Autor Wątek: [I30 GD] Dopalanie DPF jak często u was?  (Przeczytany 33133 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Yahoou

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
[I30 GD] Dopalanie DPF jak często u was?
« dnia: 18 Maj 2017, 22:03:03 »
Witam. Zauważyłem, że coraz częściej w moim aucie dopala sie DPF, obecnie co około 300km. Wydaje mi się,  że to trochę zbyt często... Aktualny przebieg mojego H to 7500km.
Napiszcie jak często u Was załącza się wypalanie filtra cząstek stałych.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
[I30 GD] Dopalanie DPF jak często u was?
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Maj 2017, 05:43:32 »
Pewnie krótkie kawałki jeździsz i po mieście. Może nie kończy procedury wypalania, a ty wyłączasz silnik? Przy tym przebiegu auta wypalanie co 300 km to nieporozumienie. Jak cały ten dpf, zresztą.

Offline Yahoou

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
[I30 GD] Dopalanie DPF jak często u was?
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Maj 2017, 13:07:56 »
No raczej krótkie odcinki, ale też codziennie 70 km (do pracy i z powrotem) w typowym cyklu mieszanym 60% trasa/40% miasto. Ale od czasu do czasu jakaś ekspresowa czy autostrada tez się trafi. Cykl dopalania zawsze kończę, co innego żona, nie wie kiedy się załącza i żyje beztrosko ;)
Najbardziej wpieniają mnie takie sytuacje, że mam trasę 350-400 km po autostradzie, gdzie gonię 160-170 km/h i dopalanie się nie zalaczy, a na drugi dzień, jak się toczę do pobliskiej Łodzi to i owszem, wtedy dopalanie jest...

i30_Wroc

  • Gość
[I30 GD] Dopalanie DPF jak często u was?
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Maj 2017, 13:23:01 »
Może banalne pytanie, a skąd wiecie że rozpoczyna się cykl wypalania DPF? Mam auto od roku zrobiłem około 12 tyś km, głównie dłuższe trasy i nie zuważyłem żeby auto weszło w jakiś inny tryb, zapala się wtedy jakaś kontrolką?

Offline Yahoou

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
[I30 GD] Dopalanie DPF jak często u was?
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Maj 2017, 13:35:52 »
Niestety auto cie nie poinformuje. Można poznać po tym, że chwilowe spalanie rośnie, auto odrobinkę muli i jak zdejmiesz mogę z gazu jadąc na biegu, chwilowe spalanie pokazuje nie zero a jakieś około 2l/100 km. Czasem da się też odczuć,że odrobinę cieplej robi się w kabinie.

i30_Wroc

  • Gość
[I30 GD] Dopalanie DPF jak często u was?
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Maj 2017, 13:57:55 »
OK, dzięki za informację. Najprawdopodobniej u mnie wypalanie musiało następować gdzieś w trasie, bo raczej podobny objaw bym zauważył, mało jeżdze tym samochodem po mieście. A kontrolka by się przydała to wtedy jasna sytacja by była.


i30_Wroc

  • Gość
[I30 GD] Dopalanie DPF jak często u was?
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Maj 2017, 14:38:11 »
Pytanie tylko dlaczego producent nie dał żadnej kontrolki, aby informować o tym i nie wsazał w instrukcji, schematu postępowania, nie wyłączać silnika itp... Czy zrobił to dlatego, że jest to nieistotne z punktu widzenia działania DPF, czy dlatego że chce aby szybckiej go wykończyć i wrócić na wymianę. Jak skłaniam się do pierwszej odpowiedzi. A jak to jest rozwiązne u innych producentów aut, też nie ma żadnej informacji ?

Offline TomSzy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 46
[I30 GD] Dopalanie DPF jak często u was?
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Lipiec 2017, 20:36:07 »
ja mam co prawda starszy model, ale silnik pewnie bardzo podobny.. u mnie też co ok 300 km się dopala, nieraz nawet bym powiedział, że częściej.. auto dopiero mam od 3 tygodni, ale już przez ten czas kilka razy miałem okazję zauważyć ten proces, trochę to irytujące :/
jazda głównie po mieście, choć przez te 3 tygodnie zdarzyły się 3 wypady po 150 km, faktycznie wkurzające jest to, jak lecisz trasę 150 km i nic, a dnia kolejnego wypalanie jak masz dojazd do pracy 7 km..  :roll:

