Autor Wątek: Tucson - niedopracowane elementy w samochodzie  (Przeczytany 65103 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Michaello84

  • Gość
Tucson - niedopracowane elementy w samochodzie
« Odpowiedź #45 dnia: 23 Maj 2016, 14:09:28 »
Cytat: "marekj"
Jak się to zrobi nagminne trzeba będzie do ASO.


Ja bym nie czekał aż to będzie nagminne. Mi, co prawda w i40, ale na dużych wybojach migała lampka wewnętrzna. Pani w recepcji serwisu zapytała, czy w takiej sytuacji może być tak, że im na serwisie nie mignie, na co odpowiedziałem, że może tak się zdarzyć, że w serwisie będzie wszystko ok. Pani powiedziała, że w takim razie profilaktycznie wymienią mi lampkę (wraz ze schowkiem na okulary), więc ja nie mam co narzekać na ASO Hyundai :)

marczello

  • Gość
Tucson - niedopracowane elementy w samochodzie
« Odpowiedź #46 dnia: 01 Czerwiec 2016, 12:09:50 »
Witam was wszystkich, jestem użytkownikiem nowego Tucsona od stycznia 2016 roku. Mam przejechane już 8500km i to co zauważyłem na minus to:
1. Wycieraczki jak już wspominaliscie
2. Czujnik automatycznego włączania świateł  (zbyt długo trzeba czekać na reakcję)
3. Po odbiorze telefonu opcja telefonu pozostaje na wyświetlaczu, nie wraca do opcji radia.
4. Automatyczne otwieranie/zamykanie szyby tylko dla kierowcy
5. Stuki dochodzące z okolic bagażnika przy pokonywaniu nierówności  (zlokalizowane i usunięte)
6. Kapanie wody po otwarciu bagażnika na głowę z klapy
7. Mizerne oświetlenie bagażnika i tylko z jednej strony  (po zapakowaniu bagaży jest ciemno)
8. Krótkie przełożenia skrzyni biegów  (trzeba często zmieniać biegi w mieście)
9. Brak możliwości sterowania nawigacją z kierownic (zapalcowany wyswietlacz)
10. Zbyt sztywne zawieszenie  (jak dla mnie)
11. Pokrywa silnika bez siłowników  (jak w Syrence trzeba używać metalowego pręta)
12. Łatwo rysujące się plastiki w całym aucie
13. Brak jakiegoś podświetlenia oświetlającego konsolę środkową przy lewarku

Reszta to same plusy, gdybym mógł cofnąć czas to i tak kupił bym go jeszcze raz
Hyunday Tucson 1.7 2015r

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Tucson - niedopracowane elementy w samochodzie
« Odpowiedź #47 dnia: 01 Czerwiec 2016, 19:54:27 »
Marczello jak już masz TL to nie bądź "gość' rejestracja nie gryzie.

Andrzeju

  • Gość
Tucson - niedopracowane elementy w samochodzie
« Odpowiedź #48 dnia: 01 Czerwiec 2016, 21:59:33 »
Cytat: marczello

5. Stuki dochodzące z okolic bagażnika przy pokonywaniu nierówności  (zlokalizowane i usunięte)
Czesc, mógłbyś opisać te stuki i jak to usunięto?
Ja mam problem od nowości i auto już było 3 razy w serwisie, który ewidentnie sobie z tym nie radzi....ja też więc jak tak dalej pójdzie to się rozstaniemy!
Napisz pls. Dzięki

marczello

  • Gość
Tucson - niedopracowane elementy w samochodzie
« Odpowiedź #49 dnia: 01 Czerwiec 2016, 23:45:51 »
Kosmos2011 zrobiłem ją zaraz po napisaniu tego postu ale administrator jakoś się nie spieszy z zatwierdzeniem mojej rejestracji

kibic

  • Gość
Tucson - niedopracowane elementy w samochodzie
« Odpowiedź #50 dnia: 08 Czerwiec 2016, 09:04:26 »
Cytat: "marczello"
Witam was wszystkich, jestem użytkownikiem nowego Tucsona od stycznia 2016 roku. Mam przejechane już 8500km i to co zauważyłem na minus to:
1. Wycieraczki jak już wspominaliscie
2. Czujnik automatycznego włączania świateł  (zbyt długo trzeba czekać na reakcję)
3. Po odbiorze telefonu opcja telefonu pozostaje na wyświetlaczu, nie wraca do opcji radia.
4. Automatyczne otwieranie/zamykanie szyby tylko dla kierowcy
5. Stuki dochodzące z okolic bagażnika przy pokonywaniu nierówności  (zlokalizowane i usunięte)
6. Kapanie wody po otwarciu bagażnika na głowę z klapy
7. Mizerne oświetlenie bagażnika i tylko z jednej strony  (po zapakowaniu bagaży jest ciemno)
8. Krótkie przełożenia skrzyni biegów  (trzeba często zmieniać biegi w mieście)
9. Brak możliwości sterowania nawigacją z kierownic (zapalcowany wyswietlacz)
10. Zbyt sztywne zawieszenie  (jak dla mnie)
11. Pokrywa silnika bez siłowników  (jak w Syrence trzeba używać metalowego pręta)
12. Łatwo rysujące się plastiki w całym aucie
13. Brak jakiegoś podświetlenia oświetlającego konsolę środkową przy lewarku

