Autor Wątek: [ix35 EL] jazda na zakrętach-doświadczenia, pokrowce czy war  (Przeczytany 28250 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MarekG

  • Gość
[ix35 EL] jazda na zakrętach-doświadczenia, pokrowce czy warto?
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Luty 2012, 20:32:27 »
Ja pokrowce do ixa szyłem na miarę, mam Comforta to zimą w tyłek jest trochę cieplej  ;-)
Za uszycie zapłaciłem 600 zł. szyłem to w Warszawie na Łojewskiej 3 (na tyłach Klubu ,,Lira"), gość który je szył powiedział, że u niego jestem pierwszy z takim autem więc porobił szablony i jak teraz ktoś będzie ,,potrzebowski" to można tam zajrzeć. Pokrowce wyszły naprawdę spoko, w aucie wyglądają jakby fotele były fabrycznie szmaciane  :-D.

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] jazda na zakrętach-doświadczenia, pokrowce czy warto?
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Luty 2012, 12:33:56 »
Cytat: "MarekG"
Pokrowce wyszły naprawdę spoko, w aucie wyglądają jakby fotele były fabrycznie szmaciane :-D .


Hi hi, czyli zaniżyłeś sobie klasę samochodu? :mrgreen:  :mrgreen:

canion

  • Gość
[ix35 EL] jazda na zakrętach-doświadczenia, pokrowce czy warto?
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Luty 2012, 11:45:14 »
nawiązując do pokrowców - czy tylko ja mam wrażenie że owa skóra na siedzeniach/kierownicy to eko skóra? nie wiem czy producent gdzieś o tym wspomina ale jęsli to eko to nieładnie.

MarekG

  • Gość
[ix35 EL] jazda na zakrętach-doświadczenia, pokrowce czy warto?
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Luty 2012, 23:58:12 »
canion, pewnie że Masz rację, to co mamy na fotelach ixów jest sztuczne aż do bólu.

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] jazda na zakrętach-doświadczenia, pokrowce czy warto?
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Luty 2012, 11:20:59 »
Cytat: "MarekG"
canon, pewnie że Masz rację, to co mamy na fotelach ixów jest sztuczne aż do bólu.


To że wszystko jest sztuczne, to w niczym nie przeszkadza. Ważne jest że bardzo dobrze się prezentuje. Ciekawy jestem czy tylko z upływem czasu wytrzymałość tych materiałów nie ulegną one szybkiemu zniszczeniu :oops:

canion

  • Gość
[ix35 EL] jazda na zakrętach-doświadczenia, pokrowce czy warto?
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Luty 2012, 13:14:30 »
o ile jesłi chodzi o siedzenia to mozna sie ewentualnie pogodzić z faktem zastąpienia skóry ekoskórą (załóżmy że chodzi o trwałość) o tyle kierownica powinna jednak być obszyta prawdziwą skóra. w poprzednim aucie /chrysler/ ,miałem i siedzenia i kierownice wykończenie skórzane. i tę skórę  było czuć w dotyku.  zastanawiam sie nad przeszyciem kierownicy odnowa prawdziwą skóra  bo tak jak jest teraz to nie jest fajne. Ma ktoś kontakt na taką firmę w Wawie?

Jacek2 - zgadzam się, sztuczne wykończenie  to nie wstyd , ale  pytanie brzmi . w folderach jest napisane tapicerka skórzano-materiałowa. gdzie niby jest ta skórzana? bo jak dla mnie to jednak wprowadzanie klienta w błąd. a już kierownica w skaju  to lekki dramat

Gringo

  • Gość
[ix35 EL] jazda na zakrętach-doświadczenia, pokrowce czy warto?
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Luty 2012, 00:58:56 »
Cytat: "canion"
zastanawiam sie nad przeszyciem kierownicy odnowa prawdziwą skóra bo tak jak jest teraz to nie jest fajne. Ma ktoś kontakt na taką firmę w Wawie?
Ja mam : Tapicer.
Robiłem u niego co prawda szmaciany boczek fotela w poprzednim aucie, ale był zrobiony b.dobrze. Ma duży wybór materiałów i skór. Pytałem też o kierownicę, chyba wycenił na ok. 300 PLN :roll:

