2014, 14:36:32 »
kosmos2011, dzieki za pomoc. Dane auta:

VIN: KMHDN51BP4U131561
Rejestracja: DLW19AA
Data rejestracji: 04.08.2005

Napiszcie prosze co sadzicie o tej ofercie oraz jak sie sprawuja te silniki z LPG.


Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
KUPNO - Elantra
« Odpowiedź #42 dnia: 04 Listopad 2014, 19:26:14 »
Data produkcji 2004-05-31 do Polski
Data pierwszej sprzedaży 2005-08-01
Duża różnica w czasie może był to egzemplarz demonstracyjny ?

Na gwarancji nie było żadnych napraw więc o przebiegu dowiedzieć się można tylko z przeglądów w ASO.  



29.07.2014 przebieg 135527 km, a w ogłoszeniu teraz 133000 km więc może już długo czeka na nabywcę czyli nie taka okazja.

Brak badania technicznego  w 2013 r.

Nie ma ESP.

Nie widzę tych dwóch pozostałych poduszek powietrznych.

Centralny zamek + alarm nie fabryczny.

Hydrauliczna regulacja luzów zaworów - jak najbardziej nadaje się do LPG.

jarnes

  • Gość
KUPNO - Elantra
« Odpowiedź #43 dnia: 04 Listopad 2014, 20:09:57 »
kosmos2011, jeszcze raz dzięki wielkie za pomoc. Chyba nie był egzemplarzem demonstracyjnym, bo data pierwszej rejestracji to 04.08.2005 - chyba, że tylko stał w salonie i nie jeżdził. Z tym przebiegiem dziwna sprawa, niby nie duża różnica, ale jednak jest. Sprawdziłem informacje o tych zdjęciach, zostały wrzucone na olx.pl 30 września, także już trochę wisi to ogłoszenie. Badanie techniczne nie było zrobione w 2012, w 2013 było robione 30 lipca. Zauważ, że są dwa wpisy dla 2011, także może ktoś źle wprowadził dane. Różnice w opisie (ESP, poduszki) też na minus. Napisz mi jeszcze proszę, czy niefabryczny jest tylko alarm czy centralny zamek też. Jest tylko jedno kiepskie zdjęcie wnętrza, na kierownicy jest jakiś pokrowiec. Obawiam się, że wnętrze może być zniszczone...

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
KUPNO - Elantra
« Odpowiedź #44 dnia: 04 Listopad 2014, 20:14:30 »
Tak pomyliłem się chodziło o 2012 r. Centralny był uruchamiany z kluczyka dodatkowo dorobiono alarm+centralny pilota.