Autor Wątek: Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole  (Przeczytany 27989 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mariusz 71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 44
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #45 dnia: 28 Grudzień 2018, 21:11:40 »
Cytat: "ELETomek"
Cytat: "Mariusz 71"
To wymienię pompkę ,to  może sprzęgło będzie się lżej wciskało.Czy docisk sprzęgła to to samo co wysprzęglik?


Jaja sobie robisz czy serio pytasz? Wygooglane sobie w niecie będziesz wiedział jak jaka część wygląda i to to samo.

Trzeba było wymienić kompletne sprzęgło.  Nie wiem czy tam jest dwumasa . Jeśli jest to wymienia się koło zamachowe, tarczę, wysprzęglik z łożyskiem .

Serio pytam :)
Przed kupnem auta jak miałem pierwszą jazdę próbną od razu wiedziałem że sprzęgło do wymiany, wymieniłem kompletne, problem znikł częściowo tzn jest dobrze, ale nie tak jakbym chciał i czasami przy zmianie biegów czuć opór jakby coś haczyło.
Nie wiem czy ten typ auta tak ma, ale przyzwyczaiłem się do mojego poprzedniego 18 letniego auta gdzie sprzęgło wciskało się lekko a biegi można było zmienić jednym palcem.Dlatego już nie mam pojęcia co mam jeszcze wymienić żeby rozwiązać problem.

Offline Venom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #46 dnia: 28 Grudzień 2018, 21:35:51 »
Kolego,  masz problem nie dlatego ze miałeś złe sprzęgło a dlatego ze masz złużyty wysprzeglik. Kup wysprzeglik, nowy kosztuje ze 150 PLN, zamontuj i zapomnij o problemach ze sprzęgłem .

Offline Mariusz 71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 44
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #47 dnia: 28 Grudzień 2018, 21:45:47 »
Dużo jest przy tym roboty z wymianą wysprzęglika i jaki jest koszt naprawy?
Jakiś czas temu rozmawiałem z pracownikem ASO to mówił że winą może być pompka sprzęgła.

Offline Venom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #48 dnia: 28 Grudzień 2018, 22:26:48 »
wysprzęglik to to samo co pompa sprzęgła :-) Tam sie owalizuje taki otwór , wyrabia się i powstaje luz. Na tym oczku to jest parę milimetrów ale na całości robi się więcej i stąd twoje problemy. To ni jest jakis kosmos przy wymianie, trzeba wyjąc aku, ten cały procesor i masz dostęp. Ja się z tym nie pitoliłem bo czasu nie mam .Zapłaciłem w warsztacie jakieś grosze a sam element kupiłem na allegro chyba za 150 PLN.

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #49 dnia: 29 Grudzień 2018, 08:29:08 »
Może masz rację, że problemem u Mariusza jest wysprzęglik. Siłownik sprzęgła to to samo co wysprzęglik. Pompa to inna część

Offline Mariusz 71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 44
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #50 dnia: 29 Grudzień 2018, 11:42:34 »
Cytat: ELETomek
Cytat: "Venom"


wysprzęglik to to samo co pompa sprzęgła

To samo, a rysunek poniżej?

Offline Venom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #51 dnia: 29 Grudzień 2018, 13:57:16 »
posłuchaj...kup sobie to i zamknij temat zamiast dochodzić kto co jak nazywa :-)

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #52 dnia: 29 Grudzień 2018, 14:12:58 »
Brak mi słów.

Na rysunku jest osobno pompa i wysprzęglik centralny (osobno zaznaczone w elipsach). Ty masz prawdopodobnie zwykły wysprzęglik skoro go wymieniałeś bez wyjęcia skrzyni biegów.

