Autor Wątek: Tucson - niedopracowane elementy w samochodzie  (Przeczytany 65233 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cinek1

  • Gość
Tucson - niedopracowane elementy w samochodzie
« Odpowiedź #75 dnia: 19 Wrzesień 2016, 21:55:56 »
Ja uwazam ze i tak na taja cene auta i jego klase te usterki sa do przelkniecia co dopiero gdybys kupil auto za 2 razy tyle i mial podobne usterki :)))) a tak wybaczam mu

Eryk-Eryk

  • Gość
Tucson - niedopracowane elementy w samochodzie
« Odpowiedź #76 dnia: 21 Wrzesień 2016, 22:58:48 »
Nie wiem, czy cena tego auta jest taka niska, aby przełknąć lub przemilczeć niedopracowane elementy w Tucsonie. :). Moim zdaniem wygląd zewnętrzny powala z nóg, ale środek auta porażka za dużo plastiku i co jak niektórzy mówią słabej jakości (szybko się rysuje), a co do bagażnika boki mógłby być wyłożone filcem jak w innych autach, a tak narażone są na uszkodzenia mechaniczne.

cinek1

  • Gość
Tucson - niedopracowane elementy w samochodzie
« Odpowiedź #77 dnia: 22 Wrzesień 2016, 08:46:19 »
Z tego co slyszalem to jest jednym z najabardziej spasowanych aut a plastiki sa wszedzie nie tylko w tucsonie ogladalem przed kupnem inne marki i tez jest tam masa plastikow. Jakosc kazdy sie zarysuje nie ma bata aby ktores z aut mialo takie plastiki aby sie nie rysowaly :)) na bagaznik hmm moze by szlo cos wymyslic i jakosc to wykonczyc?

Eryk-Eryk

  • Gość
Tucson - niedopracowane elementy w samochodzie
« Odpowiedź #78 dnia: 22 Wrzesień 2016, 16:46:39 »
Zgadzam się plastik każdy ma się prawo zarysować. Ale nie powiesz mi, że środek auta ma coś w sobie. Z zewnątrz auto wygląda super, ale środek już nie. Może podyktowane jest to oszczędnościami lub innymi kryteriami.

cinek1

  • Gość
Tucson - niedopracowane elementy w samochodzie
« Odpowiedź #79 dnia: 22 Wrzesień 2016, 19:02:18 »
Mi sie srodek podoba im prostszy tym lepszy to jak z volvo prostota jest pozniej doceniana. Widzialem wiele innych suvow i niektore jak gwiezdne wojny fajne na poczatek pozniej sie nudzi. Masz wszystko pod reka woec nie potrzeba nic wiecej. Brakuje mi elementu deski demontowalnego np aby obszyte bylo skora to nad liczniekiem juz by inaczej wygladalo ale zawsze jest ale.

macka

  • Gość
Tucson - niedopracowane elementy w samochodzie
« Odpowiedź #80 dnia: 17 Październik 2016, 19:20:55 »
Głośne zamykanie szyby, nie ma znaczenia która.. głośny stuk przy samym końcu zamykania..w moim drugim aucie (ford focus z 2012 roku) nie ma twardej tylko miękka uszczelka..

