Autor Wątek: [Sonata] Sprężyny Jamex - 40 mm  (Przeczytany 12963 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kml

  • Gość
[Sonata] Sprężyny Jamex - 40 mm
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Sierpień 2008, 17:26:17 »
Pele, jak znajdziesz nowe spręzyny ( standard ) w cenie allegro to gratulacje. Poza tym - 80 to na mnie robi wrażenie, da się tym jeździć w ogóle?

BTW: prawidłowo przebiegający proces produkcji spreżyn zakłada odpowiednią obróbke termiczną a poźniej na prasie sprawdza się twardość i dopiera spreżyny tak żeby było maksymalnie zbliżone. Nie wiem czy jamex tak robi, ale na pewno nie robi tak kowal. Wiem, że jest grupa zwolenników tego rozwiązania ale mi osobiście ono nie pasuje.

Kolejna kwestia: seryjne amory dają rade ze sprężynami do - 40mm a powyżej już nie i trzeba kupować krótsze amory. Jeżeli chcesz kupić gazówki to zapewne kayaba, bilstein etc więc raczej nie po 100 zeta za sztukę a do tego springi - 80mm od kowala - no nie wiem :-/

Pele

  • Gość
[Sonata] Sprężyny Jamex - 40 mm
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Sierpień 2008, 20:56:27 »
Jezdzic sie oczywiście da... ludzie i na -90mm smigaja... :o
Własnie co do tych sprezyn to naprawde ciezko.. sam do konca nie jestem przekonany czy to zda rezultat albo czy bedzie bezpieczne... :roll:

Oczywiscie Sprezyny tylko z allegro w tej cenie bym kupował...
Musiał bym sie dowiedziec czy jakis inny hyundai nie ma krótszych amorow...

kml

  • Gość
[Sonata] Sprężyny Jamex - 40 mm
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Sierpień 2008, 21:01:00 »
Cytuj
Musiał bym sie dowiedziec czy jakis inny hyundai nie ma krótszych amorow...


wątpie, krótkie amory są typowo pod krótkie sprężyny robione. Jak znam życie to nie kupisz ich do Twojego samochodu a wedle tego co ja wiem to zwykły amor+ -80mm długo nie pożyje, no ale zawsze można próbować...

Pele

  • Gość
[Sonata] Sprężyny Jamex - 40 mm
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Sierpień 2008, 21:05:14 »
No Hultaj stoi u mnie w dołku na placu ... i tył pieknie stoi w tym momencie 1,5cm nad ziemią... efekt powalajacy... jesli zdecyduje sie na glebe to jeszcze w tym miesiacu bedzie stał tak nisko...

kml

  • Gość
[Sonata] Sprężyny Jamex - 40 mm
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Sierpień 2008, 21:10:14 »
Pele, no to czekamy na efekty :) Ja na pewno nie schodzę powyżej -35mm, które uważam za maks absolutny dla siebie a najchętniej to bym go zostawił na takiej samej wysokości jak stoi fabrycznie.

Jakoś nie jestem sobie w stanie wyobrazić 1,5 cm nad ziemią i przejazdu przez kiepski przejazd kolejowy :-/

Pele

  • Gość
[Sonata] Sprężyny Jamex - 40 mm
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Sierpień 2008, 21:16:56 »
kml a moze masz jakies zdjecia swojego na tym nizszym zawiechu.. moze przesadzam z tymi -80mm
Normalny przeswit to bedzie cos koło 10cm... neee bedzie dobrze :)

Jak tylko dorwie aparat to zaraz zamieszcze zdjecia z prac :)

kml

  • Gość
[Sonata] Sprężyny Jamex - 40 mm
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Sierpień 2008, 21:19:23 »
Pele, mój miał być teraz ale będzie na wiosnę :-| :evil:

Pele

  • Gość
[Sonata] Sprężyny Jamex - 40 mm
« Odpowiedź #22 dnia: 11 Sierpień 2008, 21:22:00 »
Rozumie ,co do tych sprezyn z allegro http://allegro.pl/item413630390_sprezyna_hyundai_pony_91_94_tyl_tanioooo_.html znam je... dobra marka i jakość.. polecam

Ja sie skusze... :evil: :evil:

speedmaster

  • Gość
[Sonata] Sprężyny Jamex - 40 mm
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Sierpień 2008, 22:14:17 »
mój po założeniu sportowych sprężyn poszedł jakieś 40 mm w dół :roll:

kml

  • Gość
[Sonata] Sprężyny Jamex - 40 mm
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Sierpień 2008, 07:24:30 »
Pele, czyli jednak cięcie i hartowanie u kowala?

speedmaster, a miał iść więcej czy mniej ;) ?

speedmaster

  • Gość
[Sonata] Sprężyny Jamex - 40 mm
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Sierpień 2008, 07:42:30 »
mniej więcej tyle miał pójść :> wiedziałem, że póxniej na wymianę pojdą zderzaki więc musiałem trochę pohamować ciśnienie na ciągnięcie tyłkiem po asfalcie 8-)

Pele

  • Gość
[Sonata] Sprężyny Jamex - 40 mm
« Odpowiedź #26 dnia: 12 Sierpień 2008, 10:36:23 »
Zrobie na spokojnie tak... zetne 1,5 zwoju :> załoze, zobacze ile ma do ziemi... zrobie mały kurs i jesli bedzie jeszcze ZAPAS to jazda nizej... 8-)

Specjalnie w tamtym tygodniu wysypywałem podjazd na placu zeby autko tak obnizone mogło smiało wjezdzać...

IgoReCzeK

  • Gość
[Sonata] Sprężyny Jamex - 40 mm
« Odpowiedź #27 dnia: 12 Sierpień 2008, 10:41:07 »
Witam. Ja osobiście jestem sceptycznie nastawiony do obniżania zawieszenia samochodu powyżej 4cm. A w tym przekonaniu utwierdziły mnie koleiny za Siewierzem (jadąc od strony Częstochowy). Poza tym pamiętam jak jechałem ze Speedmasterem onego czasu do Dobiegniewa i jego problemy w przycierającym się o asfalt drogi powiatowej podwodziem powyżej 90km/h. Nie powiem, bo ładnie to wygląda, ale chyba nie wszystkich stać na wożenie samochodu po Polsce na lawecie? :-/ A chyba nie w tym cel by auto siedziało tuż przy nawierzchni i by nie można było osiągnąć prędkości znamionowej prawda? Na drogi jak stół musimy jeszcze trochę poczekać - niestety. :-/ Pozdrawiam Igor.

Pele

  • Gość
[Sonata] Sprężyny Jamex - 40 mm
« Odpowiedź #28 dnia: 12 Sierpień 2008, 11:11:34 »
MAsz racje :) w Radomsku byłem w ta niedziele tez rózowo nie ma... :)

kml

  • Gość
[Sonata] Sprężyny Jamex - 40 mm
« Odpowiedź #29 dnia: 12 Sierpień 2008, 19:46:11 »
IgoReCzeK, true true ale co zrobić jak NIKT nie robi twardszych spręzyn o normalnej wysokości :/