Wysprzęglik może być  taki: https://www.ceneo.pl/23359087;pla?se=UA2Msm7QfDV208THQyw1WvUL_WUc7rQs&gclid=EAIaIQobChMIw4jD54zF3wIVW8ayCh1WVQSPEAQYCCABEgIE__D_BwE#tab=click

Lub centralny https://www.ceneo.pl/48767916;pla?se=m7X4TVVonYpmi2lYx7ENJ_UL_WUc7rQs&gclid=EAIaIQobChMIw4jD54zF3wIVW8ayCh1WVQSPEAQYCSABEgIt6vD_BwE#tab=click:


A pompa to coś takiego: https://www.ceneo.pl/30807117;pla?se=UA2Msm7QfDWb27bPl5EBX_UL_WUc7rQs&gclid=EAIaIQobChMIufCJ-Y3F3wIVl813Ch01CAk3EAQYAiABEgIxWfD_BwE#tab=click

Jak Cię nie przekonałem to się poddaje :mrgreen:

Offline Venom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #53 dnia: 30 Grudzień 2018, 10:35:30 »
?????Ale przekonałeś mnie do czego???? Jak dla mnie to może się nazywać obojętnie jak .Kolega ma to wymienić i będzie dobrze .Nie bardzo wiem jak twoje rozważania mają się do meritum ?????

Offline Maucinek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 44
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #54 dnia: 03 Styczeń 2019, 20:34:46 »
http://forum.kia-motors.pl/viewtopic.php?f=21&t=1495 Na forum Kia, ktoś opisuje problem z biegami w tym samym silniku. Podaje tez link do artykułu na Auto-świat który niby podaje rozwiązanie w postaci wymiany na inny rodzaj wysprzeglnika (stawiam ze to ten metalowy) o którym pisze ELETomek (nazywając pompa). Czy orientuje się ktoś czy do I40 można taki zamontować czy musi być ten plastikowy model który podaje Venom??

Offline Drupi

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #55 dnia: 09 Styczeń 2019, 09:54:25 »
Witam serdecznie,jestem tu nowy,trzy miesiące temu kupiłem i40 1,7CRDI, 136KM,polski salon.Problem -sprzęgło muszę wciskac do podłogi,pedał bardzo twardy,sprzęgło bierze od razu ale nie ślizga się, musowo trzeba do niego zajrzeć.Oświećcie mnie,czy mogę z tym problemem zgłosić się w ASO(gwarancja do maja br).Czy  pięcioletnia gwarancja obejmie taką usterkę?Pozdrawiam.

Offline Maucinek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 44
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #56 dnia: 30 Marzec 2019, 10:04:48 »
U mnie po wymienie sprzegła, brało ono na samym dole. Dodatkowo problemy ze zmiana biegów na zimnym silniku. Wymieniłem w tym tygodniu pompe sprzęgla, pomimo zapewnien mechanika ze to nie ma sensu jak pompa nie ma wycieku. Efekt: sprzegło bierze w srodku zakresu. Biegi zmieniaja sie duzo bardziej plynnie. Generalnie jestem bardzo zadowolony. Po wyjeciu starej pompy, widac ze okrągły otwór wytarł sie i jest owalny.

Offline zgierzak

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 52
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #57 dnia: 30 Marzec 2019, 22:11:11 »
Możesz wstawić jakieś fotki tej części którą wymieniłeś może być ta zużyta i o który otwór chodzi

Offline Maucinek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 44
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #58 dnia: 31 Marzec 2019, 17:58:29 »
hmmm nie wiem co jest grane ale nie moge zaladowac zdjecia. Pompke widac na zdjeciu w poscie #53. Okragły otwor jaki widac na foto, w zużytej pompce jest "jajowaty". Zastanawiam sie jeszcze nad wymianą regulatora sprzęgła. Tak jak pompka, u mnie nie ma wycieku, ale jesli nie dziala na 100% to bedzie to mialo wplyw na plynnosc zminy biegów
https://www.fox.rzeszow.pl/regulator-sterowania-sprzegla-hyundai-i40-regul,4,256600,284199

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1454
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #59 dnia: 31 Marzec 2019, 19:56:36 »
Polecam poprawić ten otwór na razie np. klejem epoxydowym by był okrągły i odpowietrzyć wysprzęglik bo raczej nikttego nie robi a potem są problemy bo zimą zamarza stary płyn i potem sa problemy z biegami.
W getzie jest wysprzęglik zwykły bez okrągłej końcówki i ma na obudowie odpowietrznik jak w cylinderkach hamulcowych.
Potem można wymieniać bo w ciemno to zostają potem koszty.