Reszta to same plusy, gdybym mógł cofnąć czas to i tak kupił bym go jeszcze raz
Hyunday Tucson 1.7 2015r


Się odniosę jeśli pozwolisz:

1. Wycieraczki jak już wspominaliscie

To poważny feler. Przy dużej prędkości nie sposób wymyć szybę

2. Czujnik automatycznego włączania świateł  (zbyt długo trzeba czekać na reakcję)

Fakt jest opóźnienie ale czy to jest wada ? Mi to pasuje, że nie włączają się światła kiedy przejeżdżam pod byle kładką. Bardziej przeszkadza, że w czasie deszczu nie włączają się światła mijania

3. Po odbiorze telefonu opcja telefonu pozostaje na wyświetlaczu, nie wraca do opcji radia.

U mnie wraca do radia !

4. Automatyczne otwieranie/zamykanie szyby tylko dla kierowcy

To nie feler tylko obciach by w takim aucie automatyczna była tylko szyba kierowcy :(

5. Stuki dochodzące z okolic bagażnika przy pokonywaniu nierówności  (zlokalizowane i usunięte)

Fajnie że usunięte. U mnie nic nie puka.

6. Kapanie wody po otwarciu bagażnika na głowę z klapy

Też mnie to wkurzało ! :-) szczególnie na początku. Potem nauczyłem się by nie włazić od razu pod klapę tylko poczekać kika sekund :-)

7. Mizerne oświetlenie bagażnika i tylko z jednej strony  (po zapakowaniu bagaży jest ciemno)

Nie pakowałem się nocą więc nie stwierdziłem ;-)

8. Krótkie przełożenia skrzyni biegów  (trzeba często zmieniać biegi w mieście)

Są krókie ale przy dużej elastyczności silnika nie trzeba wajhować ;-) no chyba że lubisz dynamiczną jazdę wtedy zgoda.

9. Brak możliwości sterowania nawigacją z kierownic (zapalcowany wyswietlacz)

Nie wiem nie mam nawigacji.

10. Zbyt sztywne zawieszenie  (jak dla mnie)

Tu się będę kłócił ! ;-) Zawieszenie jest zestrojone fantastycznie. Doskonały kompromis pomiędzy komfortem a sztywnością. Musiałeś jeździć jakąś kanapą wcześniej ( Cytrynka ? ;-) )

11. Pokrywa silnika bez siłowników  (jak w Syrence trzeba używać metalowego pręta)

Mogły by być siłowniki. Zgoda.

12. Łatwo rysujące się plastiki w całym aucie

???

13. Brak jakiegoś podświetlenia oświetlającego konsolę środkową przy lewarku

Hmmm....są lamki nad lewarkiem

Ja ze swojej strony dodam jeszcze:

1.  dźwięki "pustej beczki" przy owieraniu/zamykaniu drzwi. Jak w Dacii Logan czy innym CC. W aucie tej klasy powinny być lepiej wygłuszone. Widocznie walczyli o kg ;-)

2. Baaaardzo niewielka różnica w sztywności kierownicy w ustawieniach "normal" i "sport". W trybie sport powinna być bardziej sztywna.

3. Brak możliwości wyłączenia na stałe systemu start/stop silnika. Ja np. godzę się na większe spalanie kosztem oszczędzenia żywotności silnika, rozrusznika i akumulatora. No wiem ekologia :-(

