Autor Wątek: [Getz] [Getz] Belka zawieszenia przedniego  (Przeczytany 36584 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline MktR

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
[Getz] Belka zawieszenia przedniego
« Odpowiedź #45 dnia: 31 Lipiec 2018, 19:25:04 »
Witam.
Czeka mnie wymiana belki przedniego zawieszenia.
Mój model to Getz 1.3 benzyna 82KM z 2005 roku.
Przeczytałem temat o zamienniku NTY, w związku z tym chciałbym zapytać czy ta belka https://allegro.pl/belka-silnika-sanki-rama-kolyska-hyundai-getz-02-i6869610894.html będzie pasować do mojego Getza?

Offline RaulC

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
[Getz] Belka zawieszenia przedniego
« Odpowiedź #46 dnia: 09 Sierpień 2018, 13:25:05 »
MktR, wejdź na tę stronę: http://epc.japancars.ru/hyundai/, wpisz win i sprawdź numer belki. Można tez kupić używkę za pół ceny a ta na pewno będzie pasować.

Offline Scorpio

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[Getz] Belka zawieszenia przedniego
« Odpowiedź #47 dnia: 10 Sierpień 2018, 19:15:15 »
mam getza 1.3 sprzed liftu i zamontowany zamiennik NTY. Pasuje ok

Offline MktR

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
[Getz] Belka zawieszenia przedniego
« Odpowiedź #48 dnia: 10 Sierpień 2018, 19:55:10 »
Jeszcze belki nie zakupiłem. Właśnie na tej stronie jest dużo tych numerów (wśród nich ten z belki z Allegro którą podesłałem, więc by się zgadzało). Używki nie chcę, wolę ten zamiennik bo z używką będzie to samo za jakiś czas. Dodatkowo dam do pomalowania czymś nową belkę.
Napisałem wiadomość e-mail do sklepu NTY z wysłanym nr VIN i danymi dot. autka i odpisali, że będzie pasować, więc w przyszłym tygodniu zamawiam.

Offline Andy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
[Getz] Belka zawieszenia przedniego
« Odpowiedź #49 dnia: 20 Sierpień 2018, 09:36:02 »
Bierz śmialło. Jak pisałem, dobry mechanik potwierdził, że ta belka jest ok. Po jej montażu i po ustawieniu geometrii przy 170 km/h (oczywiście na niemieckiej autostradzie) nic nie ścągało a kierownica nawet minimalnie nie zadrżala. Przy większej prędkości nie wiem, bo mój staruszek szybciej już nie wyrabiał... :)

Offline MktR

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
[Getz] Belka zawieszenia przedniego
« Odpowiedź #50 dnia: 20 Sierpień 2018, 10:01:08 »
Belkę już zakupiłem, koszt 480zł :shock: Teraz czekam 2 tygodnie na założenie. W międzyczasie może uda mi się podrobić blachę :mrgreen:

Dzięki za odpowiedzi.

Offline pablomaxim

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 70
[Getz] Belka zawieszenia przedniego
« Odpowiedź #51 dnia: 05 Październik 2018, 14:08:33 »
Witam  klubowiczów "zgniłej belki".   Tak jak i u Was  mam ten sam problem skorodowanej belki. Przeczytałem ten wątek  i będę musiał wymienić belkę na NTY.  Moje pytanie jedynie ogranicza sie do tego , że mam Gacka z silnikiem 1,4 . Nie jest nigdzie wymieniony  w wykazie do tej belki. ( chyba, że źle szukam) . Czy ta belka podejdzie?  Myślę , że tak ale wolę zapytać zanim kupię.

Offline MktR

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
[Getz] Belka zawieszenia przedniego
« Odpowiedź #52 dnia: 12 Październik 2018, 18:15:54 »
Najlepiej wejdź na stronę http://epc.japancars.ru/ wybierz HYUNDAI, wpisz nr VIN auta, dalej zakładki wyszukaj sanek i tam masz ich numery :-) Najlepiej sprawdzić czy belka którą chcesz kupić ma podane numery i zgadza się z numerami na tej stronie.
https://allegro.pl/belka-silnika-sanki-rama-kolyska-hyundai-getz-06-i7535815476.html
Tutaj np ta jest 06- czyli od 2006 roku od którego były wersje poliftowe i silniki 1.4 więc powinna pasować. Masz tam podane numery OE i sprawdź z tą stronką czy się będą zgadzać. Ja miałem do 1.3 przedlift, wyslałem do sprzedawcy dane auta wraz z nr vin i wysłał mi informację czy będzie pasować czy nie.
Swoją drogą nie zwlekaj z wymianą, moje z zewnątrz wyglądały OK, o dziwo przeszedł przegląd Getz, ale diagnosta się doczepił... Dopiero jak mechanik mi je wymieniał to aż się za głowę złapał :-D

Offline Scorpio

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[Getz] Belka zawieszenia przedniego
« Odpowiedź #53 dnia: 16 Październik 2018, 21:31:12 »
Wg inter carsu:

624011c200

 1.1 49 kW
 1.4 i 71 kW
 1.4 70 kW
 1.5 CRDi 65 kW
 1.5 CRDi GLS 81 kW
 1.6 82 kW

624011c100

 1.1 46 kW
 1.3 i 60 kW
 1.3 63 kW
 1.5 CRDi 60 kW
 1.6 77 kW

Wygląda na to że wszystkie są takie same  :roll: Różnica jest tylko w numerze

Offline Q_Nick

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
[Getz] Belka zawieszenia przedniego
« Odpowiedź #54 dnia: 24 Listopad 2018, 10:39:45 »
Jestem świeżo po wymianie belki. U mnie była popękana, a po wymontowaniu okazało się, że mocowania trzymały się już tylko na połowie swojego obwodu, bo reszta była tak pordzewiała, że można było włożyć rękę. Belka miała 14 lat

Offline AndrzejK.

