Autor Wątek: [Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka  (Przeczytany 147700 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

felkner

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #45 dnia: 08 Marzec 2013, 14:38:39 »

jaclwapl

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #46 dnia: 11 Marzec 2013, 15:36:07 »
U mnie jednak żaróweczka:) przełożyłem na chwilę z ABS'u i się świeci... tak więc będę miał IMMO po wymianie żarówki:)

Offline marian_admwz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #47 dnia: 26 Czerwiec 2013, 09:00:19 »
Odświeżę trochę temat. Mam Santa fe z holandii plus auto alarm "autowatch". Mój problem polega na tym że mam tylko jeden pilot, który ma jeden przycisk do otwierania zamykania / uzbrajania i rozbrajania alarmu. Pilot także po naciśnięciu wyłącza immobilizer. Moje pytanie czy np. Centralka od alarmów z allegro zadziała z moja instalacja i obsłuży te funkcje ?

slaw

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #48 dnia: 26 Czerwiec 2013, 09:58:45 »
Witam, BMsw i do wszystkich zainteresowanych drugim pilotem do alarmu  i centralnego zamka, podziele się moim doświdczeniem  w zdobyciu drugiego pilota bo tez miałem tylko jeden.
Zaczołem od serwisu- koszt 750 zł i czekac 7 dni.
Na forum znalazłem adres w Cieszynie    http://www.kluczauto.eu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=982&category_id=258&vmcchk=1&option=com_virtuemart&Itemid=74
Zamówiłem otrzywiście 433 MHz za 159 zł i za 3 dni miałem go w reku.
Próbowałem zakodować u elektroników za 100 zł ale bez powodzenia (program w kompie nie ten ) więc udałem się znowu  do serwisu, w 5 min za 150 zł zakodowali z pozytywnym skutkiem, Mam drugiego pilota za 309 zł a nie za 750 zł . :-)
Pozdrawiam wszystkich.

maciekw

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #49 dnia: 26 Czerwiec 2013, 12:27:25 »
a ja za 100PLN kupiłem zamek centralny na allegro plus moduł domykania szyb za 50PLN i mam za 150PLN dwa piloty, nową centralkę i funkcjonalności. Stary pilot mi został aktywny, bo stara centralka dalej pracuje. Jest więc dodatkwa możliwość awaryjnego otwierania samochodu.

slaw

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #50 dnia: 26 Czerwiec 2013, 21:49:05 »
Cytat: "maciekw"
a ja za 100PLN kupiłem zamek centralny na allegro plus moduł domykania szyb za 50PLN i mam za 150PLN dwa piloty, nową centralkę i funkcjonalności. Stary pilot mi został aktywny, bo stara centralka dalej pracuje. Jest więc dodatkwa możliwość awaryjnego otwierania samochodu.



No dobrze że tak tanio a alarm gdzie, musisz nosić przy kluczyku dwa piloty? :-(

maciekw

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #51 dnia: 27 Czerwiec 2013, 08:44:42 »
poprawię się. centralka z alarmem jest. więc mam dwa alarmy i dwie centralki, z  czego tylko nowy na bieżąco wykorzystywany. Ale w razie przymusi, można starą centralką otworzyć drzwi, tyle, że alarm w nowej pozostanie uzbrojony

qsal

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #52 dnia: 23 Lipiec 2013, 15:05:47 »
Cytat: "slaw"
Witam, BMsw i do wszystkich zainteresowanych drugim pilotem do alarmu  i centralnego zamka, podziele się moim doświdczeniem  w zdobyciu drugiego pilota bo tez miałem tylko jeden.
Zaczołem od serwisu- koszt 750 zł i czekac 7 dni.
Na forum znalazłem adres w Cieszynie    http://www.kluczauto.eu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=982&category_id=258&vmcchk=1&option=com_virtuemart&Itemid=74
Zamówiłem otrzywiście 433 MHz za 159 zł i za 3 dni miałem go w reku.
Próbowałem zakodować u elektroników za 100 zł ale bez powodzenia (program w kompie nie ten ) więc udałem się znowu  do serwisu, w 5 min za 150 zł zakodowali z pozytywnym skutkiem, Mam drugiego pilota za 309 zł a nie za 750 zł . :-)
Pozdrawiam wszystkich.


