Autor Wątek: [Elantra XD] [Elantra XD] Nie ma zamiaru zapalić  (Przeczytany 13600 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline RaulC

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
[Elantra XD] Kręci kręci i nie odpala
« Odpowiedź #30 dnia: 02 Marzec 2017, 09:23:02 »
Odgrzeję kotleta.
Wie ktoś gdzie jest czujnik temperatury? Też mam problem z odpaleniem i muszę na 4-6 razy odpalać. Paliwo się nie cofa, bo test z kilkukrotnym załączeniem pompy efektu nie dał a odpala coraz gorzej z rana.
Najśmieszniejsze jest to, że im zimniej tym lepiej odpala, chociaż jak się rozgrzeje to nie ma problemu. W zeszłym roku wymieniłem pompę paliwową, regulator przy listwie i końcówki wtrysków (niestety na używki bo nowych nie widziałem w sklepach, nawet w foxie). Przez jakiś czas było lepiej po czym pewnego dnia przy dodawaniu gazu wywaliło mi checka, szedł jak krowa i od tego czasu ma problem z odpalaniem i jest coraz gorzej.
Chcę sprawdzić ten czujnik odłączając go i próbując odpalić. Wiadomo, że jak odpali to znaczy, że jest od do wymiany. Chyba, że problemem jest nieco cieknąca chłodnica.
Proszę o szybkie wskazówki co do miejsca położenia tego czujnika.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Elantra XD] Kręci kręci i nie odpala
« Odpowiedź #31 dnia: 02 Marzec 2017, 18:58:03 »
Uzupełnij profil (jest na górnej belce forum) o typ silnika post#31 http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=2752&start=30

Czujnik temperatury jest przy termostacie. Nie wiadomo jaki masz silnik.

Offline RaulC

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
[Elantra XD] Kręci kręci i nie odpala
« Odpowiedź #32 dnia: 03 Marzec 2017, 08:47:37 »
Dobra, łopatologicznie proszę, bo wczoraj przeszukałem całą komorę silnikową szukając czegoś z trójkątną wtyczką i nie znalazłem. Chodzi mi o ten czujnik temperatury w silniku nie przy termostacie, taki jak na tej stronie: czujnik
Mam silnik 1,6 79KW 107KM

pterodaktyl

  • Gość
[Elantra XD] Kręci kręci i nie odpala
« Odpowiedź #33 dnia: 03 Marzec 2017, 15:39:49 »
Witam
Proponuję sprawdzić parownik od gazu...
Pozdrawiam

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Elantra XD] Kręci kręci i nie odpala
« Odpowiedź #34 dnia: 03 Marzec 2017, 20:06:22 »
Tylko uważaj bo jest przy termostacie.
.

Offline RaulC

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
[Elantra XD] Kręci kręci i nie odpala
« Odpowiedź #35 dnia: 04 Marzec 2017, 00:19:03 »
pterodaktyl, Parownik jest nowy. Jak był stary to też tak miałem. Wymiana niczego nie zmieniła.
kosmos2011, Dzięki za zdjęcie poglądowe. Ciężko będzie namacać bo mam po tej prawej stronie plątaninę różnych kabli. Ale próbę postaram się zrobić i opisać efekt.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Elantra XD] Kręci kręci i nie odpala
« Odpowiedź #36 dnia: 04 Marzec 2017, 11:13:54 »
Problem to jest ale z odkręceniem https://www.drive2.ru/l/9338880/

Offline RaulC

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
[Elantra XD] Kręci kręci i nie odpala
« Odpowiedź #37 dnia: 08 Marzec 2017, 08:38:54 »
No to wczoraj zrobiłem próbę z czujnikiem temperatury. Swoją drogą męczyłem się strasznie ze znalezieniem złączki a ona była na wierzchu i wystarczyło po prostu ją rozłączyć. Efekt był taki, że zamiast piłować rozrusznikiem 4-6 razy po 2-3 sekundy auto zapaliło po dwóch krótkich. Wygląda na to, że jednak ten czujnik jest walnięty mimo, że jak się auto rozgrzeje to wskazuje normalnie. Zacząłem podejrzewać, że sam go załatwiłem wlewając uszczelniacz do chłodnicy. Niby miał się nie osadzać nigdzie wewnątrz a jedynie gęstnieć w styku z powietrzem uszczelniając wycieki. Możliwe więc, że jednak osadził się na bolcu czujnika.
Mam jeszcze jedną opcję do sprawdzenia. Spróbuję na chwilę podłączyć cewkę od Getza i sprawdzić czy odpali od ręki zamiast za 2 razem.
Ponieważ i tak czeka mnie remont silnika (wymiana pierścieni i uszczelniaczy zaworów bo bierze za dużo oleju) to przy okazji wymienię chłodnicę i czujnik.
Efekt manipulacji z cewką opiszę później.

EDIT: Kosmos - dzięki za te ruskie zdjęcia. pomogły zlokalizować złączkę czujnika.

Offline sasek941

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 186
[Elantra XD] Kręci kręci i nie odpala
« Odpowiedź #38 dnia: 12 Marzec 2017, 19:46:12 »
Jaki przebieg masz w Elantrze?

