Autor Wątek: [Santa Fe SM] Koszt sprzęgła  (Przeczytany 21565 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

grzesio15x09

  • Gość
[Santa Fe SM] Koszt sprzęgła
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Luty 2016, 18:48:19 »
Więc tak. Założyłem z http://www.sprzegla24.pl  to : Zestaw sprzęgła ze sztywnym kołem zamachowym VALEO 835260. Oczywiście śrub już nie przesłali i trzeba było biegać po sklepach:) Bo do zamocowania koła śruby są dłuższe niż oryginały a do skręcenia docisku z kołem idą 8 zamiast oryginalnych 6.  Jak na razie wszystko działa bez zarzutu. Może jakieś dziwne drgania w czasie jazdy ale to nie wynika chyba z samego sprzęgła. - przy prędkości ok 60 na 4 obroty ok 1700 takie lekkie drgania jakby auto szło na grubej kostce. Ale to tylko wtedy. Przy ruszaniu nic sie nie dzieje. Owszem staram się ruszać delikatnie a nie ostro.

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
[Santa Fe SM] Koszt sprzęgła
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Luty 2016, 13:23:03 »
Dziwne są te drgania, właściwie to nie powinno raczej ich być bo to nie jest wysoki poziom obrotów. Nie dziwiłbym się drganiom powyżej 3500 obr ale przy 1700 na 4? Mam SF 2004 113KM ze stałym kołem zamachowym(fabryczne) i żadnych drgań nie ma, auto jedzie gładko i płynnie w każdych warunkach. Ciekawe czy różnica między 113KM a 125KM jest aż tak duża, że faktycznie dwumasa powinna być w 125KM żeby kompensować te drgania? Wygląda na to Grzesio, że będziesz forumowym zwierzątkiem testowym w tym temacie :mrgreen:

Offline zkit

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 143
[Santa Fe SM] Koszt sprzęgła
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Luty 2016, 20:18:42 »
 

Dodano: 2016-02-15, 20:18
Odnośnie drgań podam przykład. KIA CARENS 2.0 CRDI 113 KM drgania na każdym biegu od 1700 - 2000 obrotów. Podejrzewałem skrzynię, ale doczytałem się, że tarcze VALEO zbyt słabo są mocowane do frezu, który wchodzi na wałek sprzęgłowy i powstaje luz. Rozebrałem i okazało się, że luz był minimalny, ale sprzęgło wymieniłem. Po wymianie żadnych drgań do dziś.

SantaWaldi

  • Gość
[Santa Fe SM] Koszt sprzęgła
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Luty 2016, 14:44:31 »
Jakie koło jest w tym aucie ?
KMHSH81WP6U042887

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe SM] Koszt sprzęgła
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Luty 2016, 22:22:54 »
SantaWaldi to jest temat dotyczący generacji SM. Temat o CM tutaj http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1332&postdays=0&postorder=asc&highlight=sprz%EAg%B3o&start=0

W każdym aucie CM z manualną skrzynią biegów produkowanym do Europy jest koło dwu-masowe.

W tym egzemplarzu którego vin podałeś nie ma Dpf.

Jeśli jeszcze szukasz SF CM to pytaj tutaj http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?p=76657#76657

grzesio15x09

  • Gość
[Santa Fe SM] Koszt sprzęgła
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Luty 2016, 11:08:13 »
No i dalej walczę z tymi ku....kimi drganiami. Pojawiają się szczególnie mocno w momencie jak auto ciągnie. Jak leci na luzie lub hamuje silnikiem nie ma. No i to najbardziej wyczuwalne - 4 bieg i 2000 obrotów. Wyżej juz nie ma drgań. Jeden mechanik twierdził ze kojarzy mu się to z rav 4 kiedy dwu masa padła - też takie drgania były ale tu ładnie się zbiera i przy ruszaniu nie szarpie. Kombinujemy z mechanikiem że to może silnik jak ciągnie to dotyka do obudowy gdzieś i drga w tym momencie, może gdzieś na dyfrze lub na przeniesieniu napędu. No nie chce się rozbierać ponownie by dostać się do sprzęgła. Jakieś pomysły?

