Autor Wątek: [I30 GD] Dopalanie DPF jak często u was?  (Przeczytany 33061 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[I30 GD] Dopalanie DPF jak często u was?
« Odpowiedź #30 dnia: 10 Listopad 2017, 15:31:32 »
Cytat: "Grzesiek202"
ale wystarczy dłuższy postój na czerwonym i procedura może zostać przerwana i wtedy filtr zacznie się regenerować po kilkunastu lub kilkudziesięciu kilometrach jeszcze raz.

To masz jakoś potwierdzone? Zatem w tym wypadku nie gaszenie auta podczas gdy się dopala nie ma w ogóle jakiegokolwiek sensu, skoro i tak procedura zostanie zakończona..
weuek, ekologia ekologią, bo to akurat z tym nie ma nic do rzeczy i tu się nie kłócę. Tu chodzi tez o fakt - jak naprawdę na dłuższa metę zachowa się auto, któremu te ustrojstwo się wytnie. Tu mam największe obawy, dlatego wole go zregenerować.

Offline Grzesiek202

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 18
[I30 GD] Dopalanie DPF jak często u was?
« Odpowiedź #31 dnia: 10 Listopad 2017, 16:22:49 »
Cytat: "weuek"
Miło zobaczyć, że ktoś ma własne zdanie na podstawie własnych obserwacji, a nie bezkrytycznie przyjmuje do wiadomości, że tak musi być i tyle, bo ekologia...

Pozdrawiam zadepeefionych z zapewnieniem, że nigdy do tej grupy za własne pieniądze nie dołączę. :-)


Napiszę tak: gdyby ten ten cały DPF był w moim - jakby nie patrzeć - nowym aucie ogarnięty we właściwy sposób i gwarantował wypalanie, niezależnie od warunków co powiedzmy te 800km (raz na pełny bak) albo rzadziej, to nie miałbym zastrzeżeń. Z tego co słyszałem, to są inne marki, gdzie ta regeneracja odbywa się naprawdę dużo rzadziej. Kupiłem diesla z myślą o dalekich trasach i byłbym w stanie to zaakceptować. No ale tu jest to uciążliwe nawet przy moim stylu jeżdżenia.

[ Dodano: 2017-11-10, 16:30 ]
Cytat: waszek_rmc
Cytat: "Grzesiek202"
ale wystarczy dłuższy postój na czerwonym i procedura może zostać przerwana i wtedy filtr zacznie się regenerować po kilkunastu lub kilkudziesięciu kilometrach jeszcze raz.

To masz jakoś potwierdzone? Zatem w tym wypadku nie gaszenie auta podczas gdy się dopala nie ma w ogóle jakiegokolwiek sensu, skoro i tak procedura zostanie zakończona..

Sytuacja ma się tak: jadę i widzę że filtr się wypala - to zauważę zawsze i zawsze było zgodne z informacją z komputera. I teraz; czasami się zdarza, że kończy się dobra trasa i łapie mnie kolejka do świateł, powiedzmy że spędzam w niej kilka minut. Kiedy ruszę dalej, to filtr się już nie wypala. W zależności od tego, do jakiego stopnia się oczyścił, kolejna inicjacja wypalania nastąpi po kilku, kilkunastu lub kilkudziesięciu kilometrach.
Jeśli zatrzymanie auta jest krótkie, powiedzmy poniżej minuty, to po ruszeniu wypala się dalej. Ale gdy zgasisz go sam od razu po zatrzymaniu się, to nie wiem...

gridzio

  • Gość
[I30 GD] Dopalanie DPF jak często u was?
« Odpowiedź #32 dnia: 16 Listopad 2017, 20:26:44 »
witam,
nawiązując do problemu z niedopalonym DPF-em czy jest możliwość w i30 montaż diody informującej o dopalaniu i w jaki sposób? Wiem że ludzie sobie ją montują żeby nie przerywać procesu dopalania najczęściej wpinają się do podgrzewania lusterka.Może ktoś zamontował sobie taką diodę i może się podzielić jak to zrobił.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[I30 GD] Dopalanie DPF jak często u was?
« Odpowiedź #33 dnia: 16 Listopad 2017, 20:35:52 »
Ten sposób działa tylko wtedy jak auto nie ma warunków do dopalania i silnik musi zwiększyć obciążenie włączając prądożerne odbiorniki.

gridzio

  • Gość
[I30 GD] Dopalanie DPF jak często u was?
« Odpowiedź #34 dnia: 17 Listopad 2017, 13:56:52 »
Witam,

czyli mam rozumieć że montaż takiej diody nic nie da jeśli auto jeździ na trasach a jeśli chodzi o miasto to wydaje mi się że prędzej czy później do tego dochodzi ze względu na krótkie odcinki i mając taką diodę będzie się o tym fakcie wiedziało że komputer próbuje wypalić DPF-a za wszelką cenę. Nie wiem czy dobrze myślę, proszę o komentarz bo borykam się z tym problemem i nie wiem czy jest sens  montować czy nie? dziękuje i pozdrawiam!!

