Autor Wątek: Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole  (Przeczytany 27894 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kielta82

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 46
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #30 dnia: 29 Sierpień 2018, 13:35:57 »
Jedynka wchodzi leciutko dwojka, czasem 3 moze lekko haczyc i czwórka,ale czasem sie moze zdazyc wiec moze ta skrzynia tak dziala,jesli mam porownywac to co bylo wcześniej to nawet nie ma o czym mowic niebo a ziemia,wtedy to czasem nieszlo wbic jedynki czasem 3 zazgrzytala,drugi bieg tez i ciezko na 4 bieg,teraz jest ok roznice odczuwam

Offline kisiek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #31 dnia: 30 Sierpień 2018, 10:14:25 »
Po wymianie wysprzęglika pedał zaczął chodzić jak należy.Biegi wchodzą super jak w audi czy bmw.Widać kupiłem już z zużytym wysprzęglikiem i sugerowałem się czytając forum że tak ma być w tej marce.Na serwisie naprawa trwała 3.5 godz.
Hyundai ma dobry serwis od razu wymienili kierownice i gałke zmiany biegów.
Oczywiście na gwarancji.Dodam że auto kończy w grudniu 5 lat i już będzie po gwarancyjne.

Offline Venom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #32 dnia: 03 Wrzesień 2018, 08:12:44 »
a nie mówiłem  ?:-) Ciekawe ilu ludzi wymieniało sprzęgła nie wiedząc  o tym ze  czasem wystarczy wymiana wysprzęglika .

Offline kisiek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #33 dnia: 03 Wrzesień 2018, 18:12:05 »
Venom,
To fakt miałeś racje.W 2017 roku było u mnie sprzęgło wymieniane na gwarancji i było dobrze może przez 3 miechy :roll: .I znowu to samo aż teraz wpadli na pomysł wysprzęglika. :mrgreen:

Offline kielta82

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 46
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #34 dnia: 03 Wrzesień 2018, 18:16:41 »
Dziwna sprawa bo ja wymienialem w serwisie hyundai i oni jak to zrobili to caly komplet wraz z wysprzeglikiem

Offline Maucinek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 44
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #35 dnia: 06 Listopad 2018, 20:14:46 »
Ciężko działające biegi na zimnym silniku to temat z którym zmagam się już 2 lata. To co do tej pory zrobiłem: 1) wymiana ojelu na 75w-90 (niestety gl5). Podczas wymiany wziolem olej polecony w sklepie. Człowiek sprzedający nie wiedział ze powinno być gl4, ja tez nie. Po wymianie brak poprawy. Jeździłem do wiosny i problem nie był tak uciążliwy wraz ze wzrostem temperatury. 2) wymiana oleju na fush 75w-90 gl4/5 (polecony na „skrzynie.pl) plus Ceramizer do skrzyni. Przejechałem zalecane 1500 km. Efekt: tragiczna zmiana biegów, nawet w upały. 3) wyjęcie skrzyni biegów. Diagnoza: starta tarcza sprzęgło. wymiana sprzęgła + docisk + wysprzeglnik + nowy płyn hydrauliczny. Efekt: brak poprawy zmiany biegów. 4) wymiana oleju na 75w-85 gl4 (jakiejś kiepskiej firmy). Efatk: poprawa zmiany biegów na gorącym silniku ale na zimnym powrót do stanu początkowego: redukcja z 3 na 2 to masakra. 5) wymiana oleju na oryginalny Hyundai MTF 75w-85 gl4 PRIME. Olej opisany na forum KIA jako „lekarstwo” na problem z biegami. Problem to dostępność oleju. W Polsce ma go tylko jeden sklep!! Efekt: najlepsza zmiana biegów od początku jak mam to auto. Nie jest idealnie jak np w VW ale jest bardzo dobrze jak na to co miałem do tej pory. Możliwe ze nieodpowiednim olejem (na gl5 jeździłem rok) mocno nadwyrężone mam już synchronizatory. Reasumując jak ktoś ma problemy z biegami to polecam zacząć od wymiany na ten właśnie olej (koszt 144zl za 2l z przesyłka)