4. Brak możliwości złożenia oparć siedzeń od strony bagażnika. Trzeba to robić z obu stron tylnych siedzeń

5. Zbyt mała liczba schowków

6. Brak możliwości używania dwóch telefonów przez BT jednocześnie (można sparować 5 ale działać będzie jeden)

7. Tandetna roleta bagażnika

rednaskel

  • Gość
Tucson - niedopracowane elementy w samochodzie
« Odpowiedź #51 dnia: 08 Czerwiec 2016, 11:11:16 »
Też się odniosę.
Ad 1. No to jest problem, ale nie wiem, czy bez wymiany pompki da się to wyeliminować - za słabo sika, więc podniesienie strumienia może spowodować, że będzie się lało smętnym strumieniem, nieco wyżej, ale ciągle za słabo.
Ad 2. Jak wjeżdżam do garażu momentalnie włączają mi się wszystkie światła, więc nie wiem skąd u Was ten problem. Może różnica w oświetleniu za mała...
Ad 3. Też wraca.
Ad 4. Obciach, ale bez przesady - kierowca nie ma czasu się zajmować szybą, a pasażer może się pobawić. A jak komuś za ciepło, jest klima ;)
Ad 5. Dzięcioła nie stwierdzono.
Ad 6. Jeśli ktoś z Was miał Scenica II, to temat znany :) Ale wydaje mi się, że mniej się leje niż w renówce.
Ad 7. Może jakiś wiejski tuning lampki na mocniejszego LEDa coś pomoże? Zawsze wożę w samochodzie lampę LEDową o, taką - przydaje się, nie tylko do samochodu. Polecam ;)
Ad 8. Znowu temat ze Scenica - da się z tym żyć. Do 4kRPM idzie, więc aż tak dużo wachlować nie trzeba.
Ad 9. Nawigację mam w telefonie, łatwiej o aktualizację/wymianę itd.
Ad 10. W Scenicu było miękko, ale głośno! Tu jest nieco sztywniej, ale cicho - nie zamieniłbym się z powrotem.
Ad 11. Naprawdę, to dla Was problem? Moim zdaniem nieco na siłę (nomen omen). A jak siłownik puści, to łapy przytnie, tu przynajmniej większa kontrola nad klapą ;)
Ad 12. Porażka! Plastik pomiędzy progiem a dywanikami po 12h od wyjazdu z salonu miałem tak zryty, jakby ktoś papierem ściernym o ziarnistości 40 przejechał. Drzwi kierowcy, przejechałem RAZ gumowym butem po obudowie głośnika - na amen mam rysę.
Ad 13. Też mi się wydaje, że coś tam świeci... ale dawno nie jechałem po ciemku - dziś sprawdzę.

Odnośnie uwag imć kibic-a:
Ad 1. U mnie głucho, albo może mam coś z uszami.
Ad 2. Ja myślałem, że to nie działa :) Mojej żonie przeszkadza bardzo ta lekkość, mnie egal.
Ad 3. Higiena pracy - wystarczy dojeżdżać na biegu z wciśniętym sprzęgłem, wrzucić luz już na stojąco - nie aktywuje się stop.
Ad 5. Znowu odniesienie do Scenica - z niego jak wyciągałem rzeczy i układałem obok, to myślałem, że rozpakowałem jakiegoś dostawczaka, ale, szczerze pisząc, trzymałem tam duperele, których wcale nie musiałem mieć w samochodzie. W bagażniku, po bokach są dwie wnęki, którym można zdjąć wieko i tam powkładać różne drobiazgi - u mnie tam jeździ "taśma nawigacyjna" dwuwarstwowa, łagodna dla skóry, po drugiej stronie vacat, ale coś na pewno się znajdzie ;) Pod podłogą bagażnika są przegródki, w których można zagospodarować różności - na razie pusto.
Bardziej martwi mnie nośność samej podłogi. Napisali, że max 60 kg, a jak wiadomo na wakacje nie wiezie się powietrza w bagażniku - ciekawe czy będzie miała tendencje do pękania. Sam ważę mniej więcej tyle, co mały słoń i robiłem próby opierając się rękami - ugina się, bo wisi w powietrzu, a przegródki pod spodem są ze 2-3 cm niżej.
Ad 6. Też nad tym ubolewam. Ale co zrobić...
Ad 7. Zastanawiam się, czy nie zostawić jej na stałe w garażu i może coś z płyty spilśnionej wystrugać :P A na serio - też uważam ją za element niedopracowany.

Andrzeju

  • Gość
Tucson - niedopracowane elementy w samochodzie
« Odpowiedź #52 dnia: 09 Czerwiec 2016, 21:38:01 »
Fotel pasażera, jeżeli jest nieobciążony, to na rownej drodze tak się trzesie ze dzieciak na tylnim siedzieniu krzyczy ze tableta nie moze ogladac :/

Fotel kierowcy nie ma jak sprawdzic ;)