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169

Offline gall_anonim3

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
[I30 GD] Dopalanie DPF jak często u was?
« Odpowiedź #36 dnia: 19 Listopad 2017, 19:43:18 »
Podglądaj chwilowe zużycie paliwa - jeżeli przy hamowaniu silnikiem (nawet na 2 biegu) spalanie nie spadnie do 0 a wskaźnik utrzymuje się na ~1-2 litrach wówczas trwa wypalanie. Nigdy nie zdarzyło mi się aby rozpoczęte wypalanie wyłączyło mi się poprzez postój na czerwonym - nawet kiedyś na przejeździe kolejowym długo czekałem (gdzie inni gasili silniki) i wypalanie trwało na postoju jak i po ruszeniu.
Trochę rozczarowuje pojemność filtra gdzie max poziom sadzy wg ASO to 30g. W innych markach jest to ponoć od 50g do 90g i tam wypalanie ma miejsce co 500-800km (zazdroszczę kolegom z pracy). Co ciekawe wypalanie nie trwa u nich jakoś dłużej (~20km jazdy). No cóż taki model...
Gratuluje koledze gwarancyjnej wymiany filtra chociaż po wymianie spodziewał się lepszych rezultatów niż ~300km. Ja w moim aucie mam prawie 200kkm i filtr się wypala czasem co 200km a czasem co 400km więc jakoś z tym żyję. Kiedyś myślałem że filtr mi się też skończył (wypalanie co 100km) - w ASO stwierdzili 8g sadzy, którego nawet wypalanie serwisowe nie zmniejszyło. Już chciałem walczyć o jego wymianę ale zalałem przy tankowaniu liqui moly i wypalanie wróciło do normy.
PS. Ile czasu zajęła im wymiana?

Offline Grzesiek202

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 18
[I30 GD] Dopalanie DPF jak często u was?
« Odpowiedź #37 dnia: 20 Listopad 2017, 15:35:20 »
Serwis zachował się w porządku i to się im chwali, choć na początku nie widzieli problemu. Co do tego, że wypalanie przerywa się po dłuższym postoju - to u mnie fakt, ale dzieje się tak tylko bliżej końca procedury, na przykład: jeśli standardowo zajmuje ona 25-30km, a złapie mnie korek po 20km, to wypalanie się samo zakończy, a następne będzie zainicjowane szybciej niż gdyby to miało miejsce gdybym wcześniej przejechał te 30km z wypalaniem. Najbardziej wkurza mnie w tym wszystkim to, że wiedzę o tym jak to dziadostwo działa, trzeba zdobywać samemu. No i rzeczywiście, są inne diesle z większą pojemnością tej nieszczęsnej puszki. Odpowiadając na pytanie dotyczące czasu wymiany filtra - długo, siedziałem w serwisie ponad 5 godzin.

A co to za środek z Liqui Moly konkretnie?

Offline gall_anonim3

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
[I30 GD] Dopalanie DPF jak często u was?
« Odpowiedź #38 dnia: 21 Listopad 2017, 21:09:29 »
liqui moly dpf 2650 - nie żebym robił im jakąś reklamę. pełno jest środków innych firm robiących chemię do czyszczenia tzw. suchych filtrów ale ta marka w niezależnych testach (np. motoru) zbiera pozytywne wyniki badań produktów i u mnie też póki co pomogła. co ciekawe efekt był widoczny po 2000km od zalania tego płynu (nie od razu po wypaleniu baku) ale producent informuje o tym aby przejechać 2 tankowania zanim będziemy chcieli zalać ponownie. Zobaczę na jak długo to pomoże - zostało mi 1,5 roku gwaranci więc dobrze wiedzieć, że nie jest to pic na wodę - jakby coś to będę walczył.
PS1. Ile miałeś gram 'niewypalonej' sadzy przed wymianą? mi przy 15g wypalanie występowało co niecałe 100km. Wypalenie serwisowe zbiło tą wartość do 8g, co wydłużyło zasięg do 200km. Po zalaniu ww. specyfiku występuje obecnie co 300km ale w ASO już nie byłem więc nie wiem ile g tam zostało.
PS2. Czy w ASO nie znaleźli przy okazji np. nieszczelnego turbo czy lejącego wtrysku, co spowodowałoby tak szybkie zużycie filtra u Ciebie??