Ja tam pozmieniam,jak to co jest się zużyje...mam nadzieję, że nie za szybko :-P

canion

  • Gość
[ix35 EL] jazda na zakrętach-doświadczenia, pokrowce czy warto?
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Luty 2012, 11:45:20 »
Też tak myślałem. Niestety to co jest jest nieprzyzwoicie sztuczne . Przynajmniej kierownicę trzeba obszyć. Dzieki za namiar

spry

  • Gość
Re: jazda na zakrętach-doświadczenia, pokrowce czy warto?
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Luty 2012, 17:38:10 »
Cytat: "radark"
w instrukcji obsługi 35 przeczytałem że trzeba uważać na zakrętach bo samochód może się wywrócić, .........
Już pisałem,że to instrukcja dla  amerykanów-tylko przetłumaczana na polske -inne kraje europy też.
Producenci asekurują się  przed głupotą użytkowników.
Co do wywrotki:
NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI aby auto przewróciło się na łuku lub jeździe po okręgu..Prędzej straci przyczepność a to już inna sprawa ,bo po utracie kontroli nad autem wszystko może się zdarzyć ,ale to nie jest wina samochodu.
Bardzo efektownie wyglada Santa Fe na ciasnym rondzie,wygląda ,jakby miał się przewrócić ,ale nic z tego.Jeszcze fajniej to robi to Tucson ,bo jest dużo żwawszy,
ale nie jest to tak widowiskowe.Santa Fe się mocniej przechyla  :mrgreen: .
Tylko nie wiem co to przechylanie ma zwiazek z pokrowcami,
btw
myślałem ,ze czasy pokrowców juz minęły , tak jak łapki idioty  czy krówki ... ;-)

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] jazda na zakrętach-doświadczenia, pokrowce czy warto?
« Odpowiedź #24 dnia: 28 Luty 2012, 10:14:48 »
Cytat: "spry"
myślałem ,ze czasy pokrowców juz minęły , tak jak łapki idioty czy krówki ... ;-)


Ja też myślałem że to przeszłość. Tylko zastanawiam sie ponownie, czy zakladanie pokrowców ma sens. Bo na siedzeniach z poduszkami powietrznymi jest to zabronione. Ale niektórzy wybierają inaczej: wolą czyste siedzenie zamiast lepszego bezpieczeństwa..... :evil:  :evil:

zomol

  • Gość
[ix35 EL] jazda na zakrętach-doświadczenia, pokrowce czy warto?
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Luty 2012, 10:21:02 »
Ja zakładam pokrowce bo moje auto często wozi dzieci więc naprawdę się przydają ale gdybym używał auta tylko "prywatnie" to raczej bym ich nie zakładał bo tylko psują wygląd.

radark

  • Gość
[ix35 EL] jazda na zakrętach-doświadczenia, pokrowce czy warto?
« Odpowiedź #26 dnia: 28 Luty 2012, 23:36:08 »
no dobra tylko ze tapicerka w ix wyglada mi na robiona z materiału sredniej jakości w i30 była dużo lepsza jakosciowo(fakt miałem wersje komfort) wiec zastanawiam sie czy szybko sie nie poniszczy szcególnie przy dzieciach, poza tym ciekaw jestem czy w drozszych wersjach wyposazeniowych daja lepszy materiał

zomol

  • Gość
[ix35 EL] jazda na zakrętach-doświadczenia, pokrowce czy warto?
« Odpowiedź #27 dnia: 29 Luty 2012, 02:51:12 »
radark wszystko się niszczy nie tylko tapicerka  :mrgreen: Mój kumpel miał w Polonezie 2 warstwy pokrowców a całą tapicerkę pokrytą ceratą obrusową (taką w kratkę jak w barze mlecznym  :lol: ) Po 10 latach tapicerka była IDEALNA ale auto się rozpadło  :-P  
Ale wiadomo, że przy dzieciach warto założyć pokrowce bo przy tych "małych szkodnikach" siedzenia niszczą się nieproporcjonalnie szybciej  :lol:

canion

  • Gość
[ix35 EL] jazda na zakrętach-doświadczenia, pokrowce czy warto?
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Luty 2012, 11:23:48 »
Czyli doszliśmy do wniosku że skóra na siedzeniach pochodzi z młodego ceratozaura ;))

balboa

  • Gość
[ix35 EL] jazda na zakrętach-doświadczenia, pokrowce czy warto?
« Odpowiedź #29 dnia: 29 Luty 2012, 20:34:29 »
To co z czego są wykonane siedzenia i fotele, skóra naturalna czy eco prezentuje  się naprawdę bardzo ładnie, jest miękka i przyjemna w dotyku.
Co do ewent. pokrowców, to nie są to obecnie czasy na pokrowce, zakładanie ich to ukłon w kierunku następnego właściciela i odbieranie sobie przyjemności w wyglądu oryginalnego.
Czy warto sobie za własne dodatkowe pieniądze odbierać tę frajdę ???