Chciałbym Cię zapytać czemu nie kodowałeś pilota według zasad opisanych na tym forum - Czy po zakupie nie dało się tego zrobić, czy po prostu nie umiałeś? Też już dawno chciałem kupić od tego dostawcy pilota za 159 zł, ale jakoś zeszło. Teraz się obawiam że będę musiał płacić podwójnie za zakup i kodowanie, a to już nie taka fajna inwestycja (cena nowej centralki jest niższa).

slaw

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #53 dnia: 23 Lipiec 2013, 18:29:43 »
W miom santku wymacałem ręką że  nie ma przełącznika na centralce i dla tego nie robiłem tego sam a też nie czułem się na siłach żeby rozbierac centralkę i robić mostki na druku.
Pozdrawiam.

qsal

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #54 dnia: 24 Lipiec 2013, 17:22:38 »
Pod tym linkiem:
http://www.forum.hyundaicoupe.pl/viewtopic.php?f=4&t=5216
piszą koledzy iż nie da się zakodować w centralce nowego "czystego" pilota bez wizyty w ASO (manewr z przestawianiem przełącznika działa tylko z pilotami używanymi). Tak więc sumując koszty i taniej wyjdzie nowa centralka i dwa nowe piloty.

Offline Dareq36

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #55 dnia: 25 Lipiec 2013, 07:33:40 »
Witam . Nie zgodze się z poprzednikiem. Nowy pilot ( orginał) da się zaprogramować w   kilkanascie ( no może w kilkadziesiąt sekund). Sam robiłem :).
U mnie jest przełącznik i nie było problemów. W przypadku gdy nie ma przełącznika należy zrobić zworkę w centralce na czas programowania  - patrz posty wcześniejsze  :).
pozdro.

qsal

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #56 dnia: 25 Lipiec 2013, 11:33:48 »
Cytat: "Dareq36"
Witam . Nie zgodze się z poprzednikiem. Nowy pilot ( orginał) da się zaprogramować w   kilkanascie ( no może w kilkadziesiąt sekund). Sam robiłem :).
U mnie jest przełącznik i nie było problemów. W przypadku gdy nie ma przełącznika należy zrobić zworkę w centralce na czas programowania  - patrz posty wcześniejsze  :).
pozdro.


Nie twierdziłem że się nie da.
Po prostu zacytowałem link w którym ktoś pisze że są problemy z zakodowaniem nowego "czystego" pilota w Hyundai Cupe.
To wszystko.
Jeżeli jest inaczej to super, bo sam chcę kupić nowy pilot - używek nigdzie nie mogę odnaleźć, a jedyne źródło to ten gość z Cieszyna.

Pozdrawiam

Offline DjKosmit

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 62
    • http://www.cafe-chocolate.pl
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #57 dnia: 18 Sierpień 2013, 21:34:57 »
Witam.

Czy Panowie wiedzą jak przypisać brelok do centralnego zamka w Santa Fe CM ?? 2007 rok ??

Pozdrawiam

Offline gepi47

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #58 dnia: 29 Sierpień 2013, 11:19:34 »
Witam
Przyłączam się do pytania poprzednika (DjKosmit). Czy da się samemu, metoda opisaną w tym temacie zaprogramować pilota do w Santa Fe rocznik 2007 i wyżej.
Z tego co widzę wszyscy co wypowiadali się, że im się udało zaprogramować mieli Santa Fe z rocznikiem do 2006.
Pozdrawiam

froniu

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #59 dnia: 11 Luty 2014, 19:46:56 »
Cytat: "jaclwapl"
Cytat: "qsal"


3. i nawet taki bajer dla gadżeciarzy
http://www.kluczauto.eu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=624&category_id=252&keyword=hyundai&


Ale bajer:) Ciekawe jak to działa? Wystarczy wsadzić kluczyk i pilot do tej obudowy czy trzeba jakoś kombinować?


Witam , zrobiłem sobie tak kluczyk , pestkę wydłubałem mozolnym zeskrobaniem plastiku z oryginalnego kluczyka i przełożyłem do tej nowej obudowy ( jest tam dedykowane miejsce, co do samego grotu to nie szukałem i nie dorabiałem tylko wyciąłem z tego co mi zostało z kluczyka po usunięciu plastiku i pestki, trzy ruchy szlifierką i jest ok. co do pilota to oryginalny przy czym w środku należy oprócz elektroniki to tylną obudowę z oryginalnego pilota po to żeby mieć uchwyt do baterii. Całość prezentuje się jak na foto