Offline Grzesiek202

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 18
[I30 GD] Dopalanie DPF jak często u was?
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Sierpień 2017, 20:10:59 »
Też jestem ciekaw jak to wygląda w waszych i30. A moje zainteresowanie wynika niestety z problemu ze zbyt częstą regeneracją. Sprawa ma się tak: auto ma w tym momencie 14 miesięcy i 45 tys. km przebiegu. Powiedziałbym, że 85% to trasa i to w większości autostrady. Przez ponad rok wypalanie przebiegało tak rzadko, że nawet tego nie zauważałem. Niestety, od jakiegoś czasu było to średnio 120 km, a kiedy (o ironio!) auto jechało autostradą 130km/h, to potrafił się wypalać nawet co 80km! Pierwsza wizyta w ASO: "panie, wszystko OK, komputer nie widzi żadnych błędów, ale proszę obserwować". Druga wizyta i to samo - brak błędów ale umówili mnie na trzecią na wymianę czujnika ciśnienia przy filtrze. Po wymianie i wyjechaniu z ASO na trasę, filtr od razu zaczął się wypalać! No, ale teraz przejechał 326km bez regeneracji. Obserwuję dalej. A jak to wygląda u Was przy podobnych przebiegach?

[ Dodano: 2017-08-05, 21:16 ]
Cytat: "Yahoou"
Witam. Zauważyłem, że coraz częściej w moim aucie dopala sie DPF, obecnie co około 300km. Wydaje mi się,  że to trochę zbyt często... Aktualny przebieg mojego H to 7500km.
Napiszcie jak często u Was załącza się wypalanie filtra cząstek stałych.


Kolego Yahoou - czy coś się zmieniło w temacie wypalania?

Offline apikus

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 538
[I30 GD] Dopalanie DPF jak często u was?
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Sierpień 2017, 09:50:19 »
Ja miałem i30 FD i filtr wypalał się tak co ok. 800 km. Przeważnie raz na zatankowanym baku.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[I30 GD] Dopalanie DPF jak często u was?
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Sierpień 2017, 09:59:16 »
Zapewne elektronika sterująca taka sama jak w i40, u mnie dopala się często - wydaje mi się, że za często.. W ciągłej trasie ostatnio tak jakby co 200-250 km. Staram się zawsze sprawdzać przed zgaszeniem czy się nie dopala (inaczej chodzi, nawet trochę chyba obroty falują). Gdzieś czytałem, że na takie rzeczy pomaga przeczyszczenie czujnika różnicy ciśnień, że to on mimo iż jest ok - wywala procedurę dopalania. Ale gdzie on się znajduje? :)
Przejechałem już 1 bak z dodatkiem STP do DPF w trasie, na razie nic nie pomogło. Zero objawów. Dodam, że podczas dopalania nie ma tez żadnych spadków mocy..

Offline Grzesiek202

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 18
[I30 GD] Dopalanie DPF jak często u was?
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Sierpień 2017, 10:12:55 »
Też sądzę, że przyczyna tkwi w jakimś problemie ze sterowaniem wypalania, a nie filtrem samym w sobie. To niemożliwe żeby w moim przypadku i ponad 40 tys. przebiegu rocznie, głównie na drogach krajowych i autostradach filtr był już tak zawalony. Inna rzecz; właśnie jazda na autostradzie powoduje u mnie jego częstsze wypalanie! Teraz po wymianie czujnika przejechałem 326 km. Zobaczymy co będzie dalej, bo jeśli się nie poprawi, to na pewno tego tak nie zostawię  :-? .

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[I30 GD] Dopalanie DPF jak często u was?
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Sierpień 2017, 10:33:47 »
Czyli wymieniałeś czujnik różnicy ciśnień? Gdzieś czytałem, że częstsze wypalanie jest przez jazdę na paliwach premium, wiem, że to dziwne ale podobno ktoś sprawdził i widział różnice. Wtedy filtr ma więcej niby okazji do wypalenia...

Offline Grzesiek202

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 18
[I30 GD] Dopalanie DPF jak często u was?
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Sierpień 2017, 10:56:46 »
Cytat: "waszek_rmc"
Czyli wymieniałeś czujnik różnicy ciśnień? Gdzieś czytałem, że częstsze wypalanie jest przez jazdę na paliwach premium, wiem, że to dziwne ale podobno ktoś sprawdził i widział różnice. Wtedy filtr ma więcej niby okazji do wypalenia...


Tak. Czujnik wymieniono na gwarancji, nawet pomimo braku jakichkolwiek błędów. W ogóle to w ASO stwierdzili, że problemu nie ma..., ale ponoć mieli już takie przypadki nawet kiedy komputer nie widział usterki. Jak wspomniałem, po wymianie były już 2 wypalenia, to drugie po ponad 300 km, więc jakby lepiej, ale zobaczymy, bo już mnie coś trafia.

Co do samego czujnika, to niestety nie wiem gdzie on się znajduje.

[ Dodano: 2017-08-06, 10:59 ]
Aha, ja tam w różnice w paliwach nie wierzę. W sumie tankuję i "normalne" i "premium" (byle zawsze na sprawdzonych stacjach), ale różnicy w wypalaniu nigdy nie zauważyłem.