Pozdrawiam
Andrzeju

wąski

  • Gość
Tucson - niedopracowane elementy w samochodzie
« Odpowiedź #53 dnia: 21 Czerwiec 2016, 13:17:27 »
Ostatnio zauważyłem pewną rzecz w swoim autcie, mianowicie gdy zamykam automatyczną klapę bagażnika i w tym samym momencie odpalam auto klapa się nie domyka... Nie jest to dla mnie żaden problemem ale małe niedociągnięcie jest :)

wuser

  • Gość
Tucson - niedopracowane elementy w samochodzie
« Odpowiedź #54 dnia: 26 Czerwiec 2016, 12:42:49 »
Cytat: marczello
Witam was wszystkich, jestem użytkownikiem nowego Tucsona od stycznia 2016 roku. Mam przejechane już 8500km i to co zauważyłem na minus to:
1. Wycieraczki jak już wspominaliscie
2. Czujnik automatycznego włączania świateł  (zbyt długo trzeba czekać na reakcję)
3. Po odbiorze telefonu opcja telefonu pozostaje na wyświetlaczu, nie wraca do opcji radia.
4. Automatyczne otwieranie/zamykanie szyby tylko dla kierowcy
5. Stuki dochodzące z okolic bagażnika przy pokonywaniu nierówności  (zlokalizowane i usunięte)
6. Kapanie wody po otwarciu bagażnika na głowę z klapy
7. Mizerne oświetlenie bagażnika i tylko z jednej strony  (po zapakowaniu bagaży jest ciemno)
8. Krótkie przełożenia skrzyni biegów  (trzeba często zmieniać biegi w mieście)
9. Brak możliwości sterowania nawigacją z kierownic (zapalcowany wyswietlacz)
10. Zbyt sztywne zawieszenie  (jak dla mnie)
11. Pokrywa silnika bez siłowników  (jak w Syrence trzeba używać metalowego pręta)
12. Łatwo rysujące się plastiki w całym aucie
13. Brak jakiegoś podświetlenia oświetlającego konsolę środkową przy lewarku

Reszta to same plusy, gdybym mógł cofnąć czas to i tak kupił bym go jeszcze raz
Hyunday Tucson 1.7 2015r


Też mam stuki przy pokonywaniu poprzecznych nierówności.
Jak u Ciebie to rozwiązano ?

cinek1

  • Gość
Tucson - niedopracowane elementy w samochodzie
« Odpowiedź #55 dnia: 28 Czerwiec 2016, 00:10:58 »
Witam ja jestem przed zakupem i tak sie zastanaiwam na jakiego suv a zmienic ogladalem i tuscona i kie oraz nissana hmm tuscon wypada najlepiej wizualnie tylko te wady o ktorych piszecie te plastiki spryskiwacze czy zostalibyscie przy wyborze czy szukali cos innego jednak? I jak radzi sobie te benzyna 132 ?

Offline marekj

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 45
Tucson - niedopracowane elementy w samochodzie
« Odpowiedź #56 dnia: 28 Czerwiec 2016, 12:04:54 »
Mi się jeszcze nie zdarzyło kupić drugiego auta tej samej firmy co poprzednie ale nie twierdzę że nie kupię znowu Hyundaia.
Z tych wszystkich tu wymienianych wad to te plastiki mnie trochę bolą. Spryskiwacze jakoś mi akurat nie podpadają. Denerwuje mnie jeszcze że do BT nie można podpiąć dwóch telefonów na raz. Słuchawka do ucha za 60 zł to potrafi.

Benzyna/diesel to kwestia subiektywa. Ja wolę diesla.  :mrgreen: Przeliczyłem i wyszło że w ciągu 3 lat się zwróci (była jakaś dodatkowa promocja na diesle) i nie muszę tankować co 600 km tylko co 800

cinek1

  • Gość
Tucson - niedopracowane elementy w samochodzie
« Odpowiedź #57 dnia: 28 Czerwiec 2016, 13:28:43 »
Faktycznie te plastiki taka lipa? Czy tez kwestia dbania wiadomo kazde auto ma plastiki choc w hyundaiu nie podobaja mi sie za fotelami.

Offline marekj

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 45
Tucson - niedopracowane elementy w samochodzie
« Odpowiedź #58 dnia: 28 Czerwiec 2016, 14:30:36 »
Ja mam np dwie rysy na schowku przed pasażerem. Żona siadała tam i miała przed sobą jakiś mały plecak - zamki były twardsze od plastiku...  :-?

Może się to da jakoś zamaskować. Spray do kokpitu w każdym razie nie dał rady. Muszę porobić próby gdzieś w bagażniku - jakby się miało okazać, że jeszcze bardziej popsuję  :mrgreen:

wąski

  • Gość
Tucson - niedopracowane elementy w samochodzie
« Odpowiedź #59 dnia: 28 Czerwiec 2016, 15:10:20 »
Ja też mam porysowane plastiki, znajomy twierdzi że przy pomocy opalarki można to naprawić, tak robi w fabryce VW 😊.  Szczegółów nie znam ale jak jeszcze bardziej się zniszczą to go poproszę o naprawę.

Moim zdaniem każde auto ma zalety i wady (moje subiektywne porównania SUVów które mialem okazje testować są opisane na forum). Ja z pewnością dokonałbym zakupu tucsona ponownie!!!!