Autor Wątek: [Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka  (Przeczytany 147788 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

melchior71

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #60 dnia: 03 Czerwiec 2014, 11:02:00 »
Ja też mam starszego santa fe z 2002 r i wczoraj dostałem pocztą zakupiony pilot (używany) a dziś bawiłem się z programowaniem go..Pilocik działa ;) chociaż nie bez problemów .Próbowałem na wyłączonej stacyjce - nic na załączonej -nic , przyciskałem guziki na przemian -nic ,trzymałem stale  i też nic .W zasadzie to nie wiem za którym razem załapał ale działa .Kontrolka samochodu z kluczykiem nie zgasła ani razu - dopiero po odpaleniu silnika. Koszt 90 zł za pilot z przesyłką .Kupiłem go metodą dzwonienia do sprzedających części z rozbiórki na alle..... no i trafiłem.W miarę w dobrym stanie (może guzik otwierania trochę tępo działa ale można z czasem wymienić)Ważne że jest zapas . Centralka pod bezpiecznikami , przełącznik na miejscu - zaklejony przeźroczystą taśmą -czyli nie ruszany ;) .Jak to wygląda w nowszych modelach nie wiem .kumpel ma Trajet-a z takim samym pilotem ale nie wiem jaki rocznik .Z tego co mówił to centralka wygląda identycznie więc może w nowszych rocznikach jest tak samo.Trzeba sprawdzić czy na centralce jest taki przełącznik- jak jest to chyba będzie identycznie.Powodzenia.

Offline ololysy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 221
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #61 dnia: 24 Lipiec 2014, 20:59:44 »
Witam. Też mam problem z pilotami. Kupiłem na alle drogo pilota do Hyundaia. Całą procedurę programowania przeprowadziłem jak należy i nic. Jak rozebrałem piloty to okazało się ze bebechy są inne... i jestem w czarnej dziurze...Podobną są dwa typy częstotliwości:433 i 315 MHz Jak je rozróżnić, który jest który???

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #62 dnia: 24 Lipiec 2014, 21:02:59 »

melchior71

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #63 dnia: 03 Sierpień 2014, 09:04:11 »
Cytat: "ololysy"
Witam. Też mam problem z pilotami. Kupiłem na alle drogo pilota do Hyundaia. Całą procedurę programowania przeprowadziłem jak należy i nic. Jak rozebrałem piloty to okazało się ze bebechy są inne... i jestem w czarnej dziurze...Podobną są dwa typy częstotliwości:433 i 315 MHz Jak je rozróżnić, który jest który???



Na płytce jest taka srebrna mała kostka - nie wiem jak to się fachowo nazywa - ale na niej jest nadruk numeryczny . Na moim pisze : 434,02  - może to jest to?
Z tego co wiem to inną częstotliwość mają piloty z rynku amerykańskiego i nie pasją do europejczyków

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #64 dnia: 03 Sierpień 2014, 09:35:31 »
Cytat: "melchior71"
Na płytce jest taka srebrna mała kostka - nie wiem jak to się fachowo nazywa


Rezonator kwarcowy :)

melchior71

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #65 dnia: 03 Sierpień 2014, 21:23:38 »
Właśnie o to mi chodzi - znajduje się od strony baterii

Offline balldome

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #66 dnia: 21 Listopad 2014, 17:59:41 »
Witam,
Czy wie ktoś jak zaprogramować kluczyk do IX35 (2011r)?
Złamał mi się oryginalny kluczyk, wiec kupiłem nowy zamiennik i przełożyłem do niego wszystko z oryginalnego. Jednak od przełożenia, pilot ma bardzo slaby zasięg, zamykać i otwierać drzwi mogę tylko przykładając pilot do bocznej przedniej szyby. Podobno wystarczy go zsynchronizować\zakodować.

melchior71

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #67 dnia: 21 Listopad 2014, 23:30:51 »
jeśli działa to co chcesz zakodowywać lub synchronizować ? przyczyna musi być w czym innym

Offline volcan

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 540
    • http://www.prace-geologiczne.pl
[Santa Fe SM] Pilot fabrycznego CZ / alarmu - inaczej
« Odpowiedź #68 dnia: 24 Maj 2015, 13:29:11 »
Czy próbował ktoś zaprogramować w Santku pilot inny, niż oryginalny? Jest taka operacja możliwa do wykonania? Tj. czy jakiś pilot uniwersalny zadziała z centralką Santka? Chodzi o samochód przed liftingiem (ten ze sterownikiem z przełącznikiem do programowania pilotów).

Mam tylko jeden oryginalny pilot, do tego niestety zepsuty. Do sterowania CZ mam zamontowaną "protezę" - tj. zewnętrzny sterownik, ale nie jestem z niego zadowolony.

Chciałbym docelowo zrobić "scyzoryki" - czy da się dokupić pastylkę immobilisera, na którą można sklonować fabryczne kluczyki? Nie chcę niszczyć oryginalnych kluczyków, tylko dorobić dwa scyzoryki z pastylkami immo + pilotem - najlepiej sterującym fabrycznym CZ.

