Autor Wątek: [Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka  (Przeczytany 145711 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cancer

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #135 dnia: 20 Maj 2018, 07:27:05 »
Cytat: "karino13"
....no wlasnie...zapraszam Ciebie do lektury bo nie przeczytales tutaj nic a twoj post nie wnosi nic do sprawy i jest zbedny ..


Przyszedłem na to forum w poszukiwaniu metody zaprogramowania pilota zdalnego sterowania w samochodzie Hyundai Santa fe SM 2005. Znalazłem ten watek przeczytałem go i wedle tego co tu jest napisane zaprogramowałem sobie pilota w kilka minut. Opisałem jak to zrobiłem kilka postów do tylu. Nie kumam dlatego czemu zamiast czytać prostą procedure pienisz się tutaj i wypisujesz po kilkanaście znaków zapytania.

Zobacz sobie post w tym wątku o numerze  #102. Potem przeczytaj post  #121. Jak z tego nic nie zrozumiesz to daj sobie spokój i  idź do kogoś kto ma podstawowe pojecie o samochodach, aby zrobił to za Ciebie.

[ Dodano: 2018-05-20, 07:42 ]

@vanhelsing

Zapomnij o starych pilotach.Jak kupiłem auto nie miałem żadnego pilota.Interesują Cię tylko te piloty które pragniesz zaprogramować. Jeżeli masz przycisk na centralce, daj go w położenie SET. Zakoduj jeden pilot wciskając przycisk otwórz, potem drugi to samo, potem daj przycisk w pozycje OFF. Wszystko powinno działać. Bynajmniej tak to zadziałało u mnie.

P.s Kluczyka nawet nie wkładałem do stacyjki miałem go w kieszeni  :-)

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #136 dnia: 20 Maj 2018, 20:50:35 »
Ok.dzięki. Mam jeszcze pytanie-w jaki sposób jest powiązany alarm z immobiliserem i centralnym zamkiem w Santa Fe? A konkretniej-czy można wyłączyć alarm pozostawiając działający centralny i immobiliser? A jeśli tak to jak?

Offline karino13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 108
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #137 dnia: 24 Czerwiec 2018, 15:32:53 »
no i niestety zadna z metod nie pomogla nawet zmiana puszki z przelacznikiem oraz montaz przelacznika w oryginale....

Offline Trojan

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #138 dnia: 03 Październik 2018, 15:17:23 »
Cześć.
Co w przypadku gdy w module nie ma przełącznika "set"? Jest jakiś "domowy" sposób na zakodowanie pilota czy trzeba magika od programowania pilotów? Z góry dzięki za wszelakie podpowiedzi.

Offline Ericsson

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #139 dnia: 03 Luty 2019, 11:31:39 »
Czy po przelutowanju nowych przyciskow trzeba cos kodoac?

Offline WookieWroc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 217
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #140 dnia: 03 Luty 2019, 11:32:56 »
Ja lutowałem nowe przyciski i nic nie musiałem robić

Offline marpol

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: [Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #141 dnia: 19 Sierpień 2020, 21:10:11 »
Uff, właśnie zakodowałem nowego pilota centralnego zamka. Pilot swego czasu zakupiony na Ali..., centralka ETACS bez przełącznika  SET. Dla swojej wygody w miejsce przełącznika dolutowałem dwa przewody długości ok. 25 cm i wypuściłem je na zewnątrz modułu, są dostępne w każdej chwili. Stosując procedurę opisaną na forum  pilot został przyjęty przez system.

Offline jarstup

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Odp: [Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #142 dnia: 20 Czerwiec 2023, 23:54:39 »
Już 2x się przewinął ten temat, ale wcześniej nikt nie odpowiedział.
Jakiś czas temu pilot przestał działać i inaczej mruga po naciśnięciu tj. 2 długie błyski zamiast serii krótkich. Najwyraźniej coś chce w ten sposób zasygnalizować. Czy ktoś wie co?

I drugie; sprzedaży widzę są oferowane piloty 315 i 433 MHz. W moim na kwarcu pisze 434.02. Czy to jest jakiś specyficzny; czy komuś udało się taki zaprogramować?