Autor Wątek: [Getz] [Getz] Belka zawieszenia przedniego  (Przeczytany 36281 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
[Getz] Belka zawieszenia przedniego
« Odpowiedź #30 dnia: 13 Styczeń 2018, 22:38:25 »
Pół roku temu wymieniałem belkę przednią i wahacze. Koszt belki 565 zł, koszt wymiany 800 zł łącznie z wymianą wahaczy, szczęk i linek hamulca ręcznego oraz ustawieniem zbieżności. Belkę kupiłem na Allegro, pasowała idealnie, z ustawieniem zbieżności nie było problemu.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
[Getz] Belka zawieszenia przedniego
« Odpowiedź #31 dnia: 14 Styczeń 2018, 19:24:41 »
Na olx była oryginalne sanki ale cena coś 1200 czy 1500. Cena powala jak za taki element  a do tego z blachy gorszej niż w maluchu.
Na alledrogo są firmy NTY więc zamiennik za coś ok 460zł więc sporo ale taniej niż oryginał.  Wybór jest oczywisty bo nie ma co słuchać ASO bo oni mają stawki które zabijają więc lepiej popytać się gdzie indziej.
Z mojej strony bym sam montował zamiennik i tyle. Zaś dać prawie 2tys w ASO to lepiej opchnąć samochód i kupić inny :-D

Offline Silencebreaker

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
[Getz] Belka zawieszenia przedniego
« Odpowiedź #32 dnia: 03 Luty 2018, 21:35:31 »
Właśnie co ciekawe, to nie w ASO mi taką stawkę rzucili (gdyby to było ASO, to jeszcze bym zrozumiał :D )

Ok, dzięki, czyli nie trzeba się przejmować tym co gadają i po prostu poszukać innego warsztatu i brać zamiennik. Dzięki za podpowiedzi, właśnie coś mi ta stawka średnio się podobała :)

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
[Getz] Belka zawieszenia przedniego
« Odpowiedź #33 dnia: 04 Luty 2018, 18:03:29 »
Trzeba niestety szukać mechanika dobrego i uczciwego a z tym trudno mimo, że ich pełno. Do tego hyundai ma często chore ceny za części jak widać po tych sankach silnika. Do tego materiał kiepski więc rdzewieje a wtedy używki nie warto kupić bo nie lepsza będzie od starej.
Do tego dawniej w sklepach twierdzili, że hyundai to japończyk więc ceny drogie :-D

Offline marrgoss

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 102
[Getz] Belka zawieszenia przedniego
« Odpowiedź #34 dnia: 06 Luty 2018, 21:45:02 »
Cytat: "robaszek127"
Na alledrogo są firmy NTY więc zamiennik za coś ok 460zł więc sporo ale taniej niż oryginał.  Wybór jest oczywisty bo nie ma co słuchać ASO bo oni mają stawki które zabijają więc lepiej popytać się gdzie indziej.

No właśnie z zamienników na All. króluje NTY. Mam w związku z tą belką pytanie do tych, co ją wstawiali - czy nie ma problemów z dopasowaniem i wymianą i jak wygląda ona jakościowo?

Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
[Getz] Belka zawieszenia przedniego
« Odpowiedź #35 dnia: 08 Luty 2018, 18:05:33 »
Tak, jak napisałem kilka postów wyżej, belka pasowała idealnie, nie było żadnych problemów. Belka NTY kupiona na Allegro. Jakość wykonania belki wg mnie i mechaników jest dobra.

Offline marrgoss

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 102
[Getz] Belka zawieszenia przedniego
« Odpowiedź #36 dnia: 09 Luty 2018, 21:11:35 »
Cytat: "albert"
Jakość wykonania belki wg mnie i mechaników jest dobra.

Dawałeś jakieś dodatkowe zabezpieczenie antykorozyjne?
Mój blacharz, który poza blacharką robi też wymiany belek, radził dać jakiegoś baranka.
Choć z drugiej strony nawet jak ta belka NTY ma w miarę poprawne zabezpieczenie antykorozyjne to pewnie wytrzyma dłużej niż buda Gacka.
Gackiem śmiga żona i wszystkie błotniki poza jednym w burchlach.
Dwa lata temu robiłem blachy i było cacy ale prawy błotnik nie nadawał się do czegokolwiek. Pewnie dlatego, że Hyundai wynalazł patent na wytłumienie w postaci pianki w przednich nadkolach i ta pianka tylko trzyma wodę, a wiadomo, że woda z syfem i solą żre blachę. Jak mi blacharz pokazał błotnik i tę piankę to tylko za głowę się chwyciłem. Oddawałem mu samochód w okresie, kiedy dobrych parę tygodni nie padało a ta pianka aż ciekła :-( Nie dziwota, że blacha zgniła.
Kazałem więc wstawić nowy błotnik. Nie było większej tragedii, bo niecałe 200 zł nowa blacha, a koszt lakierowania taki sam.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
[Getz] Belka zawieszenia przedniego
« Odpowiedź #37 dnia: 10 Luty 2018, 00:37:35 »
Blacha nie gnije tylko przez piankę bo u mnie jej nie ma a i tak jeden błotnik przerdzewiał jak dawniej w maluchu. Co widzę, że jakość hyundaia jest gorsza od słynącego z rdzewienia seata.  Ja też kupiłem błotnik presco zamiast najtańszego chińczyka a pomalował mi niedrogo mechanik.
Ja dodatkowo pomalowałem od psodu błotnik by woda i sól na rantach nie siedziała bezpośrednio na gołej blasze.
Nowych sanek nie warto malować bo po co skoro pewnie blacha wytrzyma tyle co oryginał. A raczej jak widzę u siebie rdzewieje od środka.
Najgorsze są ceny nowych ale i używek błotników. DO seata czy wv pełno i za grosze a do getza ceny z kosmosu i strach kupić błotnik oryginał bo nie wiadomo ile wytrzyma.