syga85

  • Gość
Tucson - niedopracowane elementy w samochodzie
« Odpowiedź #81 dnia: 21 Październik 2016, 21:25:52 »
Witam wszystkich,
Chciałbym się dołączyć do dyskusji na temat niedopracowanych elementów Tucsona. Mam już przejechane 32000 km więc już razem trochę „pobyliśmy”. Zanim przejdę do opisu to chciałbym zaznaczyć, iż pomimo wszystko jestem zadowolony z samego samochodu i w mojej ocenie to aktualnie najładniejszy SUV w tej klasie i zdecydowanie ponownie bym go wybrał. Przechodząc już do samych niedopracowanych elementów:
1.   Faktycznie z tymi spryskiwaczami to kiepska sprawa, mogli to bardziej dopracować.
2.   Plastiki faktycznie są twarde i podatne na zarysowania, jednakże nie oszukujmy się ale w tej klasie samochodów stosuję jednak gorszej klasy materiały niż np. w klasie średniej, którą można nabyć za te same pieniądze.
3.   Boki w bagażniku faktycznie mogły zostać lepiej rozwiązane i zamiast twardego plastiku zastosować materiał. Mam małe dziecko i często wożę w nim wiele rzeczy, zwłaszcza wózek i faktycznie boki szybko się porysowały.
4.    Układ kierowniczy – nie odczuwam dużej różnicy przy zmianie trybów.
5.   Potwierdzam pukanie zawieszenia po uruchomieniu i wystartowaniu przy prędkości ok. 30km/h. Nie byłem z tym jeszcze w serwisie ale z tego co widzę po waszych wpisach to tłumaczenie tego  kalibracją ABS brzmi słabo i ewidentnie Hyundai tego nie dopracował.
6.   Czasami biegi ciężko wchodzą, między 1 a 2 (rzadko ale jednak się to zdarza),
7.   Po odbiorze telefonu opcja telefonu pozostaje na wyświetlaczu, nie wraca do opcji radia.


Z problemów z, którymi jeszcze się spotkałem:
8.   Złe wskazania komputera w zakresie zasięgu km do przejechania na pozostałym w zbiorniku  paliwie np. komputer wskazuje, że zostało paliwa na 10 km, a po zatankowaniu wchodzi np. 54 litry(zbiornik 62l). Sygnalizowałem to już w serwise, to otrzymałem odpowiedź, że znają takie problemy i nie jestem pierwszy, który im to  zgłasza. Niestety w ich ocenie muszę czekać na aktualizację oprogramowania…może to coś pomoże.  
9.   Tłumik wpadał w dziwne wibracje i dźwięk jakby „świszczenie”. Zaobserwowałem to po wjechaniu do garażu. Towarzyszył temu zapach lekkiej spalenizny plastiku, zakładam, że to wypalanie DPF ale w serwisie stwierdzili, że to nie to. Generalnie nic nie stwierdzili i wszytko podobno jest ok.
10.   Problem z działaniem multimediów – często po włączeniu pozostaje czarny ekran lub niebieski z logo Hyundaia. Dopiero jak ręcznie coś nacisnę (radio lub navi) to ekran się „budzi”. Ponadto, ostatnio po starcie chciałem nastawić navi i wszystko się zblokowało, radio grało (ustawione wcześniej) i nic nie można było zrobić – ani zmienić radia ani włączyć navi. Ponowne uruchomienie nic nie dało. Ponadto w trakcie tej jazdy włączył się komunikat abym włączył silnik bo jest niskim poziom akumulatora.  Wszystko wróciło do normy po kolejnym wyłączeniu silnika i kilkuminutowym postoju.
11.   Po 30 tyś km piszczy coś pod maską, zakładam, że to pasek na alternatorze.

2 listopada jestem w serwisie ze zgłoszeniem pkt. 10 i 11, zobaczymy co się okaże.  

To chyba już wszystko;) Pomimo powyższych przypadłości Tucson jest świetnym autem, bardzo wygodnym i świetnie się prowadzi.

Kubowy

  • Gość
Tucson - niedopracowane elementy w samochodzie
« Odpowiedź #82 dnia: 23 Listopad 2016, 17:29:00 »
Wg mnie pkt 7 możliwe że jest powiązany z pkt 10, bo u mnie po zakończeniu rozmowy wraca wcześniej używana funkcja czyli np: radio.

Ale jeśli chodzi o niedociągnięcia to ja dorzucę beznadziejnie małe pokrętełka przy nawigacji (głośność i zmiana stacji). W sumie są one zdublowane na kierownicy i nie za bardzo trzeba je użyć ale gdyby chciał skorzystać pasażer to w zasadzie nie bardzo jest jak je chwycić, są za małe i dosłownie wyślizgują się z palców  :-P
Do reszty już przywykłem i może nie dostrzegam innych niuansów.

