Autor Wątek: Bierze olej  (Przeczytany 12342 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Miromat

  • Gość
Bierze olej
« dnia: 25 Sierpień 2008, 10:16:21 »
Zauważyłem, że mój Accent bierze olej - tak 1 litr na ok. 5 tys. km. Ponieważ przebieg to tylko 87 tys. km (autentyczny) to jestem trochę zaniepokojony. Tym bardziej, że mój poprzedni samochód Daewoo Lanos przy przebiegu 110 tys. km zadowalał się dolewką ok. 0,5 litra na 15 tys. km. Co o tym sądzicie?

e-gen

  • Gość
Bierze olej
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Sierpień 2008, 10:49:13 »
Od jakiego przebiegu auto jest u Ciebie?
Od kiedy zauważyłeś "branie oleju"??
Na jakim oleju jeździsz??

BartBartez

  • Gość
Bierze olej
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Sierpień 2008, 11:00:34 »
i co ile wymieniasz olej?

Jarek

  • Gość
Bierze olej
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Sierpień 2008, 12:56:58 »
Cytat: "Miromat"
Co o tym sądzicie?

1. Auto nie było prawidłowo docierane, teraz bierze bo musi.
2. Po 98r silniki są coraz gorsze
3. Po prostu dolewaj olej i daj sobie spokój z ewentualnymi naprawami.

Miromat

  • Gość
Bierze olej
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Sierpień 2008, 13:03:59 »
Auto mam od 3-ch miesięcy. Było regularnie serwisowane w ASO, mam oryginalną książkę serwisową. 2 miesiące temu robiłem kolejny przegląd - też w ASO. Olej wymieniony na Castrol Magnatec 5W40. Od nowości cały czas był Castrol.

e-gen

  • Gość
Bierze olej
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Sierpień 2008, 14:22:17 »
Hyundai zaleca
10W/30, 5W/30 (API: SG) i 7.4W/30 (API: SH)


Cytuj
Jarek

Cytuj
2. Po 98r silniki są coraz gorsze

Możesz rozwinąć myśl?

wlad

  • Gość
Bierze olej
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Sierpień 2008, 14:38:38 »
Cytat: "Miromat"
Było regularnie serwisowane w ASO, mam oryginalną książkę serwisową.

totez moze tez byc przyczyna pozerania oleju :-x
dlaczego-otoz w moim accencie tez byl wymieniany olej regularnie.ale tez [tak sie domyslam]regularnie bylo go za duzo.po prostu czesto w warsztatach nalewaja tyle ile jest w zaleceniach producenta nie patrzac czy zostalo cos starego oleju czy nie.moj przy przebiegu 100tys.tez bral wiecej oleju niz normalnie[ opakowanie 4-litrowe starczalo na zalanie silnika i na dolewki do ok.12 tys.km,pozniej znow kupowalem opakowanie 4-litrowe i wymienialem olej].dlatego zwykle wymieniam sam olej,mimo ze jest to strata czasu i pieniedzy[wymiana w warsztacie kosztuje taniej] nie mowiac o brudnych rekach :mrgreen:

Vex

  • Gość
Bierze olej
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Sierpień 2008, 23:05:13 »
Cytat: "Jarek"
Cytat: "Miromat"
Co o tym sądzicie?


2. Po 98r silniki są coraz gorsze
.


Zalezy co masz na mysli. Dziwna data :) Jesli chodzi o Hyundaia to Pony i Scoupe rzeczywiscie sa superasne i przy przebiegach 400 tys niczym Honda Toyota grama oleju nie biora :lol:

Cytuj
Hyundai zaleca
10W/30, 5W/30 (API: SG) i 7.4W/30 (API: SH)


Dlatego po pierwszej wymianie leje sie normalny, zreszta zreguly fabrycznie leja cos taniego. Moj praktycznie od poczatku smiga na Mobil 5W50 i mu to dobrze sluzy :)


Co do samego brania oleju. To nie traktowalbym tego jako cos bardzo zaskakujacego. Jak to powiedzial Pan Sitnik. Te silniki juz po 100 tys moga zaczynac brac olej. Nie ma zasady, jeden wczesniej, drugi pozniej. Przede wszystkim bardzo delikatne sa uszczelniacze. Moj co prawda ma 150 tys bez kilku kilometrow i nie bierze takiej ilosci, ale jego przy zyciu trzyma dynamiczna jazda :) Nie ma sie co przejmowac o ile ilosc plynnie nie bedzie postepowac a pewnie nie bedzie. Teraz fabrycznie potrafia brac wieksze ilosci.

Cendra

  • Gość
Bierze olej
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Wrzesień 2008, 15:01:02 »
Vex dynamiczna jazda pozytywnie wpływa na branie oleju :?: Masz na myśli to, że silnik później zacznie brać, czy mniej bedzie brać jak już bierze...

Vex

  • Gość
Bierze olej
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Wrzesień 2008, 00:53:08 »
Napisalem to zartobliwie. Jak silnik bierze olej to bierze a im wyzsze obroty to wiecej. Nie mniej dla zdrowia jednostki napedowej nie mozna ciagle uzywac niskich obrotow no i ladnie przeprowadzic proces docierania.

Cendra

  • Gość
Bierze olej
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Wrzesień 2008, 08:23:17 »
Właśnie byłem trochę ździwiony tym co napisałeś, dlatego pytam, dzieki za wyjaśnienie :-P

IgoReCzeK

  • Gość
Bierze olej
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Wrzesień 2008, 09:25:43 »
Cytat: "Miromat"
Castrol Magnatec 5W40

Witam. Proponuję na początek zastosować olej o większej gęstości. Magnatec jest dobrym olejem, ale nie sprawdza się przy silnikach z większym przebiegiem. Jestem trochę zaskoczony ilością przepalanego oleju przez Twój silnik. Chyba coś w tym jest co napisał Jarek, bo mojemu Accentowi wystarczał niecały litr Magnatec'a na 15 000 km przy przebiegu (jak szacuję) niespełna 100 000 km. Pozdrawiam Igor.

Jarek

  • Gość
Bierze olej
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Wrzesień 2008, 10:20:18 »
Cytat: "IgoReCzeK"
Proponuję na początek zastosować olej o większej gęstości

Pozwolę sobie uzupełnić Twoją wypowiedź. ;-)
Jeśli już to nie gęstości a lepkości, bowiem nie chodzi tu o wzrokową gęstość oleju a o większe przyleganie do metalu w czasie pracy przy gorącym silniku.

kedrok

  • Gość
Bierze olej
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Wrzesień 2008, 10:45:01 »
W moim stosowany był mobile 5w50, autko ma 109 tys i podobno oleju nie bierze.

IgoReCzeK

  • Gość
Bierze olej
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Wrzesień 2008, 10:53:10 »
Cytat: "Jarek"
Jeśli już to nie gęstości a lepkości

No tak, moja wcześniejsza wypowiedź nie była zbyt precyzyjna, ale sprawa została już wyjaśniona przez Jarka, gdyż właśnie to miałem na myśli. ;-)