Autor Wątek: Bierze olej  (Przeczytany 12338 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

meler

  • Gość
Bierze olej
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Wrzesień 2008, 21:30:40 »
ja m9iesiac temu dolewalem pol litra i znowu jest na min... a przejechalem moze z 1000km...


czy jak do tego oleju co mam: 10W40 doleje jakiegos o wiekszej lepkosci to nie bedzie to kolidowalo?

Od niedawna tak zaczął złopać i mnie to troche martwic zaczyna:(

Vex

  • Gość
Bierze olej
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Wrzesień 2008, 01:48:31 »
Nie mozesz mieszac oleju roznej klasy. W sumie to nie mieszaj i roznych firm oleju o takich samych wartosciach. Mineralny olej tutaj duzo raczej nie pomoze a w zime bedzie mu ciezej.

wlad

  • Gość
Bierze olej
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Wrzesień 2008, 08:08:55 »
Cytat: "Vex"
W sumie to nie mieszaj i roznych firm oleju o takich samych wartosciach

bez przesady. :mrgreen: niedlugo trzeba bedzie sie zastanawiac,jaka zarowke kupic do mieszkania-wiadomo,ze na 230V,100W ale jakiej firmy-byla philipsa,wiec osram moze wybuchnac :shock:
a tak na powaznie-ZAWSZE wlewalem olej,ktory spelnial parametry producenta auta nie patrzac na firme[oczywiscie mam tu na mysli firmy markowe].w/g mnie silnik nie umie czytac tego co jest wydrukowane na naklejce.nigdy nie mialem z tego powodu jakichs problemow.firmy takie jak castrol,shell,bp,total,elf nie moga sobie pozwolic na nienadazanie za konkurencja-wiec zawsze wybieram po prostu najtansza oferte.tak sie sklada ze teraz zarowno atoz jak i elantra praktycznie nie biora mi oleju-wiec nie mam problemu z dolewkami,ale majac accenta po prostu dolewalem co mialem pod reka-np.olej od atosa. <lol2>

Vex

  • Gość
Bierze olej
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Wrzesień 2008, 20:24:49 »
Ja swojego samochodu nie traktuje jak studnie bez dna czy zarznietego duzego fiata ze co nie wlejesz to i tak spali.
Jak w samochodzie mam Mobil 5W50 to nie wleje ani grama innego. Niby nie ma przeszkod zeby wlac innej firmy, ale po co ... ?
Z zasady dbam o samochody a one sie odwdzieczaja. Jezdza szybciej niz powinny i sie nie psuja :)

kudlaty

  • Gość
Bierze olej
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Wrzesień 2008, 22:51:16 »
Jeżeli silnika bierze olej to przy następnej wymianie spróbuj go zalać n/p Valvoline MaxLife lub Midland Synqron
Są to oleje przeznaczone specjalnie do silników z większym przebiegiem i mają właściwości uszczelniające.
Jak to nie pomoże to pozostaje remont albo .... dolewki ;)

wlad

  • Gość
Bierze olej
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Wrzesień 2008, 22:59:47 »
Cytat: "Vex"
Ja swojego samochodu nie traktuje jak studnie bez dna czy zarznietego duzego fiata ze co nie wlejesz to i tak spali

 sadze ze te parametry ktore zaleca producent auta sa wystarczajace dla niego.a co ma do nich zarzniety duzy fiat -nie mam pojecia... :shock:

Vex

  • Gość
Bierze olej
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Wrzesień 2008, 23:56:29 »
Cytat: "wlad"
Cytat: "Vex"
Ja swojego samochodu nie traktuje jak studnie bez dna czy zarznietego duzego fiata ze co nie wlejesz to i tak spali

 sadze ze te parametry ktore zaleca producent auta sa wystarczajace dla niego.a co ma do nich zarzniety duzy fiat -nie mam pojecia... :shock:


Oj tam, lekka ironia. Jak sie trafi sytuacja podbramkowa to trudno. W przeciwnym wypadku to bez sensu kombinowac. Najlepiej uzywac popularnego oleju dostepnego na stacjach beznychowych, o ile jest zapotrzebowanie na olej.