Offline yach

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 37
Tucson - niedopracowane elementy w samochodzie
« Odpowiedź #83 dnia: 05 Marzec 2017, 20:32:43 »
czyli od czasów IX 35 nic się nie zmieniło, no może poza ceną :lol:

Offline krisman

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 91
Tucson - niedopracowane elementy w samochodzie
« Odpowiedź #84 dnia: 10 Marzec 2017, 23:27:25 »
Tak się składa, że mamy w rodzinie ix35 oraz tucsona i uwierz, zmieniło się bardzo dużo.

Offline yach

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 37
Tucson - niedopracowane elementy w samochodzie
« Odpowiedź #85 dnia: 12 Marzec 2017, 13:58:43 »
Mam nadzieję że na lepsze. :-D

Offline krisman

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 91
Tucson - niedopracowane elementy w samochodzie
« Odpowiedź #86 dnia: 14 Marzec 2017, 09:12:41 »
Choć ix jest całkiem spoko, to tak, zdecydowanie na lepsze. :)

Offline Roman

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Tucson - niedopracowane elementy w samochodzie
« Odpowiedź #87 dnia: 13 Kwiecień 2017, 14:47:23 »
W styczniu 2017 odebrałem nowego Tucsona 4WD, 1,6 litra 177 KM. Do samochodu nie mam zastrzeżeń, ale dokumentacja w postaci Instrukcji Obsługi i Książka Gwarancyjna wołają o pomstę.
Mam  wrażenie, że instrukcja pisana była przez uczniów Technikum Samochodowego i to najwyżej w drugiej klasie!!! Znajduje się tam mnóstwo opisów np. o rozchodzeniu się fal radiowych, tablice z parametrami ustawienia świateł drogowych i mijania, wszelakich oznaczeń na oponach itp. Bardzo dużo kwestii jest powtórzonych. Wydaje się, że nikt nie robił weryfikacji treści pod jakimkolwiek katem.
Bardzo podobnie jest w Książce Gwarancyjnej. Samochód podobno ma 5 lat gwarancji bez jakichkolwiek ograniczeń, a w książce znajduje się cała seria wyłączeń i ograniczeń. Praktycznie nic nie podlega gwarancji. Wymaga się od użytkownika aby we własnym zakresie przeprowadził regulację luzów zaworowych, zbieżności kół przednich, ustawienia świateł itp. Zapytałem sprzedawcę gdzie znajdę parametry tych ustawień np luzów zaworowych? Usłyszałem odpowiedź: w pana samochodzie silnik ma luzy zaworowe regulowane hydraulicznie!!! Pięknie, to w takim razie po co te zapis w książce?!!!
Cała ta sprawa kiepsko świadczy o Służbie Handlowej Hyundai Polska!!! Pisałem o tym do nich, ale w odpowiedzi dostałem informację, że się ze mną skontaktują. Minęło 3 miesiące i cisza!!! Tak bardzo zależy im na kliencie!!!!

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Tucson - niedopracowane elementy w samochodzie
« Odpowiedź #88 dnia: 13 Kwiecień 2017, 18:29:08 »
Widzę scenę rozmowy ze sprzedawcą tak:

"Co tu odpowiedzieć o tych luzach zaworowych"

"A powiem że są hydraulicznie regulowane to się odczepi"

Prawda jest taka we wszystkich odmianach silnika z serii Gamma (również w G4FJ) luzy zaworowe kontroluje się co 90 tyś km lub 6 lat (zależy co nastąpi wcześniej) i ewentualnie reguluje wymiennymi popychaczami (tzw szklankami).

Większość informacji technicznych dotyczących Hyundai znajdziesz tutaj http://service.hyundai-motor.com//euro5/index.tiles

Offline krisman

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 91
Tucson - niedopracowane elementy w samochodzie
« Odpowiedź #89 dnia: 15 Kwiecień 2017, 18:50:49 »
Co do zbieżności, to przez pierwsze 6 mieś. robiona jest w ramach gwarancji (jak i inne czynności regulacyjne) to i tak in+ w stosunku do innych firm, gdzie zbieżność nie podlega gwarancji, a te 5 lat bez limitu km, to ściema, to znaczy jest ale w zasadzie tylko na zespół napędowy i o dziwo lakier. reszta to 2 lub 3 lata.