Autor Wątek: [Getz] [Getz] Belka zawieszenia przedniego  (Przeczytany 36281 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Krzymon7

  • Gość
[Getz] Belka zawieszenia przedniego
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Marzec 2016, 19:26:33 »
Witam,
Niestety na przeglądzie u mnie wystąpił podobny problem.
Jeżeli dobrze zrozumiałem z postów powyżej wynika że w GETZ z silnikami 1,3 1,5 i 1,6 występuje ta sama belka.
A co wersjami angielskimi?
Czy też będzie pasowała?
Porównując zdjęcia z portalu aukcyjnego wygląda że jest to ta sama belka.
Proszę o informację.
Mi warsztat (nie ASO) wycenił belkę (zamiennik) na 850zł + robocizna 400zł + geometria 80zł
Z góry dziękuję

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Getz] Belka zawieszenia przedniego
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Marzec 2016, 20:08:06 »
Ze zdjęć wynika że są takie same choć numery części mają inne.


Krzymon7

  • Gość
[Getz] Belka zawieszenia przedniego
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Marzec 2016, 15:43:26 »
Witam,
Dziękuję kosmos2011. Też nie widzę różnicy na zdjęciach.
A jaki nr ma wersja ENG?
Udało mi się namierzyć belkę o nr 624001CXXX.
Z informacji, które udało mi się znaleźć w sieci hundai.epcdata.ru , wynika że do mojego rocznika GETZ 2004r 1300CC model BJ5DL35 powinny pasować następujące belki:
624011C100
624001C100
624011C900
624001C900
Czy ktoś jest w stanie potwierdzić te informacje? Czy są to równoważne belki.
Wówczas pasowałaby również belka którą znalazłem o nr 624001CXXX.
Zawsze to lepiej móc sprawdzić naocznie stan belki przed zakupem.
Dziękuję bardzo

Offline Andy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
[Getz] Belka zawieszenia przedniego
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Marzec 2016, 13:32:23 »
Cytat: "Krzymon7"
Witam,
Niestety na przeglądzie u mnie wystąpił podobny problem.
Jeżeli dobrze zrozumiałem z postów powyżej wynika że w GETZ z silnikami 1,3 1,5 i 1,6 występuje ta sama belka.
A co wersjami angielskimi?
Czy też będzie pasowała?
Porównując zdjęcia z portalu aukcyjnego wygląda że jest to ta sama belka.
Proszę o informację.
Mi warsztat (nie ASO) wycenił belkę (zamiennik) na 850zł + robocizna 400zł + geometria 80zł
Z góry dziękuję


A u mnie ASO się wypięło, tzn. stwierdzili, że nie są w stanie określić całościowych kosztów i rachunek musi pozostać otwarty, na co oczywiście nie mogłem się zgodzić.
Tłumaczyli to tym, że żeby wyjąć tą belkę to trzeba wyjąc silnik i połowę dołu rozmontować, a ponieważ samochód ma już swoje lata, wiec na pewno coś się przy okazji  schrzani - jako przykład podali jakieś śruby, których być może nie da się odkręcić i z powrotem skręcić. Ostatecznie więc sobie odpuściłem wymianę belki
na nową. W niezależnym zakładzie okazało się jednak, że chociaż owszem, belka jest przeżarta na wylot, ale tylko od czoła, tzn. jedynie pionowe odcinki nie mające krytycznego wpływu na trwałość. Mechanicy oczyścili cały element i okazało się, że jest czysta stal. Wspawali mi tylko kawałek metalu w miejsce uszkodzenia, zachlapali jakąś chemią i powiem, że bez przyjrzenia się z bliska nic nie widać. Samochód badania przechodzi bez problemu.

Offline Tiesto83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 72
[Getz] Belka zawieszenia przedniego
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Maj 2016, 12:21:54 »
Chciałbym się przywitać w klubie pordzewiałych sanek. Na przeglądzie zalecili mi to czymś zabezpieczyć przed zimą. Polecacie coś?

Offline marrgoss

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 102
[Getz] Belka zawieszenia przedniego
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Maj 2016, 22:36:57 »
Polecam...
Wymianę :)
Miałem to samo w zeszłym roku po przeglądzie. Poczyściłem, zamalowałem antykorozyjnym środkiem (najlepszym jaki znalazłem w polecanych w testach środków antykorozyjnych), dałem baranka i po zimie rdza wylazła na całego.
Przed kolejną planuję wymienić to ustrojostwo bo silnik i skrzynia siada i już ciężko biegi wchodzą niektóre.

Offline Tiesto83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 72
[Getz] Belka zawieszenia przedniego
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Maj 2016, 11:59:02 »
Dzięki. Ku temu też się skłaniam, bo w sumie auto jest ok. Przeraża tylko liczba elementów, które ta belka trzyma. Wiele z nich nie da się wyjąć bez demolki.

