Autor Wątek: [Elantra XD] [Elantra XD] Nie ma zamiaru zapalić  (Przeczytany 13597 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cezary51

  • Gość
[Elantra XD] Nie ma zamiaru zapalić
« dnia: 15 Lipiec 2014, 22:36:20 »
Do dziś zero problemów z zapłonem. A dzisiaj postała 8 godzin pod pracą i nie chce zapalić. Na desce  OK, pompa w baku się odzywa a zapłonu nie ma.Czy to może być  immobilizer ?
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2020, 12:08:46 przez Brt »

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Elantra XD] Kręci kręci i nie odpala
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Lipiec 2014, 22:45:10 »
Jaki silnik ?

Cezary51

  • Gość
[Elantra XD] Kręci kręci i nie odpala
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Lipiec 2014, 22:52:50 »
2.0 crdi

DriverOpolskie

  • Gość
[Elantra XD] Kręci kręci i nie odpala
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Lipiec 2014, 23:08:01 »
Immobilizer w większości aut sygnalizuje.W Audi jest wykrzyknik w trójkącie i symbol kluczyka.

Cezary51

  • Gość
[Elantra XD] Kręci kręci i nie odpala
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Lipiec 2014, 23:18:39 »
W mojej nie ma sygnalizacji.

NieAmator

  • Gość
[Elantra XD] Kręci kręci i nie odpala
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Lipiec 2014, 10:33:52 »
Kolego miałem identycznie i musiałem z plaka palić. Uszkodzony był czujnik położenia wału

Cezary51

  • Gość
[Elantra XD] Kręci kręci i nie odpala
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Lipiec 2014, 13:50:54 »
Pojechało na holu na diagnostykę. Mam nadzieje, że to tylko czujnik.

Po kłopocie.Poszła pompa paliwa wymieniana na nową 3 miesiące temu. Przeprosiłem się ze starą.Można zamknąć.

Offline RaulC

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
[Elantra XD] Kręci kręci i nie odpala
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Czerwiec 2015, 12:23:57 »
Może komuś pomoże moja ostatnia przygoda z Elą. Informacja nadaje się zarówno tutaj jak i tu: http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1307
Nie tak dawno, bo raptem 2 tygodnie temu miałem problem. Ela nie chciała rano odpalić. Potem się udało, przejechałem raptem 4 kilometry i sama zgasła. Odpalić się jej nie udało, nawet awaryjnie z gazu bo zdechły tez kontrolki od LPG. Zostawiłem więc autko na poboczu i wróciłem pieszo do domu. Po południu przyjechał magik by ją odholować a tu niespodzianka. Ela zapaliła. Myślałem chłodno i mokro, może to z tego. Następne kilka dni było upalnych i autko bez problemów odpalało. Przywiozłem więc je do domu po czym po nocnych opadach znów nie zapaliło. Rozrusznik kręcił, pompa działała a Ela rzuciła palenie. Znów myślę - mokro. Po południu oczywiście odpaliła. Wkurzyłem się i pojechałem do elektryka. Sprawdzał oczywiście przez 2 dni to niepalenie na mokro. Ela odpalała za każdym razem mimo, że solidnie zlał silnik i karoserię od góry. W końcu poszedł po informacji o gasnących kontrolkach od gazu i co znalazł? Uszkodzenie w panelu bezpieczników pod kokpitem. 3 dni pracy kosztowały mnie 300 zł., ale autko jakoś nie ma problemów z odpaleniem mimo całodziennej ulewy.
W panelu coś nie stykało gdy autko stało na parkingu przechylone lekko na prawo, a zgasło gdy jechałem po zakręcie pod górkę.
To takie info ku przestrodze a może komuś pomoże.

Cezary51

  • Gość
[Elantra XD] Kręci kręci i nie odpala
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Czerwiec 2015, 20:41:04 »
No moja dotąd na dotyk.

Grzelu

  • Gość
[Elantra XD] Kręci kręci i nie odpala
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Lipiec 2015, 13:21:52 »
Witam, mam problem ze swoja Elantra, a mianowicie jak jest zimny odpala bez problemu, jak jest cieply to musze krecic z 4-5 s zeby odpalil, czujnik temperatury nowy, wtryski wyczyszczone. Ma ktos jakis pomysl co moze byc przyczyna?

mathie20

  • Gość
[Elantra XD] Kręci kręci i nie odpala
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Wrzesień 2015, 10:15:09 »
Sprawdź zawór na listwie, może uszczelniacze puściły lub sitko jest tam zapchane, a filtr paliwa wymienałeś?

2.834

  • Gość
[Elantra XD] Kręci kręci i nie odpala
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Sierpień 2016, 19:27:21 »
Witam Was

Moja ELA po 3 latach bezbłędnego sprawowania obraziła się na mnie.
(geneza powstania problemu - auto z dnia na dzień odpalało coraz trudniej, zdarzało się że przy wciśniętym pedale gazu potrafił zgasnąć na prostej drodze, w ostatnich dniach odpalał strasznie nie równo aż do dnia gdy nie odpalił w ogóle i tak zostało do dziś)

Od początku lipca stała u elektryka ( początkowo celowałem w elektrykę) problemy z włączeniem radia, szalejące zegary brak iskry na kablach.

Elektryk znalazł gdzieś problem wymienił przewody - elektryka działa tak jak powinna, iskra na kablach jest!

Elektryk zabrał się za pomiary ciśnienia pompy - jest dobrze! przez miesiąc sprawdził wszystko rozebrał auto co do każdego kabla przekaźnika, sterownika i co? Wszystko sprawne!

Padło podejrzenie na rozrząd (może przestawiony mówi) ok sprawdzamy i co wszystko jest dobrze ! Ok mówię to na plaka go próbowaliście - próbowali my - nic nie dało

Dziś moja ELA wróciła pod blok. Elektryk się poddał (zadzwonił bierz Pan auto nic nie poradzę)

Ręcę opadaja żona zła bo w kółko ELA to ELA tamto. Jak żyć bez ELI panowie.

Poradźcie co tu jeszcze można zrobić.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Elantra XD] Kręci kręci i nie odpala
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Sierpień 2016, 19:59:46 »
Kup interfejs jak w tym temacie http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=6090&start=0

Czy świeci, świeciła się kontrolka CHECK ENGINE?

2.834

  • Gość
[Elantra XD] Kręci kręci i nie odpala
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Sierpień 2016, 20:42:19 »
Przyznam się bez bicia na dwa miesiące przed zdarzeniem pojawił się check engine (pierwszy raz w ELI) doświadczony poprzednim autem (vectrą, która średnio raz na tydzień wywalała check)  odłączyłem akumulator i podłączyłem - check nie wykasował się odrazu (jak w vectrze :P), ale po paru udanych odpaleniach.

Dzięki za linka zbadam temat od tej strony.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Elantra XD] Kręci kręci i nie odpala
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Sierpień 2016, 20:52:13 »
Jeśli jest iskra i paliwo to do sprawdzenia czujnik położenia wału korbowego.



Sprawdziłeś po vin datę produkcji Twojego auta?