Offline Scorpio

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[Getz] Belka zawieszenia przedniego
« Odpowiedź #38 dnia: 11 Luty 2018, 18:37:21 »
U mnie wymiana belki miała miejsce przed wakacjami, zaglądałem niedawno i nie ma na niej jeszcze żadnych śladów korozji. Oczywiście bez jakiejkolwiek konserwacji. Belka NTY z alledrogo ;)

Offline marrgoss

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 102
[Getz] Belka zawieszenia przedniego
« Odpowiedź #39 dnia: 18 Luty 2018, 20:14:05 »
Jakby były to byłoby to bardzo niepokojące po niecałym roku ;)
Ja w zasadzie też już się zdecydowałem na ten zamiennik.
Jak zima odpuści to w Gacku żony od dawna czeka więcej jak pół podwozia do wymiany - belka, miska, cały wydech. Wszystko pożarte (wydech) albo zaburchlone (belka i miska).

Przy okazji zapytam, tych którzy są po operacji belki - w jakim stanie były wahacze? Zostały stare czy trzeba było nowe wstawiać?

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
[Getz] Belka zawieszenia przedniego
« Odpowiedź #40 dnia: 19 Luty 2018, 18:34:52 »
Wahacze nie gniją co widzę u siebie ale gorzej jest w tulejami. Jak będa wybite to wychodzi albo  nabicie nowych albo zakup całych wahaczy.

Offline Scorpio

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[Getz] Belka zawieszenia przedniego
« Odpowiedź #41 dnia: 19 Luty 2018, 21:33:28 »
U mnie właśnie była potrzeba wymiany jednego wahacza, ale nie był zgnity

Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
[Getz] Belka zawieszenia przedniego
« Odpowiedź #42 dnia: 22 Luty 2018, 21:24:56 »
Przy wymianie belki wymieniłem oba wahacze. Wybite tuleje, a poza tym jak wymieniać, to komplet.

Offline marrgoss

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 102
[Getz] Belka zawieszenia przedniego
« Odpowiedź #43 dnia: 01 Kwiecień 2018, 20:34:12 »
Ja wahacze też podejrzewam.
A jakie wahacze polecicie? NTY chociażby czy raczej oryginał albo coś sprawdzonego z tzw. aftermaret?
Od  conajmniej trzech tygodni ciągle nie jestem w stanie zgrać i umówić terminu u mechanika, mimo, że od dawna mam już kupiony cały wydech, miskę i belkę.
Wieczorami jak czasem przysiądę i pomyślę przychodzą mi do głowy właśnie wahacze, tulejki, gumy czy łączniki stabilizatora.
Po latach użytkowania różnych samochodów wiem, że te elementy potrafią wyjątkowo szybko dać się we znaki, a oszczędności na nich nie jeden raz mszczą się podwójnie (nie polecam chociażby wstawiania chińskiego łącznika stabilizatora za grosze bo złom rozjedzie się szybciej niż się człek spodziewa. Miałem swego czasu taki rok, że w jednym samochodzie łączniki stabilizatora robiłem trzy razy).

Offline Andy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
[Getz] Belka zawieszenia przedniego
« Odpowiedź #44 dnia: 29 Czerwiec 2018, 14:11:41 »
U mnie problem wrócił po 4 latach, po drugiej stronie sanek i tym razem zdecydowałem się już na wymianę całej belki a nie spawanie. Naprawa nie wchodziła w grę z powodu już zbyt daleko posuniętej korozji. Zakupiłem nowy nośnik wahaczy NTY (500 zł.) na allegro bezpośrednio od oficjalnego  sprzedawcy NTY i tu chciałbym potwierdzić wcześniejsze opinie - pasował bardzo dobrze do Gacka (rocznik 2004). Wymiana się udała.