Autor Wątek: [Santa Fe SM] Koszt sprzęgła  (Przeczytany 21567 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

santa claus

  • Gość
[Santa Fe SM] Koszt sprzęgła
« dnia: 02 Czerwiec 2014, 14:50:22 »
Orientuje się ktoś jaki może być koszt wymiany/zakupu sprzęgła do Santa Fe 2.0 CRDI ? Powoli planuje wydatki na auto i nie wiem czy już 3 etatu sobie nie szukać ;)

PS nie to, że się nie orientowałem i nie szukałem tylko mam rozbieżności cenowe po moich poszukiwaniach i po mechanika u którego serwisuje auto - chciałbym zobaczyć ile innych to wyniosło. Dzięki.

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
[Santa Fe SM] Koszt sprzęgła
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Czerwiec 2014, 19:35:59 »
Sprzęgło do Santa Fe 2.0 CRDI to dosyć szerokie pojęcie,bo wersji tego silnika jest kilka,dodatkowo był łączony z kołem zamachowym dwumasowym lub stałym. Najlepszy sposób to sprawdzanie po VIN, bo jeszcze się okaże,że kupisz,zapłacisz,samochód rozdarty na podnośniku a tu sprzęgło nie pasuje....
Możesz na początek spróbować tu: http://www.iparts.pl/ lub tu: http://www.fox.rzeszow.pl/ ale jak mówiłem-najlepiej dopasujesz po VIN.
A co do robocizny,to co tu gadać-co warsztat to inna cena,więc co Ci da informacja ile biorą w moim mieście.Sam musisz sobie znaleźć kumatego mechanika,który nie zepsuje,tylko dobrze wymieni i do tego jeszcze tanio ;-)

maruszcz

  • Gość
[Santa Fe SM] Koszt sprzęgła
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Czerwiec 2014, 23:02:01 »
Właśnie jestem na tym samym etapie z moim Santkiem  :-) .Koszt sprzęgła to około 1300 zł dla Twojej wersji silnikowej . Dobrze jest od razu wymienić też dwumasę  a ta kosztuje w najtańszej wersji około 2100 zł . Mój mechanik za taką robotę życzy sobie 400zł .  Gdybyś miał wersję silnika 113KM to koszty byłyby duuuużo niższe ... :-)

santa claus

  • Gość
[Santa Fe SM] Koszt sprzęgła
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Czerwiec 2014, 09:45:03 »
maruszcz dokładnie takie same koszty zostały my wyliczone - z tym, że dwumasę znalazłem od 2 300 wzwyż - jeszcze nie wiem czy ją także będę wymieniał.
W przypadku słabszych wersji 113 KM koszt sprzęgła i dwumasy ponad dwukrotnie niższy.  
Czyli wniosek z tego taki, że nowe felgi zaczekają...:D

vanhelsing dzięki za linki.

maruszcz

  • Gość
[Santa Fe SM] Koszt sprzęgła
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Czerwiec 2014, 10:15:13 »
Najtańsza dwumasa jaką znalazłem  do naszych aut
http://www.sprzegla24.pl/kolo-dwumasowe/hyundai/santa-fe/1/2.0-CRDi-4x4-125KM
Niestety przy tej naprawie trzeba się dosyć mocno trzymać kieszeni .
Przy jakim przebiegu będziesz robił sprzęgło ?

santa claus

  • Gość
[Santa Fe SM] Koszt sprzęgła
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Czerwiec 2014, 21:04:24 »
Przebieg 167 tyś.  No niestety każde auto wymaga inwestycji...no chyba że słuźbowe.

maruszcz

  • Gość
[Santa Fe SM] Koszt sprzęgła
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Czerwiec 2014, 21:26:13 »
Nawet auto służbowe wymaga inwestycji ...Czasami nawet większych  ;-)
A ja u siebie dobiłem do 270 tys. przebiegu  :-)

santa claus

  • Gość
[Santa Fe SM] Koszt sprzęgła
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Czerwiec 2014, 12:39:42 »
No i jednak wszystko poszło do wymiany: sprzęgło + dwumasa ( AISIN)  - o koszty nie pytajcie bo aż mnie w sercu ściska.
Przy okazji w Warszawie podobno jest firma która reanimuje i regeneruje dwumasy - reklamował nie będę bo łatwo znaleźć po wpisaniu w googlu ale czy spotkał się ktoś z tym? Czy to się sprawdza? Co prawda teraz i tak już po zabawie ale ciekawi mnie ten temat... mi mechanicy nie polecali ( kilku pytałem) ale w końcu ta firma istnieje więc klientów mają?