Offline zgierzak

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 52
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #36 dnia: 22 Listopad 2018, 21:06:55 »
Witajcie.
Ja też mam tak myślę problem ze sprzęgłem ,tzn nisko łapie sprzęgło nie wiem czy ten typ tak ma. Biegi wchodzą w miarę dobrze czasem tam się któryś haczy ale to jak słabo wcisnę sprzęgło no ale na razie jeżdżę. Autko mam od niedawna( nowy nabytek) przebieg 90000 km( jeśli autentyczny ) ale mam zastrzeżenia co do rok produkcji ponieważ auto jest ze Szwajcarji i zakupiłem go jako rok 2013 ale po vin wynika że jest z końca 2012 r ,zarejestrowałe w Polsce  jako rok 2013 i tyle .
ciekawe czy jak podjadę na service to mi uznają coś na gwarancji 5 lat bo niektórzy z tego korzystają  np wymiana kierownicy czy gałki, u mnie jest od góry troszkę wytarta czy to słaba jakość kiery?? No i co z tym sprzęgłem a może to wysprzęglik???

Offline Maucinek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 44
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #37 dnia: 22 Listopad 2018, 21:15:07 »
Ja tez swojego kupiłem z przebiegiem 90k. Sprzęgła wymieniałem przy przebiegu 145k. Po wymianie zaczęło brać znacznie niżej. Z tego wynika ze poziom od którego bierze sprzęgło nie jest wyznacznikiem jego zużycia. Jak Ci się nie ślizga to na Twoim miejscu nic bym. UE kombinował. Jak opisywałem wyżej, problem z biegami na zimnym silniku miałem od początku. Kierownica w tym modelu jest obszyta imitacja skory która to wyciera się czasem już po 40k. Ja u siebie kupiłem na Allegro markowa paste (ok 40zl) i po zapastowa oj kierownica wyglada bardzo dobrze. Mam nadzieje ze pomogłem

Offline Mariusz 71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 44
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #38 dnia: 15 Grudzień 2018, 21:50:09 »
W moim i40 1,7CRDI 2012 rok biegi ciężko wchodzą nawet na wyłączonym silniku.Czy jak wymienię wysprzeglik i olej to coś zmieni?Kompletne sprzęgło już wymieniałem.

Offline Venom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #39 dnia: 17 Grudzień 2018, 08:28:35 »
jeśli wysprzęglik jest złużyty  to napewno .

Offline Mariusz 71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 44
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #40 dnia: 27 Grudzień 2018, 22:56:57 »
Mam pytanie, czy pompka sprzęgła i wysprzęglik to to samo?
Wymieniłem kompletne sprzęgło i nadal ciężko wciska się sprzęgło oraz biegi dziwnie wchodzą , przy przełączeniu czuć zgrzytanie w gałce od biegów.

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #41 dnia: 28 Grudzień 2018, 10:10:48 »
Nie, wysprzęglik i pompka to nie jest to samo.

Offline Maucinek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 44
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #42 dnia: 28 Grudzień 2018, 10:31:33 »
Przy wymianie sprzegla wymieniłem tez wysprzeglnik. U mnie. Ic to nie pomogło jeżeli chodzi o zmianę biegów na zimnym silniku. Wymiana wysprzeglnika wiąże się z demontażem skrzyni. Może za problemy z biegami odpowiada u Ciebie pompa sprzegla (mechanicy mówią ze jak nie leje to raczej jest ok) lub sama skrzynia biegów. Ja mam teraz ten sam dylemat bo tylko tego nie wymieniałem.

Offline Mariusz 71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 44
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #43 dnia: 28 Grudzień 2018, 11:33:03 »
To wymienię pompkę ,to  może sprzęgło będzie się lżej wciskało.Czy docisk sprzęgła to to samo co wysprzęglik?Wymieniłem sprzęgło plus łożysko i docisk.
Zauważyłem też że na wyłączonym silniku przy zmianie biegów  słyszę skrzypienie z lekkim opóźnieniem trwające około 0.5- do sekundy.Co to może być?

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #44 dnia: 28 Grudzień 2018, 16:51:45 »
Cytat: "Mariusz 71"
To wymienię pompkę ,to  może sprzęgło będzie się lżej wciskało.Czy docisk sprzęgła to to samo co wysprzęglik?


Jaja sobie robisz czy serio pytasz? Wygooglane sobie w niecie będziesz wiedział jak jaka część wygląda i to to samo.

Trzeba było wymienić kompletne sprzęgło.  Nie wiem czy tam jest dwumasa . Jeśli jest to wymienia się koło zamachowe, tarczę, wysprzęglik z łożyskiem .