Autor Wątek: [Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka  (Przeczytany 147361 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ROTHMANS

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Luty 2012, 23:13:10 »
No właśnie widziałem używany taki pilot na alledrogo za 170 zł i też twierdze że nie ma sensu go kupować, lepiej za te pieniądze kupić już całą centralkę i zamontować alarm

Offline wielkimw

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Kwiecień 2012, 18:24:21 »
Korzystając z doświadczeń kolegi BMsw, dokodowałem drugiego pilota. Pozornie wszystko proste, ale w miom SF (2004) centralka umieszczona za bezpiecznikami wewnętrznymi przy kierownicy, lecz miejsce wyłącznika było zaklejone taśmą, a pod nią pustka. Wymontowałem tylną część obudowy centralki, odsłaniając część płytki drukowanej na której było miejsce do montażu przełącznika. Na płytce wykonałem zworkę na czas programowania pilotów. Od tej pory auto reaguje na dwa piloty.

szuwar24

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Wrzesień 2012, 18:32:44 »
witam wszystkich. Mam pytanie jak zrobiles ta zworke ktore gniazda ze soba polaczyles ja mam taki sam problem jak ty z gory dzieki za odpowiedz

Offline wielkimw

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Wrzesień 2012, 12:21:51 »
Przy otworze na wyłącznik na płytce jest nadrukowany obrys wyłącznia, a w jego obrysie dwa punkty lutownicze. Zwarłem je drutem-zworką na czs programowania. Druga osoba w tum czasie uruchamiała piloty. Po tym odłączyłem zworkę, piloty działały prawidłowo. Powodzenia

szuwar24

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Wrzesień 2012, 21:34:40 »
Dzieki za odpowiedz ale robie tak jak mowisz i nic z tego nie mam pojecia jak to zrobic moze zle kabel podlaczam nie mam pojecia :evil:

[ Dodano: 2012-09-25, 21:05 ]
Witam ponownie czy moglbys napisac krok po kroku jak to zrobiles bo osiwieje a do najblizszego serwisu mam 250 km. :cry:

maras

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Październik 2012, 20:54:22 »
witam. Koledzy jak zakodować pilot centralnego zamka?mam oryginalny ale coś od wczoraj przestał działać, dodatkowo zaczął  dziwnie mrugać (kiedyś mrugał krótkimi seriami-szybko, teraz znacznie wolniej) a zamek nie reaguje... może to głupie pytanie, ale nie mam bladego pojęcia jak to zrobić... pozdrawiam

felkner

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Październik 2012, 07:13:21 »

maciekw

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #22 dnia: 30 Styczeń 2013, 16:08:54 »
Koledzy,

może ktoś z was miał problem - przy zamykaniu nie mrugają kierunki, przy otwieraniu tak. Zaprogramowałem od nowa pilota - ale bez zmian. Poruszyłem temat w innym wątku, ale może nie każdy zwrócił na niego uwagę.

Ktoś coś może poradzić?

kulajarek

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #23 dnia: 30 Styczeń 2013, 21:48:44 »
Witam,
też mam od dłuższego czasu problem z dokodowaniem pilota a przyczyną jest to, że nie mogę znaleźć centralki, o której wszyscy piszą i gdzie trzeba przestawić przełącznik.
Czy ktoś może podać dokładny opis gdzie to ustrojstwo się znajduje, która strona kierowcy czy pasażera, co trzeba rozebrać, może jakieś zdjęcia?
Będę wdzięczny bo mam trzy piloty a otwieram jak "sierota" kluczykiem.
Mój pojazd to SF 2.4 z 2001r.
Pozdrawiam wszystkich

maciekw

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #24 dnia: 31 Styczeń 2013, 08:36:17 »
U mnie po długich poszukiwaniach znalazłem centralkę. Zaopatrz się w latarkę, a jak masz to kamerkę usb i laptopa - będzie najwygodniej.

U mnie centralka jest za i trochę powyżej rozdzielni z bezpiecznikami. Otwórz klapę bezpieczników, od strony pedałów poświeć latarką. Jeżeli centralka jest u ciebie w tym miejscu, to powinieneś ją zobaczyć przez szczelinę nad bezpiecznikami lekko po prawej. U mnie jest czarna wielkości.... mydelniczki, i ma czarną naklejkę z napisami Switch OFF SET. Od strony pedałów nie zauważyłem jej.

grzesiekalf

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #25 dnia: 31 Styczeń 2013, 12:48:14 »
Witam czy przy zmianie baterii rozkoduje mi się pilot ?
jak wygląda jego ewentualne kodowanie ?

jaclwapl

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #26 dnia: 31 Styczeń 2013, 14:20:34 »
bo zmianie baterii pilot się nie rozkodowuje.... u mnie się nie rozkodował. Po prostu wymieniłem baterię i działa dalej.

slaw

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #27 dnia: 31 Styczeń 2013, 19:08:45 »
Witam, jest to mój dbiut na forum.
Podłączę się pod temat bo też mam w swoim santku jeden pilot.
2005r 2,0 CRDi.
Znalazłem pilota samokodującego za 30 zł z poisem jak kodować z pilota na pilota.
Podają że pasuje do więkrzości alarmów z kodem stałym na 433,92 Mhz.
I tu moje pytanie czy do mojego by pasował, ewentualnie jak sprawdzić jaki kod ma mój santek.
Pozdrawiam

kulajarek

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Luty 2013, 14:44:37 »
Witam,
maciekw  wielkie dzięki za fotki, dopytam jeszcze czy dobrze rozumiem, że klapa bezpieczników to ta sama co pokrywa złącza OBD i to tam trzeba szukać tej centralki.
Pozdrawiam

BMsw

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Luty 2013, 20:54:10 »
Cytat: "slaw"
Witam, jest to mój dbiut na forum.
Podłączę się pod temat bo też mam w swoim santku jeden pilot.
2005r 2,0 CRDi.
Znalazłem pilota samokodującego za 30 zł z poisem jak kodować z pilota na pilota.
Podają że pasuje do więkrzości alarmów z kodem stałym na 433,92 Mhz.
I tu moje pytanie czy do mojego by pasował, ewentualnie jak sprawdzić jaki kod ma mój santek.
Pozdrawiam


Hej, niestety tego pilota nie zakodujesz już to przerabiałem , tak samo nie ma mozliwości zakodowanie pilotów ze stanów można je kupić za kilkanascie dolarów ale działaj w innym zakresie Mhz