Autor Wątek: [Getz] [Getz] Belka zawieszenia przedniego  (Przeczytany 36281 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
Odp: [Getz] Belka zawieszenia przedniego
« Odpowiedź #60 dnia: 10 Grudzień 2022, 06:03:02 »
Ja nic nie podwieszałem bo silnik i tak się trzyma na poduszkach. Ja tak samo wymieniałem skrzynię biegów i kasa zostaje w kieszeni. Dawniej bałem się zrobić samemu i UPG zrobił mi mechanik z Piotrkowa Trybunalskiego znajomy polecany. Nie dość że robił to 3tygodnie to nie zrobił taniej ani lepiej. Do tego założył stara łamiącą się uszczelkę i ciekł olej pod pokrywy zaworów plus wyciekający gaz z przewodu pod maską. Do tego uszkodził fajkę i przeskakiwała iskra na kolektor w że to się nie zapaliło podczas jazdy to cud.
Tak więc lepiej zrobić samemu nawet powoli niż dawać papraczowi co skasuje mocno a nie zrobi lepiej.

Offline AndrzejK.

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 55
Odp: [Getz] Belka zawieszenia przedniego
« Odpowiedź #61 dnia: 11 Grudzień 2022, 17:04:40 »
Ok, dzięki za uzupełnienie informacji.
Co do mechaników mam podobne zdanie jak Ty, bo oczywistym jest, że nikt Ci nie zrobi czegokolwiek tak jak sam sobie to zrobisz....
Ale warunkiem jest trochę wiedzy no i warunki do wykonania operacji, a u mnie i jedno i drugie jest na tak, więc spoko, sam się jednak za to zabiorę :)
Zresztą ja mam kilka aut różnych marek w rodzinie pod opieką i wszystko robię sam począwszy od wymian olejów, a na wymianach rozrządu kończąc i robię to czy tamto na pewno wolniej niż jakiś mechanik w warsztacie, ale za to jest to robione dokładnie z czyszczeniem i konserwowaniem wszystkiego czego mechanik raczej nie zrobi, bo jest nastawiony niekoniecznie na jakość, a bardziej na zarobek. Korzyści z tego płyną dwie; zrobione lepiej niż w warsztacie i kasa często niemała, która zostaje w kieszeni o satysfakcji nie wspominając....
I jeszcze jeden niezaprzeczalny plus u mnie, bo jak robię coś przy jednym aucie to nie mam presji na czas wykonania, bo zawsze jest inne auto, którym się jezdzi w czasie naprawy/obsługi tego konkretnego. 8)