Autor Wątek: [ix35 EL] jazda na zakrętach-doświadczenia, pokrowce czy war  (Przeczytany 28249 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

radark

  • Gość
w instrukcji obsługi 35 przeczytałem że trzeba uważać na zakrętach bo samochód może się wywrócić, napiszcie o swoich doświadczeniach pod tym wzgledem na trasie, czy rzeczywiście trzeba bardzo uważać? i druga sprawa szukam jakiś pokrowców na siedzenia może coś ciekawego polecicie do tego autka, pokrowce chcę założyć głównie ze względu na dzieci przy których o zabrudzenie tapicerki łatwo

Offline seboc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 142
Re: jazda na zakrętach-doświadczenia, pokrowce czy warto?
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Luty 2012, 20:45:32 »
Cytat: "radark"
w instrukcji obsługi 35 przeczytałem że trzeba uważać na zakrętach bo samochód może się wywrócić, napiszcie o swoich doświadczeniach


Też jestem ciekaw.
W perspektywie (być może) zmiana autka a na początku jazdy tuksonikiem też miałem wrażenie, że chce się wywrócić. Po krótkim czasie okazało się, że nie da rady się wywalić, choćbym się wściekł.
S.

tomek27

  • Gość
[ix35 EL] jazda na zakrętach-doświadczenia, pokrowce czy warto?
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Luty 2012, 20:54:41 »
kiedy pierwszy raz przewiezli mnie vw t5 (do pracy po niemieckich autostradach) to dziwilem sie ze tak szybko potrafi jechac na prostej ale prawdziwy dramat sie zaczal kiedy bus rozpedzal sie z gorki. predkosc ponad 190km/h, 8 osob i pelen bagaznik. predkosc to nic w porownaniu z pokonywaniem zakretow z ta predkoscia. smierc w oczach. juz jezdze 4 lata i jak do tej pory sie nie przewrocil. odpukac...

wiec wywrocic auto to nie jest taka latwa sprawa.

mada

  • Gość
[ix35 EL] jazda na zakrętach-doświadczenia, pokrowce czy warto?
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Luty 2012, 20:56:36 »
witam
Jeżeli interesują cię wrażenia z jazdy ix35 to rozumiem że chcesz kupić ten model.
Poczytaj sobie również wątek" ciekawostki i wrażenia z jazdy ix35".
Z pokrowcami w dzisiejszych czasach do nowych samochodów to bym uważał bo nigdy nie kupisz z takich materiałów które są przetestowane przez koncerny samochodowe np. wyślizgnięcie się pasażera  podczas wypadku spod pasów bezpieczeństwa , palność ,itd.Lepiej co jakiś czas wyprać tapicerkę oryginalną niż narażać siebie i rodzinę na niebezpieczeństwo ?  
A z drugiej strony pokrowce w nowych samochodach wyglądaj paskudnie i trąci mi PRL .

Offline seboc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 142
[ix35 EL] jazda na zakrętach-doświadczenia, pokrowce czy warto?
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Luty 2012, 21:05:00 »
Cytat: "mada"
pokrowce w nowych samochodach wyglądaj paskudnie i trąci mi PRL .


Dzieci nie wiedzą co to PRL i są w stanie rozwalić wszystko  ;-)
Zrozum Kolegę.

Ja, znając doświadczenia swojego kuzyna, poszukałbym jakichś niepalnych.

S.

Gringo

  • Gość
[ix35 EL] jazda na zakrętach-doświadczenia, pokrowce czy warto?
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Luty 2012, 22:44:34 »
W instrukcji i specyfikacji jest też napisane, że auto ma ESP z systemem zapobiegania dachowaniu, ale nie sprawdzałem (i nie zamierzam) :-P .
Poza tym, do niektórych informacji w tej instrukcji trzeba podchodzić z dystansem, bo widać, że była pisana pod rynek amerykański...
Szybkie wejście w zakręt (taki 90 st.) powoduje "lekki" uślizg (podobnie, jak w normalnym aucie) z racji szerokich kół, i nie ma jakichś strasznych przechyłów (nie zaobserwowałem). Z boxem na dachu już trzeba nieco uważać ;-) .
W trasie przy dużej prędkości nawet "nagłe" zmiany pasa nie powodują niebezpiecznych sytuacji - trochę bujnie, ale do wrotki daleko ;-)  8-) .