Co do plynow specjalnie pod zuzyte silniki to tylko dobry marketing.

Jarek

  • Gość
Bierze olej
« Odpowiedź #22 dnia: 04 Wrzesień 2008, 08:46:35 »
Cytat: "kudlaty"
Są to oleje przeznaczone specjalnie do silników z większym przebiegiem i mają właściwości uszczelniające.

Tylko że zużycie oleju pozostaje na takim samym poziomie.
Takie dyskusje co nalać jak silnik bierze conajmniej litr na 1,5kkm nie mają sensu. Kluczem nie jest olej tylko silnik nadający się na złom.

kudlaty

  • Gość
Bierze olej
« Odpowiedź #23 dnia: 04 Wrzesień 2008, 21:21:53 »
Cytat: "Jarek"

Tylko że zużycie oleju pozostaje na takim samym poziomie.


Ty pewnie wiesz swoje a ja swoje.
Kolego stosowałem te oleje i nie pisze głupot.
Zuzycie spadało no ale nie mam ochoty na jałową polemike.

pozdrawiam

Vex

  • Gość
Bierze olej
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Wrzesień 2008, 21:59:59 »
Cytat: "kudlaty"

Zuzycie spadało no ale nie mam ochoty na jałową polemike.



Yhy... czyli im dluzej jezdziles tym mniejsze spalanie oleju :) To chyba taki inteligentny olej, niemal jak proszek do prania Ariel z hydroaktywnymi zarienkami.

Jednoczesnie trzyma swoje parametry i sluzy jako uszczelniacz - takie rzeczy to tylko w erze.
Ja w starym samochodzie tez wlalem taki wynalazek Castrola to mniej najtanszego Shella bral.
Bo niby jak to ma dzialac... Tak samo jak masz Sonax 3 rozne rodzaje do lakierow metalicznych. Tak naprawde jeden pies. Reszta to sugestia.

kudlaty

  • Gość
Bierze olej
« Odpowiedź #25 dnia: 04 Wrzesień 2008, 22:05:00 »
Nie kolego zużycie spadło do akceptowalnej (dla mnie) ilości i pozostałało na taki poziomie.

BartBartez

  • Gość
Bierze olej
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Wrzesień 2008, 22:13:24 »
No to na temat oleju "high mileage" dokładnie Castrola. Wlałem kiedyś taki olej do Scoupe zachęcony hasłami reklamowymi. I co??? Olej po 3 tyśkm nie wykazywał własności smarujących nawet między palcami(zacierał się). Był po prostu gorszy niż polski Lotos(a myślałem, że gorzej byćnie może).
Pozdro dla wszystkich

Jarek

  • Gość
Bierze olej
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Wrzesień 2008, 23:17:52 »
Cytat: "kudlaty"
zużycie spadło do akceptowalnej (dla mnie) ilości i pozostałało na taki poziomie

Gdybyś był tak uprzejmy i podał jeszcze jakie to dla Ciebie jest akceptowalne zużycie oleju?

Kris_DG

  • Gość
Bierze olej
« Odpowiedź #28 dnia: 06 Wrzesień 2008, 17:04:12 »
Koledzy ja mam accenta 200r 1,3 iii tez bierze mi olej :/ przebieg gdy go kupilem 85tys i juz bral.

Z tym ze z niego po prostu cieknie.
Wymieniłem juz uszczelniacze zaworów wałka wału i jescze bierze. Mniej ale bierze.
A jak podniose samochod to widze od spodu misy olejowej krople oleju

Miromat

  • Gość
Bierze olej
« Odpowiedź #29 dnia: 06 Wrzesień 2008, 17:17:21 »
Cytat: "Kris_DG"
Koledzy ja mam accenta 200r 1,3 iii tez bierze mi olej :/ przebieg gdy go kupilem 85tys i juz bral.

Z tym ze z niego po prostu cieknie.
Wymieniłem juz uszczelniacze zaworów wałka wału i jescze bierze. Mniej ale bierze.
A jak podniose samochod to widze od spodu misy olejowej krople oleju

To taki sam jak mój. I przebieg też prawie taki sam. Ile Ci brał jak kupiłeś, a ile bierze teraz?