Autor Wątek: Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole  (Przeczytany 27862 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maucinek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 44
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #60 dnia: 31 Marzec 2019, 21:53:54 »
Ja nie wymieniałem sam tylko u mechanika, wiec klejenie i jakaś rzeźba odpada. Samemu można się może i bawić ale koszt nowej pompki to tylko 140zl wiec nie wiem czy jest sens.  Dodatkowo z tego co mówił mechanik to każdorazowe rozpięcie układu wymaga odpowietrzania

Offline Venom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #61 dnia: 01 Kwiecień 2019, 13:05:38 »
dokładnie. Nie ma co się bawić w jakieś druciarstwo. W Golfik II tak ale w I40 wypadałoby  nie  robić takiego syfu tylko kupić pompkę , wymienić i tyle . J ato wymieniałem w zeszłym roku tez z powodu owalizacji tego otworu .

Offline WIELBLADH

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Problem z 1-ką i 2-ką
« Odpowiedź #62 dnia: 03 Kwiecień 2019, 22:54:24 »
Witam jakiś czas temu miałem problem z włożeniem jedynki i dwójki szczególnie na postoju wymieniłem wysprzęglik koszt ok 70 zł (znajduje się on patrząc od przodu auta)  i odpowietrzyłem układ co dało poprawę na chwilę dodam że przy zmianie biegów nie słychać było zgrzytów ,już przygotowany byłem do sprawdzenia sprzęgła wraz z wyciskiem lecz coś mnie tknęło aby wymienić pompę sprzęglową koszt ok 200zł nic nie wskazywało na jej uszkodzenie(brak wycieków) .Pompa znajduje się przy pedale ale aby ją zdemontować należy wyciągnąć akumulator i jego podstawę,po odpowietrzeniu układu problem znikł.Piszę to bo sam nigdzie sensownie nikt tego problemu nie opisał i mam nadzieję że pomogę tym wpisem oszczędzić komuś niepotrzebnych wydatków związanych z wymianą całego sprzęgła.Pozdrawiam

Offline Venom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #63 dnia: 04 Kwiecień 2019, 12:23:30 »
chyba z 15 osób o tym pisało wyżej kolego

Offline tygrysek13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Re: Problem z 1-ką i 2-ką
« Odpowiedź #64 dnia: 30 Sierpień 2019, 14:31:23 »
Cytat: "WIELBLADH"
Witam jakiś czas temu miałem problem z włożeniem jedynki i dwójki szczególnie na postoju wymieniłem wysprzęglik koszt ok 70 zł (znajduje się on patrząc od przodu auta)  i odpowietrzyłem układ co dało poprawę na chwilę dodam że przy zmianie biegów nie słychać było zgrzytów ,już przygotowany byłem do sprawdzenia sprzęgła wraz z wyciskiem lecz coś mnie tknęło aby wymienić pompę sprzęglową koszt ok 200zł nic nie wskazywało na jej uszkodzenie(brak wycieków) .Pompa znajduje się przy pedale ale aby ją zdemontować należy wyciągnąć akumulator i jego podstawę,po odpowietrzeniu układu problem znikł.Piszę to bo sam nigdzie sensownie nikt tego problemu nie opisał i mam nadzieję że pomogę tym wpisem oszczędzić komuś niepotrzebnych wydatków związanych z wymianą całego sprzęgła.Pozdrawiam



Dziękuję Ci kolego, bo Ty jako jedyny napisałeś to sensownie, obrazowo, tak, że każdy wie wreszcie o które elementy chodzi.

Kolego Venom - Może i z 15 osób pisało, ale to czytałem, to za cholerę nie wiedziałem o czym mowa.

Offline tygrysek13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #65 dnia: 15 Październik 2019, 14:16:44 »
No więc tak. Dziś jestem po wymianie pompy sprzęgła. Jakiś miesiąc remu wymieniłem wysprzęglik. Niestety w moim przypadku nic to nie zmieniło. Sprzęgło dalej bierze przy samej podłodze i biegi wchodzą z lekkim oporem. Czyżby kolejnym krokiem była wymiana sprzęgła?

