Autor Wątek: centralny  (Przeczytany 2027 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

RIX2

  • Gość
centralny
« dnia: 22 Październik 2009, 00:07:02 »
witam.tydzień temu stałem się posiadaczem lantry 1.8gl kombi rocznik 99.jestem jego 3 właścicielem.poprzedni nie pamięta czy auto miało centralny zamek (może już je kupił z uszkodzonym) stąd moje pytanie - jak stwierdzic czy auto ma centralny?(jakieś kable albo centralka?).może znacie jakiś dobry warsztat z elektrykiem w sosnowcu? pozdrawiam

Vanitum

  • Gość
centralny
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Październik 2009, 08:36:37 »
najprościej zdjąć tapicerkę z drzwi i zobaczyć czy jest siłownik lub ew. poszukać bezpiecznika.

spicia

  • Gość
centralny
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Październik 2009, 11:50:42 »
witam . z tego co wiem w dzwiach kierowcy nie ma siłownika jest tylko sterownik, przynajmniej u mnie nie byłoi jak zakładałem pilota to sam musiałem dołożyć

radeek23

  • Gość
centralny
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Październik 2009, 10:43:22 »
J jakiś czas temu też musiałem dokładać siłownik bo nie było.Miałem centralny zamek ale tylko otwierany kluczykiem,teraz mam już z pilota.

Vanitum

  • Gość
centralny
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Październik 2009, 08:25:47 »
no ale w pozostałych drzwiach musi mieć siłowniki

radeek23

  • Gość
centralny
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Październik 2009, 14:15:19 »
ja się specjalnie nie znam na tym ale koleś który mi zakładał zestaw centralnego zamka powiedział że siłownika nie ma,że to jakiś inny mechanizm coś tam coś tam...wydaje mi się że jeśli nie ma go w drzwiach kierowcy to w pozostałych tym bardziej nie będzie,nie wiem może się mylę ale ja nie miałem-musiałem dokupić i zamontować w drzwiach(koszt całego zestawu z 2 pilotami 100zł na allegro)

Vanitum

  • Gość
centralny
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Październik 2009, 17:55:08 »
heh najprościej będzie jak ktoś to sprawdzi, ale a jak na mój gust i proste myślenie, to o ile na brak siłownika w drzwiach kierowcy mogę zrozumieć (zamek otwierany jest mechanicznie przez przekręcenie kluczyka), to jednak w pozostałych drzwiach coś musi reagować na sygnał z centralki i otwierać pozostałe zamki, a jakoś nie chce mi się wierzyć że zamki są seryjnie sterowane elektrycznie i reagują na impulsu elektryczne

spicia

  • Gość
centralny
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Październik 2009, 20:26:52 »
sprawa z zamkiem wygląda następująco :
w dzwiach kierowcy jest tylko sterownik (tzn. daje sygnał do pozostałych drzwi czy maja sie otworzyc czy zamknąc) sam zamek uruchamiany jest mechanicznie przez kluczyk i zestaw cięgien
w pozostałych dzwiach sa siłowniki tzw slave sterowane z dzwi kierowcy .

dzafik

  • Gość
centralny
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Październik 2009, 20:51:16 »
Miałem tak samo w Pony gdy chciałem do centrala z kluczyka dołożyć pilota. Okazało się, że w drzwiach kierowcy jest jakiś sterownik natomiast w pozostałych normalne siłowniki. Dokupiłem tylko jeden siłownik do drzwi kierowcy i układ sterujący i było wszystko kręcone z pilota.

Gwiazdor_1992

  • Gość
centralny
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Listopad 2009, 20:08:30 »
Podepnę się pod temat...
Centralny zamek chodzi, ale tylko przy pomocy kluczyka. Z pilota nie łapie (chociaż czerwona lampeczka się zapala). Co mam zrobić?? Jak to naprawić??

dzafik

  • Gość
centralny
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Listopad 2009, 20:15:55 »
Może sterownik od pilota się spindolił. Jeżeli masz oryginalny układ Hyundaia tzn. central z pilota to inna sprawa. Natomiast jeśli miałeś central tylko z kluczyka a pilot był dołożony ( tak miałem w pony) to sterownik od centrala jest oddzielnie i od pilota jest oddzielnie. Wystarczy trochę się zorientować po instalacji elekt. i będzie wiadomo. Na początek od tego zacznij.

Gwiazdor_1992

  • Gość
centralny
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Listopad 2009, 21:28:38 »
Mam centralny zamek z pilotem oryginalny. Pilot nie był dorabiany... Wszystko w oryginale

Cytat: "dzafik"
Jeżeli masz oryginalny układ Hyundaia tzn. central z pilota to inna sprawa


Gdzie szukać tego sterownika?