Autor Wątek: [Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka  (Przeczytany 147492 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline marunio

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 63
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #120 dnia: 14 Marzec 2018, 20:54:54 »
Ok dziękuję za podpowiedź, tak właśnie zrobię.

To-Masz1980

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #121 dnia: 25 Marzec 2018, 20:12:02 »
Witam. Czy kodowaliście pilota w sposób opisany na forum czyli centralka immo set/off? Komu się udało? Czy hi scan cascade jest skuteczna? Ja posiadam jeden klucz główny M oraz mam wyciągnięty pin do immo 6 cyfrowy. Pomoże ktoś? Dziękuje.

Offline cancer

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #122 dnia: 30 Marzec 2018, 14:52:52 »
Cytat: "To-Masz1980"
Czy kodowaliście pilota w sposób opisany na forum


Tak kodowałem pilota w sposób opisany na forum i zakończyło się to całkowitym powodzeniem. Nie mieszaj kodowania pilota z kodowaniem kluczyka to dwie rożne sprawy. U mnie programem cascade nie dało się zaprogramować pilota. Napisz który rok Santaka i czy masz przełącznik set/off .

To-Masz1980

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #123 dnia: 31 Marzec 2018, 08:49:14 »
Próbuje zakodwoać pilota w sonacie 2001r. Pilot nowy, 3 przyciski oryginał,częstotliwość 433,92MHz. Sposób z centralka set/off nie działa. Opcja kodowania pilota casdada również nie wchodzi.Napisałe kod pin bo taki posiadam i co dziwne jak w programie chce go użyc by wejśc np. do zakładek z kluczami to pin jest 4 cyfrowy a mój ma 6 cyfr. To tak na marginesie. Mi chodzi jedynie o pilota.

Offline cancer

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #124 dnia: 04 Kwiecień 2018, 19:30:12 »
To jest wątek o kodowaniu pilota w Hyundai Santa fe. Nie mam pojęcia jak koduje się w Sonacie. Tutaj masz wątek na ten temat :

http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=10411

To-Masz1980

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #125 dnia: 06 Kwiecień 2018, 21:04:43 »
Problem w tym że u mnie to nie działa. Pilot nowy, oryginał.

Offline Maro1

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #126 dnia: 07 Kwiecień 2018, 12:15:24 »
Witam kolegów i koleżanki mam nietypowa sprawę zamknąłem auto i padł pilot drugiego nie posiadam. Auto otworzę z kluczyka ale bedzie wyl. Pilot sprawdzany nie wysyla sygnalu w aso kwota powalila mnie. Za wszelkie porady będę wdzięczny

Offline kwinto29

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #127 dnia: 01 Maj 2018, 21:55:39 »
Koledzy mam pytanie czy Santa Fe I z  2001 roku ma możliwość zakodowania 2 pilotów? Z samochodem miałem jednego uszkodzonego i wykodowanego, ktoś dołożył rzeźbę z uniwersalną centralką ale to wywaliłem. Naprawiłem i zakodowałem tego jednego ale znalazłem na stronie nowe piloty za 129 złotych i chciałem dołożyć drugiego na wszelki wypadek. Centralka etacs za skrzynką bezpiecznikową z przełącznikiem set-off, po zakodowaniu pilota okazało się że samochód ma alarm  i to w dodatku całkeim sprawny:)

Offline coyote444

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 20
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #128 dnia: 08 Maj 2018, 18:00:34 »
A ja kupiłem auto bez pilota...i takie pytanie czy można kupić i zakodować nowe piloty??czy muszę coś montować tylko nie wiem czy był tam kiedykolwiek pilot czy nie bo auto w komisie kupiłem A sprowadzone ze Szwecji i żadnych informacji nie uzyskałem odnośnie pilota