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[I30 GD] Dopalanie DPF jak często u was?
« Odpowiedź #39 dnia: 22 Listopad 2017, 07:06:25 »
Podejrzewam, że STP DPF z czerwoną nakrętką daje ten sam efekt, jest go mniej ale jest bardziej skoncentrowany (dozowanie na 50L)

Offline Grzesiek202

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 18
[I30 GD] Dopalanie DPF jak często u was?
« Odpowiedź #40 dnia: 24 Listopad 2017, 21:01:13 »
PS1. Ile miałeś gram 'niewypalonej' sadzy przed wymianą? mi przy 15g wypalanie występowało co niecałe 100km. Wypalenie serwisowe zbiło tą wartość do 8g, co wydłużyło zasięg do 200km. Po zalaniu ww. specyfiku występuje obecnie co 300km ale w ASO już nie byłem więc nie wiem ile g tam zostało.

Z tego co pamiętam, to coś około 6g. A wypalanie serwisowe zmniejszyło tę wartość do poniżej 2g - czyli prawie pustego filtra. Tylko, że to nie pomogło! W moim wypadku to mogła być jakaś wada filtra (pęknięcie, etc.).


PS2. Czy w ASO nie znaleźli przy okazji np. nieszczelnego turbo czy lejącego wtrysku, co spowodowałoby tak szybkie zużycie filtra u Ciebie??

Sprawdzali wszystko - przynajmniej tak mi powiedziano. Wtryskiwacze działały idealnie, turbo bez zarzutu.

Offline Yahoou

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
[I30 GD] Dopalanie DPF jak często u was?
« Odpowiedź #41 dnia: 04 Styczeń 2018, 12:36:14 »
U mnie od jakiegoś czasu wypalanie wróciło do normy i występuje co około 450-550 km. Nie wiem czy to spowodowane jest chłodną porą czy czym innym, ale zauważyłem, że wypala się tak od ostatniej wymiany oleju w silniku (na oryginalny Shell Helix Ultra Professional AM-L 5w-30). Inna sprawa,  że teraz pilnuje za kazdym razem aby procedura dokończyła  się. ...

Offline mariusz00-82

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 92
[I30 GD] Dopalanie DPF jak często u was?
« Odpowiedź #42 dnia: 30 Styczeń 2018, 18:02:07 »
Od jakiegos czasu zaczołem kontrolować wypalanie za pomocą wtyczki i programu Torque pro .U mnie wypala co +-300km .Dziś zaczęło wypalać po 270 km w mieście,dopuki dotoczyłem się do expresówki miałem parę świateł to wypalanie skakało między 590-645stopni ,po wyjechaniu na expresówkę i przejechaniu 1 km wypalanie się zakończyło.

Offline marekj

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 45
[I30 GD] Dopalanie DPF jak często u was?
« Odpowiedź #43 dnia: 14 Maj 2018, 12:28:08 »
Co prawda nie i30 ale hyundai i mam niepokojące obserwacje co do DPF'a.
Przebieg 55 tys, jazda najczęsciej na trasie ok 20km + kilka dłuższych tras rocznie. Cykle dopalania DPFa zacząłem baczniej obserwowac rok temu. W lecie było to ok 140 - miasto, do 200 trasa. W zimie cykl się zwiększył do 350/450 km, po to żeby z nastaniem ciepłych dni radykalnie się skrócić do 100-120km. Zaczyna mnie to trochę irytować i pewnie rozpocznę batalię z serwisem. Nie wierzę że filtr musi sie wypalać z taką częstotliwością skoro w zimie gdy warunki sa gorsze wystarczało mu 350-450.

Spróbuję tego liqui-molly a w lipcu wypadnie mi przegląd na 60 tys to przycisnę ASO.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[I30 GD] Dopalanie DPF jak często u was?
« Odpowiedź #44 dnia: 14 Maj 2018, 16:35:30 »
Stosowałem już dwukrotnie liqui moly dpf 2650, pomiędzy dawkami ok 3500 km. Kupuje zapobiegawczo, bo tak mi poradził gość u którego regenerowalem filtr. Nie wiem czy polecić czy pomaga jak umarłemu kadzidło, ale 30 zł to nie jest nie wiadomo jaki koszt... odległości po regeneracji mam 500 - 700 km. Lac bede dalej :)

[ Dodano: 2018-05-14, 16:37 ]
marekj, a Ty z tak młodym autem nękaj serwis