Offline Akustyczny

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 88
[Getz] Belka zawieszenia przedniego
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Czerwiec 2016, 09:50:19 »
Cześć,
u mnie już też belka po wymianie. Używana OEM za 380 zł na popularnym portalu na A ;)
Do wymiany były też śruby podwozia, silent-blocki, złącze elastyczne tłumika (zapewne rozpadnie się przy wymianie belki), i bodajże 1 wahacz. Całość faktycznie nie do rozłożenia "bez demolki", a przyjemniej potwierdził to mój mechanik.
Ale korzyści są ogromne = bezpieczeństwo i zaliczone bez problemu badanie techniczne.

Offline Tiesto83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 72
[Getz] Belka zawieszenia przedniego
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Czerwiec 2016, 10:15:40 »
Gratulacje :) Również szukam okazji na przyzwoitą używkę, choć jak trafię nówkę w promocyjnej cenie (ktoś? coś?) to także nie pogardzę. Tyle, że u mnie wersja polift.

Offline Akustyczny

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 88
[Getz] Belka zawieszenia przedniego
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Czerwiec 2016, 11:20:32 »
Dzięki :)
Jeśli chodzi o wersję lift, to najlepiej przeszukać po VIN katalog części i sprawdzić jakie sanki pasują do Twojego Gacka. Na All***o są nowe sanki OEM <700zł o numerze części 62401-1C200.
Jeśli chodzi o używane OEM, to trzeba mega się przyjrzeć i najlepiej zadzwonić - okazuje się że łatwo kupić złom zjedzony rdzą..
Do wersji sprzed liftu (moja) te same sanki pasowały do kilku pojemności i rodzajów paliwa. Może do wersji polift też tak jest.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Getz] Belka zawieszenia przedniego
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Czerwiec 2016, 21:24:25 »
Model po 2005 ma takie same sanki jak przed.

Offline Mały Budda2207

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 30
[Getz] Belka zawieszenia przedniego
« Odpowiedź #26 dnia: 26 Październik 2016, 20:41:02 »
Odświeżę temat. Chciałem zakonserwować swoją belkę, ale podczas czyszczenia okazało się, że jest dziura. Na razie nie wielka, ale jest. (autko 12 letnie). Belka już kupiona na allegro za 580 zł. Umówiony jestem na wymianę po 1 listopada. Jak wymienię, napiszę koszt tej wymiany.
Aktualizacja w dniu 04.11: wymieniłem belkę. koszt 350 zł ze zbieżnością. W tym koszcie są jeszcze dwa łączniki stabilizatora i dwie gumy od haka rury wydechowej. A stara belka masakra. Od góry też już były niezłe wżery rdzy. Więc jeśli macie autka 10 letnie i starsze, sprawdźcie sobie jak u Was to wygląda.

Offline Nakamakakami

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
[Getz] Belka zawieszenia przedniego
« Odpowiedź #27 dnia: 07 Listopad 2016, 11:58:27 »
Cześć, również jestem ze śląska i czeka mnie wymiana przedniej belki. Znalazłem na allegro za 575, wydaje mi się, że mówimy o tej samej. Czy mógłbyś dać namiary na miejsce gdzie dokonali Ci wymiany za cenę 350 oraz ile trwała wymiana? Byłbym bardzo wdzięczny :).

Offline Mały Budda2207

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 30
[Getz] Belka zawieszenia przedniego
« Odpowiedź #28 dnia: 07 Listopad 2016, 15:15:57 »
Ja wymieniałem w Katowicach, na Brynowie.  Warsztat na ul. Kłodnickiej o nazwie AutoKlinika. Zeszło półtora dnia, bo gościu kończył jeszcze jakiś inny samochód.

Offline Silencebreaker

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
[Getz] Belka zawieszenia przedniego
« Odpowiedź #29 dnia: 13 Styczeń 2018, 22:17:17 »
Cześć wszystkim :)

Pierwszy mój post na forum (poza przywitaniem :))

Ostatnio na przeglądzie też dostałem ochrzan za przerdzewiałą belkę (1.3l 2004r)... Przyszło zmierzyć się z jej wymianą.

I w związku z tym, mam pewne pytanie:
Jak pytałem o wymianę w serwisie, to powiedzieli, że tylko oryginał (ponoć 1600zł plus 400zł robocizna) bo jak się kupi zamiennik (znalazłem między 700-900zł), to on podobno nie do końca pasuje, trzeba naciągać, więc robocizna może wzrosnąć dwukrotnie, oni nie gwarantują, że będzie ok z geometrią, itd...
Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem, żeby zamiennik nie pasował, bo widziałem, że część ludzi zakładało chyba nieoryginalną belkę? Czy to jest tylko wymysł serwisu? I czy stawka za robociznę wydaje Wam się ok?

Co do oryginalnej części, nie mogłem nigdzie w internecie zlokalizować (przynajmniej ta godzinka googlowania niczego nie dała), to jest cena narzucona przez serwis przy sprowadzeniu części.

Z góry dzięki!