Offline kwinto29

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #129 dnia: 09 Maj 2018, 15:14:43 »
Odpowiedziałem sobie sam:) Mogą być dwa piloty, procedura kodowania wygląda następująco: przy wyłączonym zapłonie przełączamy centralkę na "set" naciskamy po kolei klawisze w nowym i starym pilocie, przełączamy na "off" i po problemie, cała procedura trwa 30 sekund. Ważne nie włączamy zapłonu tak jak to ktoś opisywał, bo wtedy kodowanie nie działa, musimy również używać starego pilota przy kodowaniu, bo użycie tylko jednego powoduje wykasowanie drugiego i na odwrót. Piloty w rozsądnej cenie kupiłem na www.kluczauto.eu nie są to oryginały ale dobre zamienniki kupiłem do teścia do Xsary Picasso kluczyk i po zakodowaniu też działa bezproblemowo. Jeśli masz kolego centralny zamek to sterowanie pilotem musi być. Który to rok? Albo będziesz miał kodowanie bezpośrednio do centralki tak jak w moim staruszku, albo przez OBD.

Offline karino13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 108
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #130 dnia: 17 Maj 2018, 16:49:32 »
masło maślane...czy jest ktoz kto jasno i wyraznie opisze jak zakodowac pilota??? "przy wylaczonym zaplonie" co to ma byc??????w ktorej pozycji ma byc klucz??? jedni zamykaja drzwi inni ???? nie napisali czy zamykali...ryglowali???czy nie ryglowali drzwi...

Offline cancer

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #131 dnia: 19 Maj 2018, 01:46:27 »
Cytat: "karino13"
czy jest ktoz kto jasno i wyraznie opisze jak zakodowac pilota???


100 razy już napisane w tym wątku. Czego jeszcze nie rozumiesz ? Może poczytaj od poczatku a nie wypisujesz po naście znaków zapytania.

Offline karino13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 108
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #132 dnia: 19 Maj 2018, 08:03:18 »
....no wlasnie...zapraszam Ciebie do lektury bo nie przeczytales tutaj nic a twoj post nie wnosi nic do sprawy i jest zbedny .Jesli jestes taki madrala to z tych 100 razy podaj minimum 5.Wiele postow zostalo tu usunietych bo konta kilku forumowiczow juz nie istnieja. Kilka wzmianek jest na przedostatniej oi ostatniej stronie ale sa to informacje nie konkretne.

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #133 dnia: 19 Maj 2018, 18:49:52 »
Cytuj
Mogą być dwa piloty, procedura kodowania wygląda następująco: przy wyłączonym zapłonie przełączamy centralkę na "set" naciskamy po kolei klawisze w nowym i starym pilocie, przełączamy na "off" i po problemie, cała procedura trwa 30 sekund

Kolego, sprecyzuj "naciskamy po kolei klawisze w nowym i starym pilocie".
Czy najpierw w nowym wszystkie klawisze po kolei a potem w starym po kolei każdy przycisk czy po kolei tzn najpierw w nowym przycisk "zamknąć" potem w starym "zamknąć", następnie w nowym "otworzyć" potem w starym "otworzyć". I czy na pewno najpierw w nowym potem w starym, bo jeden nieprzemyślany błąd i nie tylko nie zakodujemy dwóch pilotów ale możemy sobie zablokować jedyny działający jaki mamy...Dobrze mówi karino13, niech ktoś to opisze dokładnie i precyzyjnie, krok po kroku, bo wciąż jest wiele nieścisłości.

Offline karino13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 108
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #134 dnia: 19 Maj 2018, 19:15:52 »
moze z innen manki...opisze procedure wedlug mnie a Kosmos niech jako spec tylko potwierdzi czy jest ona prawidlowa
zamykamy drzwi i ryglujemy je od wewnatrz czyli przelaczamy przycisk przy wewnetrznej klamce do otwierania drzwi. Wkladamy klucz do stacyjki ,klucz z napisem "M" i przekrecamy go o jedna pozycje w prawo nastepnie przelaczamy w skrzyneczce ETACS przelacznik na pozycje "Set" . Nastepnie przyciskamy przycisk na pilocie centralnego zamka "zamknij" nastepnie "otworz" . Podobno zasygnalizuje to auto kierunkowskazami. Nastepnie przelaczamy w Etacs przelacznik na pozycje "OFF" wyciagamy klucz ze stacyjki a nastepnie otwieramy drzwi.