Autor Wątek: [I30 GD] Dopalanie DPF jak często u was?  (Przeczytany 33064 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mechsio

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
[I30 GD] Dopalanie DPF jak często u was?
« Odpowiedź #90 dnia: 13 Kwiecień 2020, 15:37:04 »
Cytat: "dorsiu"
Dzięki mechsio za podpowiedzi. Na pewno obadam te sposoby. Mam jeszcze jedno pytanie, czy objawem wypalania DPF na postoju na biegu jałowym może być chwilowa większa wibracja w podłodze? Odniosłem wrażenie, że auto bez powodu przez kilka sekund przeszło w takie większe, odczuwalne drgania idące z podłogi z okolicy pedałów i po chwili wróciło do normy. Tak jakby coś tam, gdzieś na dole się załączało, aktywowało.


Tak. Odczułem to parę razy. ;-)

Offline gulgulq

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 138
[I30 GD] Dopalanie DPF jak często u was?
« Odpowiedź #91 dnia: 14 Kwiecień 2020, 06:52:23 »
Dzieje się tak po około 2 minutach po zatrzymaniu. W mojej ocenie to wygaszanie wypalania.

Offline svistakk

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Odp: [I30 GD] Dopalanie DPF jak często u was?
« Odpowiedź #92 dnia: 24 Lipiec 2020, 13:34:36 »
Hej - w Car Scanner na Androidzie pojawiła się obsługą nowych danych związanych z DPF.

U mnie śmiga to na profilu połączenia dla i30 PD (2016+) mimo, że to Hyundai z 2015. W załączeniu kilka zrzutów ekranu (na dane z list czujników nie patrzcie bo to tryb demo)

Offline Jarek Cieszyn

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 79
Odp: [I30 GD] Dopalanie DPF jak często u was?
« Odpowiedź #93 dnia: 24 Lipiec 2020, 19:49:49 »
Podjedź sobie kolego do jakiegoś mechanika i niech Ci z kompa uruchomi wypalanie i przy okazji sprawdzi stan filtra.

Offline Goress_93

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
Odp: [I30 GD] Dopalanie DPF jak często u was?
« Odpowiedź #94 dnia: 25 Sierpień 2020, 20:13:19 »
Właśnie wróciłem z regeneracji DPF z Łodzi z gwarancją roku na czyszczenie... 850zl i filtr się nadal chce wypalać...
Dlaczego? Przebieg 220tys km. Spalanie 5-5,5L na 100km. Od pewnego czasu wzrosło o 1 litr na 100km... i kiedy proces wypalania się rozpoczynał dosłownie jakby ktoś mi zaciągał lekko reczny.
Więc czyszczenie.
Problemy wynikające ze zwiększonego spalania mogą wiązać się z przepustnica, EGR lub i DPF.
Zobaczymy jak będzie dalej ale jeśli  ktoś kto pisze że częste procesy wypalania DPF to nic takiego to jest kompletnym ignorantem i nie wie co się dzieje. Jest to szkodliwe dla wtrysków , oleju, turbo i żywotności sinika. Wtryski leją paliwo które nie jest wypalane,  trafia do oleju... Konsekwencje mogą być tragiczne...
Wypalanie DPF objawia się zwiększonym spalaniem chwilowym komputera. Hamujac biegami nadal widzimy na desce komputera spalanie.
Jestem bardzo zawiedziony... Nigdy więcej diesla. Już nie będę tłumaczył że głównie autostrada itd.

Offline Jarek Cieszyn

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 79
Odp: [I30 GD] Dopalanie DPF jak często u was?
« Odpowiedź #95 dnia: 26 Sierpień 2020, 18:54:00 »
Coś masz pecha kolego, u mnie w firmie mamy jeszcze kilka I30 1,6 CRDI z 2013, wszystkie mają nalatane ponad 300tyś i żadnych problemów z filtrami nie mamy.

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: [I30 GD] Dopalanie DPF jak często u was?
« Odpowiedź #96 dnia: 07 Wrzesień 2020, 12:57:56 »
Witam czy HYUNDAI i30 1.6 cdri ,czy można dołożyć diodę żeby wiedzieć kiedy wypala się filtr DPF, przy jakiej temperaturze się u was wypala