Jeszcze jedno pytanie - czy fabryczny sterownik Santka ma np. opcję automatycznego uzbrojenia po przypadkowym otwarciu pilotem?

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #69 dnia: 25 Maj 2015, 20:28:39 »
Piloty w Santa Fe może nie są jakieś tragiczne,ale do ideału daleko. Przeszkadza mi, że wystarczy lekko musnąć pilot, zupełnie przypadkiem i centralny się zamyka i alarm uzbraja. Często tak się dzieje przy wysiadaniu rodziny z auta, kiedy nie wszyscy jeszcze zamknęli drzwi. Z drugiej strony to lepsze niż gdyby miały się same przypadkowo otwierać :lol: Ale przydała by się jakaś klapka/zasuwka na przyciski, jakiekolwiek zabezpieczenie. Co do drugiego pytania-ja mam w swoim automatyczne zamknięcie drzwi i uzbrojenie alarmu jeśli auto ma drzwi zamknięte, ale nie został zamknięty centralny, kluczyk mam przy sobie i oddalam się od auta. Wtedy sam się zamknie i zabezpieczy. Przydatna funkcja ;-)

Offline volcan

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 540
    • http://www.prace-geologiczne.pl
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #70 dnia: 26 Maj 2015, 08:27:06 »
Masz fabryczny alarm? Ja mam pod maską syrenę (nie wiem w sumie, czy fabryczną, czy nie - nie mam fabrycznego pilota - poza jednym, zepsutym - więc nie byłem w stanie sprawdzić żadnych funkcji zainstalowanego u mnie sterownika CZ / alarmu.

Zastanawiam się, czy jest sens walczyć o odzyskanie fabrycznego rozwiązania, czy też pójść w zupełnie inną stronę, tj. zamontować jakiś lepszy system "zewnętrzny" z nowymi pilotami - scyzorykami itp.
W obecnym sterowniku brakuje mi właśnie tego automatycznego uzbrojenia po przypadkowym otwarciu pilotem (i pozostawieniu zamkniętych drzwi), automatycznego ryglowania po ruszeniu itp. itd. funkcji.

Nie musi to wyć (nie jest wskazane nawet), nie musi "ćwierkać" przy uzbrajaniu - ma bezproblemowo zamykać i otwierać auto + to, o czym napisałem wyżej.

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #71 dnia: 26 Maj 2015, 22:00:02 »
Szczerze mówiąc to nie wiem, czy jest to system fabryczny. Ale ponieważ nie widać żadnego komponentu (nawet syreny), to myślę, że to fabryka. Nawet nie wiem gdzie jest centralka :shock:  Nie widać czujników w środku ale jak syn został w aucie i się uzbroił alarm to zaraz zaczęło wyć. Więc działa :mrgreen: Ale nie mam funkcji ryglowania po ruszeniu. Szkoda, bo mam to w drugim aucie i to wygodna rzecz. Tam się to nazywa antynapad.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #72 dnia: 26 Maj 2015, 23:27:24 »
To jest komplet:

http://epc.japancars.ru/hyundai/#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%3D

http://epc.japancars.ru/hyundai/#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%3D%3D

Centralka



Antena



Pilot 95411-3A100 lub 95411-3A103



Syrena



Krańcówka pokrywy silnika



Odbój na wewnętrznej części maski sterujący krańcówką.



Cytat: "volcan"
W obecnym sterowniku brakuje mi właśnie tego automatycznego uzbrojenia po przypadkowym otwarciu pilotem (i pozostawieniu zamkniętych drzwi)


Post#13 http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1126&highlight=centralka  :?:

Cytat: "volcan"
Czy próbował ktoś zaprogramować w Santku pilot inny, niż oryginalny? Jest taka operacja możliwa do wykonania? Tj. czy jakiś pilot uniwersalny zadziała z centralką Santka? Chodzi o samochód przed liftingiem (ten ze sterownikiem z przełącznikiem do programowania pilotów).

Mam tylko jeden oryginalny pilot, do tego niestety zepsuty.


Można zaprogramować piloty z takim numerem jak podałem powyżej.

Offline volcan

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 540
    • http://www.prace-geologiczne.pl
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #73 dnia: 27 Maj 2015, 08:20:38 »
Czyli brakuje mi krańcówki i pilotów ;-)

adam1696

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #74 dnia: 28 Maj 2015, 20:09:55 »
Przerabiałem temat alarmu wolałem zostawić fabryczny chociaż jest bez bajerów niż zakładać dodatkowy chiński . Kluczyk i pilota do alarmu (identyczne z oryginałem przynajmniej z wyglądu) dorobił mi gość z firmy PERFEKT-SERWIS w GEMINI PARK TARNÓW  ponad rok temu i do tej pory kluczyk i pilot działają bez zastrzeżeń