Offline mortens

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #66 dnia: 27 Listopad 2019, 11:04:01 »
Chciałbym się dowiedzieć czy do regulacji sprzęgła służy nakrętka która jest jedyna i widoczna  w pompie sprzegła pod pedałem ? Moje sprzęgło bierze od samego dołu i chciałbym zacząć od spróbowania wyregulowania go. Dodatkowo zauważyłem podczas ruchu że jest luz na uchu pompy ~1-2mm

Offline vediac666

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Odp: Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #67 dnia: 27 Lipiec 2020, 23:41:37 »
Witam czy może wymieniałes regulator przy pompie sprzęgła . U mnie też łapie nisko i biegi czasem hacza , lekko pedal jest miękki na początku i widać że na łapie sprzęgła niewiele się dzieje  po początku wciskania.Czy regulator nie przejmuje za duzo siły z pompy na siebie i wtedy mniej się sprzęgło wysprzegla? Wymieniłem wysprzeglik przy skrzyni bo lekko skrzypiał . ale nie dalej jest nisko. Pompa wygląda ok Jakies rady . I40 2.0 benz

Offline tygrysek13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Odp: Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #68 dnia: 05 Sierpień 2020, 12:11:11 »
Witam ponownie. Jako, że w tamtym roku wymieniłem wysprzęglik i pompę sprzęgła, a wczoraj zmieniłem olej w skrzyni biegów, a niestety problem haczących biegów i podjeżdżania auta po odpaleniu na wrzuconym biegu pozostał, czeka mnie chyba wymiana sprzęgła. Podłożyłem nawet nakrętkę w zagłębienie na łapie sprzęgła, żeby wysprzęglik mógł ją dalej odepchać, ale nic to nie dało.

W związku z powyższym mam do Was pytanie. Czy wymieniać sprzęgło z dwumasą, czy tylko tarczę z dociskiem? Dzwoniłem do firmy sprzeglo.com, czy jakoś tak i ponoć po VINie wychodzi, że mam dwumasę (silnik LOW). Dzwoniłem też na serwis, ale mi ciulasy odmówili udzielenia informacji, bo jak stwierdzili Hyundai im zabronił, żeby robić tylko w serwisach, a nie po innych warsztatach.

Offline tygrysek13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Odp: Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #69 dnia: 01 Wrzesień 2020, 01:50:58 »
No to jestem po wymianie sprzęgła. Dziś pacjent trafił na stół i operacja się udała ;)
Wymieniłem komplet bez dwumasy. Nie dawała oznak, to została. Efekt? Piorunujący. Pedał mięciutki, biegi wchodzą idealnie. Wg mechanika docisk nie wyglądał źle, za to łożysko było wyrypane. Teraz zmiana biegów to sama przyjemność.

Offline mortens

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
Odp: Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #70 dnia: 04 Wrzesień 2020, 12:29:17 »
No to jestem po wymianie sprzęgła. Dziś pacjent trafił na stół i operacja się udała ;)
Wymieniłem komplet bez dwumasy. Nie dawała oznak, to została. Efekt? Piorunujący. Pedał mięciutki, biegi wchodzą idealnie. Wg mechanika docisk nie wyglądał źle, za to łożysko było wyrypane. Teraz zmiana biegów to sama przyjemność.

Można sie dowiedzieć ile Cie ta przyjemność wymiany kosztowała :D? Też mnie to czeka :(

Offline tygrysek13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Odp: Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #71 dnia: 05 Wrzesień 2020, 13:29:39 »
Można sie dowiedzieć ile Cie ta przyjemność wymiany kosztowała :D? Też mnie to czeka :(

400 zł za wymianę. 460 zł komplet sprzęgła (tarcza, docisk i łożysko)

Offline Hani

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Odp: Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #72 dnia: 08 Październik 2020, 21:54:15 »
posłuchaj...kup sobie to i zamknij temat zamiast dochodzić kto co jak nazywa :-)
Venom znasz może nr części??

Offline tamtam86

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #73 dnia: 20 Październik 2020, 23:27:35 »
Witam
Chciałbym zapytać czy podczas waszych problemów ze sprzęgłem odczuwaliście wibracje w kabinie samochodu. Czy może to oznaczać koniec dwumasy czy może raczej szukać uszkodzonej poduchy silnika.
Biegi raczej wchodzą normalnie

Offline Rbodek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 34
Odp: Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #74 dnia: 31 Marzec 2021, 06:41:27 »
Mam problem z wrzucaniem biegu 1,2 i R po pompowaniu ok 2-3razy pedałem sprzęgła wtedy biegi wchodzą bez problemu. Proszę napiszcie jak odpowietrzyć wysprzęglik centralny.