Dodam że raczej nie podejrzewam sprzęgła bo to nie dzieje sie w chwili dotykania sprzęgła.  Sprzęgło jest załączone i sobie ciągnie juz jakiś czas.

felkner

  • Gość
[Santa Fe SM] Koszt sprzęgła
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Luty 2016, 11:16:35 »

grzesio15x09

  • Gość
[Santa Fe SM] Koszt sprzęgła
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Luty 2016, 11:38:22 »
felkner - no właśnie nie mam odpowiedzi a czytałem Twój post kilkanaście razy - może jestem tępy - nie neguje tego.
Po pierwsze podana w poście #15 ASHika - to nie to sprzęgło.  Kupiłem w tej firmie sprzęgła24 cały zestaw ale inny.  Poza tym podajesz mi link do koła zamachowego. Przecież wymieniłem cały komplet i samochód rusza bez jakichkolwiek drgań, nic nie slizga, pod górę przy ruszaniu to aż kołami grzebie na asfalcie posypanym piaskiem. Więc raczej nie w tym problem. Powiedz konkretnie co było i co usnęliście bo z Twojego postu dość ogólnie że valeo to szajs wynika tylko i tyle.

felkner

  • Gość
[Santa Fe SM] Koszt sprzęgła
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Luty 2016, 13:29:37 »

grzesio15x09

  • Gość
[Santa Fe SM] Koszt sprzęgła
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Luty 2016, 15:39:05 »
tak wyczytałem wszystkie posty i nie bardzo chce mi sie wierzyć, że zakładając nowe sprzęgło to takie coś występuje. Tym bardziej że rozmawiałem z ludźmi ze sprzęgła 24 i twierdzą że sprzedali ich wiele i nigdy taki problem nie wystąpił. A dodatkowo problem z tym że nie moge sobie pozwolić na postawienie auta na kołkach na tydzień lub dwa zanim prześlę i przyjdzie sprzęgło. Zastanawiam się nad innym rozwiązaniem - przesłaniem im tego co wyciągnąłem z auta - oryginału i czy to z regenerują - łożysko docisk i tarcza - dwumasa jest jeszcze w miarę - ile kosztuje taka regeneracja?

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
[Santa Fe SM] Koszt sprzęgła
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Luty 2016, 17:09:16 »
Nie wiem jak inni, ale jak ja bym kupił sprzęgło i okazało się wadliwe to wymontowałbym i wymienił na nowe(oczywiście bez dopłaty bo i z jakiej racji-w końcu mam gwarancję i rękojmię). Dodatkowo prawo konsumenckie gwarantuje w tej sytuacji że od sprzedawcy mogę się domagać wyrównania dodatkowych kosztów poniesionych na wysyłkę. Niestety nie uda się raczej odzyskać w tej sytuacji kosztów demontażu i ponownego montażu. Ale tak to jest z kupowaniem przez internet-w razie "W" zaczynają się kłopoty. Ale na pewno w sytuacji jaka dotknęła grzesia nie naprawiałbym nowej wadliwej części. Za swoje pieniądze :shock: W takiej sytuacji tracisz gwarancję i rękojmię i zostajesz z niczym. Jak już to regenerować te części zużyte które wymontowałeś-dobrze kombinujesz.

felkner

  • Gość
[Santa Fe SM] Koszt sprzęgła
« Odpowiedź #26 dnia: 20 Luty 2016, 17:23:05 »

grzesio15x09

  • Gość
[Santa Fe SM] Koszt sprzęgła
« Odpowiedź #27 dnia: 20 Luty 2016, 17:27:36 »
 

Dodano: 2016-02-20, 17:27
Ale ja chciałem regenerować stare, to które wymontowałem z santka. Nie chce regenerować nowych, które zamontowałem - te chciałbym zwrócić gdyby się okazało że to faktycznie wada tego kompletu który kupiłem. Przypomnę tylko że wymontowałem dwumase a zamontowałem sztywne. Ile koledzy płaciliście za te regeneracje?

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
[Santa Fe SM] Koszt sprzęgła
« Odpowiedź #28 dnia: 20 Luty 2016, 18:50:22 »
Cytat: "felkner"
już pisał do ludzi od których kupił oni uważają że wszystko ok bo sprzedali wiele zestawów

Felkner-wiadomo że taka gadka będzie ze strony sprzedawców, a co mają mówić? Że maja masę reklamacji :lol: Reklamacja to nigdy nie jest łatwa sprawa ani przyjemna. Zwłaszcza, że kolega nie ma wyboru i musi unieruchomić auto. To są dodatkowe kłopoty.Ale nie chodzi o to, żeby się poddać siąść i płakać, tylko trzeba egzekwować w takiej sytuacji swoje prawa. Takie jest moje zdanie. Tylko, że to może nie być takie proste-jak się zorientują, że grzesio założył stałe koło zamiast dwumasy to odrzucą reklamację jak nic....

felkner

  • Gość
[Santa Fe SM] Koszt sprzęgła
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Luty 2016, 18:59:11 »