Autor Wątek: Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole  (Przeczytany 27860 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mariusz 71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 44
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Czerwiec 2018, 22:55:57 »
Właśnie jestem świeżo po wymianie sprzęgła 1.7 CRDI i jestem bardzo zadowolony bo znikł problem ciężko wciskajacego się sprzęgła, ciężko wchodzących biegów oraz brania sprzęgła od samego początku.Koszt zakupu sprzgla 540 zł plus 350 zł wymianę.

Offline kielta82

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 46
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Czerwiec 2018, 13:13:58 »
a ja mam takie spostrzezenie panowie od kupna auta sprzegło brało mi na samym dole od czasu uzytkowania czasem lekki opor był na 1 i 2 biegu,po roku czasu gdy wlacze klimatyzacje strasznie cięzko wbic 1 bieg i gdy ja wylacze klimatyzacje tez juz ciezko chodza ,mieliscie podobny problem??nie wiem czy sprzeglo sie konczy czy wysprzeglik nie wiem co myslec o tym,dziwna sprawa z ta klimatyzacja jak wlacze,

Offline bart1234

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Lipiec 2018, 11:31:24 »
Podłączę się pod temat.

U mnie też sprzęgło bierze, przy samej podłodze. Dodatkowo 1 i 2 drugi bieg mega ciężko wchodzą. Czasami muszę wcisnąć 2 razy sprzęgło przed redukcją na 2 bieg.
Zaobserwowałem również, że podczas odpalania z wbitą jedynką i sprzęgłem auto delikatnie jakby chciało ruszać.
Myślicie, żę to sprzęgło do wymiany? Przebieg to 136 tyś i jeżdżę głownie trasy.
Olej w skrzyni niedawno wymieniałem.

Offline TomSzy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 46
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Lipiec 2018, 19:51:32 »
u mnie też brało od samego dołu, po wymianie kompletnego sprzęgła bierze w połowie.
przebieg ok 140k

Offline pudzian3

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 81
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Sierpień 2018, 12:35:49 »
powiem tak. u mnie sprzeglo bralo od dolu i do tego strasznie ciezko chodzilo (myslalem ze ten typ tak ma) az do momentu jak ostatnio zostalo w podlodze i musialem je wyciagac stopa do gory. po wymianie kompletnego sprzegla ( dwumasa sprawdzona i jeszcze polata) jest o niebo lepiej, sprzeglo lapie od polowy i chodzi delikatnie (przy pierwszym wcisnieciu po wymianie az sie wystraszylem bo noga wpadla do podlogi od razu podczas wciskania :D )

Offline kielta82

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 46
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #20 dnia: 17 Sierpień 2018, 19:16:21 »
i witam panowie u mnie tak jak wczesniej pisałiscie sprzegło bierze przy samym dole jedynka haczy dwojka i czasem i innne bieg,wkoncu pojechałem do serwisu hyundaia,na sprawdzenie,serwisant wsiadł do auta odpalil wcisnoł sprzeglo zmienil bieg i nawe nie wjechał na ogledziny od razu powiedział ze sprzegło do wymiany,u mnie strasznie ciezko sprzeglo sie wciskało znaczy silowo,brało przy samynm dole,takze czeka mnie wymiana sprzegła kompletnego za tydzien w piatek jade oddac auto i w ten dzien odbieram przebieg mam 169 tys,a teraz najwazniejsza cena całej robocizny plus czesci całego sprzegła 3300 tys :evil:

Offline kacluk1987

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 228
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Sierpień 2018, 23:35:49 »
ja perdziele jaka cena...

a na gwarancji nie masz jeszcze auta??

Offline kielta82

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 46
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Sierpień 2018, 00:12:36 »
Nie mam na gwarancji,no taka cena wyszla w serwisie

Offline pudzian3

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 81
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Sierpień 2018, 06:43:56 »
nie rob w Aso !!! no chyba ze Cie stac ;) ja za wymiane swojego na dobrej jakosci sprzeglo dalem 1600pln... w serwisie cena taka bo za roboczo godzine kasuja jak za zboze :/ daj znac co wyszlo

Offline kielta82

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 46
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Sierpień 2018, 06:46:41 »
Dziwne bo komplet do mnie kosztuje z firmy valeo 2200 tys i to cena z internetu nie z serwisu,taki jest koszt do mnie z kołem dwumasowe

Offline Alfred

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 160
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #25 dnia: 23 Sierpień 2018, 07:31:32 »
Z dwumasem jest taka cena bo też sprawdzałem. A dwumas też musisz wymieniac?

Offline kielta82

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 46
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Sierpień 2018, 16:06:27 »
autko dzisiaj rano oddałem zobaczymy czy wymiana to jest rozwiazanie na taka bolaczke z tymi biegami,

Offline Maucinek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 44
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Sierpień 2018, 22:16:46 »
Jak będziesz po wymianie to daj znać jaki efekt

Offline kielta82

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 46
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Sierpień 2018, 04:45:54 »
Auto odebralem na drugi dzien ,roznica jest odczuwalna pedal sprzęgła chodzi teraz lekko i sprawnie,mam wrazenie ze juz nie bierze od samego dołu i tak jak by mial wiekszy uskok ze tak powiem,

Offline Maucinek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 44
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #29 dnia: 29 Sierpień 2018, 13:19:48 »
A jak problem ze zmianą biegów? Jest różnica po wymianie?