grzesio15x09

  • Gość
[Santa Fe SM] Koszt sprzęgła
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Styczeń 2016, 17:41:33 »
Witam nie wiem czy tutaj jeszcze ktoś zagląda czy zakładać nowy temat. Nie znalazłem na forum wyjaśnienia. Otóż mam Santa Fe z 2004 r 125 KM napęd 4AWD  i sprzęgło dwumasa średnica tarczy 235 mm i jest problem bo:
-wszyscy mi usilnie chcą wcisnąć tarczę średnicy 240mm - pomimo ze łopatologicznie tłumaczę że sie nie mieści w dwumasie więc słyszę że mam jakąś przeróbkę bo to co on sprzedaje jest na pewno dobre.
- wyszukałem na tym forum dobre opinie o fox rzeszów i zadzwoniłem - tam przynajmniej od razu mówią że temat znają i że tak w oryginale było i nie słuchać mędrców aleeee tarczy i docisku zamiennika nie ma a oryginał to hoho około 3 tysie.
dzwonię na stronę sprzęgła 24 z Wa-wy i zonk booo oczywiście tarczy i docisku nie ma aleee jest zamiennik ze sztywnym kołem, nowy produkt wydany przez vale korea, na podobnej zasadzie działa jak do modelu santka 113KM z tym że to przeznaczone jest własnie do 125KM i że na pewno działa. podbno kupiło już to od listopada parę osob i działa wszystko. Koszt tej zabawy to komplet 1700 zł.
No i mam pytanie zamieniał to ktoś? Mozna to zrobić bez większego uszczerbku na zdrowiu moim i auta?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe SM] Koszt sprzęgła
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Styczeń 2016, 18:32:34 »
"Grzesio" nie pisz o tym samym w trzech miejscach wystarczy tutaj.

Jeśli masz Santa Fe SM z silnikiem D4EA to napisz na PW do Administratora (czerwony nick) o poprawę profilu bo teraz masz wpisane:

Auto: Santa Fe SM (2006) 2.2 16V R4 CRDi 4WD

Silnik|pojemność|moc: D4EB|2188ccm|110kW
Skąd: Gorlice

grzesio15x09

  • Gość
[Santa Fe SM] Koszt sprzęgła
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Styczeń 2016, 19:29:55 »
ok. Sorki. Po prostu początkujący i już napalony na odpowiedź. Zmieniłem w profilu ustawienia ale mi nie zmieniło w opisie.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe SM] Koszt sprzęgła
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Styczeń 2016, 20:56:12 »
No to jeszcze raz:

 "to napisz na PW do Administratora (czerwony nick) o poprawę profilu"

Podaj numer vin.

grzesio15x09

  • Gość
[Santa Fe SM] Koszt sprzęgła
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Styczeń 2016, 21:52:14 »
VIN: KMHSC81VP4U848341

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 271
[Santa Fe SM] Koszt sprzęgła
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Luty 2016, 23:12:51 »
Trochę mnie zmartwiłeś bo mam z tego samego roku Santka z tym samym silnikiem i do tej pory byłem przekonany iż posiadam to sprzęgło 240 mm, które Ci wszyscy wciskają, a tu mnie zaskoczyłeś bo teraz nic nie wiem. Ja nie wymieniałem sprzęgła ale różnie mechanicy mówią z tymi co rozmawiałem jedni twierdzą, że dwumasa jest zbędna drudzy, że po to jest  montowana aby się nie rozlatywały skrzynie oraz silniki. Kiedyś silniki to wszyscy wiemy jakie były mała moc i moment dzisiejsze są dużo mocniejsze. Silniki benzynowe także maja montowaną dwumasa. Kolega ma w Subaru ze silnikiem benzynowym sprzęgło zmienione na zwykle i jeździ któryś rok i nic się nie dzieje. Zastanawiałem się  co ja bym zrobił wiem, że to droga impreza ale taki chciałem silnik to założyłbym dwumasę i sprzęgło pewnie firmy Luk . Pewnie nikt nie zmieniał kto posiada 125 na sztywne koło i zwykle sprzęgło na forum jakoś mało o tym modelu. Pozdrawiam.

felkner

  • Gość
[Santa Fe SM] Koszt sprzęgła
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Luty 2016, 10:58:32 »