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 57
Odp: [Getz] Belka zawieszenia przedniego
« Odpowiedź #55 dnia: 08 Grudzień 2022, 00:44:46 »
Witam,
widzę, że już chwilę temu ostatni post w kwestii wymiany belki przedniej się pojawił....
Będę pewnie za jakąś chwilę musiał również przerobić ten temat, więc prośba do Was o określenie średniej kwoty jaką życzą sobie aktualnie mechanicy za wymianę tego ustrojstwa.
Zastanawiam się też tak teoretycznie nad ewentualną samodzielną wymianą ( mam garaż, kanał),narzędzia), ale nie wiem czy to nie za karkołomne wyzwanie na samodzielną wymianę, bo jak patrzę na to cudo to "zamieszania" tam troszkę będzie z wymianą....
Dzięki za wszelkie sugestie odnośnie kosztów robocizny mechanika, oraz o potencjalne zmierzenie się z samodzielną wymianą.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1458
Odp: [Getz] Belka zawieszenia przedniego
« Odpowiedź #56 dnia: 08 Grudzień 2022, 18:40:39 »
Ja wymieniałem i mam najdroższą wersję z klimą i wygięta. Koszt nowej 500-600 aż myślałem, że zawał dostanę. Kupiłęm fajną używkę z wahaczami za 300 ale właśnie mam inny model i kicha. Lewdwo znalazłem używkę za 300 w ładny stanie bo stara tak zgniłą, że pękła z 100km od domu i wracałem bocznymi drogami z rozjechanymi piszczącymi oponami.
Do wymiany musi być kanał lub podjazd. U mnie wymiana poszła bez demontażu maglownicy. Dało się odkręcić sanki od niej i  poszło. Do tego przydaje się dobry klucz udarowy bo śruby tak sobie idą.
Cóż robot jest sporo ale warto zrobić samemu bo machanik pewnie skasuje dużo a lepiej samemu robić nawet cały dzień i kaskę zostawić.
Ale jak się nie ma warunków, kluczy czy drugiej osoby do pomocy zostaje mechanik.

Offline AndrzejK.

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 57
Odp: [Getz] Belka zawieszenia przedniego
« Odpowiedź #57 dnia: 09 Grudzień 2022, 00:28:54 »
No ja też mam wersję z klimą,  dokładnie to GLS, więc chyba ta "prestiżowa" 8)
Belki używanej na pewno nie kupię, bo nie prześwietlę jej, a zamiennik  przynajmniej będzie nowy....
Dobierał będę po nr VIN, więc jakiejś wtopy się nie spodziewam.
Ja jak już wspomniałem mam warunki w miarę dobre, garaż z kanałem, narzędzia, klucz udarowy, a i wiedzy też się trochę znajdzie :)
Dobrze zrozumiałem, wymieniałeś samodzielnie, jeżeli tak to mógłbyś mi napisać jakąś chronologię działań co po kolei robiłeś?
Silnik trzeba podwieszać, czy zostaje na poduszkach stabilnie? ( nie przyglądałem się dokładnie jak tam jest z mocowaniami).
Mechanika rozważałem też pod warunkiem, że byłyby to jakieś znośne pieniądze za robociznę i miałby wiedzę żeby to zrobił zgodnie ze sztuką, a o takich ludzi ciężko niestety, więc rozważam też samodzielną wymianę jak wymieniacza solidnego nie znajdę.
Przykręcałeś mocowania wszelakie konkretnymi Nm czy "na oko"?

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1458
Odp: [Getz] Belka zawieszenia przedniego
« Odpowiedź #58 dnia: 09 Grudzień 2022, 20:38:27 »
Ja nie mam gls bo nie chciałem 3 drzwiowego. Do demontażu wiadomo, że trzeba odkręcić wahacze i zwrotnice. Maglownica ma mocowania i da się odkręcić i ją zostawić a zdjąć tylko sanki. Potem trzeba tylko ręką nakrętki na śruby nakierować. A wszystkie dokręcałem mocno nie patrząc na jakieś zalecane momenty. 
Tu moje zdjęcie z zakupionych sanek i widać mocowania. Da się zrobić ale z pomocą bo wyjąć i włożyć to trochę zabawy. Jednak skoro za wymianę skrzyni czy sprzęgła biorą 400 i więcej to warto samemu zrobić.

Offline AndrzejK.

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 57
Odp: [Getz] Belka zawieszenia przedniego
« Odpowiedź #59 dnia: 09 Grudzień 2022, 21:10:34 »
Dzięki za odpowiedz, sugestie. ;)
No w moim przypadku zakup wersji 3-drzwiowej był celowy i zamierzony (auto służy tylko do użytku w pracy i z 3-drzwiowym jest wygodniej), natomiast jako rodzinne  do prywatnego użytkowania jest inny samochód.
Faktycznie jak się tak zastanowić to jest ten temat do ogarnięcia samodzielnie, myślę,że większość ogarnę sam, a w sytuacjach stykowych pomoże mi syn.
Co do kosztów to te 400zł byłoby według mnie jeszcze ok, ale orientowałem się i fachowcy "krzyczą" sobie sporo więcej, a z jakością operacji wykonanej przez nich może być różnie....wiadomo jak z tym w większości jest.
Myślę,że teraz jeszcze chwilę ta belka da radę, a zabiorę się za to bliżej wiosny np. marzec.
Napisz mi jeszcze info w jednej kwestii, mianowicie czy do tej operacji zabezpieczałeś/podwieszałeś silnik czy nie ma takiej potrzeby, bo trzyma się stabilnie na poduszkach?