Pokrowce? Jeśli masz pół skóry, lub skórę - to spokojnie wyczyścisz.

bartekzg

  • Gość
[ix35 EL] jazda na zakrętach-doświadczenia, pokrowce czy warto?
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Luty 2012, 05:48:06 »
piszecie koledzy o dachowaniu przy jeździe na drodze utwardzonej. Jednak należy pamiętać że można z niej wypaść, bokiem złapać przyczepniejszy grunt czy też uskok i tu jesteśmy narażeni na dachowanie. Z systemem czy bez.

Offline accencik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 359
[ix35 EL] jazda na zakrętach-doświadczenia, pokrowce czy warto?
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Luty 2012, 06:46:11 »
Koledzy jeśli od razu będziemy zakładać że auto nam się na dach położy to może lepiej przesiąść się w PKP ;) Wg ciężko by było go wywalić na bok bądź na dach ponieważ przeciw takim sytuacją czuwają systemy (ESP) żeby nie wpaść w poślizg. Wiadomo że jak ktoś kupuje taki samochód jak IX35 to raczej nie do szaleńczej jazdy po zakrętach tylko do spokojnego jeżdżenia, więc raczej nie obawiał bym się o "dacha" tym autem.

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] jazda na zakrętach-doświadczenia, pokrowce czy warto?
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Luty 2012, 08:46:40 »
Ważna rzecz: założenie pokrowców kłóci się z działaniem poduszek powietrznych w siedzeniach. Staje się to wtedy bardzo niebezpieczne. O dzieciaki niema co się martwić, ponieważ siedzenia się bardzo dobrze czyszczą. A co do wywrotki auta, to tak jak piszą poprzednicy - trzeba się napracować aby go wywrócić. pojeździłem już trochę, więc wiem o czym piszę...... :oops:  :oops:

radark

  • Gość
[ix35 EL] jazda na zakrętach-doświadczenia, pokrowce czy warto?
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Luty 2012, 13:49:40 »
dzięki wielkie za info, pytam bo jeżdżę 35 od tygodnia ale jedynie po mieście trasa dopiero na wiosnę, pokrowce znalazłem dedykowane do tucsona, zadałem pytanie czy do ix też się nadadzą,

Gringo

  • Gość
[ix35 EL] jazda na zakrętach-doświadczenia, pokrowce czy warto?
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Luty 2012, 15:39:47 »
Cytat: "radark"
jeżdżę 35 od tygodnia
To skoro już jeździsz ix35, to może zmień auto w opisie w swoim profilu  ;-)  :-D
Pozdrawiam

Offline seboc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 142
[ix35 EL] jazda na zakrętach-doświadczenia, pokrowce czy warto?
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Luty 2012, 21:49:22 »
Cytat: "radark"
dedykowane do tucsona, zadałem pytanie czy do ix też się nadadzą,


Nie sądzę. Fotele są zupełnie różne.
Auta, mimo, ze jednego producenta, też różnią się kompletnie.

S.

zbyh

  • Gość
[ix35 EL] jazda na zakrętach-doświadczenia, pokrowce czy warto?
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Luty 2012, 23:37:16 »
Cytat: "radark"
pokrowce znalazłem dedykowane do tucsona,


radark możesz zapodać link do tych pokrowców dedykowanych dla Tucsona, muszę przemyśleć sprawę jednak na skórach dupsko się ślizga a latem klei. :lol:

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] jazda na zakrętach-doświadczenia, pokrowce czy warto?
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Luty 2012, 12:09:52 »
A czy koledzy zauważyli jak ix wchodząc w zakret na śliskiej powierzchni zaczyna bokiem wychodzić na zewnątrz zakrętu, a zacieśnianie kierownicą zakrętu nic nie daje?
Dopiero dodanie gazu przy wyłączonym esp ładnie wyciąga pojazd z poślizgu.
Podoba mi się ta cecha auta..... :mrgreen:  :mrgreen:
Proszę testować to tylko w formie zabawy, i nie na uczęszczanych drogach..... :oops:  :oops:  :oops:

ziwasuw

  • Gość
[ix35 EL] jazda na zakrętach-doświadczenia, pokrowce czy warto?
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Luty 2012, 18:00:48 »
Cytat: jacek2
A czy koledzy zauważyli jak ix wchodząc w zakret na śliskiej powierzchni zaczyna bokiem wychodzić na zewnątrz zakrętu, a zacieśnianie kierownicą zakrętu nic nie daje?
 też to zauważyłem, ale myślałem, że to jest taka przypadłość opon na lodowej powierzchni zakrętu.