Offline RaulC

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
[Elantra XD] Kręci kręci i nie odpala
« Odpowiedź #39 dnia: 13 Marzec 2017, 10:00:30 »
Jak na rocznik 2001 to nie za wiele - 225tys. z czego prawie 200 tys. na LPG.

Offline wtom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 365
[Elantra XD] Kręci kręci i nie odpala
« Odpowiedź #40 dnia: 13 Marzec 2017, 11:19:24 »
pierścieni raczej nie trzeba wymieniać, tu twardniały jedynie uszczelniacze. w eli żonki (170tys) też uszczelniacze już nie trzymają (bierze ok. 1l/4tys km)

Offline RaulC

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
[Elantra XD] Kręci kręci i nie odpala
« Odpowiedź #41 dnia: 04 Kwiecień 2017, 18:29:35 »
Uzupełnienie. Wymieniłem chłodnicę i ten nieszczęsny czujnik. Swoją droga na zimnym silniku wskazywał -32 stopnie chociaż było +10 na zewnątrz. Jednak nic nie pomogło. Chyba jednak cewka bo na gazie też odpalić nie chce. O dziwo jak przełożę kable i dam takie stare, które maja przebicie to odpala. Niestety na nich nie da się jechać bo strasznie szarpie. Jak się rozgrzeje to jest ok.

[ Dodano: 2017-03-28, 08:26 ]
uzupełnienie 2.
Niestety przed zrobieniem testu wtrysków gazu , gaz mi padł. gazownik powiedział, że to nie wtryski tylko sterownik. Efekt taki, że jeżdżę na PB. Jak był przymrozek auto zapalało za 2 razem, jak się zrobiło cieplej to niestety dopiero za 3-4. Znów koszty na sterownik LPG no i jednak spróbuję wymienić cewkę.

[ Dodano: 2017-03-29, 14:15 ]
Uzupełnienie 3.
Sprawdziłem czujnik temperatury cascadą. Zimny silnik pokazywał air temp. i cooler temp. identyczną - 19,5 stopnia. Po odpaleniu silnika cooler stopniowo rósł aż do ok.90 stopni. Jednocześnie spadały wolne obroty z ok.1100 do ok. 800. Wydaje mi się, że parametry są ok. Nie mam pojęcia jak sprawdzić czasy wtrysków, bo mam wiele opcji w trybie off. Wiem, że powinny być w granicach 2.5-2.9 ms. W gacku mam na 3 wtryskach wahania 2.6-2.7 a na jednym (3) cały czas jednakowo 2.6.

[ Dodano: 2017-04-04, 18:28 ]
Nie da się sprawdzić czasów n pojedynczym wtrysku. Cascada pokazuje jedną daną czas waha się od 2.6 do 3.5 chociaż sporadycznie pojawia się i 48.0 ms. Gorsza polka, że po wymianie kabli od gazu pojawiają się błędy: P0201, P0202, P0203, P0204 (P0261-P0264), P0300, P0301, P0302. O dziwo nie pojawia się błąd P0303 i P0304. Czyli błędy wtrysków i wypadanie zapłonów. Przypuszczam, że wszystkie są generowane przez gaz. Przynajmniej wypadanie zapłonów. Możliwe, że problemy z wtryskami też, po problem z zapalaniem powrócił. Jak autko jeździło na PB z wyłączonym LPG problemów z zapalaniem nie było. Zapalał na 2 razy.

Offline RaulC

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
[Elantra XD] Kręci kręci i nie odpala
« Odpowiedź #42 dnia: 24 Czerwiec 2017, 13:37:43 »
Kolejne uzupełnienie.
wymieniłem od gazu wszystko co się dało: kable, parownik, wtryski. jest gorzej niż było. Teraz w ogóle nie chce zapalić na benzynie. Albo padły wtryski, mimo niedawnej wymiany, albo pompa paliwowa, albo jeszcze coś innego co mi do głowy nie przyszło.
Jest jeszcze jeden objaw. Za którymś razem jak odpali to nie trzyma obrotów i gaśnie. Na gazie odpala od strzału i zimny i ciepły. Do tego jak chwilę pochodzi (przejadę tak 500m) to bez problemu odpala z benzyny za pierwszym razem. Jednak wystarczy, że postoi tak 10 -15 minut i znów jest problem z odpaleniem.

jak ktoś kuma czaczę to może podpowie co jeszcze mogło pójść? Mapsensor? Czujnik przepustnicy jest nowy - fabryczny, ale może też coś z nim nie halo?

Offline wtom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 365
[Elantra XD] Kręci kręci i nie odpala
« Odpowiedź #43 dnia: 27 Czerwiec 2017, 10:13:19 »
miałem podobnie, pomogło czyszczenie kontaktem wszystkich styków głównej skrzynki bezpieczników (pod kierownicą) oraz wymiana czujnika położenia wału.

Offline RaulC

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
[Elantra XD] Kręci kręci i nie odpala
« Odpowiedź #44 dnia: 03 Lipiec 2017, 12:59:11 »
Auto jest u magika. Stawia na wtryski, ale ja podejrzewam pompę. Zobaczymy co powie, bo kupiłem drugą używkę i wtryski i pompę (oryginał). Na kompie wyskoczył błąd dwóch wtrysków.
wtom, czujnik jest ok, bo by nie zapalił nawet na LPG.